Kodu - Elektriseadmed
Ilukirjandusega tutvumise tund. Teema: Krylovi muinasjutt “Kili ja sipelgas. Tunni kokkuvõte teemal “I.A. Krylov “Dragonfly and Ant”

Sissejuhatus Krylovi muinasjuttu " Dragonfly ja ant».

Eesmärgid : jätkata tutvust I. A. Krylovi muinasjuttudega; tutvustada muinasjuttu “Dragonfly and the Ant”.

Ülesanded :

Hariduslik:

Arendada laste võimet väljendada oma mõtteid ilmekalt ja selgelt ning oskust vestlust pidada. Arendada kognitiivset huvi kosmosealaste teaduslike teadmiste vastu, loov mõtlemine ja kujutlusvõimet, mälu, tähelepanu.

Hariduslik:

Kasvatada sõbralikku suhtumist üksteisega suhtlemisel ja mängudes arendada osavust, kiirust, leidlikkust, iseseisvust suuline kõne, mõtlemine; rikastama sõnavara lapsed; sisendama selliseid omadusi nagu töökus ja töökus.

Eeltöö: I.A loominguga tutvumine. Krylov oma muinasjuttudega.

Varustus : mnemoonika – tabel, esitlus teemal.

Õpetaja sõna: Poisid, saime oma lasteaeda kirja poisilt, kes elab kuumas Aafrikas. Nüüd loen teile selle kirja tõlke: “Tere, kauge Venemaa poisid! Minu nimi on Jake. Ma elan kuumas riigis nimega Aafrika. Mind huvitavad väga vene kirjaniku I.A. muinasjutud. Krylova. Eriti meeldis mulle tema muinasjutt “The Dragonfly and the Ant”. Kuid ma ei saa siiani aru, mida see muinasjutt meile õpetab. Äkki saate mind aidata?

Poisid, et vastata tema küsimusele, tutvume täna muinasjutuga "Dragonfly ja Sipelgas". Oleme tutvunud paljude Krylovi muinasjuttudega. Ja nüüd teeme tutvust supelmajaga, mis võõras poisis uudishimu ja huvi äratas.

Õpetaja jagab muinasjutu jaoks välja mnemoonikatabeleid.

Ettekanne "Dragonfly and Ant". Õpetaja muinasjutu lugemine.

Hüppav Dragonfly
Punane suvi laulis;
Mul ei olnud aega tagasi vaadata,
Kuidas talv sulle silma veereb.
Puhas põld on surnud;
Helgeid päevi pole enam,
Nagu iga lehe all
Valmis said nii laud kui maja.
See kõik on läinud: külma talvega
Vaja, nälg tuleb;
Dragonfly ei laula enam:
Ja keda see huvitab?
Laula näljasel kõhul!
Vihane melanhoolia,
Ta roomab Sipelga poole:
„Ära jäta mind, kallis ristiisa!
Las ma kogun oma jõudu
Ja ainult kevadpäevadeni
Sööda ja soojendada! -
"Jutt, see on minu jaoks kummaline:
Kas sa töötasid suvel?”
Ant ütleb talle.
„Kas see oli enne seda, mu kallis?
Meie pehmetes sipelgates
Laulud, mängulisus iga tund,
Nii palju, et see keeras mu pea ära.”
"Oh, nii et sa..." - "Ma olen ilma hingeta
Ma laulsin terve suve."
"Kas sa oled kõike laulnud? see on nii:
Nii et tule tantsima!”

Vestlus muinasjutu teemal:

  1. Millise palvega tuli draakon sipelgale?
  2. Miks sipelgas keeldus abistamast?
  3. Mida draakon terve suve tegi?
  4. Mida sipelgas tegi?
  5. Mida muinasjutt meile õpetab? Mida ütleb meile faabula moraal?

Füüsikatund “Sipelgad ja kiilid”. Õpetaja käsul teevad lapsed järgmisi toiminguid:

«Lili lendas, lendas, laulis, tantsis, väsis, istus maha ja lendas uuesti. Sipelgas kaevas ja kaevas, kogus leivapuru, ehitas maja, koristas õue ja korjas vahukulpi marju. Sipelgas väsis, istus maha ja kiirustas tööle. »

Muinasjutu õppimine mnemotabeli abil.

Koolitaja: poisid, nüüd ma loen teile vanasõnu ja peate valima selle, mis sobib meie muinasjutuga.

  1. Võõrsil on hea, aga kodus on parem.
  2. Mõõtke seitse korda ja lõigake üks kord.
  3. Tööjõud toidab, aga laiskus rikub.

Vastuste arutelu.

Koolitaja: Proovige nüüd ära arvata järgmised mõistatused.

  1. Ma ei taha lugeda, kirjutada,

Aidake ema ja isa...

Töötage minu varjuga

Midagi mulle... (laiskus).

  1. Kellel pole kunagi igav?

Töö, töö kardab teda.

Ta on asjade meister ja kõigi lemmik

Mees….(töökas).

Muinasjutu koorilugemine mnemotabeli abil.

Viimane osa.

Kasvataja: Poisid, saime tuttavaks Krylovi muinasjutuga “Dragonfly and the Ant”. Nüüd vastame aafriklase Jake'i küsimusele: mida see muinasjutt meile õpetab?

Vastuste arutelu.

Kasvataja: "See on õige, muinasjutu moraal on kasvatada meis selliseid omadusi nagu töökus, töökus ja töökus."

Laadi alla:


Eelvaade:

Tunni arendamine.

Sissejuhatus Krylovi muinasjuttu "Dragonfly ja ant».

Eesmärgid : jätkata tutvust I. A. Krylovi muinasjuttudega; tutvustada muinasjutt “Dragonfly and the Ant”.

Ülesanded : arendada suulist kõnet, mõtlemist; rikastada laste sõnavara; sisendama selliseid omadusi nagu töökus ja töökus.

Eeltöö: I.A loominguga tutvumine. Krylov oma muinasjuttudega.

Varustus : mnemoonika – tabel, esitlus teemal.

Õpetaja sõna: Poisid, saime oma lasteaeda kirja poisilt, kes elab kuumas Aafrikas. Nüüd loen teile selle kirja tõlke: “Tere, kauge Venemaa poisid! Minu nimi on Jake. Ma elan kuumas riigis nimega Aafrika. Mind huvitavad väga vene kirjaniku I.A. muinasjutud. Krylova. Eriti meeldis mulle tema muinasjutt “The Dragonfly and the Ant”. Kuid ma ei saa siiani aru, mida see muinasjutt meile õpetab. Äkki saate mind aidata?

Poisid, et vastata tema küsimusele, tutvume täna muinasjutuga "Dragonfly ja Sipelgas". Oleme tutvunud paljude Krylovi muinasjuttudega. Ja nüüd teeme tutvust supelmajaga, mis võõras poisis uudishimu ja huvi äratas.

Õpetaja jagab muinasjutu jaoks välja mnemoonikatabeleid.

Ettekanne "Dragonfly and Ant". Õpetaja muinasjutu lugemine.

Hüppav Dragonfly
Punane suvi laulis;
Mul ei olnud aega tagasi vaadata,
Kuidas talv sulle silma veereb.
Puhas põld on surnud;
Helgeid päevi pole enam,
Nagu iga lehe all
Valmis said nii laud kui maja.
See kõik on läinud: külma talvega
Vaja, nälg tuleb;
Dragonfly ei laula enam:
Ja keda see huvitab?
Laula näljasel kõhul!
Vihane melanhoolia,
Ta roomab Sipelga poole:
„Ära jäta mind, kallis ristiisa!
Las ma kogun oma jõudu
Ja ainult kevadpäevadeni
Sööda ja soojendada! -
"Jutt, see on minu jaoks kummaline:
Kas sa töötasid suvel?”
Ant ütleb talle.
„Kas see oli enne seda, mu kallis?
Meie pehmetes sipelgates
Laulud, mängulisus iga tund,
Nii palju, et see keeras mu pea ümber.
"Oh, nii et sa..." - "Ma olen ilma hingeta
Ma laulsin terve suve."
"Kas sa oled kõike laulnud? see on nii:
Nii et tule tantsima!”

