Kodu - uksed
Matemaatiliste muinasjuttude esitlus matemaatika tunniks (6. klass) teemal. Ettekanne teemal "matemaatilised jutud" Tunniprojekti matemaatilised jutud esitlus

Esitluste eelvaate kasutamiseks looge Google'i konto (konto) ja logige sisse: https://accounts.google.com


Slaidide pealdised:

Matemaatiline muinasjutt "Teekond kaugele kaugele". 1. "A" klassi matemaatika avatud tunniväline tund. C letina Yana Sergeevna, algkooli õpetaja

Eesmärgid: Tähelepanu, mälu, mõtlemise, fantaasia arendamine; Kinnitada teadmisi arvudest, arvude koostisest, loendusoskustest; Töökus, sõprus, meeskonnatöö oskus, vastastikune abistamine.

Kõik armastavad ja austavad minu kuningriiki, Numbrid elavad minu kuningriigis. (Matemaatika)

Matemaatikakuninganna Mina olen matemaatikakuninganna. Ja ma ütlen teile lugupidamisega – matemaatikat on eranditult kõik vajalikud!

Queen Math Aga poisid, see on ime, ma ei pääse oma lossi – tee on lummatud. Ma palun teil laiali minna. Kõik tingimused, mida tuleb täita: Õpetajad, keda austada; Kangelased ei solva; Käituge rahulikult ja väärikalt; Teenige kuningriigi salamärke; Jalutage minuga lossi; Ära väsi teel; Palju näha ja õppida.

See on tee, mis meid viib:

Onn blokeeris tee, ja selles elab vana naine. Suured silmad, konksus nina, Lendab tuulega uhmris. Kes see vana naine on? (Baba Yaga.)

Olete vait ja puhake. Tee ei saa olema lihtne. Puhka ja kogu mulle helmeid. Siin on ümbrikud, kõik helmed on seal. Koguge need ahelasse. Mina, vana naine, vaatan ja premeerin oma kujutlusvõimet.

Midagi, mida mul on raske kindlaks teha, milliseid helmeid peaksin kandma. Kus nad kõvemini käsi plaksutavad, sinna ma võtan.

Matemaatikakuninganna Jätkame teekonda, sõbrad! Me ei saa kuidagi peatuda. Puudest on müür kasvanud. Seina läbimiseks peame istutama jõulupuu. Ja need tüübid, kes numbri 10 koosseisu üles kirjutavad, pannakse vangi.

1 + 9 2 + 8 4 + 6 5 + 5 7 + 3 8 + 2 10 + 0 0 + 10 3 + 7 6 + 4 9 +1

Vaatame, kui palju puid on:

Kõik lähevad sellest kohast mööda: Siin on maa nagu tainas; Seal on tarnad, kübarad, samblad... Ei ole pidepunkti. Mis kohast sa räägid! (Soo)

Ja kohtub meiega: Hämmastav laps! Sai just mähkmetest välja, Oskab ujuda ja sukelduda, Nagu oma emagi. (Pardipoeg)

Kutsun kõiki tantsima tantsu “Väikeste pardipoegade tants”.

Ja ta elab selles rabas Vaikne, tasane, vallatu. Konnade ja kaanide sõber, Jõgede, järvede, soode elanik. Meie sõber ... vesi.

Ma olen vesi, ma olen vesi. Oi kui igav mul on. Siin elavad ainult konnad... Ja mina ja mina tahan lõbutseda. Julgustage mind, poisid, lahendage mu mõistatused.

Kolm naljakat konna Püüdsid sääski, Ükshaaval, Jah, nad ravisid mind. Mitu sääske nad püüdsid? (4)

Kolm valget luike istusid vee peal. Kaks luike tõusid õhku ja lendasid minema. Mitu luike on alles? (üks)

Mesilas 3 karupoega Mängis tünni juures peitust. Üks pääses vaevu tünni, Ja kui paljud põgenesid metsa? (3)

Neli jänest kõndisid koolist. Ja äkki ründasid neid mesilased. Kaks jänkut pääsesid napilt. Ja kui paljudel polnud aega? (2)

Seitse pisikest kassipoega, mida nad neile annavad, nad söövad kõike. Ja üks küsib hapukoort. Mitu kassipoega? (kaheksa)

Hästi tehtud! Siin on minu märk teile – sinine järv.

Kuninganna matemaatika Ja nüüd oleme jälle teel. Siin on minu loss ja valvab seda ...

Matemaatikakuninganna Arvake ära, kes: Ta elab väga kaua. Teeb kõigile pahandust. Tema elu on nõela otsas. Kes see on? (Koschey)

Jah, poisid, ma olen Koschey! Valvan kuningriiki, hoian numbreid korras. Ja ma lasen teid lossi, kui liidate kokku need numbrid, mis on kauge kuningriigi nimel. Mis need numbrid on? (3 ja 9) Võtke osad ümbrikust ja ühendage need nii, et saate numbrite 3 ja 9 summa.

Matemaatikakuninganna Olete parimad esimese klassi õpilased. Mul on hea meel teiega kohtuda. Olete ületanud kõik takistused ja olete saanud rinnamärgid. Sa kõndisid teed mu lossi juurde. Ja kui palju tõkkeid oli, ei loe. See teeb mind topelt õnnelikuks.


Teemal: metoodilised arendused, ettekanded ja märkmed

Kirjandusliku lugemise tund L. V. Zankovi süsteemi järgi. 2. klass Autori muinasjutt ja selle seos rahvajutu süžee ja ülesehitusega. (D. Mamin-Sibiryaki muinasjutu "juttu vaprast jänesest ..." näitel)

"Jutt on vale, kuid selles on vihje ..." (Vene rahvajutud ja põhjarahvaste lood: sarnasused ja erinevused) Kokkuvõte Uuringu eesmärk: uurida vene rahvajuttude jooni ja rahvajutud...

slaid 1

Tšuvaši Vabariigi Novocheboksarski linna munitsipaalharidusasutuse "Keskkool nr. 4" matemaatikaõpetaja Šarova Valentina Stepanovna

slaid 2

Seal elas kuningas. Tsaaril oli kolm poega: Fedor, Jegor ja Ivan. Kuningal oli rikkust – mitte arvestada. Jah, ta jäi haigeks. Nii saadab ta oma pojad elava vee ja noorendavate õunte järele. Pojad lahkusid.

