Reklāma - Vannas istaba
Sākums

Abstrakts. Intelektuālā spēle “Kas?Ārpusskolas aktivitātes “Kas? Kur? Kad?"

Mērķauditorija

8 "b", 9 "b", 10 "b" klases

Integrētā spēle par ķīmiju un bioloģiju “Kas? Kur? Kad?"

Mērķis:

Izglītojoši:

1. Atkārtot, sistematizēt studentu zināšanas;

2. Paplašināt skolēnu redzesloku dabaszinātņu priekšmetos;

3. Veicināt izziņas intereses attīstību ķīmijas, bioloģijas, ģeogrāfijas stundās.

Attīstība: 1. Attīstīt studentu loģiskās domāšanas spējas; 2. Attīstīt intelektuālo un

radošums

studenti;

3. Attīstīt atmiņu un uzmanību

4. Attīstīt skolēnu komunikācijas un spēļu spējas.

Izglītojoši:

1. Attīstīt spēju un prasmes strādāt komandā;

2. Kolektīvisma un veselīgas konkurences sajūtas veidošana;

3. Veiciniet cieņas sajūtu vienam pret otru, labo gribu, toleranci, draudzības un empātiju.

4. Veicināt iniciatīvu un aktivitāti,

5. Izkopt neatlaidību un neatlaidību mērķu sasniegšanā. Moto: "Meklējiet nākotnes zirgu starp kumeļiem, nākotnes gudro starp mūsdienu puišiem." (kazahu sakāmvārds)

Spēļu tehnoloģija: pēc televīzijas spēles principa: “Ko? Kur? Kad?". No 8. “b”, 9. “b” un 10. “b” klases skolēniem tiek izvēlēti 6 spēlētāji, viens no dalībniekiem tiek iecelts par komandas kapteini.

Aprīkojums:

    spēļu galds, prezentācija, spēļu aplis, tops, jautājumi aploksnēs katram sektoram, melnā kaste, klases dizains.

Vēlreiz sveiki, dārgie eksperti, skatītāji un televīzijas skatītāji. Šodien pārbaudīsim ķīmijas un bioloģijas ekspertu zināšanas. Šodien ekspertu komanda spēlē pret skolotāju komandu.
Cienījamie kluba biedri un skatītāji!
Spēles laikā rūpīgi jāuzrauga diskusijas gaita un beigās jāizvēlas labākais spēlētājs.

Šodien viņi spēlē ar mums (jautājumu sagatavotāju vārdi) - (skatītāju komanda - skolotāji).
Tātad! Mūsu eksperti aicināti uz klubu! (MŪZIKA)
1 . Vadošais audio un video tehnikas speciālists – Urgenšbajevs A.
2 . Gudrākais ir B. Hamitovs.
3 . Čaklākais – Čerņenko R.
4 . Vērīgākais ir Čerņenko M.
5 . Noslēpumainākais ir Bojarčuks K.
6 . Un pati labākā ir komandas kapteine ​​E. Zaharova.
(MŪZIKA)
Un tagad es jūs iepazīstināšu ar spēles noteikumiem!
Uz galda redzat spēles apli, kas ir sadalīts 12 sektoros, kuros tiek uzdoti jautājumi par ķīmiju un bioloģiju.

Orange ir BLITZ sektors
Zinātājiem jāatbild uz 11 jautājumiem. Par katru pareizo atbildi eksperti saņem 1 punktu.
12. jautājums – BLITZ. Šajā aploksnē ir pat 4 jautājumi, uz kuriem ekspertiem ātri jāatbild. Ja viņi neatbild vismaz uz vienu jautājumu, skatītāju komandai tiek piešķirts punkts.
Vienu reizi spēles laikā eksperti var ņemt palīgā skatītājus (meistaru). Diskusijai atvēlēta tieši viena minūte. Agrīnas atbildes gadījumā komanda saņem papildu sarunu minūti. Spēle ir ieslēgta līdz 6 punktiem. Ja komanda uzvar ar 6:0, notiks otrā spēle. Vakaru dažādo muzikālas pauzes.

Ekspertu intereses aizstāvēs ShMO vadītāja, ģeogrāfijas skolotāja B.M.Iskakova. (viņa arī darbojas kā meistars).

To TV skatītāju intereses, kuri sūtīja jautājumus, aizsargā studiju galvenais skolotājs, zīmēšanas skolotājs - Aiypkhan S.

Šodien pēc spēles rezultātiem tiks noskaidrots:

- “Labākais spēlētājs 2015”

"2015. gada labākais spēlētājs" tiks noteikts skatītāju balsojumā par kartītēm, kuras saņēmāt vakara sākumā.

Vai spēles noteikumi ir skaidri?

Mēs sākam: ekspertu komanda pret skatītāju komandas, pirmā kārta (sitiet pa gongu)

    Jautājums no KSU “Berezņakovskas vidusskolas” skolotājas Bolata Akerkes Bolatovnas: Kuras ķīmiskais elements 13. gadsimtā attēlots kā karotājs? (dzelzs)

    Jautājums no KSU “Berezņakovskas vidusskolas” skolotājas Natālijas Mihailovnas Gorbunovas: Uzmanību! "Melnā kaste"! Zināms, ka Kazahstānas un Krievijas dzīvē liela nozīme ir kartupeļiem, Francijā – vīnogām, bet Dienvideiropas valstīs – olīvām. Un kādi augļi, saskaņā ar leģendām, trīs reizes ietekmēja cilvēces likteni un kādās situācijās? (Ābols no zināšanu koka, nesaskaņu ābols, ābols, kas paredzēja Ņūtona universālās gravitācijas likumu)

    Jautājums no KSU “Berezņakovskas vidusskolas” skolotājas Badajevas Leilas Sabitovnas: Cienījamie eksperti, lūdzu, atbildiet tieši minūtes laikā Par ko mēs runājam? Jatroķīmijas pamatlicējs 16. gadsimtā. Brīnišķīgs ārsts. Viņa idejas veicināja strauju farmakoloģijas attīstību. (Paracelsus)

    Jautājums no KSU “Berezņakovskas vidusskolas” skolotājas Boranbajevas Meruertas Sajatovnas:

Esmu pazīstams kopš seniem laikiem.

Ne velti dievs Vulkāns tika saukts par Žulti.

Es esmu dzeltens, necaurspīdīgs, ciets,

Vairākās allotropās modifikācijās

Tu mani satiksi. (Sērs)

    Interneta jautājums:

Putnu kažokādas, bet ne pūkas,

Un bez pēdējiem diviem burtiem,

Plus risinājums nobrāzumu eļļošanai,

Ko bērni stāda dienā?

Kopā - horizontālā rinda

Mēs to saņemam uzreiz. (Periods)

    Video - jautājums Nr.1 no KSU “Berezņakovskas vidusskolas” veselības darbinieces Zaharovas Svetlanas Vladimirovnas: Imperators NapoleonsIIIBanketā viņš pasūtīja galda piederumus no ļoti dārga sudrabbalta metāla, ko pasniegt goda viesiem. Un visi pārējie bija apbēdināti līdz asarām: bija jāizmanto parastie zelta un sudraba piederumi. No kā tika izgatavotas dakšas? (alumīnijs)

    KSU “Berezņakovskas vidusskolas” skolotājas Tatjanas Karimovnas Asanovas jautājums: Nīls Bors 1922. gadā saņēma Nobela zelta medaļu par atomu uzbūves teorijas izveidi. Otrā pasaules kara laikā, kad vācieši ieņēma Dāniju, viņš to iznīcināja, lai tā nenonāktu ienaidnieka rokās. Kas radikālā veidā vai viņš to izdarīja? (Izšķīdināts ūdens regijā)

    Jautājums no KSU “Berezņakovskas vidusskolas” skolotājas Sadubajevas Galas Ibragimovičas:

Šis metāls kaldināja uzvaru

Par tankiem Urālos.