Vestlus muinasjutu teemal:

  1. Millise palvega tuli draakon sipelgale?
  2. Miks sipelgas keeldus abistamast?
  3. Mida draakon terve suve tegi?
  4. Mida sipelgas tegi?
  5. Mida muinasjutt meile õpetab? Mida ütleb meile faabula moraal?

Füüsikatund “Sipelgad ja kiilid”. Õpetaja käsul teevad lapsed järgmisi toiminguid:

«Lili lendas, lendas, laulis, tantsis, väsis, istus maha ja lendas uuesti. Sipelgas kaevas ja kaevas, kogus leivapuru, ehitas maja, koristas õue ja korjas vahukulpi marju. Sipelgas väsis, istus maha ja kiirustas tööle. »

Muinasjutu õppimine mnemotabeli abil.

Koolitaja: poisid, nüüd ma loen teile vanasõnu ja peate valima selle, mis sobib meie muinasjutuga.

  1. Võõrsil on hea, aga kodus on parem.
  2. Mõõtke seitse korda ja lõigake üks kord.
  3. Tööjõud toidab, aga laiskus rikub.

Vastuste arutelu.

Koolitaja: Proovige nüüd ära arvata järgmised mõistatused.

  1. Ma ei taha lugeda, kirjutada,

Aidake ema ja isa...

Töötage minu varjuga

Midagi mulle... (laiskus).

  1. Kellel pole kunagi igav?

Töö, töö kardab teda.

Ta on asjade meister ja kõigi lemmik

Mees….(töökas).

Muinasjutu koorilugemine mnemotabeli abil.

Viimane osa.

Kasvataja: Poisid, saime tuttavaks Krylovi muinasjutuga “Dragonfly and the Ant”. Nüüd vastame aafriklase Jake'i küsimusele: mida see muinasjutt meile õpetab?

Vastuste arutelu.

Kasvataja: "See on õige, muinasjutu moraal on kasvatada meis selliseid omadusi nagu töökus, töökus ja töökus."


Solomatina Ljubov
Abstraktne haridustegevus V ettevalmistav rühm"I. A. Krylovi muinasjutu "Liili ja sipelgas" lugemine

Kokkuvõte õppetegevusest ettevalmistusrühmas

« Muinasjutu lugemine I. A. Krylova« Dragonfly ja ant»

Haridusala"Kõne arendamine".

Sihtmärk: laiendada laste teadmisi kirjandusžanrite kohta.

Ülesanded:

Tutvustage lastele muinasjutud läbi loovuse I. A. Krylova

Arendada laste eristamisvõimet muinasjutud teistest töödest.

Arendage huvi muinasjutud, soov neid lavastada.

Arendage mõtlemist teose analüüsimisel;

arendada oskust vastata küsimustele, kasutades vastuseks keerulisi lauseid;

Rikastage oma sõnavara

Kasvatage huvi ilukirjanduse vastu.

Laste eesmärk: dramatiseering muinasjutud.

Raskus: õppige kangelaste sõnu.

Uued teadmised: mis juhtus muinasjutt.

Sõnastik: muinasjutt, Krõlov, hüppamine, veeremine, vajadus, masendunud, kevad, ant.

Eeltöö:

Sissejuhatus kunstižanridesse kirjandust: muinasjutud, luule, rahvaluule, lood. Vestlus ilukirjanduse žanrite teemal. Muinasjuttude, lugude, loomadega illustratsioonide uurimine. Dramatiseerimismängud muinasjuttude põhjal.

Varustus: portree I.A. Krylova; Raamatud, osa rühmad kujundatud raamatukogu kujul. Muinasjuttude raamat Krylova. Beanies kiil, ant.

Laste tüübid tegevused: raamatute vaatamine, rääkimine, kuulamine muinasjutud, sisupõhine arutluskäik, kehalised harjutused, dramatiseering.

Tunni edenemine.

Organisatsiooniline moment

Kasvataja: Kellegi väljamõeldud

Lihtne ja tark

Kell tervituskoosolek!

Tere hommikust!

Tere hommikust

Päike ja linnud!

Tere hommikust!

Sõbralikud näod!

Ja kõik saavad

Lahke, usaldav!

Tere hommikust kestab õhtuni!

2. Vestlus ilukirjanduse žanritest

Kasvataja: Poisid, täna kutsun teid reisile. Me läheme reisile vaibal - lennuk Ütleme maagiline sõnad: “Vaip on lennuk – lenda. Vii meid maagilisele maale" Sule silmad. Poisid, avage silmad, vaadake, me oleme võlumaal. See on imeline raamatumaailm. Ütle mulle, mis on selle koha nimi, kus on palju raamatuid? Kes teab?

Täpselt nii, raamatukogu on suur maja, Kus "elada" ja raamatuid hoitakse täiskasvanutele, koolilastele ja isegi lastele, kes käivad lasteaias.

Kasvataja: Ja meie rühmal on raamatukogu?

Ja meie rühm seal on ka raamatukogu, ainult et see pole suur ja sees "elada" raamatud koolieelikutele.

Vaadake, kui palju erinevaid raamatuid siin on, poisid. Need on raamatud muinasjuttude, luuletuste, lugude, lastelaulude ja mõistatustega.

Poisid, millised raamatud teile kõige rohkem meeldivad?

Jah, poisid, kõik lapsed armastavad muinasjutte kuulata. Ütle mulle, kes kirjutab muinasjutte? (inimesed, kirjanikud - jutuvestjad)

Nimetage, millised venelased rahvajutud Tead?

Kes on nende muinasjuttude kangelased? (inimesed, loomad, linnud)

Mida muinasjutud meile õpetavad (olge lahke, julge, tark, ärge kiitke jne)

Aga muinasjutte ei kirjuta mitte ainult rahvas, vaid ka kirjanikud – jutuvestjad.

Milliseid kirjanikke ja jutuvestjaid sa tead?

Milliseid muinasjutte nad kirjutasid?

Mida muinasjutud meile õpetavad?:

Poisid, mis vahe on muinasjutul ja lool?

Vaata seda raamatut. Seda nimetatakse « Muinasjutud» . Fable- lühike õpetlik lugu, mis teeb nalja inimese halbade iseloomuomaduste üle. Venemaal kirjutas ta muinasjutud Ivan Andrejevitš Krylov Krylov - kuulsaim fabulist. Kangelased muinasjutud – loomad, linnud, kalad. Muinasjutt aitab inimesi, loomade eeskujul näe endas halbu omadusi. Ivan Andrejevitš Krylovi muinasjutud õpetavad ausust, õilsus, armastus isamaa vastu, nad õpetavad olema siiras ja tagasihoidlik. Nad mõistavad hukka laiskuse ja ahnuse.

Ma loen selle teile nüüd ette muinasjutt I. Krylova« Dragonfly ja ant» .

Sõnavaratöö.

Talv veereb – tuleb

Vajadus – toidupuudus, kodu.

Masendunud – ärritunud

Kevadpäevad - kevad

Murava – kõrge muru.

Vestlus käimas muinasjutt:

Millise palvega? kiil tuli sipelga juurde?

Miks sipelgas keeldus aitamast?

Mida sa tegid kiil terve suve?

Mida sa tegid ant?

Mida see meile õpetab muinasjutt? Mida moraal meile ütleb? muinasjutud?