slaid 3

Pojad sõitsid pikka aega ja kohtusid möödujaga. "Kas see on külast kaugel?" Olete läbinud kolmandiku kogu distantsist ja kui sõidate veel 2 versta, olete täpselt keskel - vastas mööduja. Mitu versti on veel poegadel vaja ületada? Lahendus: 2 versta on 1/2 - 1/3 = 1/6 külade vahelisest kogukaugusest, mis tähendab, et kogu vahemaa on 1 s.t. 6/6 võrdub 20 6 = 12 (versti). 1/3 - 4 versti ja 12-4 = 8 (versti) jäi alles. Vastus: 8 versta

slaid 4

Pojad jõudsid külla ja läksid kõrtsi puhkama. Nad käskisid perenaisel kartuleid keeta, aga ise jäid magama. Perenaine tegi süüa, pani lauale ja lahkus. Fedor ärkas, sõi kolmanda osa ja jäi uuesti magama. Siis ärkas Jegor üles, luges kartuleid, sõi kolmandiku ära ja jäi ka magama. Ärgates Ivan sõi kolmandiku ülejäänud kartulitest. Siis ärkasid kõik vennad üles ja nägid, et topsi on jäänud 8 kartulit. Mitu tükki perenaine küpsetas ja kui palju peaks kumbki vend veel sööma, et kõik saaksid võrdse osa?

slaid 5

Lahendus: Ivan jättis vendadele 8 kartulit, i.е. kummalegi 4, mis tähendab, et ta sõi ise 4. Selgub, et Jegor jättis vendadele 12 tükki, kummalegi 6 ja ise sõi 6 tükki. Sellest järeldub, et Fjodor jättis vendadele 18 kartulit, igaühele 9, ja sõi neist 9 ise ära. Niisiis, perenaine serveeris lauale 27 kartulit. Vastus 27 kartulit

slaid 6

Vennad ekslesid kaua, kuni jõudsid Baba Yaga onni. Nad rääkisid, kuhu ja miks nad lähevad. "Arva ära mu mõistatused, siis ma ütlen teile, kust leida elavat vett ja noorendavaid õunu," ütles Baba Yaga.

Slaid 7

Vastus: 1) 3 2) võrdselt 3) 100 parti lendas: üks ees ja kaks taga, üks taga ja kaks ees, üks kahe ja kolme vahel järjest. Mitu parti lendas? Kumb on raskem: nael rauda või nael kohevust? Jaga pooleks

Slaid 8

Vennad arvasid ära kõik mõistatused ja Baba Yaga näitas neile teed oma keskmisele õele ning Fjodor jättis ta tema jaoks küttepuid lõikama. Ühe osa saagimine võtab aega 1 minut. Mitme minutiga lõikab ta viie meetri pikkuse palgi? Vastus: 4 minutit

Slaid 9

Vahepeal jõudsid Jegor ja Ivan tihedasse metsa. Seal metsas seisab onn kanajalgadel. Selles onnis elas Baba Yaga keskmine õde. Tema teenistuses oli 20 tüdrukut

slaid 10

Õhtuti käis ta mööda maja ringi ja uuris, kas kõik on korras? Mõlemal pool tuba oli istumas 7 tüdrukut. 3 3 2 2 3 2 3 2

slaid 11

Aga ühel päeval tulid tüdrukute juurde 4 sõbrannat ja jäid nende juurde ööseks. Neid oli 24. Need olid paigutatud nii, et mõlemal pool oli jälle 7 tüdrukut. Kuidas mahtus 24 tüdrukut, kui mõlemal pool oli 7 tüdrukut? 24 tüdrukut said nii: 1 1 1 1 5 5 5 5

slaid 12

Järgmisel päeval lahkus 4 sõbrannat, veel 4 tüdrukut läksid neid ära saatma. Järele on jäänud 16 tüdrukut. Ja need asetati nii, et mõlemal küljel oli jälle 7 tüdrukut. Kuidas mahtus 16 tüdrukut, kui mõlemal pool oli 7 tüdrukut? Nende rivistus on järgmine: 3 3 3 3 1 1 1 1

slaid 13

Baba Yaga keskmine õde sai teada, mida vennad otsivad, ja otsustas neid aidata. Ta saatis need oma nooremale õele. Sõitsid, ratsutasid, näevad – onn on kanajalgadel, keerab. Ja onnis on Baba Yaga noorem õde.

slaid 14

Tal on lehm, kits ja lammas. Noorem õde istub ja mõtleb – kuidas oma loomi toita? Lehm sööb kuuga koorma heina, 3 kuuga kits, 6 kuuga lammas. Mitu päeva heinakäru nende loomade jaoks vastu peab?

slaid 15

Lahendus: Kui kuus on 30 päeva, siis 1 päevaga sööb lehm 1/30 koormast heina, kits - 1/90 koormast ja lammas - 1/180 koormast. Koos 1 päev süüakse 1/30 + 1/90 + 1/180 heinakäru. 1/30 + 1/90 + 1/180 = 1/20 See tähendab, et 20 päevaga söövad nad 20/20 vagunit, st. 1 või kogu heinakoorem. Ja kuuks on vaja 30/20 ehk 1,5 käru. Vastus: 20 päeva.

slaid 16

Vennad aitasid Baba Yaga õde, tegid tema loomadele heina ja ta rääkis neile, kuidas pääseda Kashchei Surematusse, kus oli elav vesi ja noorendavad õunad. Siin on nad jälle teel. Jõgi ees. Nad näevad jõekaldal istuvat talupoega, kellel on vaja transportida hunti, kitse ja kapsast.

slaid 17

Paati mahub ainult üks inimene ja tal võib olla kas hunt või kits või kapsas. Kui jätad hundi koos kitsega ilma meheta, siis sööb hunt kitse ära. Kui jätad kitse kapsaga, sööb kits kapsa ära. Mehe juuresolekul ei saa kits kapsast süüa, hunt aga kitse. Kas talupoeg küsis vendadelt nõu, kuidas oma lasti üle jõe toimetada?

slaid 18

Lahendus: Talupojal on vaja esmalt kits teisele poole transportida, jättes hundile kapsa, siis tagasi tulla, võtta hunt, transportida ta teisele poole ja viia kits endaga tagasi. Jättes kitse kaldale, on vaja transportida kapsas hundile, seejärel transportida kitse.

