خانه - دیوارها
طرح درس به زبان روسی (کلاس 4) با موضوع: "املا حروف صدادار بدون تاکید. طرح درس برای درس زبان روسی (پایه اول) با موضوع: املای حروف صدادار بدون تاکید در ریشه یک کلمه

اهداف:

  • تقویت توانایی اعمال راه های مختلفبررسی املای حروف صدادار بدون تاکید
  • در ریشه کلمه؛
  • توسعه تفکر منطقی، توجه، حافظه، گفتار منسجم، هوشیاری املایی؛
  • عشق به حیوانات را پرورش دهید

تجهیزات:

  • کارت با کلمات؛
  • کامپیوتر، پروژکتور چند رسانه ای، تابلوی تعاملی;
  • پاکت با سیب؛
  • برگه های فردی برای تشخیص؛

در طول کلاس ها

1. لحظه سازمانی

زنگ به ما علامت داد.
زمان کار فرا رسیده است.
پس بیایید زمان را از دست ندهیم،
و درس خود را شروع می کنیم.

2. کار با ضرب المثل

- می خواهم درس امروز زبان روسی را با یک ضرب المثل شروع کنم. مشکل اینجاست که از هم پاشید. کمکم کن جمعش کنم

هر روز به ما خرد و زندگی اضافه می کند.

- چه ضرب المثلی جمع کردی؟

هر روز از زندگی یک خرده به ما اضافه می کند.

معنی ضرب المثل را چگونه می فهمید؟
- آیا فکر می کنید می توان فوراً عاقل به دنیا آمد؟

شما نمی توانید فوراً عاقل به دنیا بیایید، زیرا برای عاقل شدن باید چیزهای زیادی بدانید، تجربه زندگی داشته باشید، بزرگسال شوید و هنوز جوان هستید، چیزهای زیادی برای یادگیری و یادگیری دارید.

– در پایان درس به این ضرب المثل برمی گردیم و متوجه می شویم که در این درس از چه راه هایی باهوش تر و عاقل تر شده اید.
- برای یادگیری چیزهای جدید در کلاس، برای کشف کوچک خود به چه ویژگی هایی نیاز دارید؟ (توجه، مشاهده.)

3. بیان مسئله درس

- میخواهم برای تو داستانی تعریف کنم.

ساشا یادداشتی به دوستش کولیا نوشت: "امشب با شمشیر بیا، ما بازی می کنیم." خواهر بزرگتر ساشا یادداشت را به کولیا داد. کولیا یادداشت را خواند و قول داد که بیاید. بچه ها عصر جمع شدند.
ساشا به رفقای خود گفت: "یک توپ وجود خواهد داشت."
"کلکا آن را خواهد آورد." کولیا آمد و به جای توپ در دستانش بود شمشیر چوبی. بچه ها از اینکه مجبور نیستند فوتبال بازی کنند ناراحت بودند.

- چرا این اتفاق افتاد؟ (پسر این قانون را نمی دانست و کلمه توپ را اشتباه نوشت).
- ساشا چه قانونی را نمی دانست؟ (قاعده املای حروف صدادار بدون تاکید در ریشه یک کلمه).
- برای اینکه اشتباهات ساشا را تکرار نکنید به چه کاری نیاز دارید؟
(تاکید کنید و کلمات تست را انتخاب کنید.)
– از چه روش هایی برای انتخاب کلمات تستی برای بررسی واکه بدون تاکید در ریشه استفاده می کنیم؟
(دو راه. می‌توانیم شکل عدد را طوری تغییر دهیم که مصوت بی‌تأکید شود، یا کلمه‌ای همزاد با یک مصوت تاکیدی در ریشه انتخاب کنیم.)
– چگونه این کلمه را درست بنویسیم؟
با m...ch - توپ - توپ
- به ساشا چه توصیه ای می کنیم؟ (قاعده املای یک مصوت بدون تاکید در ریشه یک کلمه را بیاموزید).

4. تعیین موضوع و هدف درس

بر اساس این مشکل، موضوع درس خود را تدوین کنید.
(املای حروف صدادار بدون تاکید در ریشه کلمه.)
- چه اهدافی را برای خود تعیین خواهیم کرد؟
(برای تثبیت دانش خود در مورد املای کلمات با یک مصوت بدون تاکید آزمایش شده در ریشه. نوشتن صحیح کلمات با مصوت بدون تاکید را یاد بگیرید. بتوانید کلماتی با همان ریشه را انتخاب کنید.
چه اهداف مهم شخصی برای خود تعیین خواهید کرد؟
– در درس امروز به کار بر روی املای حروف صدادار بدون تاکید ادامه می دهیم، مهارت های خود را در انتخاب کلمات تستی از دو طریق بهبود می دهیم، روی توسعه نه تنها گفتار نوشتاری بلکه شفاهی کار می کنیم، اطلاعاتی از زندگی یاد می گیریم. از یک حیوان بامزه
معما را حدس بزنید و خواهید فهمید که چه کسی دستیار ما در درس خواهد بود.

5. معما.

زیر کاج ها، زیر درختان صنوبر، کیسه ای سوزن است.

ترانه

- این دوست قدیمی ماست. در چه درسی با او آشنا شدیم؟ به یاد داشته باشید که با کدام قطعه در درس خواندن ادبیما با هم آشنا شدیم، جایی که یکی از شخصیت ها جوجه تیغی بود؟ ("داستانی ترسناک" نوشته ای. چاروشین.)

6. یک دقیقه قلمزنی.

جوجه تیغی پیشنهاد می کند که یک دقیقه به قلم زدن و انجام تمرینات انگشتی بپردازید.

ژیمناستیک انگشت

جوجه تیغی در طول مسیر پا می زد.
او سیب ها را در یک سبد حمل می کرد،
تا همه آنها را بشمارم
شما باید انگشتان خود را خم کنید.

– برای چه هدفی در هر درس یک دقیقه قلمزنی می کنیم؟
(برای ادامه یادگیری نوشتن زیبا، دقیق، خوشنویسی و اتصال صحیح حروف.)
- برای اینکه بفهمیم چه حروفی را در طول دقیقه قلمزنی خواهیم نوشت، بیایید کار را کامل کنیم.