Fizminutka « Sipelgad ja kiilid» . Lapsed esinevad õpetaja käsul tegevused:

« Dragonfly lendas, lendas, laulis, tantsis, väsis, istus maha ja lendas jälle. Sipelgas kaevas, kaevas, korjas leivapuru, ehitas maja, koristas õue, korjas vahukulbiga marju. Sipelgas on väsinud, istus maha ja kiirustas tööle."

Kuulake muinasjutt sipelgas ja kiilis.

Kasvataja: poisid, nüüd ma loen teile vanasõnu ja peate valima selle, mis meile sobib muinasjutt.

Võõrsil on hea, aga kodus on parem.

Mõõtke seitse korda ja lõigake üks kord.

Tööjõud toidab, aga laiskus rikub.

Vastuste arutelu.

Kuulake muinasjutt uuesti ja proovige sõnad meelde jätta sipelgas ja kiilis.

Lugude jutustamine muinasjutud rollide kaupa.

Viimane osa.

Poisid, meil on aeg lasteaeda naasta. Seisa vaibal – lennuk. Me hääldame võlusõnad “Vaip on lennuk, lenda, vii meid lasteaeda” Siin me oleme lasteaias.

Mis žanrist me täna rääkisime? Kuidas seda nimetatakse muinasjutt, mida me kuulasime?

Mida see meile õpetab? muinasjutt.

Kasvataja: „Just nii, moraal muinasjutud on kasvatada meis selliseid omadusi nagu töökus, töökus ja töökus.

Selleteemalised väljaanded:

I. A. Krylovi muinasjutu “Kili ja sipelgas” teatrilavastuse stsenaarium I. A. Krylovi muinasjutu “Kili ja sipelgas” teatrilavastuse stsenaarium Tegelased: Dragonfly, Sipelgas, Jänesed, Karud, Mesilased, Liblikad.

OOD kokkuvõte kunstilisest ja esteetilisest arengust ettevalmistusrühmas. I. Krylovi muinasjutu “Vares ja rebane” lugemine Programmi eesmärgid: Jätkata tutvustamist žanri tunnused muinasjutud. Arendada oskust mõista allegooriat, tõsta esile muinasjutu moraali; teisendada

Sügisese meelelahutuse stsenaarium I. A. Krylovi muinasjutu “Kili ja sipelgas” ainetel eelkooliealistele lastele Vallaeelarveline eelkool õppeasutus Kostroma linn" Lasteaed Nr 66" Sügisese meelelahutuse kokkuvõte.

KVN “I. A. Krylovi muinasjutud” BALASHIKHA LINNAOSA KOOLI nr 8 VALLA EELARVELINE HARIDUSASUTUS PIIRATUD VÕIMEGA ÕPILASTELE.

Kirjandusliku lugemise ettekanne 3. klassile “I. A. Krylovi muinasjutt “Kili ja sipelgas” Vaadake monumenti vene kirjanduses väga kuulsale mehele. Monument asub aastal Suveaed Peterburis, mänguväljakul.

I.A. muinasjutul põhineva muusikalise muinasjutu “Kili ja sipelgas” stsenaarium ja video. Osaleti programmide õpilastele mõeldud Linnafestivali "Kunstiteated – 2016" raames Laste kunstikonkursil "Karussell".

Irina Sadovnikova
Õppetund, millega end kurssi viia ilukirjandus. Teema: Krylovi muinasjutt "Liili ja sipelgas"

Ilukirjandusega tutvumise tund kasutades sotsiaalseid mängutehnoloogiaid.

T E M A:

Tutvumine muinasjutt I. A. Krylova« Dragonfly ja Ant»

Ettevalmistav rühm.

Kulutatud:

Kasvataja:

Sadovnikova Irina Vjatšeslavovna.

Eeltöö:

Sotsiaalsete mängutehnikate kasutamine stimuleerimiseks vaimne tegevus, arendades huvi ilukirjandus:

Töötage väikestes rühmades

Järelduste argumenteerimise koolitus

Määramine muinasjututegelaste tegelasjoon

Vahetus maastikul ajal klassid

Pädeva lugeja kasvatamine muinasjuttude näitel.

Programmi sisu:

Tutvustage lastele kirjanduslikku terminoloogiat« muinasjutt» , anna lühike teave O fabulist I. A. Krõlov.

Õppige tähelepanelikult kuulama kirjanduslik tekst.

Harida kirjaoskajat lugejat, kes mõtiskleb autori kavatsuste üle; lugeja teeb omad järeldused.

Kasvatage moraali kvaliteet: töökus, kahju abivajajatest, oskus elust rõõmu tunda, soov realiseerida, tunnistage oma vigu ja proovige neid parandada.

Õpetage lapsi üksteisega läbi rääkima, kuulama teiste arvamusi ja neid austama.

Stimuleerige füüsilist aktiivsust ajal vaimne tegevus.

Organisatsiooni vorm:

Integreeritud klass.

Integratsioon:

Lugemine ilukirjandus

Tervis

Suhtlemine

Sotsialiseerumine

Kunstiliselt- esteetiline areng

Tunnetus

Loogilise mõtlemise arendamine

Tunni käik:

1. Poisid, ma esitan teile nüüd väga raske küsimuse. Igal inimesel on palju head omadused, kuid on ka halbu. Kuidas saab inimene õigel ajal näha oma halbu omadusi ja püüda neid parandada?

Tead? Aga ma olen kitsikuses.

Just sellele keerulisele küsimusele otsimegi täna vastuseid.

3. Ja nii leida lahendus kiiremini, paneme paari.

Hakkame skautideks. (Jagage mängu kasutades paaridesse "Skaudid": lapsed, vaikselt, leidke silmadega oma kaaslane, silmitsema ja, õpetaja käsul löövad paarid käed)

4. Noh, nüüd, skaudid, minge väravast küsimuste ja vastuste maale. (Mängu mängitakse nagu "Voog") Aga selleks, et paar väravast läbi pääseks, on vaja vastata küsimus: "Mis sellest tükist siis saab?"

Õpetaja näitab kühmu.

(lapsed vastavad küsimusele ja lähevad paarikaupa "väravad", "väravad" vasta viimati.)

5. Istuge, paarid, mugavalt, kus iganes soovite, aga mitte minust kaugel, et kõik kuuleksid ja näeksid. Lapsed istuvad paarikaupa.

6. Lugesin hiljuti huvitav lugu, kuid ma olin selles nii segaduses, mul oli nii palju küsimusi ja ma otsustasin, et ainult koos teiega saan lahti harutada. Ma tean ainult seda, et see pole lihtsalt lugu ja isegi mitte päris muinasjutt ega isegi mitte päris luule. Seda lugu nimetatakse - muinasjutt. Fable on lühike õpetlik lugu, kus naeruvääristatakse inimeste halbu iseloomuomadusi, isegi kui loo kangelasteks on loomad. Muinasjutt aitab inimesi, loomade eeskujul näe endas halbu omadusi. Enamik kuulus kirjanikfabulist Ivan Andrejevitš Krõlov. Kõige huvitavam on see, et ta elas lapsepõlvest saati Tveri linnas ja töötas seejärel Tveri kohtus. Seetõttu pidas ta Tverit oma teiseks koduks. Nüüd on Tveris monument Krõlov tsirkuse lähedal pargis on tänav Krylova.

Kuva portree Krylova ja foto monumendist.

Nüüd loen teile kõige kuulsamat Krylovi muinasjutt. Tunnen teda lapsepõlvest saati, aga nüüd arvan, et ma ei saa üldse aru, mille üle ta nalja teeb, mida ta õpetab. Proovime selle koos välja mõelda. Nõus? Ja nii, kuulame...

Lugemine muinasjutud« Dragonfly ja Ant» Nimi faabulat pole antud.