Viņš piešķīra sakausējumam izturību

Un lampas kvēldiegi kvēldiega laikā. (Volframs)

    Jautājums no KSU “Berezņakovskas vidusskolas” skolotāja Šabdikejeva Elibaja Orinbekoviča: Kurš halogēns regulē ierosmes un kavēšanas procesus nervu sistēma? (broms).

    Video - jautājums Nr.2 no KSU “Berezņakovskas vidusskolas” skolotājas Anastasijas Nikolajevnas Romančenko: Slavenais "auto karalis" Fords teica: "Ja tas nebūtu viņa, nebūtu automašīnas." Par kādu metālu Fords runāja? (vanādijs).

    Sektors "Blitz"

      Kāds ir elektrotehnikas galvenais metāls? (varš).

      Kāds elements spēlēja liktenīgu lomu Napoleona Bonaparta dzīvē? (Arsēns)

      Kādu pienu nevajadzētu dzert? (Kaļķu piens (dzēsto kaļķu suspensija ūdenī Ca(OH) 2)

      Kāpēc svaigi sagriezts ābols, saskaroties ar gaisu, pakāpeniski kļūst brūns un rūsas krāsā? (Tā kā dzelzs augļos ir oksidēts.)

    Bijušās KSU “Berezņakovskas vidusskolas” skolotājas Olgas Anatoļjevnas Šmakovas jautājums: Kādu skābi nudibranch (jūras mīkstmieši) izdala aizsardzībā? (Sērskābe)

Muzikālā pauze.

Muzikālās pauzes laikā skatītāji piedalās aizklātā balsojumā par nomināciju “Labākais spēlētājs 2014”

    Uzvarētāju apbalvošana.

    Apkopojot spēli. Atspulgs.

"Labākais spēlētājs 2015"

___________________

___________________

"Labākais spēlētājs 2015"

___________________

___________________

"Labākais spēlētājs 2015"

___________________

___________________

"Labākais spēlētājs 2015"

___________________

___________________

"Labākais spēlētājs 2015"

___________________

___________________

"Labākais spēlētājs 2015"

___________________

___________________

"Labākais spēlētājs 2015"

___________________

___________________

"Labākais spēlētājs 2015"

___________________

___________________

"Labākais spēlētājs 2015"

___________________

___________________

"Labākais spēlētājs 2015"

___________________

___________________

"Labākais spēlētājs 2015"

___________________

___________________

"Labākais spēlētājs 2015"

___________________

___________________

"Labākais spēlētājs 2015"

___________________

___________________

"Labākais spēlētājs 2015"

___________________

___________________

"Labākais spēlētājs 2015"

___________________

___________________

JAUTĀJUMI AR ATBILDES:

    Jautājums: Kurš ķīmiskais elements tika attēlots kā karotājs 13. gadsimtā? (dzelzs)

    Jautājums: Uzmanību! "Melnā kaste"! Zināms, ka Kazahstānas un Krievijas dzīvē liela nozīme ir kartupeļiem, Francijā – vīnogām, bet Dienvideiropas valstīs – olīvām. Un kādi augļi, saskaņā ar leģendām, trīs reizes ietekmēja cilvēces likteni un kādās situācijās? (Ābols no zināšanu koka, nesaskaņu ābols, ābols, kas paredzēja Ņūtona universālās gravitācijas likumu)

    Jautājums: Cienījamie eksperti, lūdzu, precīzi pēc minūtes atbildiet, par ko mēs runājam? Jatroķīmijas pamatlicējs 16. gadsimtā. Brīnišķīgs ārsts. Viņa idejas veicināja strauju farmakoloģijas attīstību. (Paracelsus)

    Jautājums:

Esmu pazīstams kopš seniem laikiem.

Ne velti dievs Vulkāns tika saukts par Žulti.

Es esmu dzeltens, necaurspīdīgs, ciets,

Vairākās allotropās modifikācijās

Tu mani satiksi. (Sērs)

    Interneta jautājums:

Putnu kažokādas, bet ne pūkas,

Un bez pēdējiem diviem burtiem,

Plus risinājums nobrāzumu eļļošanai,

Ko bērni stāda dienā?

Kopā - horizontālā rinda

Mēs to saņemam uzreiz. (Periods)

    Video - jautājums Nr.1 no KSU "Berezņakovskas vidusskolas" medicīnas darbinieces Zaharovas Svetlanas Vladimirovnas: Imperators Napoleons III banketā pavēlēja goda viesiem pasniegt ierīces no ļoti dārga sudrabbalta metāla. Un visi pārējie bija apbēdināti līdz asarām: bija jāizmanto parastie zelta un sudraba piederumi. No kā tika izgatavotas dakšas? (alumīnijs)

    Jautājums: Nīls Bors 1922. gadā saņēma Nobela zelta medaļu par atomu uzbūves teorijas izveidi. Otrā pasaules kara laikā, kad vācieši ieņēma Dāniju, viņš to iznīcināja, lai tā nenonāktu ienaidnieka rokās. Kādā radikālā veidā viņš to izdarīja? (Izšķīdināts ūdens regijā)

    Jautājums:

Šis metāls kaldināja uzvaru

Par tankiem Urālos.

Viņš piešķīra sakausējumam izturību

Un lampas kvēldiegi kvēldiega laikā. (Volframs)

    Jautājums: Kurš halogēns regulē nervu sistēmas ierosmes un kavēšanas procesus? (broms).

    Video - jautājums Nr.2 no KSU "Berezņakovskas vidusskolas" skolotāja Anastasija Nikolajevna Romančenko: Slavenais "auto karalis" Fords teica: "Ja nebūtu viņa, nebūtu mašīnas." Par kādu metālu Fords runāja? (vanādijs).

    Sektors "Blitz"

      Kāds ir elektrotehnikas galvenais metāls? (varš).

      Kāds elements spēlēja liktenīgu lomu Napoleona Bonaparta dzīvē? (Arsēns)

      Kādu pienu nevajadzētu dzert? (Kaļķu piens (dzēstu kaļķu suspensija ūdenī Ca(OH)) 2 )

      Kāpēc svaigi sagriezts ābols, saskaroties ar gaisu, pakāpeniski kļūst brūns un rūsas krāsā? (Tā kā dzelzs augļos ir oksidēts.)

    Jautājums: Kādu skābi nudibranch (jūras mīkstmieši) izdala aizsardzībā? (Sērskābe)

Pašvaldības komunālais uzņēmums izglītības iestāde

"Bredinska vidējais vidusskola Nr. 5"

Bredinskas rajons, Čeļabinskas apgabals

Abstrakts ārpusskolas darbība

"Kas, kur, kad?"

3. klase

sagatavots

skolotājs sākumskolas

Bedaša Olga Jevgeņijevna

Mirnoe ciems
2014

Mērķi:- parādīt dzīvnieku daudzveidību uz Zemes;-attīstīt novērošanas spējas un izziņas interesi;-atkārtot uzvedības noteikumus dabā;-veidot gādīgu attieksmi pret dzīvniekiem.