7. به روز رسانی دانش

(کلمات روی تخته نوشته شده است: page, shovel, gr...by, s...blah, gr...for, raspberry, p...tno)
- همه این کلمات چه مشترکاتی دارند؟
(همه کلمات اسم هستند، اسم مشترک، به این سوال پاسخ دهید که چیست؟)
- با چه دو ویژگی می توان این کلمات را همزمان گروه بندی کرد؟
چه گروه هایی را دریافت کردید؟
(گروه اول شامل کلمات str...na, gr..by, z...mlya, gr...za, p...tno است. اینها کلماتی هستند که در ریشه یک مصوت بدون تاکید قابل تایید دارند. همه آنها از دو هجا تشکیل شده است.)
(گروه دوم شامل کلمات بیل و تمشک است. اینها کلماتی هستند که در ریشه آنها یک مصوت بدون تاکید تایید نشده است. از سه هجا تشکیل شده است.)
– امروز در طول یک دقیقه قلم‌زنی، املای صحیح و ترکیب حروف صدادار بدون تاکید را تمرین می‌کنیم که در ریشه کلماتی هستند که با تاکید تأیید نمی‌شوند.
- این چه حروفی هستند؟ (الف، ای)
- بیایید تعداد و کار عالی را یادداشت کنیم.
– حروف صدادار a و e را بنویسیم. (نمایش روی تابلو همراه با توضیح).

8. نوشتن کلمات

– بیایید کلماتی را با واکه بدون تاکید در ریشه بعد از موارد تست شده بنویسیم. بیایید ریشه را در کلمات برجسته کنیم، زیر حروف به جای صداهای صدادار بدون تاکید خط بکشیم.
- از چه روش تأیید استفاده کردید؟ (تغییر شکل یک عدد کلمه)
- بیایید درس خود را ادامه دهیم و سعی کنیم بر گام بعدی در مسیر خرد غلبه کنیم.

9. کار واژگان

- بیایید کار واژگانی انجام دهیم. چرا این نوع کار را انجام می دهیم؟
– در مرحله کار واژگانی چه هدفی خواهیم داشت؟

مقدمه ای بر لغات

- با خواندن رونویسی آن، یک کلمه جدید از فرهنگ لغت یاد خواهید گرفت. (یابلکا)
(یک علامت با کلمه نصب شده است.)
- کلمه سیب چند حرف است؟ چند تا صدا؟ چرا؟
-سیب چیست؟
(این میوه درخت سیب است.)
- یک کلمه واژگان جدید بنویسید، تاکید کنید، زیر تمام املاها خط بکشید، مصوت غیر قابل آزمایش را به خاطر بسپارید.

صفحه ریشه شناسی

- سیب یکی از قدیمی ترین میوه های روی زمین است و درختان سیب تقریباً در همه جا رشد می کنند. در روسیه، سیب در تواریخ قرن یازدهم ذکر شده است. عقیده ای وجود دارد که کلمه سیب در زبان روسی قدیمی به معنای توپ است.

چند معنایی کلمه

- نه تنها به میوه درخت سیب سیب می گویند، بلکه به برخی اشیاء دیگر نیز می گویند.
- چگونه عبارت "کاه چشم" را درک می کنید؟ (بدن چشم)
- "به چشم گاو نر بزن" (هسته در یک هدف برای شلیک به یک هدف)
- "سیب آدم" (سیب آدم - بیرون زدگی حنجره)
- "سیب مستقل" (نماد قدرت امپراتوری)
- چه نتیجه ای می توانیم بگیریم؟
- نام کلمه ای که چند معنی دارد چیست؟ (معانی متعدد).
- ما به کار روی توسعه گفتار ادامه می دهیم.

کار با واحدهای عبارت شناسی و ضرب المثل ها

(واحدهای عبارتی و ضرب المثل ها روی تابلو نوشته می شود).

جایی برای افتادن سیب وجود ندارد
سیب اختلاف
اسب در سیب
مثل سیب گلگون
سیب دور از درخت نمی افتد.

– بر چه اساسی می توانیم مطالب نوشته شده را گروه بندی کنیم؟ (واحدهای عبارتی و ضرب المثل)
- واحدهای عبارتی چیست؟ (ترکیب پایدار کلمات).
- واحدهای عبارتی را بخوانید و معنای آنها را توضیح دهید.

سیب جایی برای افتادن ندارد - (به طرز نزدیک)
سیب اختلاف - (چیزی که منجر به نزاع می شود)
اسب در سیب - (این چیزی است که در مورد اسب می گویند اگر خز با خال های گرد تیره داشته باشد)
مثل یک سیب گلگون - (بسیار زیبا)

- ضرب المثل را بخوانید و معنی آن را آشکار کنید.

(سیب دور از درخت نمی افتد - آنها در مورد شخصی می گویند که اعمال بد او رفتار پدر یا مادرش را تکرار می کند).

انتخاب همزاد

– کلمات هم ریشه در ضرب المثل را نام ببرید. سیب، درخت سیب.
- ثابت کنید که از یک ریشه هستند.
پس به چه کلماتی همزاد گفته می شود؟ ( کلماتی که از یک ریشه تشکیل شده اند و معنای لغوی یکسانی دارند.)
- بیایید کلمه درخت سیب را یادداشت کنیم.
– چه کلمات دیگری با همان ریشه برای کلمه سیب یافت می شود؟
بیایید آن را بنویسیم. بیایید ریشه را در همه کلمات با یک ریشه برجسته کنیم.

واژگان: سیب، درخت سیب، سیب، سیب.

- چگونه ریشه را در کلمات هم ریشه می نویسید؟ (برابر).

10. دقیقه تربیت بدنی

- وقت استراحت است.
- بیایید درس خود را ادامه دهیم. جوجه تیغی برای شما کار آماده کرده است. مراقب باش.

11. کار با تخته سفید تعاملی(دیسک "درس های سیریل و متدیوس" کلاس دوم)

برای هر کلمه کلمات تستی را انتخاب کنید. حروف از دست رفته را پر کنید.

ستاره دار در ... دیانایا تنبل s... مریض
درد وحشیانه نمک در زیر آب
وحشیانه نمک آب درد می کند
جانور

صدا... نه sn...govik w...فیلم ل...آبمیوه
زنگ برف جنگل زمستانی
پرچین زمستانی گل برفی
برف

- از چه روش تأیید استفاده کردید؟
- چه نتیجه ای می توانیم بگیریم؟
- اکنون ما بر گام بعدی در مسیر خرد غلبه کرده ایم.

12. کار با متن

- بخوانش.

در نزدیکی p...nka l...s...sn...y حیوانات وجود دارد. روی اسپ...نه نزدیک این...اسما...ش...س...ها در...پایین تا...دریچه ها. آنها ... رشته هستند.

- تو چه چیزی خواندی؟ (متن.) ثابت کن.
- چه نوع متنی؟
- یک عنوان بیا.
- چه نوع الگوهای املایی در متن یافت شد؟
– با درج املای گمشده، متن را یادداشت کنید روش های شناخته شدهچک ها چه راه هایی؟
- املای گم شده را برجسته کنید.