Kas on olemas muinasjutt pole väga selged sõnad? Kas sa saad kõigest aru? Aga mulle pole üldse selge, mis Tähendab:

- "Talv veereb sisse"? Kas ta on ratastel?

(Laste arutluskäik: tuleb kiiresti, kui lumi sajab, satub see silma, tuisk, tuul)

Ja siin on väljend - "Puhas põld on surnud"? Midagi muutus sellistest sõnadest hirmutavaks. Kuidas sa neist aru saad?

(Laste peegeldused: Põld on tühi, sest saak on koristatud, maa on külmunud, putukaid pole, linde, pime ja niiske, külm, tuim, kõle)

Miks "Vaja, kas nälg tuleb?" Lõppude lõpuks teame, et kõik linnud, putukad ja loomad kohanevad kuidagi talvega. Mis siis? Dragonfly?

(Lapsed mõtisklevad, avaldavad oma arvamust; õpetaja tervitab iga arvamust, ka kõige ootamatumat, ja mitte ühe vastu ei protesteerita)

Kes mäletab kuidas Kiili jõudis sipelgani?

(Vihane melanhoolia on masendunud, et ta roomab nagu sipelgas)

Kuidas ta tegelikult liigub? Dragonfly? Kes nägi kiil? Meie räägime: "Kuidas läheb kiil Millisest inimesest nad räägivad?

(Laste arutluskäik)

Milline paar teeskleb lendamist? kiil? Kuidas ta suvel elas? Näita mulle? (soovivad paarisaadet)

Ja sisse muinasjutu järgi roomab ta Sipelga poole, näita kuidas.

(soovivad paarisaadet)

Kuidas me saame aru - "vihaselt masendunud"? Kelle peale ta vihane on? Kes on süüdi? Proovime tema mõtteid edasi anda.

(Lapsed räägivad: Ta on vihane, et talv nii ruttu tulnud; Ta on vihane, et keegi teda sisse ei lase, ta arvab, et kõik on kurjad; Ta on ilmselt enda peale vihane, et ei valmistanud talveks midagi ette, ei varunud varusid, ei ehitanud maja)

Mida teha Dragonfly? Las iga paar hakkab mõtlema: kas sul on Dragonflies väljuvad? Mida me saame talle öelda? Pidage üksteisega nõu. Ja ma mõtlen ka.

(Laste vastused olid erinevad: Ta suudab kiiresti mõnest puiduhakkest endale midagi ehitama; Las ta läheb vanaema juurde, ta võtab ta vastu ja toidab; Las ta palub rändlindudel ta soojadele maadele kaasa võtta; Ta on kunstnik, las ta saab teatris loomadega tööd.)

(Laste katsed lõpu ümbertegemisega muinasjutud)

Mida me saame öelda Ant? Milline ta on?

(Erinevad vastused: Ta on töökas, ehitab alati maja; Ta on kokkuhoidev, talveks on tal muidugi palju varusid valmis pandud; Ta on lahke; Ei! Ta on kuri, ta ei lasknud mind sisse kiil.)

Miks ta ei aidanud? Dragonfly, kas tal ei olnud kahju?

(Lapsed: Sest ta oli üleni räpane, nagu kodutu naine. Sest ta ei tea, kuidas tööd teha, aga ant armastab et kõik töötaksid; Ta on kuidagi halastamatu; Ei, ta on õiglane (Erinevad, isegi vastandlikud arvamused on teretulnud. Olgu arutelu)

Mine erinevasse küljed: ühes suunas need, kes seda usuvad Sipelgas tegi õigesti, ja teises, kes usub, et ta eksib. Siis arutame seda otsust. Ja ma mõtlen selle üle. (Õpetaja teeb ühe poole otsuse, seejärel liigub teise poole)

Te olete erinevad ja teil on erinevad arvamused.

Lapsed jagati kahte rühma

(Rühma 1 argumendid: me arvame nii sipelgas tegi õigesti sest ta on ilma kiilid ehitasid endale maja; Dragonfly pätt) (2. argumendid rühmad: Me arvame nii sipelgas on vale, ta võiks aidata vaeseid kiil, sa pead olema armuline, ta võiks teda õpetada töötama ja endale maja ehitama, ta laulaks talle terve talve ja tal oleks lõbus)

Nüüd, kui oleme rääkinud Dragonfly ja Sipelgas, laske igal paaril mõelda, kuidas kangelaste iseloomu joonega kujutada muinasjutud. (lapsed võtavad ettevalmistatud paberi ja pliiatsid ning valivad rühmas suvalise koha (kasvõi põrandal, toolil, lasevad neil ise otsida, arutlevad paaris ja joonistavad rida: sirge, spiraalne, katkine, laineline jne)

Teie read osutusid teistsuguseks, kuna teil on erinevad arvamused ja vaated.

Kuidas sa seda nimetaksid muinasjutt? Kes sa arvad, kes siin on? peategelane? Miks? (Saatus on otsustatud kiilid, läbi kiil puudusi naeruvääristatakse)

Aga kl Seda nimetatakse Krylovaks« Dragonfly ja Ant»

Palun mõelge, ma ei saa aru, siin on ainult halvad iseloomuomadused Dragonflid on pahaks pandud? Ja Ant kas sa leiad halbu jooni? Aga kas on halb nautida elu, suve, vikerkaarte, lilli ja laulda naljakaid laule? Ja Ant mis elu, terve suve ei teinud muud, kui kandis nõelu ja rohuliblesid enda peal, ei ajanud selga sirgu, ei tõstnud pead, et näha säravaid suvevärve, ladus kõike, ehitas. mille eest? Mida ta talvel teeb? (Jällegi on lastel erinev arvamusi: Ta ei näinud päikest ja ilmselt ei ujunud jões ega päevitanud, ta töötas ja töötas; Aga ta saab talvel hästi toidetud; Ta ei rõõmustanud suvel ja talvel istub ta pimedas lume all ilma rõõmuta; Ta ei näinud isegi taevast ja päikest ega märganud lilli ja laulu kiilid; Aga tal on palju moosi.)

Kujutage ette, kuidas ta suvel töötas. (Lapsed teesklevad, et nad on paaris)

Millegipärast ma Mul on sipelgast kahju!

Me rääkisime palju Dragonfly ja Sipelgas. Meil igaühel on oma arvamus: kellelgi on kahju Ant, kellelegi kiil, kellelegi, näiteks mulle, mõlemale. JA ka illustraatorid, hindas igaüks kangelasi omal moel. Ja nad näitasid seda oma illustratsioonides. Vaata.

Õpetaja näitab illustratsioone erinevatest kunstnikud)

Tead, ma mõtlen pidevalt ega suuda meenutada, millist väga kuulsat muinasjuttu see mulle meenutab muinasjutt« Dragonfly ja Ant? Kus ka üks töötas terve suve, teised aga hullasid. Kuidas see muinasjutt lõppes? (Kolm põrsakest)

See on erinevus muinasjutu ja muinasjutud. Fable, kuigi tal on kangelastest kahju, mõistab ta hukka, naeruvääristab nende halbu omadusi, aitab neid näha ja parandada. Ja muinasjutt näitab, et hea võidab kurja.

Mida see siis meile õpetab Krylovi muinasjutt« Dragonfly ja Ant» ?

Ja peate elu nautima ja päikest nägema ja lilli imetlema, kuid aega on äriks ja aega lõbutsemiseks. Töö, puhka, mitte vastupidi.

Kuidas sul täna läks? klass? Kas sa tahtsid magada? Jooksema minema? Kas see oli huvitav?

Olen ka sinu ja endaga rahul. Mõtlesin koos sinuga ja mõistsin, kui oluline on kuulata iga sõna, mõelda, miks tegelased nii käitusid ja mitte teisiti.