slaid 19

Vennad aitasid talupoega ja siis jõudis Fedor neile järele. Ja nad läksid koos Kaštšei Surmatu juurde. Kuid Kaštšeiga pole lihtne hakkama saada. Elavat vett ja noorendavaid õunu ta anda ei taha. Ta hakkas ülesandeid püstitama. Kaštšei Surematu ülesanded: Ülesanne 1. Veski tuli veskisse. Igas neljas nurgas nägi ta kolme jahukotti. Igal kotil oli kolm kassi ja igal kassil oli kaasas kolm kassipoega. Küsimus on selles, kas veskis oli palju jalgu?

slaid 2

Seal elas kuningas. Tsaaril oli kolm poega: Fedor, Jegor ja Ivan. Kuningal oli rikkust – mitte arvestada. Jah, ta jäi haigeks. Nii saadab ta oma pojad elava vee ja noorendavate õunte järele. Pojad lahkusid.

slaid 3

Pojad sõitsid pikka aega ja kohtusid möödujaga. "Kas see on külast kaugel?" Olete läbinud kolmandiku kogu distantsist ja kui sõidate veel 2 versta, olete täpselt keskel - vastas mööduja. Mitu versti on veel poegadel vaja ületada? Lahendus: 2 versta on 1/2 - 1/3 = 1/6 külade vahelisest kogukaugusest, mis tähendab, et kogu vahemaa on 1 s.t. 6/6 võrdub 20 6 = 12 (versti). 1/3 - 4 versti ja 12-4 = 8 (versti) jäi alles. Vastus: 8 versta

slaid 4

Pojad jõudsid külla ja läksid kõrtsi puhkama. Nad käskisid perenaisel kartuleid keeta, aga ise jäid magama. Perenaine tegi süüa, pani lauale ja lahkus. Fedor ärkas, sõi kolmanda osa ja jäi uuesti magama. Siis ärkas Jegor üles, luges kartuleid, sõi kolmandiku ära ja jäi ka magama. Ärgates Ivan sõi kolmandiku ülejäänud kartulitest. Siis ärkasid kõik vennad üles ja nägid, et topsi on jäänud 8 kartulit. Mitu tükki perenaine küpsetas ja kui palju peaks kumbki vend veel sööma, et kõik saaksid võrdse osa?

slaid 5

Lahendus: Ivan jättis vendadele 8 kartulit, i.е. 4 kummalegi, mis tähendab, et ta sõi ise 4. Selgub, et Jegor jättis vendadele 12 tükki, kummalegi 6 ja ise sõi 6 tükki. Sellest järeldub, et Fjodor jättis vendadele 18 kartulit, igaühele 9, ja sõi neist 9 ise ära. Niisiis, perenaine serveeris lauale 27 kartulit. Vastus 27 kartulit

slaid 6

Vennad ekslesid kaua, kuni jõudsid Baba Yaga onni. Nad rääkisid, kuhu ja miks nad lähevad. "Arva ära mu mõistatused, siis ma ütlen teile, kust leida elavat vett ja noorendavaid õunu," ütles Baba Yaga.

Slaid 7

Vastus: 1) 3 2) võrdselt 3) 100 parti lendas: üks ees ja kaks taga, üks taga ja kaks ees, üks kahe ja kolme vahel järjest. Mitu parti lendas? Kumb on raskem: nael rauda või nael kohevust? Jaga pooleks

Slaid 8

Vennad arvasid ära kõik mõistatused ja Baba Yaga näitas neile teed oma keskmisele õele ning Fjodor jättis ta tema jaoks küttepuid lõikama. Ühe osa saagimine võtab aega 1 minut. Mitme minutiga lõikab ta viie meetri pikkuse palgi? Vastus: 4 minutit

Slaid 9

Vahepeal jõudsid Jegor ja Ivan tihedasse metsa. Seal metsas seisab onn kanajalgadel. Selles onnis elas Baba Yaga keskmine õde. Tema teenistuses oli 20 tüdrukut

Slaid 10

Õhtuti käis ta mööda maja ringi ja uuris, kas kõik on korras? Mõlemal pool tuba oli istumas 7 tüdrukut. 3 3 2 2 3 2 3 2

slaid 11

Aga ühel päeval tulid tüdrukute juurde 4 sõbrannat ja jäid nende juurde ööseks. Neid oli 24. Need olid paigutatud nii, et mõlemal pool oli jälle 7 tüdrukut. Kuidas mahtus 24 tüdrukut, kui mõlemal pool oli 7 tüdrukut? 24 tüdrukut said nii: 1 1 1 1 5 5 5 5

slaid 12

Järgmisel päeval lahkus 4 sõbrannat, veel 4 tüdrukut läksid neid ära saatma. Järele on jäänud 16 tüdrukut. Ja need asetati nii, et mõlemal küljel oli jälle 7 tüdrukut. Kuidas mahtus 16 tüdrukut, kui mõlemal pool oli 7 tüdrukut? Nende rivistus on järgmine: 3 3 3 3 1 1 1 1

slaid 13

Baba Yaga keskmine õde sai teada, mida vennad otsivad, ja otsustas neid aidata. Ta saatis need oma nooremale õele. Sõitsid, ratsutasid, näevad – onn on kanajalgadel, keerab. Ja onnis on Baba Yaga noorem õde.

Slaid 14

Tal on lehm, kits ja lammas. Noorem õde istub ja mõtleb – kuidas oma loomi toita? Lehm sööb kuuga koorma heina, 3 kuuga kits, 6 kuuga lammas. Mitu päeva heinakäru nende loomade jaoks vastu peab?

slaid 15

Lahendus: Kui kuus on 30 päeva, siis 1 päevaga sööb lehm 1/30 koormast heina, kits - 1/90 koormast ja lammas - 1/180 koormast. Koos 1 päev süüakse 1/30 + 1/90 + 1/180 heinakäru. 1/30 + 1/90 + 1/180 = 1/20 See tähendab, et 20 päevaga söövad nad 20/20 vagunit, st. 1 või kogu heinakoorem. Ja kuuks on vaja 30/20 ehk 1,5 käru. Vastus: 20 päeva.

slaid 16

Vennad aitasid Baba Yaga õde, tegid tema loomadele heina ja ta rääkis neile, kuidas pääseda Kashchei Surematusse, kus oli elav vesi ja noorendavad õunad. Siin on nad jälle teel. Jõgi ees. Nad näevad jõekaldal istuvat talupoega, kellel on vaja transportida hunti, kitse ja kapsast.

Slaid 17

Paati mahub ainult üks inimene ja tal võib olla kas hunt või kits või kapsas. Kui jätad hundi koos kitsega ilma meheta, siis sööb hunt kitse ära. Kui jätad kitse kapsaga, sööb kits kapsa ära. Mehe juuresolekul ei saa kits kapsast süüa, hunt aga kitse. Kas talupoeg küsis vendadelt nõu, kuidas oma lasti üle jõe toimetada?