Nodarbības gaita

Vadošais. Šodienas spēles tēma ir fauna Zeme. 4. oktobris ir Pasaules dzīvnieku diena. Pasaulē ir vairāk nekā divi miljoni dažādu dzīvnieku sugu. Karstos tuksnešus, okeāna dzīles un stabu ledus cepures apdzīvo dzīvas radības. Tie atšķiras pēc izmēra, formas un krāsas. Daudzi dzīvnieki apmetās uz dzīvi visos kontinentos. Citi dzīvo tikai noteiktās vietās. Tavs uzdevums ir atbildēt uz viktorīnas jautājumiem un uzzināt vairāk par mūsu planētas dzīvniekiem. 1. jautājums.Šim putnam ir 18 sugas, tostarp braunijs, melnbrūns, lauks, tuksnesis un pat sarkans. Par viņu rakstīja Gorkijs un Jeseņins, Prišvins un Bjanči. Kas ir šis spalvainais pilsētu un ciemu iedzīvotājs? (Zvirbulis) Zvirbuļi ir plaši izplatīti visā pasaulē. Viņu ķermeņa garums ir 12-15 cm. Retākais ir tuksneša zvirbulis.Students lasa S. Černija dzejoli “Zvirbulis”.

Mans zvirbulēns, mazais zvirbulēns!

Pelēks un veikls, kā pele.

Acis - krelles, ķepas - atsevišķi,

Ķepas - uz sāniem, ķepas - šķībi...

Lec, lec, es tevi neaiztikšu -

Redzi, es sadrupināju maizi...

Spied vārnu ar knābi,

Kas viņai te prasīja?

Lēc tuvāk, nāc, nāc,

Tātad, kā šis, tikai nedaudz vairāk...

Vējš sit sniegu, stulbi,

Gan uz muguras, gan uz krūtīm.

Draudzējies ar mani, putniņ,

Būsim kopā dzīvot mājās,

Sēdēsim blakus zem skata,

Mācīsimies alfabētu...

Tuvāk, vēl mazliet...

Furh! Viņš aizbēga... Kāda nekaunība!

Ēda visus graudus, apēda visas drupatas

Un viņš neteica paldies.2. jautājums. Viņa ir dažu meiteņu vārdamāsa. To bieži sajauc ar citu putnu no ģimenes, kurai tas pieder. Tas nenozīmē, ka viņai ir skaists izskats, bet viņa neuztraucas par savu izskatu. To var redzēt gan pilsētā, gan ciematā, gan mežā, gan dārzos. Un visur viņa uzvedas pārliecinoši. Par kādu putnu mēs runājam? (Jackdaw) Protams, tas ir žagars. Izmērā tas ir manāmi mazāks par vārnu un durku. Tās ķermeņa garums ir aptuveni 30 cm, un svars ir 130-225 grami. Apspalvojums melns, galva, aste un spārni ar violeti zilu metālisks spīdums. Kakls ir pelēks no augšas un sāniem. Dīgļi baro savus cāļus ar sliekām, zirnekļiem, vabolēm, mušām un tauriņu kāpurķēdēm. Dzeltenis sniedz lielu labumu, iznīcinot kukaiņu kaitēkļus.Students lasa S. Černija dzejoli “Galčats”

Uz žoga ir pinkains sniegs
Tas atrodas biezā gultā.
Mazie džeki uzreiz ielidoja...
Oho, kāds nopietns skatiens!
Viņi iet uz sāniem gar žogu,
Noliektas galvas,
Un viens otram drīz, drīz
Viņi satver knābi ar savu knābi.
Kāpēc jūs strīdaties, putniņi?
Vai jums apkārt nav pietiekami daudz vietas?
Bērza galotnē,
Uz lieveņa un zem lieveņa.
Ak, ja es pats būtu džeks -
Es pamātu pa logu
Un jautru niršanu
Noslīcis zilajās debesīs...

3. jautājums. Melnās kastes vienums.Šeit slēpjas kaut kas, no kā putni baidās, bet zēniem patīk gatavot. Zēniem šis priekšmets kalpo kā izklaide, bet putniem sagādā daudz bēdu. (Slingshot)Students lasa A. Barto dzejoli “Divas krūtis”Uz mūsu krāsainajām lapāmIelidoja divas zīles.Viņi saka: nepatikšanas ir piemeklējušas!Mēs ieradāmies šeitPastāsti man par katapultu!Mēs esam no putniem! Mēs esam delegāti!Zīlīši ir tik satraukti.Viņi runā ar grūtībām.Viņi lūdz: - Dod mums ūdeni,Tad mēs nāksim pie prāta.Mēs atnesām viņiem ūdeni -Zīles ir nomierinājušās.4. jautājums.Šis dzīvnieks tika pieradināts Āzijā apmēram pirms 5-6 tūkstošiem gadu. Tad šie dzīvnieki tika nogādāti Ziemeļamerika Un Jaunzēlande, kur viņi ieguva nosaukumu mustangs. Kas tas ir (zirgi) Zirgi ir zirgu dzimtas nepāra pirkstiņu zīdītāju ģints, kurā ietilpst vairākas sugas, tostarp kulāns, Prževaļska zirgs, savvaļas ēzelis un vairākas zebru sugas. Zirgu dzimtas dzīvnieku vidū ir vairāk nekā 200 mājas zirgu šķirņu. Zirga garums ir 2,8 m, augstums līdz 1,6 m Uz kakla ir izveidotas krēpes un aste ar gariem matiem. Zirgi ir izplatīti Āzijā un Āfrikā. Eiropā savvaļas zirgi ir iznīcināti.Students lasa S. Černija dzejoli “Kumeļš”