Ja kui hea on, et igaüks teist arutles erinevalt, omal moel ja aitasite üksteist paaris töötada.

Täna lahkuvad muinasjutud meie raamaturiiulilt ja teevad ruumi uuele külalisele - muinasjutt. Krõlov Kirjutasin palju muinasjutte. Austame ka neid.

Ja sellest ajast peale muinasjutt õpetab rasket tööd, mitte jõudeolekut, siis paneme siia raamatud tööst, vanasõnadest ja kõnekäändudest.

Andryusha tõi meile ka multikaid Krylovi muinasjutud. Kindlasti vaatame neid ka muinasjutt« Dragonfly ja ant»

Tänan teid, mu kallid, teie põneva töö eest.

Kirjandusliku lugemise tund 2. klassis

Teema: Fable" Dragonfly ja Ant"

Dirigeerib õpetaja algklassid: Berežnaja I.V. .

I. Organisatsioonimoment

Tere poisid! Meie tundi tulid külalised. Tervitagem neid pöörduge külaliste poole).

. Toogu see õppetund meile suhtlemisrõõmu ja täitku meie hinge kõige kaunimate tunnetega.

II. Liigestusvõimlemine.

Alustame õppetundi helisoojendusega

Tee selliseid helisid:

Õhk siblib, kui see lõhkenud õhupallist välja tuleb.

(sh-sh-sh);

Mardikas sumiseb (zh-zh-zh);

Rohutirtsud siristavad (ch-ch-ch);

Pannil kuumutatud õli säriseb (shhhhhhh).

Lapsed hääldavad helisid ja vastavad küsimustele.

Kas helid, mida te hääldate, on täishäälikud või kaashäälikud?

Kaashäälikud.

Miks?

Helide hääldamisel kohtab väljahingatav õhk takistust.

Mida veel nende helide kohta öelda?

Need helid on susisevad.

Lugegem nende helidega puhtaid ütlusi.

(Lapsed loevad puhtaid fraase, harjutades oskust susisevaid helisid õigesti hääldada.)

Zha-zha-zha-siilil on nõelad.

Shi-shi-shi-lapsed istuvad kodus.

Chu-chu-chu-chu-haamer Koputan.

Püüdsin latika.

Mis me sinuga nüüd teinud oleme? (tegime soojenduse)

Mis eesmärgil? (tunnis lugemise hõlbustamiseks harjutasime häälikute õiget hääldamist)

III Läbivaatus kodutöö

Sobitage iga tegelase rida tema nime ja teose pealkirjaga. Ühendage noolega.

Kangelase sõnad

1. Nüüd puistan liiva ja ronin sellele.

2.Miks ma olen kogu aeg üksi? Mul on kindlasti vaja sõpru leida.

3. Hüppa ise talle järele! Mul oleks hea meel, aga ma kardan külm vesi külmetama!

4. Sa ei saa valetada. Ema vihastab alati valetamise pärast veelgi hullemini.

Millistesse žanritesse kuuluvad teie loetud teosed?

IV Uue materjali õppimine.

Teema määratlemine
– Lugege läbi ja määrake teose žanr.
– Mis on pseudonüüm? (kirjaniku fiktiivne nimi)
- Milline kirjanik võttis nooruses sellise varjunime (Ivan Krylov)
- Meenutagem, mis on muinasjutt, mida muinasjuttudes naeruvääristatakse
( inimeste tegude, nende puuduste üle naeruvääristatakse.) , muinasjuttude kirjutamise eesmärk.Moraal mõistab hukka rumalad või halvad teod.

Kontrollime, kas sul oli õigus?

Nüüd määrate meie tunni teema ise. Kuid selleks peate täitma mitmeid ülesandeid.

(Lapsed jagatakse 3 rühma. Iga rühm saab ülesande.)

1 rühm. Siin on salapärased loomad krüpteeritud. Dešifreerige nende nimed:

A R T O K E Z S
V A Y R U E M

Lapsed arvavad sõnu ära, selgub “Diili ja sipelgas”.

2. rühm.- Lapsed ühendavad kaardid paarikaupa. Üksijäänud kaart on meie tänase tunni teema.

Lõvi ja karu

Loomad

Varblane ja tuvi

Linnud

Ahven ja ristikarp

Kala

Dragonfly ja ant

Kaart "Dragonfly and Ant" jääb üksi.

3. rühm. Kaart: Poisid, lugege hoolikalt mõistatusi ja arvake ära selle muinasjutu nimi, mida me täna loeme.

Kaks hernest on silmad, Metsas kännu lähedal jookseb, edevus,
Jalad on nagu reha, töörahvas on terve päeva askeldas,
Saba on nagu mõõk, ta ehitab endale maja.
Tiivad – vööris. (Sipelgad)
(Diili)

Kuidas saab ühe sõnaga nimetada kiili ja sipelgat? Putukad

Kangelased tulid meile täna külla.

LOHE.

Meie, kiilid, oleme ühed ebatavalisemad olendid kogu putukate maailmas. Valguses päikeselised päevad lendame, jahime, lehvime. Me teeme seda kõike teie silme all ja te kõik, inimesed, imetlete meid. Liblikate järel on meile ilu ja värvirikkuse konkurentsis kahtlemata tagatud teine ​​koht.

ANT.

Ma elan sipelgapesas. Selle sees kubisevad alati sadu, tuhandeid sipelgaid. Kõik nad pingutavad: mõni tassib oksi või mõnda muud saaki, mõni kiirustab toitu otsima, mõni töötab sipelgapesa enda kupli kallal. Me avaldame inimestele oma raske tööga muljet. Igaüks meist suudab kanda oma kaalust mitu korda suuremat koormat.

Miks just need tegelased täna külla tulid? (loeme muinasjuttu “Diili ja sipelgas”)

Niisiis, meie tunni teema...

Millise eesmärgi me tunnis endale seame (õpime ilmekalt lugema)

Miks on sõnad Dragonfly ja Ant suurtähtedega kirjutatud?

Need on teose kangelased.

V Probleemsituatsiooni loomine ja probleemi sõnastamine.

Proovime ennustada, millised tegelased saavad olema faabula kangelased?

Dragonfly kohta: ilus, muretu, kergemeelne, rõõmsameelne jne,

sipelgast: töökas, kollektivist, tark jne.

Kontrollime oma ennustusi ja kuulame faabula teksti, mida esitab teatri- ja filmikunstnik

A) Teksti esmane tajumine . Muinasjuttude kuulamine helisalvestusel.

Millised on teie muljed kuulatud muinasjutust?

B) Probleemi sõnastamine.

Kas teile muinasjutt meeldis?

Kas meie eeldused langesid kõiges kokku?

Kas meie ette ilmunud draakon on selline, nagu etendusest nägime? Aga sipelgas? (sipelgas näitas üles julmust, kiil näeb haletsusväärne välja).

Niisiis, sina ja mina eksisime ja selles muinasjutt on Sipelgas negatiivne kangelane ja autori kaastunne on kiili poolel? (laste erinevaid arvamusi kuulatakse)

Raskusaste:

Proovime selle välja mõelda, eks?

- Kuidas Dragonfly suvel elas? Lugege seda.

Kuidas on kiili elu talve saabudes muutunud?

Kelle poole Dragonfly abi otsima läks?

Millise palve esitas Dragonfly Sipelgale (Las ta veedab temaga talve?)

Kas Sipelgas täitis Dragonfly palve? (Ei)

(Julmus või õiglus)

- Mida sa teeksid, kui oleksid Ant? Miks?

Mis on muinasjutu tähendus?

(Talveks tuleb ette valmistuda. Peate mitte ainult lõbutsema, vaid ka tööd tegema.Inimesed käituvad mõnikord sama mõtlematult kui Dragonfly selles muinasjutus.)