چک کردن از روی تابلو

کار خلاقانه.

- ما انجام می دهیم کار خلاقانه. ادامه متن را بیاورید و آن را اضافه کنید.
- جوجه تیغی چه فوایدی دارد؟ (کرم ها، سوسک ها، موش های چوبی، مارهای سمی را می گیرد.)

اطلاعات تکمیلی

در بهار، نوزادان در سوراخ جوجه تیغی ظاهر می شوند. جوجه تیغی ها کاملا برهنه و با چشم ها و گوش های بسته به دنیا می آیند. بعد از چند ساعت برجستگی هایی روی پوست آنها ظاهر می شود. سپس سوزن های نرمی از توبرکل ها خارج می شوند. سوزن ها سفت می شوند. خارهای مهیبی می سازند. مادر جوجه تیغی بچه هایش را خیلی دوست دارد، با شیرش به آنها غذا می دهد و با احساس اولین نشانه های خطر، آنها را به جای آرامتر دیگری می کشاند که از قبل چشمش به آن بود.

– زیر قسمت های اصلی جمله خط بکشید و قسمت های گفتار را مشخص کنید.

13. تشخیص سریع

دیکته گرافیکی

– جوجه تیغی کاری برای شما آماده کرده است که به آزمایش دانش شما کمک می کند. در پاکت ها جداول را پیدا خواهید کرد.
- به کلمه گوش دهید و به این فکر کنید که چه حروف صدادار بدون تاکید در کلمه نوشته شده است. آن را با یک نقطه در محل تقاطع کلمه عدد و حرف مشخص کنید.

گوشت، حمل، جغد، جنگل، رودخانه، کنده، ببر، رخ، پوست درخت.

– نقاط را به ترتیب به هم وصل کنید. شکل به چه شکل است؟

O آ و ه من
1 .
2 .
3 .
4 .
5 .
6 .
7 .
8 .
9 .

- بیا بررسی کنیم.
- چگونه یک مصوت بدون تاکید در ریشه یک کلمه را بررسی کنیم؟
- جوجه تیغی از کار شما بسیار راضی است.

14. خلاصه درس

- یادمان باشد درسمان را با چه ضرب المثلی شروع کردیم.
-عاقل تر شدی؟ چی؟
- فکر می کنید به هدف درس خود رسیدیم؟
- در درس چه چیزی یاد گرفتید؟
- چه چیزی در درس سخت بود؟
- چه چیزی در درس برای شما جالب بود؟
- دوست دارید در درس بعدی چه کارهایی را انجام دهید؟

انعکاس

در پایان درس چه احساسی دارید؟
- کار خود را ارزیابی کنید برای این کار سیب ها را از پاکت ها جدا کنید. اگر از کار خود راضی هستید، یک سیب قرمز را به جوجه تیغی وصل کنید.
- برای کسانی که در کلاس خوب عمل نکردند و کمی غمگین هستند - یک سیب سبز.
- بابت کارتان از شما تشکر میکنیم.

کتابشناسی - فهرست کتب:

1. G. A. Bakulina"رشد فکری دانش آموزان کوچکتر در درس زبان روسی" کلاس دوم. انتشارات "ولادوس" 2004.

پیشرفت درس

    تست دانش خود از مبحث قبلی

1. زبان چیست؟ چرا نیاز است؟ ( زبان سیستمی از نشانه ها و راه های پیوند آنهاست که به عنوان ابزاری برای بیان افکار، احساسات و ابراز اراده عمل می کند.مردم و مهمترین وسیله ارتباط انسانی است).

2. چه زمانی بوجود آمد دولت روسیه باستان? پایتخت آن چه شهری بوده است؟ (قرن 9-10، کیف)

    ملت روسیه چه زمانی ظهور کرد؟ (17 ولت)

    چه تغییراتی در زبان روسی در طول توسعه آن رخ داد؟ (تغییر در تعداد و املای حروف، تاکید، تلفظ، ترکیب و معنی کلمات)

    جمله ها را کامل کنید:

1) سال تولد نامه روسی در نظر گرفته شده است ... (988)

2) اولین کتاب در روسیه منتشر شد... ( در سال 1564 توسط پیشگام روسی ایوان فدوروف)

3) زبان روسی 3 عملکرد را انجام می دهد ...

- زبان ملت بزرگ روسیه

- به معنای ارتباطات بین قومی

- یکی از مهم ترین زبان های جهان

4) زبان های دنیا عبارتند از... (زبان هایی که به طور گسترده به عنوان وسیله ارتباط بین المللی استفاده می شود)

5) در دوره زبان روسی قسمت های زیر مطالعه می شود... (آواشناسی، گرافیک، املا، املا، واژه سازی، صرف شناسی، واژگان و عبارت شناسی، نحو، نقطه گذاری).

    واکه‌های بدون تاکید علامت‌گذاری شده و علامت‌گذاری نشده است

- املا چیست؟

املا یک سیستم یکپارچه و پذیرفته شده از قوانین برای نوشتن کلمات است.

برای اینکه در نوشتن پیشوندها، ریشه ها و پسوندها اشتباه نکنید، باید یاد بگیرید که آنها را در یک کلمه برجسته کنید.

- چه چیزی در کلمه گنجانده شده است؟

پایه و پایان؛ پایه از یک ریشه، یک پیشوند و یک پسوند تشکیل شده است.

مثلا،

1) منصرف، بیشه، طلایی، توس، شاد، زبان.

2) نخلستان طلایی با زبان شادش مرا منصرف کرد.

در مثال اول کلماتی را می خوانیم که به هیچ وجه به یکدیگر مرتبط نیستند. همه با هم یک فکر کامل را بیان نمی کنند.

در مثال دوم، همان کلمات ارتباط خاصی دارند، زیرا با استفاده از پایان با یکدیگر ترکیب می شوند. یک فکر کامل در اینجا بیان شده است.

- پایان چیست؟

بخش قابل تغییر کلمه

- اساس چیست؟

بخشی از یک کلمه بدون پایان.

ورزش. برجسته کردن در کلمات این پیشنهادانتهای و پایه ها

بیشه طلایی با زبان شاد توس خود مرا منصرف کرد.

- ریشه چیست؟

بخش مشترک و غیر قابل تقسیم کلمات مرتبط. مثلا:

1) خانه، خانه، قهوه ای؛

2) شهری، حصار، حومه، حومه، باغ.

این کلمات از نظر معنی با ریشه "خانه، شهر" متحد شده اند.