Pigtail aste, sērkociņa kājas.Viņš izbāza lūpu...Viss pūkains, zeltains,Ar baltu zvaigzni pierē.Ja viņš iziet laukā, tā ir brīvība.Ilgi skatās tālumā – un pēkšņiViņš čīkstēs kā cūka un metīs muguruUn auļo uz mammas pļavu.5. jautājums. Kas kopīgs vīrieša smaidam un suņa astei? Suņi nevar smieties vai runāt. Bet viņiem ir aste. Viņi izsaka viņiem savas emocijas. Jūsu četrkājainais draugs ieraudzīja pazīstamu spanielu un luncināja asti. Tas nozīmē: "Sveiki, es priecājos jūs redzēt." Savam mīlulim tu esi viņa bara biedrs – tāpēc viņš tā luncina asti, kad tu pārnāk mājās. Tā suns pauž savu prieku un baudu.6. jautājums. Nosauciet garāko dzīvnieku pasaulē. (Žirafe) Kas notiktu ar žirafi, ja tai nebūtu tik garš kakls?7. jautājums. Kāda ir atšķirība starp aligatoru un krokodilu?Austrālijā ir aligatoru upe. Tas ir pilns ar zobainām, zaļām un astēm. Savu vārdu viņi ieguvuši no upes nosaukuma – aligatori. Tāpēc aligatoru īstā dzimtene ir Austrālija. Bet galvenā atšķirība starp krokodilu un aligatoru ir viņu smaids. Ja zaļajam briesmonim ir aizvērta mute, bet skaidri var redzēt visus zobus, tas ir krokodils. Bet aligators rāda zobus tikai tad, kad tas atver muti. Ja sālsūdenī satiekat zobzivi, nevilcinieties. Šis ir krokodils. Aligatori sastopami tikai saldūdenī.8. jautājums. Vērojot skudras, var redzēt, ka ir tikai viena skudra. Viņš mierīgi kustas, bet otrs tāds dīvains, it kā nemitīgi tupētu. Paskaidrojiet, kāpēc otrā skudra tā uzvedas? (Viņš iezīmē savu taku) Skudrām uz vēdera ir īpaši dziedzeri, kas izdala smaržīgu vielu. Nospiežot vēderu pie zemes, skudra iezīmē ceļu ar šo smaržīgo šķidrumu. Tas nozīmē, ka viņš kaut ko atrada un drīz atgriezīsies, taču ne viens, bet kopā ar palīdzību. Cilvēks nevar aiznest laupījumu. Un, lai atrastu ceļu uz atradumu, skudra atstāj smaku taku.Students lasa G. Ladonščikova dzejoli “Pa meža taku” Marinka devās sēņot,Pēkšņi viņa kautrīgi pieglaudās pie mātes:-Mammu, mammu, pagaidi!Liela skudra rāpo...Viņš iekodīs!-Mēs abiTiksim galā ar skudru, meitiņ.Tikai viņš mūs neaiztiksViņš šobrīd ir aizņemts.Vai redzi viņu nesam baļķi?-Es redzu, tas joprojām ir biedējoši.-Kam ir darbs?Viņš neiesaistīsies kautiņā!9. jautājums. Mēs nekad nedomājam par to, kāpēc visa bišu saime uzbrūk cilvēkam, ja viņš tuvojas stropam. Galu galā daudzi no viņiem pat neredzēja viņu tuvojoties. Kā viņi zina par briesmām? (Pēc smaržas, ko bite izdala, kad tā dzeļ) Izrādās, ka bitei iedzelojoties, tā kopā ar indi izdala vielu, kas ar savu smaržu ir signāls citām bitēm. Bites dzelonis ir zobains, tāpēc tas paliek cilvēka ādā. Viss bites dzēlīgais aparāts atdalās, ieskaitot dziedzeri, kas izdala smaržīgo vielu. Bite nomirst, bet ienaidniekam nav kur iet – viņu iezīmē bite. Un, ja viņš skrien, bites metīsies viņam pakaļ.Students lasa G. Ladonščikova dzejoli “Nav laika būt garlaicīgi” Bite sēdēja uz zieda,Viņa nolaida probosci.Pie viņas pielido ods:-Ko tu tur meklē?- Nektārs.-Tu neesi noguris?Vai jums ir apnicis meklēt?-Nē!Tiem, kas ir aizņemti ar uzņēmējdarbību,Vienkārši nav laika būt garlaicīgi!10. jautājums. Ziemā reti kad dzird kādu dziedam. Un šim putnam patīk ziema. Un pat ziemas peldēšana. Kas viņa ir? (lācis vai ūdens zvirbulis) Līčas ir garāmgājēju putnu ģints. Garums 14-20 cm. Funkcijas: īsi noapaļoti spārni, diezgan gara aste, spēcīgas kājas. Ausu atverēm ir ādaina atloka. Knābis ir taisns, nāsis pārklātas ar ādainu membrānu. Apspalvojums ir blīvs. Dziedāšana ir melodiska un skaļa. Viņi dzīvo kalnu, retāk avota un zemienes upju krastos. Viņi var peldēt, nirt, skriet pa ūdenskrātuves dibenu un ķert mazus ūdens kukaiņus.Students lasa G. Ladonščikova dzejoli “Oljapki” Pavasara laiks upes krastāLāču zvejnieki paši uzcēla savu ligzdu.Veiklie putniņi no rīta steidzas pie ūdens.Kamēr viņu dzeltenā rīkle bez ēdiena nečīkst.Lai gan upe ir dziļa, strauja un aukstaLieliski nirēji medī netālu no dibena.Viņi uz ligzdu pārnēsā caddis mušas, vaboles un kodes.Dažkārt viņiem izdodas noķert kādu minni.11. jautājums. Viņai ir lepns admirāļa tituls. Šo titulu viņi viņai piešķīra ne velti, bet gan par sarkanajām svītrām uz spārniem. Tie ir līdzīgi admirāļa svītrām un lentēm, ko admirāļi valkāja pār pleciem senos laikos. Kas viņa ir ((Tauriņadmirālis)Šī tauriņa spārni ir pārklāti ar sīkām daudzkrāsainām zvīņām, kas veido spilgtu un sarežģītu rakstu.12. jautājums.Šie mazie mežu, stepju un tuksnešu iemītnieki var šņākt, šķaudīt, šņaukāties un krākt kā cilvēki. Kas viņi ir? (Eži)Eži ir interesanti radījumi. Viņi dzīvo naktī, un dienas laikā, saritinājušies kamolā, guļ savā ligzdā vai citās patversmēs. Eži kā mājokli izmanto pamestas grauzēju urvas, lai tās netaisītu paši. Eži ļoti baidās no aukstā laika un 15 grādu temperatūrā guļ ziemas miegā 5 mēnešus. Ezis ir visēdājs un rijīgs dzīvnieks. Viņš ēd visu, kas viņam pagadās: kukaiņus, gliemežus, ķirzakas, peles, putnu olas, zīles, ogas, sēnes. Nakts laikā viņš var ēst tik daudz pārtikas, cik 1/3 no sava svara. Lieliski varžu un čūsku mednieki. Kad draud briesmas, viņi uzlec un mēģina modē nodurt ienaidnieku. Eži labi skrien, labi peld un labi orientējas, pārvietojoties lielos attālumos. Tāpēc nakts laikā tas ar savām īsajām kājām var nenogurstoši nobraukt līdz 3 km. Pieder akūta ožas sajūta un dzirdi. Atvadas no drauga

Viņš aizbēga manu acu priekšā.
Es redzu viņu asarās.
Ezītim un man bija brīnišķīga dzīve,
Viņi cienīja viens otru un bija draugi.

Viņš ļāva man pieskarties viņa vēderam.
Viņš nolaizīja pienu no plaukstas.
Viņam bija jauka seja.
Viņam nepatika sev injicēt un drebēt.

Bet viņi atstāja durvis vaļā
Un tagad viņš skrien dusmīgs.

Kā svešinieks šņāc un durst.
Es viņu pavadīju uz nomalēm.
Un viņš pazuda ērkšķainajā zālē,
Un viņš iegāja blīvajā mežā.

Apakšējā līnija.-Ko jaunu šodien uzzinājāt par dzīvniekiem?

Izmantotās literatūras saraksts

1. O.E.Žirenko. Ārpusskolas aktivitātes. 3. klase

2. A. Rojers. Dzīvo būtņu enciklopēdija bērniem. "Swallowtail" 2013. gads


Izmantotie materiāli un interneta resursi

1. Vietne 2. http://www.rupoem.ru/chernyj/all.aspx

IZGLĪTĪBAS MINISTRIJA Čeļabinskas apgabals valsts budžeta izglītības iestāde vidējā profesionālā izglītība (vidējā specializētā izglītības iestāde)

"Dienvidu Urālu enerģētikas koledža"

GBOU SPO (SSUZ) YuET

METODOLOĢISKĀ ATTĪSTĪBA

ĀRPUSKLASES PASĀKUMS – INTELEKTUĀLĀ SPĒLE “KAS? KUR? KAD?"

VISPĀRĒJĀS IZGLĪTĪBAS CIKLA “EKONOMIKA” DISCIPLĪNĀ

Izstrādātājs: Esina O.V.,

augstākās izglītības skolotājs

ANOTĀCIJA

Metodiskā attīstība atspoguļo ārpusstundu darbu ar skolēniem, lai paplašinātu un padziļinātu ekonomikas zināšanas un modinātu skolēnos vēlmi pēc radošuma. Savukārt aizraušanās ar savu profesiju un paaugstināta pašcieņa liks turpināt apgūt ne tikai ekonomikas disciplīnas, bet arī izvēlēto specialitāti, atklāt tajā jaunus noslēpumus un kļūt par ekspertu savā jomā.
Šī metodiskā attīstība atspoguļo vienu no ārpusstundu darba veidiem ar studentiem “Priekšmetu nedēļā” vispārējā profesionālā cikla disciplīnās (disciplīna
ekonomika).