Fonogramm “Metsa helid”.

Mäng: "Räägi mulle, mida ma teen, näidake mulle samamoodi."

Hommikul ärkas draakon üles,
Ta sirutas, naeratas,
Kord pesin oma nägu kastega,
Kaks - ta keerles graatsiliselt,
Kolm - kummardusid ja istusid,
Kell neli - lendasin,
Peatus jõe ääres
Keerasid vee kohal.

Töötage rühmades.
– Looge illustratsioonide jada ja valige muinasjutust fragmendid.

Sõnavaratöö.

Mida peate välja selgitama, et muinasjutu sisu edukalt assimileerida?

Arusaamatute sõnade ja väljendite tähendus.

Harjutus kiili silmadele

Töötage paaris

Nimeta muinasjutu peategelased.

Valige meie kangelaste omadused.

(1. rida - iseloomustab Dragonflyt, 2. rida - Sipelgas:)

Sõnad viitamiseks: töökas, rõõmsameelne, vihane, õiglane, ahne, laisk, hoolimatu, kergemeelne, hoolimatu, kaval, kokkuhoidlik. (abisõnad on kas trükitud kaartidele (igal laual) või kuvatakse ekraanil)

Õpilased kirjeldavad muinasjutu tegelasi.

- Kontrollime teie tööd.

Lapsed kaitsevad oma vastuseid.

Mida saate Antu kohta öelda? Iseloomusta teda.
– Millist Dragonfly’t te ette kujutate? (12. slaid)
– Kas teil on Dragonflyst kahju?
– Kas Ant tegi õigesti?

Milline neist teile rohkem meeldis? Miks?

VI Organisatsioon iseseisev tööõpilased:

Valige, kuidas soovite töötada paaris, rühmas või iseseisvalt? (Õpetaja jagab kaarte.)
- Sinu ülesandeks on tähtedest ja silpidest noolte abil vanasõna luua.
– Vaata ekraani
– Proovige koostada teine ​​vanasõna, kasutades ekraanil kuvatavaid silpe ja tähti.
– Milline vanasõna sobib muinasjutuga ja miks?

Sel ajal polnud kirjanike monumente. Seetõttu keeldus kuningas ehituseks raha andmast. Siis kuulutas ajaleht välja korjanduse. 3 aastaga kogusid inimesed 13 000 rubla.

    Aastal 1855

    Peterburi suveaias avati skulptori loodud pronksmonument suurele vene fabulistile Ivan Andrejevitš Krõlovile.

    PC. Klodt.

Vene skulptor

Fabulist istub rahulikus, lõdvestunud, veidi väsinud poosis, hoides käes avatud raamatut.

Monumendi postamendil on kuulsate muinasjuttude figuurid kergesti äratuntavad.

VI I Õpitu kinnistamine.

Muinasjutu lugemine rollide kaupa.

Õpetaja esitab küsimusi.

Kui palju tegelased muinasjutus ?

Otsige üles Dragonfly sõnad, lugege neid.

Leia Sipelga sõnad, loe neid .

Loominguline ülesanne- (individuaalne ülesanne)

Antakse ülesanne.

Mõelge välja faabula lõpp.

Kujutage ette, kui Sipelgas lubaks Dragonflyl talve veeta.

Kuidas ta elaks?

Mida sa tegid?

VIII Kodutöö.

Õppige muinasjutt pähe.

Laste soovil:

2. leida huvitavaid bibliograafilisi andmeid I.A. Krõlov.

IX Hindamistegevuse korraldamine.


Millise tööga me täna kohtusime?
- Kes selle muinasjutu kirjutas?
- Mida me täna tunnis tegime?
– Milline ülesanne teile kõige rohkem meeldis?

– Kuidas hindate oma tööd tunnis?
– Tõstke punane ring, kui arvate, et töötasite tunni ajal aktiivselt;
– kollane ring, kui arvad, et suudad paremini;
– roheline – proovis, kuid töötas passiivselt

Peegeldus.

Mida uut ja huvitavat sa selle tunni jooksul avastasid?

Milline muinasjutu tegelastest teile kõige rohkem meeldis?

Miks oli meie tunni epigraafiks vanasõna „Aeg äriks on aeg lõbutsemiseks”?

Kas teadmised Krylovi muinasjuttudest on teile elus kasulikud? Kuhu?

Mida see muinasjutt sulle õpetas?

Tunni kokkuvõte 2. klassile"Diili ja sipelgas"

KLASS: 2. klass, MBOU "Cheremshansky Lyceum" Cheremshansky linnaosa Tatarstani Vabariigis

Õpetaja: Zufarova Fandilja Tagirovna

TUNNI LIIK:

lugemistegevuse õpetamise tund,

probleem-dialoogiline.

TUNNI EESMÄRGID:

Hariduslik:

- jätkake õpilastele I. A. Krylovi loomingu tutvustamist, tutvudes muinasjutuga "Dragonfly and the Ant";

- tagada tunni jooksul ettekujutuste avardamine faabula kui ühe kirjandusžanri kohta, muinasjutu analüüsimise oskuste kinnistamine, leidmine peamine idee muinasjutud, moraal, taju kujundlik tähendus faabula tähendus, kõne kunstilisus;

- jätkuvalt arendada ekspressiivse lugemise, monoloogikõne, vastuse planeerimise, õpikutega töötamise oskusi ja enesekontrolli oskusi.

Hariduslik:

- edendada huvi teket sõnakunsti vastu;

- edendada kõlbelist kasvatust muinasjuttude kunstiliste võimaluste kaudu;

- edendada lugemishuvi ja kunstimaitse kujunemist.

Üldharidus:

- arendada kooliõpilastes kujutlusvõimet läbi oskuse tuua õpitavas materjalis esile peamised, olulised asjad, oskuse analüüsida, võrrelda, üldistada uuritavaid fakte ning paljastada muinasjuttude metafoore;

- arendada oskust etteantud teemal arutleda, oma mõtteid loogiliselt väljendada;

- arendada koolilastes lugemisiseseisvust, õppimisraskuste ületamise oskust, kasutades selleks probleemseid olukordi ja loovülesandeid.

MATERJALID JA VARUSTUS: Multimeedia projektor, esitlus tunni teemal, tekstid õpilastele lugemiseks, I. A. Krylovi muinasjuttude helisalvestis, Dragonfly and Ants kostüümid, filmilint "Dragonfly and Ants" tööst, Dragonflyle “tiivad”, Sipelga majale “palgid”.

KASUTATUD MEETODID JA TEHNOLOOGILISED TEHNIKAD: Teave ja side, võrdlus, heuristiline vestlus, probleem-dialoogiline.

http://uchitelu.narod.ru/1chtenpamjatka.htm-"Juhised kirjandusteostega töötamiseks"

(http://krilov.ru/audiobook/) – helisalvestis Krylovi muinasjutust “Dragonfly and the Ant”

TUNNI AJASKAA:

1.Teadmiste täiendamise etapp - 10 minutit

2.Kõne soojendus - 4 minutit

3.Probleemsituatsiooni loomise ja probleemi sõnastamise etapp - 9 minutit

4. Uute teadmiste avastamise etapp - 10 minutit

5. Uute teadmiste rakendamise etapp - 10 minutit

6. Tunni kokkuvõtte tegemise etapp - 2 minutit

Tunni epigraaf: "Ma armastan, kus on võimalus, näpistan pahesid."

Tunni edenemine.

    Organisatsiooniline moment. Psühholoogiline meeleolu tunniks.

Hingame kõik veidi hinge,

Alustame oma õppetundi kohe.

Poisid, jätkame tutvumist teostega, mis sisaldavad huumorit, kuid mitte tühjad, vaid sügavat tähendust kandvad.