ورزش. دقت کنید که کلمات از چه قسمت هایی ساخته شده اند.

رها کردن، رها کردن، رها کردن، رها کردن.

شب، مزون، بخوان، دوباره آماده شد.

آب، آب، آب، یانگ، آب، آب، آب، آب.

- مصوت ها را نام ببرید.

الف، من، تو، یو، ای، ای، ای، ای، س، و.

حروف صدادار بدون تاکید در روسی به صورت نامشخص تلفظ می شوند.

اگر شک دارید، با تاکید بررسی کنید.

توسعه هاز بین بردن - رد کردن، ز Oل O va - سرها - سرها، توسعه یافته و vat – توسعه، ost آجدید - بایستید.

راه های بررسی حروف صدادار بدون تاکید:

1- شکل کلمه را تغییر دهید:

1) تعداد اسم ها (کوه - کوه ، رودخانه - رودخانه ، دیوار - دیوار).

2) مورد اسم (آب - آب، مزارع - مزرعه، چشمه - چشمه)؛

3) جنسیت افعال زمان گذشته (گرفت - گرفت، رهبری کرد - رهبری)؛

4) زمان فعل (جنگید - می جنگد، نشان می دهد - نشان خواهد داد، حمل می کند - حمل می شود).

5) آموزش و پرورش شکل مختصرصفت (خاکستری - خاکستری، سبز - سبز).

2. یک کلمه هم خانواده را از قسمت دیگری از گفتار انتخاب کنید (غیر قابل ترجمه - ترجمه، حذف - فاصله، آشتی ناپذیر - صلح، اتحاد مجدد - متحد).

تمرین 1.حروف از دست رفته را پر کنید، املای آنها را بررسی کنید

الف) تغییر شکل کلمه

از شهر..ری، دو ساعت..س، ادامه..دروغ، پهلو..رون، رز..رز، در..اینا، بزرگ..بزرگ، نشان دادن..، خیز..لا، ب. rummaged, d..horny, with h..lmov, pr..stand, neigh, k..meek, st..at, looked..nul, overcome.. ضرب و شتم.

ب) انتخاب واژه هایی با ریشه یکسان

غیرقابل قبول، نیتسا، شکست، متحد کردن.. نخ، ساعت.. جغد، عمل.. تحویل، iz.. دارو، نگهبان.. گرفتن، جایزه.. آسیب، مرز، حرکت، تسخیر، نزدیک شدن، درو، مدرن ، در معرض قرار دادن.

وظیفه 2.حروف از دست رفته را پر کنید و کلمات تست را پیدا کنید.

پرچم در حال اهتزاز است، حمله در حال توسعه است، اندازه گیری فاصله، تقریب مخالفان، باز کردن در، باز کردن سبزیجات، باز کردن نقشه، آماده شدن برای کلاس ها، به دنبال ... برای ساختن یک ستون، یک g...l قوی ... اطراف، بخواب... به ایستگاه، بخواب... به داده ها، یک تخت باغچه بکار، یک تفنگ پر کن، یک شمع تقدیم کن، یک داستان را به یک دوست تقدیم کن، یک... شبکه را روی نوار افقی بگو، یک… قلعه خواب آلود.

املای ریشه ها با حروف صدادار بدون تاکید بدون علامت با استفاده از فرهنگ لغت بررسی می شود.

بسیاری از کلمات از زبان های اروپایی وام گرفته شده است. باید املای آنها را به خاطر بسپارید.

به عنوان مثال: جیب، سبد، سواره نظام، گردان.

وظیفه 3. حروف گم شده را وارد کنید معنی کلمات برجسته شده را توضیح دهید.

ک...ت... مصرع، د...سانت، د...زرتیر، s...rave، p...rt...zan، k...p...tulate, d...vision, bomb...rd...divate, b...seda,...bn...arm, شکست....zhenie, ur...gun, str...t...gical, پ...سه...تیسم, ...pl...divate,d...discipline, ...لعنتی, آو...نگارد، در...ست...گلوله، int...ll...gent، عمومی، مقدماتی، بورس تحصیلی، pr...v...legia، گروه دوستان ، گروهان نظامی.

    املای حروف صدادار متناوب

در برخی از ریشه ها تناوب وجود دارد حروف صدادار A-O، E-I.

به عنوان مثال، طلوع - طلوع، بمیر - بمیر، برابر - سطح.

املای کلمات با حروف صدادار بدون تاکید متناوب در ریشه کلمات (e-i؛ a, i-im, in; o-a) بر اساس تعدادی قواعد خاص است.

املای ریشه ها با حروف صدادار متناوب

ریشه ها

متناوب

حروف صدادار

قانون

نوشتن

استثناها

کاس – کاس

بر - بیر

mer - صلح

در هر جشن

ter – میدان تیر

der - کارگردان

درخشش - درخشش

سوخته - سوخته

استل – سبک

قبل از پسوند - آ- نوشته شده است آ، در مقابل دیگران - O

قبل از اینکه پسوند -a- نوشته شود و(ن)، و(متر)

قبل از اینکه پسوند -a- نوشته شود و، در مقابل دیگران - ه

تاخیر - دروغ

بزرگ شدن - بزرگ شدن

skak - skoch

قبل از اینکه ریشه G نوشته شود آ; قبل از F - O

قبل از ریشه ST و Ш نوشته شده است آ، قبل از C - O

قبل از روت بهنوشته شده است آ، قبل از اچO

روستیسلاو، جوانه،

وام دهنده، صنعت

مساوی - مساوی

خشخاش - موک

برابر- برابر,

دقیقادر کلمات با معنی صاف

خشخاش-در کلمات با معنی نوشته شده است غوطه ور شدن;

موک-با معنی خیس شدن

مسطح، مساوی

گار – کوه

زار – زور

قبیله - کلون

مخلوق - خلقت

plav - پلو

تحت استرس - آبدون لهجه – O

تحت استرس - Oبدون لهجه – آ

O

تحت استرس چیزی است که شنیده می شود. بدون لهجه - O

همیشه آبه جز استثناها

شناگر

وظیفه 4. حروف گم شده را وارد کنید، املا را توضیح دهید

1. به طور تصادفی برای... رویاپردازی، بی تفاوتی شخصی... برای دست نزنی... سیم ها، برای... شروع بحث، برای...جمع آوری روحیه، برای...جمع آوری افکارتان، یک کارزار انتخاباتی. , در را قفل کردن, به... از لذت بمیری, از ترس یخ بزنی, از گرسنگی بمیری, از کسالت بمیری, آداب و رسوم مردن, لباس شستن, پاک کردن آب سرداز روی زمین محو کن، فریادهای دلخراش، علف های هرز را بیرون کن، با کلمات عیب جویی کن، دانا شو، خیره کننده بدرخش، چراغ روشن کن، آتش روشن کن، باد یخی سوزان، گلوله آتش زا، انبار مهمات در آتش، آتش سوزی درجه یک، شهرها و روستاها سوزانده شد، مه پخش شد، سفره گذاشتن، کف سازی.