Metodisko izstrādi var ieteikt skolotājiem ārpusstundu aktivitātēm.

3. ievads

1 . Ārpusskolas pasākumu organizēšanas vadlīnijas

5 disciplīnu pasākumi

2.Pasākuma scenārijs ir spēle "Kas? Kur? Kad?" 8

11. secinājums

Izmantotās literatūras saraksts 12

IEVADS

Mēs dzīvojam pārmaiņu laikā. Izmaiņas attiecas arī uz izglītību. Visās izglītības iestādēm parādījās jauns aprīkojums. Mūsdienu skolēnus interesē nodarbības un pasākumi, kuros tiek izmantotas IKT. Tāpēc efektīvā pasākumā būtu jāapvieno rotaļīgi mirkļi, IKT izmantošana un pareizā izvēle metodes un tehnikas. Tad spēli varam uzskatīt par līdzekli mācību efektivitātes paaugstināšanai. Spēles, kurās izmanto IKT, izraisa vislielāko interesi bērnos, tāpēc tās ir spēcīgs stimuls apgūt šo priekšmetu.

Spēļu aktivitāšu organizēšanas sarežģītība ir atkarīga no spēles veida. Dažām spēlēm tas nav nepieciešams īpaša apmācība, pārējiem skolotājam jāsagatavo izdales materiāli. Dažām spēlēm studentiem ir jāizpilda sākotnējie uzdevumi. Lai organizētu spēles, izmantojot IKT, tas ir nepieciešams īpašs aprīkojums(dators, projektors). Lai izstrādātu spēles, skolotājam ir nepieciešama liela apmācība.

Spēles ir vērtīgs līdzeklis skolēnu garīgās aktivitātes veicināšanai un garīgo procesu aktivizēšanai. Bet praktiskās prombūtnes dēļ metodiskā attīstība par šo jautājumu un sakarā ar to, ka skolotājam katastrofāli trūkst personīgā laika tādu spēļu izstrādei un vadīšanai, kurām nepieciešamas paaugstinātas metodiskās un profesionālās iemaņas, spēle biežāk tiek izmantota ārpusskolas pasākumos, nenovērtējot tās lomu izglītības procesā.

IN mūsdienu izglītība, kas balstās uz izglītības procesa aktivizēšanu un intensificēšanu, rotaļu aktivitāte var izmantot nodarbībās, izmantojot spēli kā nodarbības elementus vai tās daļu (ievads, skaidrojums, pastiprinājums, vingrinājums, kontrole). Vispiemērotāk to izmantot mācību stundās, lai nostiprinātu, sistematizētu vai atkārtotu materiālu.

Interesi par priekšmetu var palielināt, izmantojot dažādas metodes, bet bērniem vispievilcīgākā ir izklaide. Izmantojot, pat vājākos skolēnus var izraisīt interesi par mācību priekšmetu izklaidējošs materiāls. Un viņus īpaši interesē spēļu nodarbības un pasākumi. Šeit mums ir iespēja aizraujošā, rotaļīgā formā pasniegt materiālu, kas ļoti slikti un bez intereses uzsūcas tradicionālajā formā. Spēles laikā var attīstīt bērnos spēju koncentrēties, patstāvīgi domāt, attīstīt uzmanību un tieksmi pēc zināšanām. Iznēsāts, skolēns pat nepamana, ka mācās – mācās, atceras jaunas lietas, orientējas neierastā situācijā.

Ekonomika kā akadēmiskais priekšmets spēlē lielu lomu skolēnu socializēšanā. Tāpēc, apgūstot kursu, ir svarīgi risināt tādas problēmas kā studentu ekonomiskās domāšanas attīstīšana, efektīvas mācīšanās mehānismu atklāšana, pašizaugsmes tehnoloģijas un apstākļu radīšana, lai students justos veiksmīgs un intelektuāli kompetents.

Piedāvātais materiāls atspoguļo ārpusskolas aktivitātes attīstību un ir paredzēts, lai palīdzētu skolotājiem efektīvāk organizēt izglītības procesu, lai skolēni apgūtu ekonomiskās zināšanas un veidotu viņos sistemātisku izpratni par organizācijas pamatiem. saimnieciskā darbība un dažādu tirgus ekonomikas institūciju rašanās vēsture.

Studentu patstāvīgā darba plānošanas un organizēšanas jautājumus apgūst pēdējā laikāīpaša nozīme. Pašnodarbinātību kā problēmu var aplūkot no dažādām perspektīvām; Kā sastāvdaļa izglītības process un kā izglītības procesa elements; kā veids, kā attīstīt patstāvīgu domāšanu un attīstīt patstāvīga garīgā darba prasmes un kā ceļu uz profesionālu karjeru, kas balstās uz pašizglītību un aktīvām patstāvīgām darbībām.

Mācību posmā vidējās profesionālās izglītības iestādē galvenokārt runa ir par to, kā iemācīt audzēkņiem mācīties patstāvīgi, apgūt zināšanas no dažādiem informācijas avotiem un iegūt prasmes. dažādi veidi patstāvīgs darbs. Pašapgūtās zināšanas tiek uzņemtas labāk un paliek atmiņā ilgāk nekā skolotāja sniegtās “gatavās” zināšanas.

Mērķis:radot apstākļus kognitīvās darbības attīstībai, spējai strādāt komandā un sava redzesloka paplašināšanai.

Veids: Spēle
Metodes:problemātiska, daļēji meklēšana, heiristiska, saruna, vizuāli ilustratīvs, deduktīvs, analītisks

Veidlapa:Frontālais, grupa

Aprīkojums:dators, projektors, interaktīvā tāfele.

Rezultāti:
- skolēnu izpratne par savām vajadzībām un spējām, īpaši ekonomikas disciplīnās;

- apziņa par speciālista attīstības atkarību no studiju kvalitātes;
- savu spēju kā “preces” apzināšanās tirgus ekonomikā.
Metodiskais atbalsts: spēles gaita, uzdevumi

Dalībnieki:Visu tehnikuma specialitāšu 1.kursa audzēkņi.
Progress

    Organizatoriskais brīdis.

    Skolotājas ievadruna.

    Tēmas izziņošana un mērķu izvirzīšana.

    Galvenā daļa.

    Atspulgs.

    Noslēguma vārdi no skolotāja.

    Interaktīvās spēles rezumējums.

Spēļu tehnoloģija palīdz attālināties no autoritārisma apmācības un izglītības procesā, uz ko tā vienmēr ir vērsta patstāvīgs darbs kombinācijā ar grupu aktivitāšu organizēšanu, kas ļauj apgūt komunikācijas prasmes un iemaņas. Tas kļūst aktuālāks, jo intensīvāk attīstās informācijas komunikācijas līdzekļi, biznesa un kultūras sadarbība starp cilvēkiem.