Slaid 18

Lahendus: Talupojal on vaja esmalt kits teisele poole transportida, jättes hundile kapsa, siis tagasi tulla, võtta hunt, transportida ta teisele poole ja viia kits endaga tagasi. Jättes kitse kaldale, on vaja transportida kapsas hundile, seejärel transportida kitse.

Slaid 19

Vennad aitasid talupoega ja siis jõudis Fedor neile järele. Ja nad läksid koos Kaštšei Surmatu juurde. Kuid Kaštšeiga pole lihtne hakkama saada. Elavat vett ja noorendavaid õunu ta anda ei taha. Ta hakkas ülesandeid püstitama. Kaštšei Surematu ülesanded: Ülesanne 1. Veski tuli veskisse. Igas neljas nurgas nägi ta kolme jahukotti. Igal kotil oli kolm kassi ja igal kassil oli kaasas kolm kassipoega. Küsimus on selles, kas veskis oli palju jalgu?

Mänguliselt testida pikkuse, massi mõõtmisel saadud arvude liitmise ja lahutamise teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi.

Süstematiseerida õpilaste vaimset tegevust, kujundada huvi matemaatika vastu.

Lae alla:


Eelvaade:

TEEMA: MATEMAATILISED JUTUD.

EESMÄRGID:

- mänguliselt proovile panna teoreetilisi teadmisi ja praktilisi teadmisi

poolt saadud arvude liitmise ja lahutamise oskused ja oskused

Pikkuse, massi mõõtmine;

Süstematiseerida õpilaste vaimset tegevust;

Tõsta huvi matemaatika vastu.

SEADMED: raamatu "Matemaatilised jutud" küljendus; numbrite, numbrite piltide komplekt; ülesannete ja muinasjuttude joonised, interaktiivne tahvel.

TUNNIDE AJAL.

  1. Aja organiseerimine.
  2. Sissejuhatus õpetaja poolt.

Täna, poisid, on meil ebatavaline õppetund. Teeme rännaku matemaatiliste muinasjuttude maailma.

Muinasjutud tekkisid iidsetest aegadest ja saadavad inimest varasest lapsepõlvest peale. Loonud muinasjutulisi inimesi.

Kõik muinasjutud on hämmastavalt erinevad. Kuid kui järele mõelda, on neil midagi ühist: nende vapustavad saladused. Need muinasjutud õpetavad elu, neis võidutseb hea alati kurjast ja on reeglina õnneliku lõpuga.

Maailmas on palju muinasjutte

kurb ja naljakas

Ja elada maailmas

Me ei saa ilma nendeta elada!

Las muinasjuttude kangelased

Nad annavad meile soojust

Olgu headus igavesti

Kurjus võidab!

  1. Niisiis, avame raamatu "Matemaatilised lood".Ja esimestel lehekülgedel näeme vapustavaid ülesandeid. Proovime mõnda neist lahendada.

Siin on Punamütsikese probleem.

1. ülesanne. Punamütsike läks vanaemale külla. Ta kavatses minna läbi metsa mööda lühimat teed, mille pikkus on 2 km 78 m. Aga saades jahimeestelt teada, et metsas hulkub hunt, läks Punamütsike mööda teist teed, mis oli turvalisem. aga 1 km 322 m pikem.

1) Kui pikk oli tee, mida mööda Red läks

Beanie?

2) Kui palju Punamütsike kõndis, kui ta

Tagasi koju lühimat teed pidi?

Hästi tehtud poisid. Jätkame raamatu "Matemaatilised jutud" lehitsemist. Ja meie ees on vapustav ülesanne Ivanushka - lolli kohta.

2. ülesanne. Ükskord eksis loll Ivanushka tihedasse metsa.

Ta nägi kanajalgadel onni, sisenes sinna ja kohtus Baba Yagaga. Baba Yaga osutus lahkeks, ta oli külalisega väga rahul ja hakkas teda kohtlema kõigega, mis tal oli.

Ivanuška - loll sõi;

Wuhu - 267 g

Leib - 170 g

Pannkoogid - 185 g

Seapraad - 1305 g

Uurige: 1). Mitu grammi kokku

Ma sõin Ivanushka - loll, mitu kilogrammi ja grammi need on?

2). Kui palju hakkas rumal Ivanushka kaaluma pärast õhtusöögi lõpetamist naise Yagaga, kui enne õhtusööki kaalus ta 73 kg 400 g.

Kõik teavad H.H. Anderseni lugu "Inetu pardipoeg". Meenutagem, millest see lugu räägib.

Täpselt nii, inetu pardipoja kohta, kellest sai ilus luik. Nii et nüüd peame aitama oma koledal pardipojal ilusaks luigeks saada. Ja selleks peame välja selgitama selle linnu massi, lahendades järgmise näidete ahela.

Ja nad said selle ülesandega hakkama, hästi tehtud. Ja meie kole

Pardipojast on saanud ilus luik!

  1. Jätkame raamatu "Matemaatilised jutud" lehitsemistja tutvuda matemaatiliste muinasjuttudega, mille kangelasteks on numbrid, numbrid, märgid.

Õpilased lähevad tahvli juurde ja loevad matemaatilisi jutte.

Muinasjutt 1. "Lugu sellest, kuidas kord tuli matemaatika kuningriiki."

Kunagi elas samas külas kaks pisikest - kaksikud tüdrukut. Nende vanemad surid ootamatult ja jätsid One’i õed rahule. Neil oli raske ilma vanemateta elada ja siis asus nende onni kõrval seisnud majja elama kahjulik, kahjulik vanaproua Deuce. Talle ei meeldinud Üksikud ja ta leidis neis pidevalt vigu. Niipea kui Ühed välja mängivad, on küürakas vanaproua sealsamas, koputab nuiaga ja vannub: "Miks sa lärmad, kas sa ei anna puhkust?" Õed istuvad laule laulma - vanaema põrnitseb jälle kummardades nende majja: "Mida nad karjusid, ma ei päästa sind sinu käest!". Ühtsuse väiksed õed kartsid onnist taaskord oma teravaid ninakesi välja pista.