2. پیشنهاد یک تساوی، یک لبخند برنده، به تعویق انداختن دیدار، به عهده گرفتن مسئولیت، موقعیت مستقل، ذهن ... کمتر، یک سلاح بگذارید، فرضیات بسازید، جلبک دریایی، انعکاس جدید ... با صنعت، سن بالا... , r ... آب آلو , بالغ ... پسر چپ ، پرش ... از روی یک خندق ، پریدن ... از رختخواب ، پرش ... برای شادی ، شروع ... پرش روی اسب.

3. تراز ... به حقوق خود توجه کنید ، زمین را در سایت صاف کنید ، مقایسه کنید ... دو عدد بگیرید ، به راست بپیچید ، توجه کنید ، سطح آب ، حفظ سطح ... تعادل ، همه چیز صاف است، بشویید... زیر باران ضربه بزنید، چکمه های خود را بشویید... کابین ها، د... نان عمیق در عسل، شنل ضد آب، فرو کنید... برس را در آب فرو کنید.

4. داغ... ماده قابل اشتعال، داغ... پای، حمام... در آفتاب، داغ نشو، سیم داغ شده، به خورشید سلام کن...منور ماه، خورشید...گرم شد. ، تعظیم ... بر سر کودک ، در برابر استعدادها تعظیم کنید ، معجزه کنید ، آنها را زنده کنید ، شناگران تیزبین ، شناگر شجاع ، شناگر خوب.

وظیفه 5. دیکته بنویسید.

صبح در استپ.

یک صبح زود بهاری خنک و شبنم است. هیچ ابری در آسمان نیست. فقط در شرق، ابرهای قبل از سحر هنوز ازدحام می کنند، هر دقیقه رنگ پریده و ذوب می شوند. خورشید اکنون با درخششی آتشین در آنجا شناور خواهد شد. به نظر می رسد که کل وسعت وسیع استپ با گرد و غبار طلایی ریز پاشیده شده است. در چمن های انبوه سرسبز، الماس های شبنم درشت اینجا و آنجا می لرزند و با نورهای چند رنگ می درخشند و چشمک می زنند. استپ با شادی پر از گل است. گل میخک زرد روشن می شود، زنگ ها به رنگ آبی کم رنگ می شوند، کل انبوه بابونه معطر سفید می شوند، میخک وحشی با لکه های زرشکی می درخشد. در خنکای صبحگاهی بوی تلخ و سالم افسنطین به مشام می رسد که با رایحه لطیف و بادام مانند عسل مخلوط شده است. همه چیز می درخشد، غرق می شود و با شادی به خورشید می رسد. فقط اینجا و آنجا در دره‌های عمیق و باریک، بین صخره‌های شیب‌دار که با بوته‌های کم‌کم رشد کرده‌اند، هنوز سایه‌های آبی‌رنگ مرطوب وجود دارد که گویی شب گذشته را به یاد می‌آورند. در بالا در هوا، نامرئی به چشم، خرچنگ بال زدن و زنگ. ملخ های بی قرار مدت هاست که پچ پچ شتابزده و خشک خود را بلند کرده اند. استپ از خواب بیدار شد و زنده شد. به نظر می رسد که او با آه های عمیق، یکنواخت و قدرتمند نفس می کشد. (به گفته P. Dudochkin.)

خلاصه درس

به زبان روسی در کلاس دوم "A"

موضوع درس:

"املا حروف صدادار بدون تاکید در ریشه یک کلمه"

موضوع: املای حروف صدادار بدون تاکید در ریشه یک کلمه.

اهداف درس:

1. تعمیم دانش راه های بررسی مصوت های بدون تاکید در ریشه یک کلمه.

2. تمرینات املای کلمات با واکه بدون تاکید در ریشه کلمه، امکان انتخاب کلمات تستی.

UUD تشکیل شده:

UUD شناختی:

1. مهارت های املای ماهرانه و آگاهانه کلمات را با یک مصوت بدون تاکید در ریشه کلمه ایجاد کنید.

2. توسعه توانایی نتیجه گیری بر اساس تجزیه و تحلیل کلمات.

UUD نظارتی:

1. هدف از فعالیت در درس را با کمک معلم تعیین و تدوین کنید.

2. از طریق دنباله اقدامات در درس صحبت کنید.

3. یاد بگیرید که نسخه خود را بر اساس کار با آن بیان کنید مطالب آموزشی;

4. یاد بگیرید که یک الگوریتم از اقدامات ایجاد کنید و بر اساس آن کار کنید.

UUD شخصی:

1. ایجاد انگیزه برای یادگیری و فعالیت شناختی هدفمند.

2. شکل گیری مسئولیت و علاقه به یادگیری زبان روسی.

3. مهارت های حرکتی دست، تفکر تحلیلی، تخیل تخیلی را توسعه دهید.

UUD ارتباطات:

1. توسعه توانایی گوش دادن و درک دیگران.

2. توسعه توانایی ساخت یک بیانیه گفتاری مطابق با وظایف محول شده.

3. به شکل گیری نظر خود و توانایی پرسیدن صحیح سوالات کمک کنید.

تجهیزات درسی:

    کلاس درس با کامپیوتر، نصب چند رسانه ای؛

    ارائه برای درس؛

    کتاب درسی، کتاب کار؛

    مطالب آموزشی برای جلسه آموزشی.

در طول کلاس ها:

من. شروع منظم درس

زنگ شاد به صدا درآمد

آماده شروع درس هستیم.

بیایید گوش کنیم و صحبت کنیم

و به هم کمک کنیم.

II . خوشنویسی.

به شعر گوش کن و بگو چه صدایی بیشتر در آن یافت می شود؟

باران می بارد، همه جا باران می بارد

جوجه ها در لانه خوشحال هستند. (صدا [l،])

ترتیب حروف را مشخص کنید و سری را ادامه دهید:

Lllll Lllll Lllll L...

تعداد هجاها، صداها و حروف را در یک کلمه مشخص کنید دوش، بنویس رونویسی آن (rain-2sl., 6b., 5zv. [l, iv, en,]

III. در حال بروز رسانی. انگیزه.

بچه ها، امروز نامه ای دریافت کردید. بخوانش. (اسلاید 1)

مرگ بر تمام مصوت های دنیا!