Apskatīsim ārpusskolas pasākuma organizēšanas posmus izglītojošas spēles veidā. Atšķirībā no biznesa spēlēm, interaktīvā spēle ir vērsta uz informācijas asimilāciju un domāšanas prasmju attīstīšanu.
Pirmais posms ir ļoti svarīga spēļu tehnoloģiju metodes panākumiem. Šajā brīdī ir svarīgi prezentēt ideju, bet ne definēt tās saturu. Uzdevums ir norādīts tikai vispārīgi. Izvēles brīvības sajūta, līdzdalība izvēlē un darbības virziena noteikšana nodrošina studentu apzinātu darbu, rada pozitīvu motivāciju kolektīvi pieņemtai idejai. Sagatavošanas darbi sākas ilgi pirms paša notikuma. Tas ietver jautājumu atlasi spēlei un skripta izstrādi; mūzikas mēģinājumi; video slaidu veidošana jautājumiem. Divu komandu atlase un sagatavošana, varbūt vairāk. Ir nepieciešams sagatavot “melno kasti” un tai paredzētos priekšmetus.

2. posms – pats pasākums

Komandas sēž plkst atsevišķas tabulas. Žūrijai ir ierādīta vieta tā, lai tā varētu vērot spēli komandā un identificēt ne tikai spēcīgu komandu, bet arī spēlētāju. Noteikumi ir izskaidroti.

Otrajā posmā Tiek organizēta skolēnu aktivitāšu organizācija kolektīvajā darbā - uzdevumu sadale starp dalībnieku grupām.

Katra darbība tiek apspriesta kolektīvi. Skolēni tiek iesaistīti kolektīvās aktivitātēs, t.i. socializācija kā izglītības līdzeklis, izmantojot juridiskās kultūras formas (uzvedības normas), ir vissvarīgākais mācību process.

Skolotāju pienākumos ietilpst visu grupu darba organizēšana spēles laikā, palīdzība spēļu tehnoloģiju izstrādē, paveiktā darba izvērtēšana.

Skolotāju uzdevums ir risināt pedagoģiskas problēmas un koordinēt lielas radošās komandas darbu.

Noslēdzošais posms. Studentu darba rezultāti tiek summēti un doti kvalitatīvs novērtējums no paveiktā darba, kam jābūt pozitīvam.

Darba procesā skolotājs cenšas piesaistīt skolēnus aktīvām uz vērtību orientētām aktivitātēm.

Vissvarīgākais ir tas, ka apmācību gaitā studentam ir jāattīsta profesionāļa personības īpašības. Tikpat svarīgs mērķis ir iemācīt studentam izvirzīt un risināt taktiskos un stratēģiskos mērķus, veikt sasniegtā pašanalīzi un sastādīt personīgās pašattīstības programmu. Tikai šāda pieeja studenta personības veidošanas procesam palīdzēs sasniegt mērķi: veidot profesionāli un garīgi attīstītu speciālistu, kas ir pieprasīts mūsdienu tirgū.

    PASĀKUMA SCENĀRIJA - SPĒLE "KAS? KUR? KAD?"

Vadošais: Laba pēcpusdiena. Šodien mums ir kaut kas neparasts ārpusskolas darbība. Mēs esam šeit pulcējušies, lai spēlētu intelektuālo spēli “Kas? Kur? Kad?". Mēs runāsim par ekonomikas disciplīnas materiāliem, kuriem jūs studiju laikā esat pieskāries vienā vai otrā pakāpē.

Skatītāji pret ekspertiem. Apsveicam savus spēlētājus.
Un komandas kapteinis(-i)____________________

Šodien Južnouralskas Enerģētikas koledžas pasniedzēji spēlē pret jums

Cienījamie kapteiņi, kāds ir jūsu spēlētāju noskaņojums?

Pat ja jūs esat savācis no dažādas grupas, jums ir diezgan liels zināšanu krājums. Tāpēc domāju, ka tev nebūs grūti atbildēt pat uz vissarežģītākajiem pretinieku jautājumiem.

Gribu atgādināt spēles noteikumus.

Ekrānā ir 12 sektori.

Sektora numurs norāda jautājuma numuru.

Rezultāts palielinās līdz 6 punktiem.

Diskusijas laiks ir 1 minūte.

Ja dalībnieki atbild nepareizi, pārējās komandas turpina spēli.

Agrīnas atbildes gadījumā laiks nonāk komandas kasē un to var izmantot, apspriežot citu jautājumu.

Spēles laikā tiek pieņemts sektors NULL, kas sastāv no trim jautājumiem un uz tiem atbild viens no ekspertiem. Šajā laikā komanda atstāj galdu.

“Melnās kastes” sektors ietver kastē esošā objekta uzminēšanu.

AIZLIEGTS dot padomus ekspertiem!

Ja dzirdu pavedienu, skatītāju komandai tiek piešķirts punkts.
Muzikālo pārtraukumu varat izmantot vienu reizi.

Kapteinis izvēlas spēlētāju, kurš atbildēs.

Visi jautājumi un atbildes parādās spēlētāju priekšā interaktīvā tāfele

Vēlēsim viens otram veiksmi.

Un tā, iesim.

Nozares izvēle

Saņēmām 12. sektoru. Uzmanība ekrānam.

Pirmais jautājums ir izlasīts

    Kādā krāsā tas ir "krāsots"? augstākā cena, ko var dot par kaut ko? (sarkans)

Skan gongs un sākas diskusiju laiks

Atskan gongs, lai paziņotu komandai, ka diskusiju laiks ir beidzies. Komanda sniedz savu atbildi.

Vadošais: pievērsiet uzmanību pareizajai atbildei, skan gongs

Kad komanda ir atbildēta, ekrānā tiek parādīta pareizā atbilde.

    Kurš apģērba gabals visiem baņķieriem īsti nepatīk? ( Zeķes)

    Ar kuru pilsētu var iepazīties, izmantojot Krievijas 10 rubļu banknoti? ( Krasnojarska)

    Kurš bija izejvielu piegādātājs, no kura monēta tika “izlieta” pasakainajā Prinča Guidona salā? (Vāvere, kas grauza riekstus ar zelta čaumalām)

    Nosauciet kapteiņa Flinta papagaiļa mīļāko monētu. (Piastres)

    Kura sporta veida vārdā skan Angļu vārds desmit? (teniss)

    Nosauciet literāro varoni, par kuru tika rakstītas šīs "ekonomiskās" Puškina rindas

"Un tur bija dziļa ekonomika,

Tas ir, viņš prata spriest

Kā valsts kļūst bagāta?

Un no kā viņš dzīvo un kāpēc?

Viņam nevajag zeltu

Kad vienkāršam produktam ir

(Jevgeņijs Oņegins)

    Kuru valsti sauc par visas pasaules “baņķieri”? (Šveice)

    Kāds kukainis ir nosaukts tirgus vārdā, kurā tiek pārdotas vecas lietas un sīkpreces? (Blusu. Blusu tirgus).

    NULLE

Kā sauc monētu kaklarotu? (Monisto)

Kāda valūta tiek pārvadāta Chevrolet automašīnās? (eiro)

"Ekonomiskā" suņu šķirne (Taksis).

    MELNĀ KASTE Japānā bagātie vāc naudu ar grābekļiem (bambusu). Kā mūsu bagātie vāc naudu? (Lāpsta)

SECINĀJUMS

Studentu ārpusstundu darbs plkst mūsdienu skatuve Pedagoģijas attīstība darbojas kā svarīgākais līdzeklis topošo speciālistu profesionālās, izziņas un radošās darbības paaugstināšanai. Tieši tajā izpaužas skolēna motivācija, fokuss, neatkarība, pašizglītība un citas īpašības. Interaktīvā spēle attīsta skolēnu alternatīvo domāšanu, analītiskās spējas, maksimāli pietuvoties reālām situācijām un prasmes darbā ar personālo datoru.