Kuid ühel õhtul koputati nende uksele. Kaks noormeest seisid uksel. Nad palusid õdedelt luba oma majas ööbida, kuna olid pärast pikka reisi väga väsinud. Õed võtsid külalised soojalt vastu, soojendasid neid, andsid süüa ja vestlesid nendega viisakalt. Külalised ütlesid, et need on matemaatika suure kuninganna leheküljed. Ta saatis nad missioonile, et ühes kuningriigi linnas kohtuasi lahendada. Ja nende nimed on Plus ja Equal. Enne kui külalised jõudsid oma loo lõpetada, koputati uksele ... Jälle oli vanaproua Deuce lävel: "Millest sa öösel räägid?" Peenikesed hirmuga klammerdusid üksteise külge. "Eh! ütlesid külalised. "Jah, sul on siin ka jama, aga asi on parandatav, astu onni." Vanaproual ei jõudnud mõistusele tulla ja Plus haaras juba ühe ja teise käega ühest Unityst ning Ravno seisis nende ja vanaproua vahel. Ja äkki…

Vanaema nägu silus, naeratas: „Mu lapselapsed, orvud, aga ma ei pugenud teile lihtsalt sisse, vaid tulin teid lagunenud onnist oma majja viima. Piisab, kui sa üksi nokitsed, tule minu juurde. Oleme kolmekesi rahuldustpakkuvamad ja lõbusamad.

Sellest ajast peale on Unitysse ilmunud vanaema – armastav ja hooliv. Nad elavad siiani õnnelikult koos. Ja matemaatika kuningriigis valitseb täielik kord.

Lugu 2. Jutt numbrist 666.

Kunagi oli maailmas number 666. See oli väga naljakas number. Üle kõige armastas 666 oma tiirudel mäest alla sõita, lõbusalt õhus saba vehkides.

Kord oli väga libe. 666 veeres kõrgest mäest alla ja kukkus ootamatult, tabades valusalt keskmist ringi. Pärast väikest oigamist tõusis 666 püsti, pühkis endalt tolmu ja vaatas jäätunud lompi. Ta vaatas ega tundnud ennast ära, teda vaatas uus number - 999.

Algul tahtis meie arv jälle ringidesse keerata, aga siis mõtlesin: "No las jääbki nii, eks kõigil ole nii vedanud, et ühe hoobiga poolteist korda kasvab."

Uus number läks jalutama, harjumusest veidi kolmel jalal õõtsudes.

Järsku, eikusagilt, sihvaka tüdruku poole – pika-pika ninaga üksus. Ta nägi numbrit 999 ja ütleb talle: "Kuule, mul on hea idee. kes sa nüüd oled? Ainult kolm üheksat, see pole kindel. Kui nüüd kokku liita, on see terve tuhat.

"Noh, tehke omamoodi," vastas 999 ja nad moodustasid aega raiskamata.

Üksus on muutunud nii oluliseks, et ärge lähenege! Ja siis vaata - ja ta hoidis oma nägu ja omandas kolm nulli, kuid oluliseks sai kutsuda "you-sya-cha".

Ja meie tuttav number 999, endine 666, oli täiesti kurb. Esiteks unustas üksus täielikult, et ilma 999ta oleks ta jäänud ninapidiseks pulgaks ja küsib kogu aeg "I, yes I." Ja teiseks oli nii lõbus ringe sõita! Kogusime oma jõunumbri kokku ja vedasid miinusesse vaatamata suure ninaga sõbranna kisadele.

"Minusik, kallis, võta see üksus ära," hädaldas 999 tuhande nullide tagant välja piiludes. "Vähesed. Kellegi pärast hakkan tööle. Võtame vähemalt 3 ära, ”ütles ahne miinus.

Meie number pingutas oma kolm ringi ja tuli välja: "Noh, kuna sa oled nii ahne, siis ma lähen sulle vastu, võta 334 ära, sellest pole kahju." Miinus võttis kohe 334 ära ja rõõmus 666 veeres lustlikult saba lehvitades mäest alla.

Lugu 3. "Punane linn".

Kunagi oli null, ta oli punaste juustega. Kõik numbrid kiusasid teda, välja arvatud 9. Zero oli väga mures ja otsustas lõpuks kodust lahkuda, ükskõik kust. Ta läks varakult magama ja siis nägi ta und: nagu oleks ta juba majast lahkunud ja kõndis kõikjal, kuhu ta silmad vaatasid. Järsku vaatab – väravad seisavad ja nende peale on kirjutatud: "Tere tulemast Punasesse Linna!". Ta sisenes ja ... ahmis õhku. Selles hämmastavas linnas oli kõik punaste juustega. Punased ojad voolasid üle punaste heinte ja suubusid punastesse jõgedesse. Ja jõgede kohal rippusid punased vikerkaared. Punaseid numbreid püüti punaste kalade ja vähi jõgedes. Raadiost kõlas “Punane valss”. Ja kõik punajuukselised numbrid naeratasid rõõmsalt.

Siis tuli punajuukseline 9 nulli: "Miks sa nii kurb oled?".

-"Ja kõik narrivad mind punapeaga. Punane, punane, tedretähniline, labidaga tapetud vanaisa, ”vastas null nukralt.

- "Mis loll sa oled," naersid üheksa. No vaadake päikest. Mis värv see on?"

- "Noh, punapea," vastas Zero arglikult.

-"Ja me oleme punased! Nii et me kõik oleme väikesed päikesed. Jah, see peaks olema rõõmustav!”.

Ja siis ärkas ootamatult null. Ta jooksis õue ja seal olid numbrid: “Punane, punane, tedretähniline!”. Ja null ainult naeris vaikselt ja pilgutas kavalalt punasele päikesele.

Lugu 4. "Peaaegu Anderseni järgi."

Kunagi oli One ja tema tüdruksõber kujuteldav One. Väljamõeldud Üks läks muidugi alati Ühele järele. Kuhu ta läheb, sinna ta läheb. Ta tahtis nii võtta tõelise koha!

Ja Tsifiriya riigis, kus juhtum aset leidis, otsustas vana kuningas abielluda oma poja - prints Nolikuga.

Ma olen juba vana," ütles kuningas, - teil on aeg asja kallale asuda, istuda troonile. Ja milline kuningas sa oleksid ilma kuningannata?

Vahepeal muutusid kõik tegelased – kuningriigi pruudid – murelikuks.

Olen alati kõige intelligentsemate inimeste seltskonnas, ütles Viisik. - Olen prints Noliku kõige väärilisem pruut, ma pean olema kuninganna!

Ei mulle," vaidlesid Seitsmesed vastu. - just minu kohta panevad inimesed kokku imelisi vanasõnu: “Seitse korda proovi, üks kord lõika”, “Seitsmel lapsehoidjal on laps ilma silmata”, “Ühe hoobiga – löö seitse” ...