بگذار بچه ها نادان باشند!

این جادوگر شرور Deuce تمام حروف صدادار را دزدید و همه کتاب ها را جادو کرد. و به جای حروف صدادار بدون تاکید فقط نقاط سیاه وجود دارد. ما باید فورا حروف صداهای صدادار را آزاد کنیم و برای این کار باید با دو مبارزه کنیم و تمام تست ها را پشت سر بگذاریم.

IV . تکرار آموخته ها.

بیایید با تکرار شروع کنیم،

به هر حال، تکرار مادر یادگیری است.

تست اول:

1) کلمات را بخوانید: (اسلاید 2)

ر...کا، باد...ر، س...بله، ب...رضا، پچ...لا، تر...وا

همه کلمات را می توان به چه گروه هایی تقسیم کرد؟ (با یک مصوت بدون تاکید علامت دار و یک مصوت بدون تاکید بدون علامت)

بر چه اساسی؟

کلمات را با وارد کردن حروف از دست رفته در دو ستون بنویسید. بر حروف صدادار بدون تاکید تاکید کنید.

معاینه:

در ستون اول چه کلماتی نوشته شده بود؟ (اسلاید 3)

آیا باید تمام حروف صدادار در ریشه را بررسی کنید؟ (فقط آنهایی که شک دارند: a, o, e, i, i)

در ستون دوم چه کلماتی نوشته شده است؟

ما آنها را چه می نامیم؟ (فرهنگ لغت)

در کدام فرهنگ لغت می توانید املای آنها را جستجو کنید؟ (در املا)

2) کدام کلمه گم شده است؟ (باد - m.r.؛ زنبور عسل، زیرا نشان دهنده یک شیء جاندار است؛ توس - 3 هجا؛ علف - مصوت بدون تاکید آ).

V .تعیین هدف.

بچه ها درس آخر روی چه موضوعی کار کردیم؟

چه کسی حدس زد که امروز چه چیزی یاد خواهیم گرفت (موضوع: حروف صدادار بدون تاکید در ریشه کلمه) (اسلاید 4)

دانستن در مورد املای حروف صدادار بدون تاکید در ریشه یک کلمه چیست؟

(اسلاید 5)

چه چیزی را چک کنیم؟

کجا را چک کنیم؟

چگونه باید چک کنم؟

روی چه مهارت هایی کار کردیم؟ (روش های بررسی حروف صدادار بدون تاکید در ریشه یک کلمه)

چگونه آنها را بررسی کنیم؟

(اسلاید 6)

راه های بررسی حروف صدادار بدون تاکید در ریشه یک کلمه:

1) شکل کلمه را تغییر دهید.

2) کلمه ای با همان ریشه انتخاب کنید.

یادآوری چه چیزی مهم است؟ (به طوری که مصوت تاکید می شود)

(اسلاید 7 - قانون در آیه)

VI . روی موضوع درس کار کنید.

1. تست دو:

به جنگل لهجه ها رسیدیم. اما فقط کسانی می توانند به سرعت کلمات آزمایشی را برای کلمات با حروف صدادار بدون تاکید در ریشه کلمه انتخاب کنند و حرف گم شده را وارد کنند، می توانند از آن عبور کنند. (دو نفره کار کنید)

کارت:

کلمه در حال بررسی است

کلمه تست

بیایید بررسی کنیم (کودکان در حال خواندن هستند)

حالا برای خودآزمایی یادداشت های خود را بر اساس استاندارد بررسی کنید. (اسلاید 8)

VII .دقیقه فیزیکی.

بیایید در جنگل قدم بزنیم. زیبایی همه جا هست! به راست، چپ، بالا، پایین، اطراف نگاه کنید.

قدم زدن در جنگل خوب است! (راه رفتن در محل)

اینجا یک درخت کاج بلند است!

او به خورشید دراز می کند (دست ها را بالا می برد)

یک درخت بلوط کهنسال در بالای صخره

او شاخه ها را به طرفین باز کرد (بازوها به طرفین)

قدم زدن در جنگل خوب است!

2. آزمون سوم.

ما به گلاد کلمات می رویم. ما با جفت کلمه ای که بین آنها ارتباط معنایی وجود دارد استقبال می کنیم. سعی کنید آنها را به خاطر بسپارید (اسلاید 9)

پل

سر و صدا - در ... بله

بیمارستان - دکتر

پرنده-پ...رو

پنجره-ست...ابر

فقط کلمه دوم را از حافظه یادداشت کنید، تاکید کنید و زیر مصوت بدون تاکید خط بکشید. (بررسی متقابل) (اسلاید 10)

3. تست چهار(کار گروهی)

آمدیم کوچه پروپوزال.

به هر گروه یک کارت با جملات حاوی کلمات با حروف صدادار بدون تاکید می دهم. وظیفه شما این است که به صورت شفاهی کلمات تست را انتخاب کنید و حروف گم شده را وارد کنید.

در جنگل، حیوانات برای مرگ آماده می شوند.

سنجاب در حال خشک شدن روی… موش شروع به فکر بد می کند.

جوجه تیغی... تف می زند... اینجا. زم...یک متر...سینک خلوت زیر br...بیرون پیدا کردم.

بیایید به هر گروه گوش کنیم. ما چه کردیم (متن)

چی میگه؟

چه وظیفه ای می توانیم با این متن ارائه دهیم (عنوان)؟

برای این متن عنوانی در نظر بگیرید.

متن را با درج حروف از دست رفته بنویسید. (اسلاید 11)

هشتم . خلاصه درس.

امروز روی چه موضوعی کار کردید؟

چه چیزی باید بررسی شود؟

کجا را چک کنیم؟

چگونه بررسی کنیم؟

شما سخت کار کردید و تمام تست ها را قبول کردید. این دو شکست خورده و همه مصوت ها آزاد هستند.

IX . انعکاس. (اسلاید 12)

امروز در کلاس:

من مطالعه کردم...

جالب بود…

سخت بود…

کجا می توانم دانش کسب شده را به کار ببرم؟

خودگردان شهرداری موسسه تحصیلی « دبیرستانشماره 27"

درس عمومیدر این مورد:

« املای حروف صدادار بدون تاکید در ریشه یک کلمه"

توسعه یافته توسط معلم کلاس های ابتدایی:

کلیوچنیکووا تامارا آندریونا

پتروپاولوفسک-کامچاتسکی

نوع درس: ادغام مطالب مورد مطالعه

توسعه یافته توسط: کلیوچنیکووا تامارا آندریونا

(معلم مدرسه ابتدایی)

نوع درس:ترکیب شده.