Kirjanduslik soojendus.

Alustame oma õppetundi kirjandusliku soojendusega. Proovige ära tunda esindatud žanrid. Lugege ja öelge: mis žanrisse see tekst kuulub? (slaid) (luuletus) Õige.

Ja see tekst? (slaid)(Lugu )

Lugege järgmist teksti. Määrake žanr. (slaid) (Fable )

2. Teadmiste uuendamine.

Mis on muinasjutt? Annan teile 4 vastusevarianti. Valige õige vastus. (Slaid)

Poisid, kes on muinasjuttude kangelased? (Loomad, taimed, inimesed, objektid.)

See tähendab, et faabula on lühike moraliseeriv lugu, mille kangelasteks on inimesed, puud, loomad, esemed. (slaid)

Kas oskate öelda, kes muinasjutu kirjutas? (I.A. Krõlov, L.N. Tolstoi, K.D. Ušinski, S. Mihhalkov)

Poisid, selle mehe nimi oli Aisop. Ta on esimene fabulist. (slaid) See andekas ja tark mees oli ori. Tema lood olid nii head, et omanik andis talle vabaduse. Isegi kuningad kutsusid ta kohtusse, et kuulata tema kuulsaid muinasjutte. Paljud tema muinasjutud tõlkisid vene keelde I. A. Krylov ja L. N. ja nad jõudsid meieni.

Kes see on? (L.N. Tolstoi) Ja see? (I.A. Krylov. Ja te ei tunne seda inimest veel.. See on Ivan Ivanovitš Khemnitser. Ta kirjutas ka muinasjutte.

Fabula žanri mudeli koostamine.

Proovime nüüd luua muinasjutužanri mudeli.

Ütle mulle, mis eesmärgil fabulistid oma muinasjutte kirjutasid? (Slaid) (Näita inimlikke vigu, naera nende üle) (slaid)

Millised puudused võivad inimestel olla? (Laskus, ülbus, rumalus, silmakirjalikkus, julmus, kurjus, ahnus)

Poisid, me loeme muinasjutte. Millise žanrina näeb välja muinasjutt, kui loomad räägivad? (Muinasjutule).

Mille poolest erineb muinasjutt muinasjutust, loost? (Fabulatel on moraal)

Mis on moraal? (Moraal on moraalne õpetus, nõuanne)

Meenutagem, mitmest osast faabula koosneb? (slaid) (Kahes osas: üks osa jutustab mõnda juhtumit elust, teine ​​osa sisaldab moraali).

Seega oleme koostanud muinasjutu žanri mudeli. See tähendab, et nad kirjutavad muinasjutu, et naerda inimeste puuduste üle, rääkida mõnest juhtumist ja lõpuks koostada moraal. (Slaid.)

Illustratsioonide korrelatsioon muinasjuttude pealkirjade ja moraaliga. Sissejuhatus teemasse.

Poisid, ma olen teile ette valmistanud sellised huvitavad illustratsioonid vanaisa Krylovi muinasjuttude jaoks koos muinasjuttude nimede ja väljavõtetega neist. Aga kui ma vahetunnis olin, võttis mõni vallatu inimene mu laualt kõik ja pani selle teie lauale. Nüüd ma ei saa aru, millised muinasjutud on millised. Kas saate mind aidata?

(Lapsed valivad illustratsioonide jaoks muinasjuttude pealkirjad ja moraali. Nii jääbki "Dragonfly and Ant". Kontrollige slaidi. Ja seal jääb pealkiri "Dragonfly and Ant" üleliigseks.)

Töötab uue teemaga.

Kas olete juba arvanud, kellest me täna loeme? (Slaid)

Valmistume lugemiseks. Mängime mängu "Ütle sõna".

Mäng "Ütle sõna"

1. Ilma tööta, minu elu eest,

Ei saa elada... (sipelgas)

2. Üle heinamaa, kus kitsed karjatavad,

Nad lehvivad läbipaistvatel tiibadel... (kiilid)

Mida me nendest putukatest teame? Kus nad elavad? (Sipelgad elavad metsas ja kiilid tiikide lähedal)

Aga nad ise tulid meie tundi.

(Kostüümitegelased Dragonfly ja Ant)

Dragonfly.

Meie, kiilid, oleme ühed kõige ebatavalisemad putukad. Heledatel päikesepaistelistel päevadel lendame, lehvime, jahime sääski, kärbseid, kääbusid. Me teeme seda kõike teie silme all ja teie kõik, inimesed, imetlete ja imetlete meid. Liblikate järel saavutame ilu poolest teise koha. Meid on võimatu mitte armastada!

Ant.

Ma elan sipelgapesas. Selle sees kubisevad alati sadu, tuhandeid sipelgaid. Kõik nad pingutavad: mõni veab oksa, teine ​​kiirustab toitu otsima. Üllatame inimesi oma raske tööga. Iga sipelgas võib kanda endast mitu korda raskemat koormat.

Poisid, vaadake, kui imeline, ilus, töökad putukad Loeme täna. Peame leidma muinasjutust moraali ja mõistma, mida I. A. Krylov meile oma muinasjutuga öelda tahtis.

Filmiriba “Dragonfly and the Ant” vaatamine.

Mis juhtus Dragonflyga? (Ta jäi kodutuks)

Miks ta kodutuks jäi? Äkki juhtus temaga midagi halba? (Ta ei hoolinud eluasemest, laulis suvel, eksis, tantsis kogu aeg)

Kas Ant aitas teda? (Ei, see ei aidanud)

Sõnavaratöö.

Poisid, muinasjutus on aegunud sõnu, mida praegu ei kasutata. Selgitame nende sõnade tähendust.

Veereb-tuleb

Surnud ja tühjad

Üha enam

Vajadus – vaesus, millegi puudumine

Masendunud – väga ärritunud

Kevadpäevad – kevadpäevad

Sipelgas on noor muru.

Füüsiline treening.

Iseseisev lugemine.

(Üks õpilane loeb pärast seda.)

Kontseptuaalne arutelu loetud teksti põhjal.

Kuidas nimetas Krylov muinasjuttudes kiili? (hüppaja)

Loe, kuidas Dragonfly suvel elas? Milline ta oli?

Miks temaga õnnetus juhtus?

Lugege, mis pani Dragonfly sipelga juurde roomama?

Mida ta Antult küsis?

Kas Sipelgas vastas Dragonfly palvele?

Miks Sipelgas Dragonflyt aidata ei tahtnud? (Ta töötas ja Dragonfly lehvis, ei teinud midagi, vaid ainult laulis)

Millised muinasjutu read sisaldavad põhiideed, st moraali? Lugege seda.

Millisena te Antsu ette kujutate? (töökas, tõsine) slaid

Mida arvad Dragonflyst? (laisk, muretu, kergemeelne) liumägi.

Muinasjutu kangelaste omadused.

Poisid, iseloomustame Dragonflyt. Leidke nende sõnade hulgast sõnad, mis on temaga seotud. Valitud sõnadest liimime Dragonflyle tiivad.

Nüüd aitame Sipelgal ehitada maja talle sobivatest sõnadest. (Nad ehitavad Sipelgale maja ainult nendest palkidest, mis kuuluvad Sipelgale)

Sõnad tahvlil:

Töökas, rõõmsameelne, vihane, lahke, õiglane, rahulik, laisk, hoolimatu, ahne, kergemeelne, kaval, kergemeelne, julm, muretu.

Lugemine rollide järgi.

Poisid, nüüd loeme muinasjuttu rollide kaupa. Mitu tegelast on muinasjutus? (Lugeja, Dragonfly, Sipelgas) Soovin, et loeksite väga ilmekalt, pange loogilised rõhuasetused õigesti ja teeksite õiges kohas pausi. Kas soovite kuulata tõeliste artistide lugemist? Kuulame kunstniku esituses faabulat ja jälgime samal ajal õpikut,

Helifaabula kuulamine.