Kuninganna peaks ennekõike olema graatsiline ja mõistus on tulemas, - ütles Deuce ja tema luigekael muutus veelgi pikemaks. Vaata, kui ilus kuninglik kroon mulle peale istub!

Kuus kutsusid endale appi sõbrad – nõia, salanõustaja ja ennustaja, kuid võluloitsud teda ei aidanud.

Kaheksa oma ümarate kujudega hullutas kogu Tsifiriya meessoost osa, kuid mitte Nolikut ja mitte vana Kuningat.

Ja Nolik, andku teada, valis endale juba ammu pruudi - ohkas salaja Graatsilise üle. "Milline imeline kümme meist saab!" ta unistas...

Vahepeal sai Kujutatav aru, et tema tund on kätte jõudnud.

Kas sa ei näe, millised sõbrad sind ümbritsevad, - sosistas ta oma sõbrale One'ile. - Kaheksa on flirtiv, Viis on tõukaja, Kaks on kergemeelne, Kuus kujutab ette, et ta suudab kõike, aga tegelikult on tal isegi raske Nolikut nõiduda ... Oled Noliku ettepanekuga nõus, nad söövad su enne pulmi ära. .

Ja samal ajal kui lihtsameelne nuttis, jooksis Kujutleja Noliku juurde.

Vaata mind, ütles ta printsile. - Ma olen ilus, salapärane, mitte halvem kui Üks ja mul on palju erilisi võimeid. Abiellu minuga!

Nolik mõtles ja otsustas ühe salakavala tüdruksõbraga abielluda.

Kuid kuidas ta end oma pruudi külge ka sidus, ei õnnestunud neil ükski ilus kümme. Kuidas siin abielluda?

See kõik on sellepärast, et ta ei suuda Ühte unustada, – hüüdis Kujutatav vihaselt. Lõika tal kohe pea maha!

Tema käsk viidi kohe täide, kuid kujuteldav üksus langes kohe samal tunnil teadvusetult.

Päästa ta, päästa ta! hüüdis Nolik.

Kuus ja tema seltskond pidid toimuvasse sekkuma: nad said kiiresti elava vee ja Ühe ning kujuteldav ärkas ellu.

Ja Nolik mõistis, et ta oli alati armastanud ainult Ühte. Ta vabandas, Edinichka andis talle andeks ja nad mängisid pulmi.

See oli pidu kogu maailmale! Figuurid laulsid, tantsisid, mängisid erinevaid puslesid...

Ja nad otsustasid kujuteldavat üksust riigist mitte välja saata. Tsifiria riigis on vaja kõiki numbreid, isegi väljamõeldud numbreid. Ainult nemad peaksid teadma oma kohta.

  1. Summeerida.

Niisiis jõuame meie raamatu "Matemaatilised lood" viimasele leheküljele. Me sulgeme selle. Nüüd, poisid, teate, et muinasjutud ei puuduta ainult maagilisi kangelasi, vaid ka neid aineid, mida me koolis õpime ja mis mõnikord tunduvad meile tõsised ja rasked.

Eelvaade:

Esitluste eelvaate kasutamiseks looge Google'i konto (konto) ja logige sisse: https://accounts.google.com


Slaidide pealdised:

Krasnodari territooriumi Beloretšenski VIII tüüpi SCOU kooli nr 10 matemaatilised muinasjutud, matemaatikaõpetaja Panko T.V.

Täna, poisid, on meil ebatavaline õppetund. Teeme rännaku matemaatiliste muinasjuttude maailma. Muinasjutud tekkisid iidsetest aegadest ja saadavad inimest varasest lapsepõlvest peale. Loonud muinasjutulisi inimesi. Kõik muinasjutud on hämmastavalt erinevad. Kuid kui järele mõelda, on neil midagi ühist: nende vapustavad saladused. Need muinasjutud õpetavad elu, neis võidutseb hea alati kurjast ja on reeglina õnneliku lõpuga.

Niisiis, avame raamatu "Matemaatilised lood". Ja esimestel lehekülgedel näeme vapustavaid ülesandeid. Proovime mõnda neist lahendada. Matemaatilised jutud

Ülesanne 1 Punamütsike läks vanaemale külla. Ta kavatses minna läbi metsa mööda lühimat teed, mille pikkus on 2 km 78 m. Aga saades jahimeestelt teada, et metsas hulkub hunt, läks Punamütsike mööda teist teed, mis oli turvalisem. aga 1 km 322 m pikem 1) Kui pikk oli tee, mida mööda Punamütsike kulges? 2) Kui kaugele Punamütsike kõndis, kui ta naasis koju lühimat teed pidi? 3 km 400 m 5 km 478 m

Ülesanne 2 Ükskord eksis Ivanushka tihedasse metsa. Ta nägi kanajalgadel onni, sisenes sinna ja kohtus Baba Yagaga. Baba Yaga osutus lahkeks, ta oli külalisega väga rahul ja hakkas teda kohtlema kõigega, mis tal oli. Ivanuška - loll sõi; kalasupp - 267 g leiba - 170 g pannkooke - 185 röstitud sealiha - 1305 g Uurige: 1). Mitu grammi Ivanuška loll sõi, mitu kilogrammi ja grammi need on? 2). Kui palju hakkas narr Ivanuška kaaluma pärast õhtusöögi lõpetamist naise Yagaga, kui enne õhtusööki kaalus ta 73 kg 400 g. 1 kg 927 g 75 kg 327 g

48:8 6 x 6 36:4 9 +21 30:5 6 +27 33 Te kõik teate H.H. Anderseni muinasjuttu "Inetu pardipoeg". Meenutagem, millest see lugu räägib. - Täpselt nii, inetu pardipoja kohta, kellest sai ilus luik. Nii et nüüd peame aitama oma koledal pardipojal ilusaks luigeks saada. Ja selleks peame välja selgitama selle linnu massi, lahendades järgmise näidete ahela. - Ja nad said selle ülesandega hakkama, hästi tehtud. Ja meie koledast pardipojast sai ilus luik!