روش های درسی:دیداری-فردی، کلامی-قیاسی، تولید مثلی، عملی-فردی، مشکل-گفتگوی.

تجهیزات:بلوک سیگنال، کارت با کلمات، کامپیوتر، پروژکتور، یادآوری.

اهداف:

آموزشی -توانایی تشخیص مصوت های بدون تاکید قابل آزمایش و غیر قابل آزمایش در کلمات، بررسی صحیح کلمات و نشان دادن گرافیکی املا را تمرین کنید.

بالا بردن- ترویج توسعه نگرش مسئولانه نسبت به یادگیری، پشتکار و تلاش، جمع گرایی و کمک متقابل، استقلال در انتخاب راه حل برای تمرین های منطقی.

در حال توسعه- آموزش تفکر، تأمل؛ القای مهارت ها کار مستقل; غنی سازی واژگان; توسعه تفکر منطقی، شفاهی منسجم و سخنرانی نوشتاری، هوشیاری املایی، توجه، تفکر.

در طول کلاس ها

    زمان سازماندهی

زنگ برای ما به صدا درآمده است.
همه با آرامش وارد کلاس شدند،
همه به زیبایی پشت میزهای خود ایستادند،
مودبانه سلام کرد
آرام نشستند و پشتشان صاف بود.
همه با لبخند آه بکشیم
و اکنون درس را شروع می کنیم.

2. بیان مشکل آموزشی

پیشنهاد می کنم کار زیر را انجام دهید: کلمات دیکته را بنویسید . ریشه را انتخاب کنید و یک علامت تاکیدی اضافه کنید. (دو دانش آموز را به هیئت دعوت می کنم) زمین، دیوار، باران، پل، ردیف

مقایسه کنید.

پس چه اتفاقی می افتد؟ من به شما یک وظیفه دادم. چگونه آن را به انجام رساندید؟ (به طور متفاوت)

چرا این اتفاق افتاد؟ چه چیزی را نمی دانیم؟ (ما نمی دانیم چگونه کلماتی را با حروف صدادار بدون تاکید در ریشه کلمه بنویسیم)

– بر اساس این مشکل، موضوع درس ما چیست؟ (موضوع درس ما "املا حروف صدادار بدون تاکید در ریشه یک کلمه است.")

- چه اهدافی را برای خود تعیین خواهید کرد؟ (یاد بگیرید که کلمات را با یک مصوت بدون تاکید در ریشه بنویسید.)

-چه کسی دیگر چنین هدفی را تعیین کرده است؟

-چه چیزی به رسیدن به هدف درس ما کمک می کند؟ (الگوریتم بررسی این املا، کتاب درسی، معلم)

- در طول درس به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

چگونه باید چک کنم؟

3. تکرار مطالبی که قبلا مطالعه شده است.

- بیایید به سوال اول پاسخ دهیم: چه چیزی باید بررسی شود؟ (صداهای a، o، i، e، i در موقعیت ضعیفی قرار دارند.)

- کجا را چک کنم؟ (باید ریشه کلمه را بررسی کنید.)

- چگونه باید چک کنم؟ (شما باید کلمات تست را انتخاب کنید.)

- چطور لازم استبررسی؟ (یک مصوت بدون تاکید با تاکید بررسی می شود.)

چه a، o، و، e، من

چگونه باید چک کنم؟ اساسا

نحوه انتخاب کلمات تست

لهجه

4. کار بر روی موضوع درس

تکرار توالی اعمال هنگام بررسی واکه بدون تاکید در ریشه یک کلمه. شکل جمعی کار

بچه ها، شما گفتید که آنچه به هدف درس ما کمک می کند الگوریتمی برای بررسی واکه بدون تاکید در ریشه است. به یادش باشیم؟ - بنابراین، اینجا کلمه "زمستان" است.

اولین قدم چیست؟ (کلمه را بخوانیم)

سپس تاکید می کنیم.

بیایید ریشه کلمه را برجسته کنیم

یک مصوت بدون تاکید را تعریف کنید (واکه بدون تاکید و)

بیایید یک کلمه آزمایشی انتخاب کنیم (زمستان)

ما یک مصوت می نویسیم

الگوریتم

کلمه را بخوانید.

تاکید کنید.

ریشه را انتخاب کنید.

مصوت بدون تاکید را مشخص کنید.

یک کلمه آزمایشی انتخاب کنید.

ما یک مصوت می نویسیم

دوتایی کار کنید (کارت شماره 1)

شما کارت های شماره 1 را روی میزهای خود دارید. تکلیف را بخوانید. (یک مصوت بدون تاکید، کلمه آزمایشی وارد کنید)

- استفاده كردن الگوریتم نوشتن یک مصوت بدون تاکید در ریشهبیایید کار را به صورت جفت انجام دهیم.

قوانین کار دو نفره را به شما یادآوری می کنم. آمادگی این زوج دست بالاست.

شما 2 دقیقه فرصت دارید تا کار را انجام دهید.

بیایید کار را شروع کنیم. تأیید (جمعی)

کسی که این کار را بدون خطا انجام داد، دستان خود را بالا ببرید. آفرین!

وظیفه: واکه بدون تاکید، کلمه تست را بنویسید

قابل تایید

تایید

قابل تایید

تایید

ل شرمندگی

ل شرمندگی

ساعت sy

ساعت sy

جی ra

جی ra

otv ریت (سیب زمینی)

otv ریت (سیب زمینی)

بچه ها بگید چجوری کلمه تست رو پیدا کنم چه نتیجه ای میشه گرفت؟

پاسخ بچه ها: باید کلمه مورد آزمایش را طوری تغییر دهید که مصوت بدون تاکید دچار استرس شود یا کلمه ای با همان ریشه با مصوت تاکید شده در ریشه انتخاب کنید.

خوب. این قانون را در کتاب درسی بخوانیم. کتاب درسی را به صفحه 101 باز کنید و نتیجه گیری خود را با نتیجه گیری در کتاب درسی مقایسه کنید. (خوانده شده توسط دانش آموز)

5. تحکیم اولیه

خوب، اکنون پیشنهاد می کنم از نظریه پردازان به عمل کننده تبدیل شوید.

کار با کارت های سیگنال کودکان باید درستی انتخاب خود را توجیه کنند. بازی توجه

کارت های سیگنال تهیه شده است.

– من کلماتی را با یک مصوت بدون تاکید در ریشه نام می برم و شما یک کارت سیگنال با حرف مورد نیاز نشان می دهید و کلمه تست را نام می برید.

یک شبه، دردسر، جغد، رخ، رودخانه، گچ، دونده، برگ، غم، زمین.