Aktīva ārpusstundu darba kurss studentiem kļūst par nepieciešamību mūsdienu speciālistu sagatavošanas procesā, kas materiālu apgūst rotaļīgā veidā.

Kopumā ārpusstundu pasākums ir vērsts uz augstu studentu motivāciju realizēt savas profesionālās ieceres, kas rada iespēju izmantot interaktīvu spēli kā pamatu sevis kā “produkta” demonstrēšanai.

IZMANTOTO ATSAUCES SARAKSTS

    Savčenko E.V. " Foršs pulkstenis" M., VAKO 2006.g

    Ugrinovičs N.D. " Izglītības tehnoloģijas" M., BINOM 2004

    Žurnāls "Vidējā profesionālā izglītība» Nr.4 - 2006, Nr.11 - 2006, Nr.1 ​​- 2007, Nr.10 - 2007.

Mērķis:mudināt skolēnus apgūt jaunas zināšanas.

Uzdevumi:

Kognitīvā:

1. Apkopot un nostiprināt zināšanas atsevišķos mācību priekšmetos.

2. Pilnveidot prasmi pielietot iegūtās zināšanas konkrētos piemēros.

Izglītojoši:

1. Attīstīt spēju brīvi paust savu viedokli.

2. Paplašiniet savu redzesloku, palieliniet interesi par akadēmiskajiem priekšmetiem.

3. Attīstīt loģisko domāšanu, spēju noteikt cēloņu un seku attiecības, spēju spriest un izdarīt secinājumus.

Izglītojoši:

1. Attīstīt spēju strādāt komandā.

2. Attīstīt spēju vadīt dialogu, pamatojoties uz vienlīdzīgām attiecībām un savstarpēju cieņu un pieņemšanu.

Aprīkojums:spēļu galds, spinings, jautājumi aploksnēs katram sektoram, kliņģerīšu tinktūra (2.kārta) un sīpols (5.kārta) melnajai kastei, “melnā kaste”, dators, ekrāns, multimediju projektors.

Spēles gaita

I. Organizatoriskais moments (tiek atskaņota spēles sākuma melodija).
Labdien, dārgie draugi! Esam priecīgi sveikt ikvienu mūsu intelektuālajā klubā “Kas? Kur? Kad?". Šodien ir piektdiena, 7. aprīlis. Sākam kārtējo spēli 2016. - 2017. gada sezonā akadēmiskais gads. Šodien 9. klases skolēnu komanda spēlē pret skolotāju komandu. Tātad, laipni lūdzam: vadītājs uzskaita spēles dalībnieku vārdus un beigās - komandas kapteini. Dalībnieki ieņem vietas pie spēļu galda.

II. Spēles gaita (prezentācija).

Cienījamie eksperti! Atgādināšu spēles noteikumus. Spēle sākas ar gongu skaņu. Vadītājs sāk augšdaļu, kas apstājas un norāda uz vienu no guļošajām aploksnēm. Raidījuma vadītājs pauž jautājumu. Pēc tam jums tiek dota 1 minūte, kuras laikā jums ir jāapspriež un jāizvēlas atbilde. Komandas kapteinis nosaka, kura atbildes versija un kurš to izteiks. Pareizas atbildes gadījumā komandai tiek piešķirts 1 punkts, nepareizas atbildes gadījumā 1 punkts tiek piešķirts skolotāju komandai. Spēle turpinās līdz sešiem punktiem. Mēs sākam.

Tālāk sākas pati spēle, kas sastāv no vairākām kārtām, kuru laikā spēlētājiem tiek uzdoti jautājumi, dots laiks pārdomām, pēc kā spēlētāji atbild uz jautājumiem. Spēle tiek gūta, un spēle turpinās līdz sešiem punktiem.

6. kārtas jautājumi — super zibens: frazeoloģiskās mīklas

Uzminiet, par ko vai kam ir runa par šo vai citu frazeoloģisko vienību

1. Viņi viņu pakar, kad kļūst izmisuši, viņu apgrūtina augstprātīgi cilvēki, viņš tiek visur grūstīts, iejaucoties kaut ko citu, nevis viņa paša biznesu (degunu).

2. Nevis ziedi, bet vīstoši; nevis sit plaukstas, bet aplaudē tās; nevis veļu, bet tos izčakarē pārlieku lētticīgi, zinātkāri cilvēki (ausis).

3. Tas ir vieglprātīga cilvēka galvā; Ieteicams to meklēt laukā; viņam tiek mesti vārdi un nauda; viņš svilpo kabatās, ja nav naudas (vējš).

4. Viņš bēg no vīraka; nevēlas būt neviena brālis; pastāvīgi raustīt kādu, un, iespējams, tāpēc viņa kāja vienmēr ir lauzta; vienmēr kādu atved un cenšas visus sajaukt; Mūs bieži sūta pie viņa uz ballīti, jo viņš ir plikpauris; jūs varat dzert līdz viņam un viņa desmitiem radiniekiem; bet ar viņu jātur acis vaļā, jo viņš viens pats visu zina un ne par ko nejoko (sasodīts)

5. Satiekoties kāds var uz tā pakārties; viņi uzliek tai apkakli un iedzen tajā; to var saburzīt, velmēt, lauzt, ieziepēt; cilvēki bieži sēž uz tā un brauc uz tā, kas tā īpašniekam (kaklam) sagādā maz prieka.

6. Var vilkt, bet tomēr tas nekad nevienu negaida, pat ja ir bērna laiks.

III. Rezumējot.

Šodien kārtējā spēlē mūsu intelektuālajā klubā “Kas? Kur? Kad?" komanda ……… uzvarēja.

IV.Paldies visiem dalībniekiem par lielisko un aizraujoša spēle. Paldies mūsu viesiem par uzmanību. Uz tikšanos atkal intelektuāļu klubā “Kas? Kur? Kad?"

Pašvaldības budžeta speciālās (korekcijas) izglītības iestāde studentiem, skolēniem ar invaliditāti veselību

"Diveevo speciālā (korekcijas) vispārējā izglītība

VIII tipa internātskola"

607328 Ņižņijnovgorodas apgabals, Diveevsky rajons, Satis ciems, Moskovskaya iela, ēka 42

PASĀKUMS SKOLAS VISUĀ

SPĒLE “KAS? KUR? KAD? »

Skolotājs

Kuzņecova Svetlana Jurievna

2011.-2012.mācību gads

Pasākuma mērķis:

Paplašiniet studentu redzesloku.

Pasākuma mērķi:

izglītojošs:

attīstīt spēju strādāt grupā.

korekcijas un attīstības:

veicināt skolēnu runas, atmiņas, uzmanības un loģiskās domāšanas attīstību, atbildot uz jautājumiem.

izglītojošs:

Veicināt skolēnu saliedētības sajūtu.

Pasākuma plāns:

1.Pasākuma sākuma organizēšana (2-3 min)

2. Pasākuma tēmas un mērķa izklāsts (1 min)

3. Galvenā daļa (40 min)

4. Nodarbības rezumēšana (5 min)

Pasākuma gaita.

Vadošais:

Sveiki, dārgie viesi!

Vai tu esi klāt spēlē “Kas? Kur? Kad?" Jautājumus spēlei ir izdomājuši mūsu skolas skolotāji, kuri šeit ir klāt, tāpēc skatītāju komandu pārstāvēsiet Jūs, dārgie viesi.

Šodien komanda (kapteiņa vārds un uzvārds) spēlē pret jums.

Iepazīstieties ar ekspertu komandu (vadītājs paziņo komandas spēlētājus)

Spēlētāji ieņem vietas pie spēļu galda.