Lugu sellest, kuidas kord tuli matemaatika kuningriiki

Kunagi elas samas külas kaks pisikest - kaksikud tüdrukut. Nende vanemad surid ootamatult ja jätsid One’i õed rahule. Neil oli raske ilma vanemateta elada ja siis asus nende onni kõrval seisnud majja elama kahjulik, kahjulik vanaproua Deuce. Talle ei meeldinud Üksikud ja ta leidis neis pidevalt vigu. Niipea kui Ühed välja mängivad, on küürakas vanaproua sealsamas, koputab nuiaga ja vannub: "Miks sa lärmad, kas sa ei anna puhkust?" Õed istuvad laule laulma - vanaema põrnitseb jälle kummardades nende majja: "Mida nad karjusid, ma ei päästa sind sinu käest!". Ühtsuse väiksed õed kartsid onnist taaskord oma teravaid ninakesi välja pista.

Kuid ühel õhtul koputati nende uksele. Kaks noormeest seisid uksel. Nad palusid õdedelt luba oma majas ööbida, kuna olid pärast pikka reisi väga väsinud. Õed võtsid külalised soojalt vastu, soojendasid neid, andsid süüa ja vestlesid nendega viisakalt. Külalised ütlesid, et need on matemaatika suure kuninganna leheküljed. Ta saatis nad missioonile, et ühes kuningriigi linnas kohtuasi lahendada. Ja nende nimed on Plus ja Equal.

Enne kui külalised jõudsid oma loo lõpetada, koputati uksele ... Jälle oli vanaproua Deuce lävel: "Millest sa öösel räägid?" Peenikesed hirmuga klammerdusid üksteise külge. "Eh! ütlesid külalised. "Jah, sul on siin ka jama, aga asi on parandatav, astu onni." Vanaproual ei jõudnud mõistusele tulla ja Plus haaras juba ühe ja teise käega ühest Unityst ning Ravno seisis nende ja vanaproua vahel. Ja äkki... Vanaema nägu silus, naeratus: „Mu lapselapsed, orvud, ja ma ei pugenud teile lihtsalt sisse, ma tulin teid lagunenud onnist oma majja viima. Piisab, kui sa üksi nokitsed, tule minu juurde. Oleme kolmekesi rahuldustpakkuvamad ja lõbusamad. Sellest ajast peale on Unitysse ilmunud vanaema – armastav ja hooliv. Nad elavad siiani õnnelikult koos. Ja matemaatika kuningriigis valitseb täielik kord.

Lugu numbrist 666.

Kunagi oli maailmas number 666. See oli väga naljakas number. Üle kõige armastas 666 oma tiirudel mäest alla sõita, lõbusalt õhus saba vehkides. Kord oli väga libe. 666 veeres kõrgest mäest alla ja kukkus ootamatult, tabades valusalt keskmist ringi. Pärast väikest oigamist tõusis 666 püsti, pühkis endalt tolmu ja vaatas jäätunud lompi. Vaatas ja ei tundnud ennast ära, vastu vaatas uus number - 999. Algul tahtis meie number uuesti ringidesse keerata, aga siis mõtles: “No las jääb nii, kõigil nii ei vea. suurendada ühe hoobiga poolteist korda. Uus number läks jalutama, harjumusest veidi kolmel jalal õõtsudes. Järsku, eikusagilt, sihvaka tüdruku poole – pika-pika ninaga üksus.

Ta nägi numbrit 999 ja ütleb talle: "Kuule, mul on hea idee. kes sa nüüd oled? Ainult kolm üheksat, see pole kindel. Kui nüüd kokku liita, on see terve tuhat. "Noh, tehke omamoodi," vastas 999 ja nad moodustasid aega raiskamata. Üksus on muutunud nii oluliseks, et ärge lähenege! Ja siis vaata - ja ta hoidis oma nägu ja omandas kolm nulli, kuid oluliseks sai kutsuda "you-sya-cha".

Ja meie tuttav number 999, endine 666, oli täiesti kurb. Esiteks unustas üksus täielikult, et ilma 999ta oleks ta jäänud ninapidiseks pulgaks ja küsib kogu aeg "I, yes I." Ja teiseks oli nii lõbus ringe sõita! Kogusime oma jõunumbri kokku ja vedasid miinusesse vaatamata suure ninaga sõbranna kisadele. "Minusik, kallis, võta see üksus ära," hädaldas 999 tuhande nullide tagant välja piiludes. "Vähesed. Kellegi pärast hakkan tööle. Võtame vähemalt 3 ära, ”ütles ahne miinus. Meie number pingutas oma kolm ringi ja tuli välja: "Noh, kuna sa oled nii ahne, siis ma lähen sulle vastu, võta 334 ära, sellest pole kahju." Miinus võttis kohe 334 ära ja rõõmus 666 veeres lustlikult saba lehvitades mäest alla.

Kunagi oli null, ta oli punaste juustega. Kõik numbrid kiusasid teda, välja arvatud 9. Zero oli väga mures ja otsustas lõpuks kodust lahkuda, ükskõik kust. Ta läks varakult magama ja siis nägi ta und: nagu oleks ta juba majast lahkunud ja kõndis kõikjal, kuhu ta silmad vaatasid. Muinasjutt “Punane linn

Järsku vaatab – väravad seisavad ja nende peale on kirjutatud: "Tere tulemast Punasesse Linna!". Ta sisenes ja ... ahmis õhku. Selles hämmastavas linnas oli kõik punaste juustega. Punased ojad voolasid üle punaste heinte ja suubusid punastesse jõgedesse. Ja jõgede kohal rippusid punased vikerkaared. Punaseid numbreid püüti punaste kalade ja vähi jõgedes. Raadiost kõlas “Punane valss”. Ja kõik punajuukselised numbrid naeratasid rõõmsalt.

Siis tuli punajuukseline 9 nulli: "Miks sa nii kurb oled?". -"Ja kõik narrivad mind punapeaga. Punane, punane, tedretähniline, labidaga tapetud vanaisa, ”vastas null nukralt. - "Mis loll sa oled," naersid üheksa. No vaadake päikest. Mis värv see on?" - "Noh, punapea," vastas Zero arglikult. -"Ja me oleme punased! Nii et me kõik oleme väikesed päikesed. Jah, see peaks olema rõõmustav!”.

Muinasjutt "Peaaegu Anderseni järgi". Kunagi oli One ja tema tüdruksõber kujuteldav One. Väljamõeldud Üks läks muidugi alati Ühele järele. Kuhu ta läheb, sinna ta läheb. Ta tahtis nii võtta tõelise koha!

Ja Tsifiriya riigis, kus juhtum aset leidis, otsustas vana kuningas abielluda oma poja - prints Nolikuga. "Ma olen juba vana," ütles kuningas, - teil on aeg asja kallale asuda, istuda troonile. Ja milline kuningas sa oleksid ilma kuningannata?