    کار متمایز (وظایف چند سطحی). کار با کارت

-هر کدام از شما کارت هایی با رنگ متفاوت دارید.

آن را بررسی کنید و خودتان شروع به انجام آنها در دفترچه یادداشت خود کنید. زمان اجرا 5 دقیقه

کارت ( رنگ زرد)

حروف از دست رفته را با یک مصوت بدون تاکید در کلمات وارد کنید، از فلش ها برای نشان دادن مطابقت کلمات آزمایشی استفاده کنید و املا را برجسته کنید.

ریشه را سوزاند

k.rainya قو، قو

رنگ زرد

l.b.dinoy چکش، خرمنکوبی

m.l.tok نگاه کنید

سرهای g.l.va، سر

کارت ( رنگ سبز)

آن را بنویسید. حروف از دست رفته را وارد کنید، کلمات تست را به جای نقطه بنویسید، ریشه را برجسته کنید.

Ch.stotu – ……، گرم..صفر. – …, sl…for-………, p.tnisty – ….., ug..saet – ….., sp..shit – …., v.shnyovy – ….., g…leniy – ……

کارت ( رنگ صورتی).

کلماتی را با یک مصوت بدون تاکید در ریشه بنویسید، کلمات تست را در داخل پرانتز بنویسید. دو نمونه از مثال های خود را به همان قانون اضافه کنید.

لوسترهای طلایی در محوطه های جنگلی ظاهر شد.

بنابراین، بیایید بررسی کنیم.

دست خود را بالا ببرید که کارت زرد را تکمیل کرد.

تکلیف را بخوانید.

دست خود را بلند کنید که گرین کارت را تکمیل کرده است.

تکلیف را بخوانید.

(از یک دانش آموز بپرسید، نمره بدهید)

دست خود را بلند کنید که کارت صورتی را تکمیل کرد.

تکلیف را بخوانید.

(از یک دانش آموز بپرسید، نمره بدهید)

تست بعدی

    کار گروهی.

من به شما قوانین کار را یادآوری می کنم.

به هر گروه یک جمله می دهم که حاوی کلماتی با حروف صدادار بدون تاکید باشد.

وظیفه شما این است که یک کلمه تست بالای کلمه بنویسید و حرف مورد نظر را وارد کنید. زمان کارکرد -3 دقیقه

بیایید به هر گروه گوش کنیم. اگر با پاسخ موافق نیستید، دلیل مخالفت خود را بیاورید.

چه به دست آوردیم؟ متن چه می گوید؟ همه جملات به چه موضوعی مرتبط هستند؟

بچه ها با این متن چه کار پیشنهاد میکنید؟

یک عنوان برای متن بیاورید. زمان کارکرد - 1 دقیقه

متن برای کار گروهی

در جنگل، حیوانات برای زمستان آماده می شوند. یک سنجاب قارچ ها را روی شاخه های درخت خشک می کند. موش غلات را ذخیره می کند. جوجه تیغی لانه را عایق می کند. مار در زیر یک کنده یک مکان خلوت پیدا کرد. پرستوها و سوئیفت ها به مناطق گرمتر پرواز می کنند.

    بازی «اشتباه را پیدا و اصلاح کن.

دیکته واژگان دیمین را بررسی کنید. اشتباه را بیابید، تصحیح کنید، کلمه را درست بنویسید و یک کلمه تست در ذهن خود انتخاب کنید.

سنوا، وادا، بیژات، تروا، سوت

معاینه. (آبی - آبی، آب - آب، دویدن - دویدن، چمن - چمن، سوت - سوت.)

- چند کلمه را درست نوشت؟ (یک.)

- کدوم؟ (سوت.)

- چه توصیه ای به دیما می کنی؟ (قاعده املای مصوت بدون تاکید در ریشه یک کلمه را بیاموزید.)

6. سیستم سازی دانش به دست آمده در درس

1) - بیایید به کار اول برگردیم: اشتباهات را تصحیح کنید و توضیح دهید که چرا نوشتن به این صورت ضروری است نه به شکل دیگری.

7. خلاصه درس. انعکاس.

بیایید به یاد بیاوریم که در کلاس چه کردیم.

موضوع درس چه بود؟

چه اهدافی را برای خود در نظر گرفتیم؟

-به هدفمون رسیدیم؟

هر دانش آموز یک برگه با دو مقیاس دارد

درس جالب مشارکت من

بچه ها، روی میز شما تکه های کاغذ با دو ترازو وجود دارد. لطفا به این درس امتیاز دهید: چقدر آن را برایتان جالب بود. اکنون کار خود را در کلاس ارزیابی کنید، اینکه هر یک از شما چقدر فعالانه در بحث شرکت کردید کار عملی.

بحث در مورد نتایج انعکاس

با تشکر از کار شما در کلاس!

وظایف اضافی

    حرف از دست رفته را در کلمات پر کنید

یک کلمه آزمایشی اضافه کنید



 


خواندن:



کیک پنیر از پنیر در یک ماهیتابه - دستور العمل های کلاسیک برای کیک پنیر کرکی کیک پنیر از 500 گرم پنیر دلمه

کیک پنیر از پنیر در یک ماهیتابه - دستور العمل های کلاسیک برای کیک پنیر کرکی کیک پنیر از 500 گرم پنیر دلمه

مواد لازم: (4 وعده) 500 گرم. پنیر دلمه 1/2 پیمانه آرد 1 تخم مرغ 3 قاشق غذاخوری. ل شکر 50 گرم کشمش (اختیاری) کمی نمک جوش شیرین...

سالاد مروارید سیاه با آلو سالاد مروارید سیاه با آلو

سالاد

روز بخیر برای همه کسانی که برای تنوع در رژیم غذایی روزانه خود تلاش می کنند. اگر از غذاهای یکنواخت خسته شده اید و می خواهید لذت ببرید...

دستور العمل لچو با رب گوجه فرنگی

دستور العمل لچو با رب گوجه فرنگی

لچوی بسیار خوشمزه با رب گوجه فرنگی مانند لچوی بلغاری که برای زمستان تهیه می شود. اینگونه است که ما 1 کیسه فلفل را در خانواده خود پردازش می کنیم (و می خوریم!). و من چه کسی ...

کلمات قصار و نقل قول در مورد خودکشی

کلمات قصار و نقل قول در مورد خودکشی

در اینجا نقل قول ها، کلمات قصار و گفته های شوخ در مورد خودکشی وجود دارد. این یک انتخاب نسبتاً جالب و خارق العاده از "مرواریدهای واقعی ...

فید-تصویر RSS