Spēles noteikumi

Komandas kapteinis izvelk aploksni ar jautājumu.

Katrā aploksnē ir skolotāja vārds un divi viņa jautājumi. Piemēram, vadītājs saka: “Lauksaimniecības skolotāja Olga Jurjevna Markina spēlē pret jums Uzmanības 1 jautājums (tiek uzdots jautājums) utt. » Kopā 10 kārtas (20 jautājumi) ar 2 jautājumiem katrā.

Vienā minūtē ekspertiem jāsniedz atbilde.

Ja atbilde ir pareiza, tad ekspertiem tiek piešķirts punkts, ja nē, tad skatītāju komandai.

Vadošais:

Mēs sākam.

1 kārta

Skolotājs spēlē pret tevi...... Uzmanību 1 jautājums....

(Pēc minūtes kapteinis ieceļ atbildīgo personu.)

Mister (kapteiņa uzvārds), kurš ir atbildīgs?

Uzmanību, 2. jautājums...

(Ekspertu atbilde 1 minūtē).

Uzmanību, pareizā atbilde ir......

2. kārta

3. kārta

4. kārta

5. kārta

6. kārta

7. kārta

8. kārta

9. kārta

10. kārta

12. kārta

13. kārta

14. kārta

15. kārta

16. kārta

17. kārta

18. kārta

19. kārta

20. kārta

21 kārta

22. kārta

Jautājumi:

Šūšanas skolotāja Kuzņecova S.Ju.

1. Krāsas ir šādā secībā: sarkana, oranža,

dzeltena, zaļa, zila, indigo, violeta. Par ko mēs runājam? (Varavīksne)

2. Kas ir melnajā kastē?

Tīrā bākā

Mazās māsas snauž.

Šīs māsas ir visas dienas garumā

Viņi saņem gaismu. (Sērkociņi).

Lauksaimniecības skolotājs darba Markina O.Yu.

1. Viņam ir lieliska redze, asa auss, pārsteidzoša oža: tiek uzskatīts, ka tā ir miljons reižu spēcīgāka par cilvēka ožu. Viņi arī saka, ka viņa "kājas viņu baro". Kas viņš ir? (Vilks).

2. Nosauciet Krievijas valsts karoga krāsas secībā (balts, zils, sarkans).

Lauksaimniecības skolotājs darbaspēks Bezmaternykh A.V.

1. Nosauciet atšķirību starp ciematu un ciematu Krievijā (baznīcas klātbūtne ciemā.)

2. Kādas notis aug dārzā (F, G)

Lauksaimniecības skolotājs darbaspēks Tsybin A.A.

1.Kāpēc kaķis bieži mazgājas? (Nomazgā viņa smaku)

2.Krokodili var kāpt kokos. Vai tā ir taisnība?

(Krokodili faktiski var kāpt kokos).

Pedagogs S.A. Kaštanova.

1. Nosauciet piedāvātos tēlotājmākslas žanrus (Portrets, klusā daba, ainava).

2.Ja kāda iemesla dēļ kāds no viesiem kavējas, vai viņš jāgaida (nē)

Skolotājs Soboļevs V.G.

1. Kā sauc suņa vienistabas dzīvokli (būda)

2. Viņu sauc par zirgu vestē. Par ko mēs runājam? (Zebra)

Matemātikas skolotāja Širenkova N.I..

1. Zem diviem lokiem ir divi āboli ar apļiem. Kas tas ir?

(Uzacis un acis).

(Leņķiem jābūt 90 grādiem.)

Rakstīšanas un lasīšanas skolotāja Krylova L.V.

1. Par ko pārvērtās prinča Gvidona gulbja princese, kad viņš slepus apmeklēja krāšņā Saltāna valstību (Par odu,

muša, kamene).

2. Atrodiet vārdu bez prefiksa.

Dzeltens, dzērājs, laistīšana, lūšana (dzērājs)

Bioloģijas skolotāja Rožkova E.G.

1.Kura oga ir līdzīga avenei, tikai melna? (Kazenes).

2. Tas ir ļoti izturīgs un var izdzīvot bez ēdiena un ūdens vairākas nedēļas. Un, kad ir ūdens, viņš 5 minūtēs var izdzert vairāk nekā 100 litrus. Kas tas ir? (Kamielis).

Ģeogrāfijas skolotāja Rožkova E.G.

1. Uz svinīgu saucienu

Pievienojiet līdzskaņu skaņu

Lai kalni stiepjas

No ziemeļiem uz dienvidiem (Urāls).

2. Es esmu Sibīrijas upe,

Dziļi un plati.

"e" vietā jūs lietojat "y"

Es kļūšu par Zemes pavadoni (Lēnas upe - mēness).

Vēstures skolotāja Rastorgueva T.V..

1. Bizantija bija bagāta Grieķijas valsts. Bizantijas galvaspilsēta bija Konstantinopoles pilsēta, kas pazīstama arī kā Konstantinopole. Šeit ieradās simtiem tirgotāju no visas pasaules, atveda savas preces, mainīja tās un pārdeva. Konstantinopolē ieradās arī slāvu tirgotāji.

Kā sauca slaveno tirdzniecības ūdensceļu, kas veda no Baltijas jūras caur Rietumu Dvinas un Dņepras upēm līdz Melnajai jūrai?

Tādā veidā mūsu senči nokļuva Bizantijā.

(Ceļš no varangiešiem līdz grieķiem)

2. Runa ir par par princi Oļegu, kuru Krievijas iedzīvotāji par gudrību un veiksmīgo valdīšanu iedēvējuši par pravieti. Sena leģenda par viņu ir saglabājusies līdz mūsdienām. Par ko ir šī leģenda?

Mūzika no TV šova “Kas? Kur? Kad?"

Vadošais:

Mūsu spēle ir beigusies ar rezultātu... par labu….

Vēlos pateikties mūsu brīnišķīgās komandas spēlētājiem par brīnišķīgo spēli Aicinu skatītājus izvēlēties labāko spēlētāju no komandas, kurš saņems balvu.

Paldies visiem.




 


Lasīt:



Ar kādām zodiaka zīmēm cilvēki dzimuši aprīlī?

Ar kādām zodiaka zīmēm cilvēki dzimuši aprīlī?

Astroloģijā ir pieņemts gadu dalīt divpadsmit periodos, no kuriem katram ir sava zodiaka zīme. Atkarībā no dzimšanas laika,...

Kāpēc jūs sapņojat par vētru uz jūras viļņiem?

Kāpēc jūs sapņojat par vētru uz jūras viļņiem?

Millera sapņu grāmata Kāpēc sapnī sapņojat par Vētru?

Norēķinu uzskaite ar budžetu

Norēķinu uzskaite ar budžetu

Sapnis, kurā jūs esat nokļuvis vētrā, sola nepatikšanas un zaudējumus biznesā. Natālijas lielā sapņu grāmata...

Siera kūkas no biezpiena pannā - klasiskas receptes pūkainām siera kūkām Siera kūkas no 500 g biezpiena

Siera kūkas no biezpiena pannā - klasiskas receptes pūkainām siera kūkām Siera kūkas no 500 g biezpiena

Konts 68 grāmatvedībā kalpo informācijas apkopošanai par obligātajiem maksājumiem budžetā, kas ieturēti gan uz uzņēmuma rēķina, gan...

Sastāvdaļas: (4 porcijas) 500 gr.  biezpiena 1/2 glāze miltu 1 ola 3 ēd.k.  l.  cukurs 50 gr.  rozīnes (pēc izvēles) šķipsniņa sāls cepamā soda... plūsmas attēls