Vahepeal muutusid kõik tegelased – kuningriigi pruudid – murelikuks. "Olen alati kõige targemate inimeste seltskonnas," ütles Viisik. - Olen prints Noliku kõige väärilisem pruut, ma pean olema kuninganna! - Ei mulle, - vaidles vastu Seitse. - just minu kohta panevad inimesed kokku imelisi vanasõnu: “Seitse korda proovi, üks kord lõika”, “Seitsmel lapsehoidjal on laps ilma silmata”, “Ühe hoobiga – löö seitse” ...

Kuninganna peaks ennekõike olema graatsiline ja mõistus on tulemas, - ütles Deuce ja tema luigekael muutus veelgi pikemaks. Vaata, kui ilus kuninglik kroon mulle peale istub! Kuus kutsusid endale appi sõbrad – nõia, salanõustaja ja ennustaja, kuid võluloitsud teda ei aidanud. Kaheksa oma ümarate kujudega hullutas kogu Tsifiriya meessoost osa, kuid mitte Nolikut ja mitte vana Kuningat.

Ja Nolik, andku teada, valis endale juba ammu pruudi - ohkas salaja Graatsilise üle. "Milline imeline kümme meist saab!" - unistas ta ... Vahepeal mõistis kujuteldav üksus, et tema tund on kätte jõudnud. Kas sa ei näe, millised sõbrad sind ümbritsevad, - sosistas ta oma sõbrale One'ile. - Kaheksa on flirtiv, Viis on tõukaja, Kaks on kergemeelne, Kuus kujutab ette, et ta suudab kõike, aga tegelikult on tal isegi raske Nolikut nõiduda ... Oled Noliku ettepanekuga nõus, nad söövad su enne pulmi ära. .

Ja samal ajal kui lihtsameelne nuttis, jooksis Kujutleja Noliku juurde. "Vaata mind," ütles ta printsile. - Ma olen ilus, salapärane, mitte halvem kui Üks ja mul on palju erilisi võimeid. Abiellu minuga! Nolik mõtles ja otsustas ühe salakavala tüdruksõbraga abielluda. Kuid kuidas ta end oma pruudi külge ka sidus, ei õnnestunud neil ükski ilus kümme. Kuidas siin abielluda?

See kõik on sellepärast, et ta ei suuda Ühte unustada, – hüüdis Kujutatav vihaselt. Lõika tal kohe pea maha! Tema käsk viidi kohe täide, kuid kujuteldav üksus langes kohe samal tunnil teadvusetult. Päästa ta, päästa ta! hüüdis Nolik. Kuus ja tema seltskond pidid toimuvasse sekkuma: nad said kiiresti elava vee ja Ühe ning kujuteldav ärkas ellu.

Ja Nolik mõistis, et ta oli alati armastanud ainult Ühte. Ta vabandas, Edinichka andis talle andeks ja nad mängisid pulmi. See oli pidu kogu maailmale! Figuurid laulsid, tantsisid, mängisid erinevaid mõistatusi... Ja nad otsustasid mitte välja saata Imaginary Uniti riigist. Tsifiria riigis on vaja kõiki numbreid, isegi väljamõeldud numbreid. Ainult nemad peaksid teadma oma kohta.

Niisiis jõuame meie raamatu "Matemaatilised lood" viimasele leheküljele. Me sulgeme selle. Nüüd, poisid, teate, et muinasjutud ei puuduta ainult maagilisi kangelasi, vaid ka neid aineid, mida me koolis õpime ja mis mõnikord tunduvad meile tõsised ja rasked.


PROJEKT:

Matemaatilised jutud

Esitatud:

3. klassi õpilane

Lisyak Anastasia


Projekti eesmärk:

Uurige, millist rolli numbrid meie elus mängivad.

Kunagi juhtus numbritega ebameeldiv lugu.

Mis juhtus?

Me õpime seda muinasjutust.


"Olulised numbrid"

Arvud elasid matemaatilises valdkonnas

0 kuni 9. Numbrid numbritena.


Mõned neist

olid kõhnad

nagu näiteks, ja Mõned on täis, ümarad.

Need kuulusid

Mõned numbrid olid sabaga,

nagu näiteks,

ja Keegi, kellel on ring


Üldiselt olid nad erinevad, erinevalt üksteisest.

Sellest hoolimata olid numbrid väga sõbralikud.

omavahel


Kuid ühel päeval, pühal, ütlesid tähed numbritele, et need on tähtsamad. Ilma tähtede ja sõnadeta ei saaks keegi millestki aru. Ja tegelased solvusid ja põgenesid igale poole. Ja selline kaos algas!


Kiri AGA näiteks seisab 1 koht tähestikus

kiri D - peal 5 , ja kiri ma - peal 33 koht.

Ja nüüd, kui numbreid pole, pole selge, kus

nad üles tõusma.

Selline segadus!

- ? - ? - ? - ?

Matemaatika vallas ei osanud keegi õieti midagi välja arvutada ja algas paanika.


Seejärel vabandasid kirjad numbrite ees ja palusid neil jätkata oma digikohustuste täitmist.

Ja kõik loksus paika.


Viktoriin

Lahendage näiteid:

A*D=D L+M=SCH K-B=I H:D=D

__*__=__ __+__=__ __-__=__ __:__=__




 


Loe:



Kirjavahemärgid liitlauses: reeglid, näited

Kirjavahemärgid liitlauses: reeglid, näited

1. Liitlause (CSP) osaks olevad lihtlaused eraldatakse üksteisest komadega. Näited: Windows kõigis...

Kas enne sõna "kuidas" on vaja koma?

Kas mul on enne koma vaja

Koma liite KUIDAS ette pannakse kolmel juhul: 1. Kui see liit sisaldub käänetes, mis on lauses sissejuhatavatele sõnadele lähedased, näiteks: ...

Tegusõnade käänded. Konjugatsioon. Tegusõna konjugatsiooni reegel

Tegusõnade käänded.  Konjugatsioon.  Tegusõna konjugatsiooni reegel

- võib-olla üks raskemaid teemasid vene keele kursusel. Siiski on vaja seda hästi valdada: ükski ei saa hakkama ilma tegusõnadeta ...

Mida kaks koolonit PHP-s tähendavad?

Mida kaks koolonit PHP-s tähendavad?

Seega on koolon kirjavahemärkide eraldaja. Erinevalt punktist, hüüumärgist, küsimärgist ja ellipsist ei ole sellel...

sööda pilt RSS