Nüüd proovige seda. Kes tahab?

Lugemine rollide järgi.

Töö vanasõnadega.

Poisid, tänaseks tunniks valmistasite ette vanasõnu töö kohta. Palun lugege.

"Ma valmistasin teile ka vanasõnu, kuid ilmselt segasin midagi." Nii segadusse sattusin. Aidake mul sellest aru saada, leidke vanasõna õige pool.

Sa veedad suve... ja kalad on tiigist väljas.

Te ei saa seda ilma raskusteta kätte ... talvel jooksed kotiga minema.

Inimese töö toidab teda, aga ta ei söö.

Mesilane, aeg lõbutsemiseks.

Need, kes ei tööta, ja laiskus rikuvad neid.

On aeg ja see töötab.

"Kellele soovite adresseerida vanasõna "Aeg äriks, aeg lõbutsemiseks?"

(slaid)

Poisid, kes teile muinasjutus meeldib? Miks ta sulle meeldib?

Poisid, mis saab Dragonflyst? Kas sul pole temast kahju?

Jah, oma hoolimatuse tõttu sattus Dragonfly hätta. Võib-olla on Ant Dragonflyga liiga range? Võib-olla anna talle võimalus end parandada? Teeme nii, muudame muinasjutu lõppu. Teadsin, et te olete lahked lapsed, kirjutasin teile eelnevalt paberitükkidele. Lugege seda.

Ja Sipelgas ütles Dragonflyle:

„Tule ruttu vaatama.

Ma toidan sind, soojendan sind,

Ole nüüd targem.

Sipelgal oli Dragonflyst kahju. Aga siis tuli kevad, mis edasi sai. Kas Dragonfly tuli mõistusele või jäi sama kergemeelseks kui ta oli? Sellele küsimusele vastamiseks on teil kaks võimalust. Valige üks. Kumb on sulle lähedasem?

(Iga laps lõpetab erinevalt)

Aga niipea kui kevad tuli, Aga niipea kui kevad tuli

Dragonfly tuli mõistusele. Ma unustasin Sipelga sõnad.

Ehitas ilusa maja Ja nagu varem selgetel päevadel

Ja ta elab selles õnnelikult. Ta juhtis üksi ringtantse.

Kokkuvõtteid tehes.

Mida muinasjutt õpetab? (Peame mõtlema homsele)

Millise miinuse eest see muinasjutt lapsi hoiatab? (isekast, hoolimatusest, julmusest, laiskusest)

Poisid, teie ja mina teame, et muinasjutte pole kirjutatud kiilidele ja sipelgatele. Vanaisa Krylov andis oma muinasjuttudes meile nõu, kuidas elada. Ta tahtis, et inimesed, kes loevad tema muinasjutte, ja see tähendab, et sina ja mina, muutuksime targemaks, lahkemaks, paremaks.

Kodutöö.

Õppige vanasõna kodus. Ja kellel on raske vanasõna täies mahus selgeks õppida, saab pool tehtud.

2. klassi kirjandusliku lugemise tunni eneseanalüüs

Õpetaja:Zufarova Fandilja Tagirovna

Teema: I. A. Krylovi muinasjutt "Kili ja sipelgas".

Esitletud tund viidi läbi 1. trimestril 2. klassis seminari "" raames. Tunni viis läbi õpiku järgi L.F. Klimanova, V.G. Goretsky, M.V.Golovanova, 1. osa.

Tunni tüüp: omandatud teadmiste õppimise ja kinnistamise tund.

Tunni kasvatusülesannete lahendamine vastab programmi nõuetele kirjanduslik lugemine algkooli 2. klassile.

Tunni eesmärgid on järgmised:

tutvustada õpilastele I. A. Krylovi uut muinasjuttu; mäleta teisi varem õppinud;

arendada jätkuvalt oskust identifitseerida faabula kui kirjandusžanri iseloomulike tunnuste alusel, leida teosest moraali ja teha enda jaoks järeldusi;

arendada lastes poeetilist kõrva, võimet loetule emotsionaalselt reageerida;

kasvatada kunstimaitset ja positiivseid inimlikke omadusi.

Tunni materjali valiku määrasid kindlaks määratud ülesanded: kirjaniku portree, muinasjuttude illustratsioonid, raamatunäitus, magnetofon, Krylovi muinasjutu “Piili ja sipelgas” salvestus V. Gafti esituses, filmilint "Liili ja sipelgas".

Tunni ülesehitus vastab täielikult väljatoodud tunnitüübi loogikale, kuna minu korralduslik ülesanne oli luua tingimused uue materjali tajumiseks, mõistmiseks ja esmaseks kinnistamiseks. Minu arvates tekkisid sellised tingimused tunnis.

Tunni korraldamisel ja läbiviimisel püüdsin luua lastele psühholoogilise mugavuse olukorra, kus iga õpilane on enda arvates edukas, ei karda ta sõna võtta. Tund algas psühholoogilise meeleoluga, tehti aktiivharjutusi, silmaharjutusi, hingamisharjutusi.

Materjali emotsionaalseks tajumiseks kasutasin I. A. Krylovi muinasjuttudel põhinevaid eredaid illustratsioone, vaadates filmiriba “Dragonfly and the Ant”, kuulates muinasjuttu kunstniku esituses.

Õpitud materjali kordamine viidi läbi mängu vormis. Muinasjutu moraalile tuginedes tuletasid õpilased kaardilt meelde selle nime, tegelasi ja täidetud ülesandeid (dramatiseerimine, rollimäng, ettelugemine). Selline töö aitas õpilaste tuju tõsta.

Õpilased tunnis olid aktiivsed, tähelepanelikud ja toimekad. Usun, et valitud organiseerimisvorm haridustegevus kooliõpilased olid üsna tõhusad. Minu poolt järgiti pedagoogilise eetika ja taktitunde norme, peeti kinni “õpetaja-õpilase” suhtluskultuurist, refleksioon näitas, et lastele tund meeldis.

Tunni tulemused näitavad, et tunni jooksul kordasid õpilased varem omandatud teadmisi, “avastasid” midagi uut, leidsid uuest muinasjutust moraali, said teada, mida negatiivne kvaliteet naeruvääristati muinasjutus ja tegid enda jaoks järeldused.



 


Loe:



Iga ilmaga moodultüüpi sarvvaljuhääldi Signaali otstarve

Iga ilmaga moodultüüpi sarvvaljuhääldi Signaali otstarve

Sarvantenn on konstruktsioon, mis koosneb raadiolainejuhist ja metallist sarvest. Neil on lai valik rakendusi...

Mida ütleb piibel halva töö kohta?

Mida ütleb piibel halva töö kohta?

Distsipliin on miski, mis puudutab absoluutselt kõiki meie eluvaldkondi. Alustades koolis õppimisest ja lõpetades rahaasjade, aja,...

Vene keele tund "pehme märk pärast susisevaid nimisõnu"

Vene keele tund

Teema: “Pehme märk (b) nimisõnade lõpus susisevate järel” Eesmärk: 1. Tutvustada õpilastega nimede lõpus oleva pehme märgi õigekirja...

Helde puu (mõistusõna) Kuidas jõuda õnneliku lõpuni muinasjutule „Helde puu”

Helde puu (mõistusõna) Kuidas jõuda õnneliku lõpuni muinasjutule „Helde puu”

Metsas elas metsik õunapuu... Ja õunapuu armastas väikest poissi. Ja iga päev jooksis poiss õunapuu juurde, korjas sellelt maha kukkunud lehti ja punus neid...

feed-image RSS