Kodu - Mööbel
Ruumi lühikirjeldus. Korteri interjööri kirjeldus: põhistiilid ja professionaalide soovitused. Õpetaja avakõne

Eesmärgid:

  1. õppida kirjutama ruumi kirjeldavat esseed;
  2. arendada oskust vajalikku sõnavara kasutades õigesti konstrueerida lauseid; harjutada ruumide kirjeldamisel verbide ja määrsõnade õige kasutamise oskusi; arendada oskust konstrueerida väidet kindlas kompositsioonivormis; arendada õpilaste vaatlus-, kõne-, loovusvõimet, laiendada sõnavara;
  3. sisendama armastust mahuka, tähendusrikka, ilus sõna, kasvatada esteetilisi tundeid.

Varustus: tahvlile võtmesõnade kirjutamine esseede, maalide reproduktsioonide jaoks, “Vene kõne” 6. klass E. I. Nikitina.

Tunni edenemine

1. Organisatsioonimoment.

2. Teatage tunni teemat ja eesmärke.

Täna õpime kirjutama ruumi kirjeldavat esseed. Essee teema: "Minu tuba."

3. Ettevalmistus essee kirjutamiseks.

1. Õpetaja sõna.

5. klassis õppisime kirjutama objekti kirjeldavat esseed ja looma kirjeldavat esseed ning täna õpime kirjutama ruumi kirjeldavat esseed.

2. Töö reprodutseerimisega.

Palun vaadake M. Finogenova maali “Särav päev”. Vasta mu küsimustele:

Mis on pildil näidatud?

Mis on ruumi keskel? Mis on läheduses?

Kas toal on aknad? Kui palju neid on?

Kas akendel on kardinad? Mis värvi need on?

Mis värvi põrandad on?

Mida veel selle toa omaniku kohta öelda?

3. Vestlus teemadel.

Kas teil on oma tuba või on teie asjad koridoris?

Milline on teie tuba (suur, valgusküllane, mugav)?

Milline mööbel on teie toas? Kuidas see asub?

Mis teie toas veel on (kalendrid, raamatud, suveniirid)?

4. Õpetaja sõna.

Nüüd räägime sellest, kuidas ruumi kirjeldada. Võimalusi on mitu: esiteks ruumi kirjeldus - selle ruumi ja selles asuvate objektide omaduste loetelu. Näiteks: väike valgusküllane ruum ühe, kuid laia aknaga. Töölaud. Kaks tooli. Diivanvoodi. Raamaturiiul. Poolkerade kaart.

Teiseks võib ruumis asuvate esemete loeteluga kaasneda märge nende asukoha kohta. Näiteks: väike valgusküllane ruum ühe, kuid laia aknaga. Tema ees - kirjutuslaud, selle kõrval on kaks tooli. Vasakul on diivanvoodi; paremal, nurgas, - raamaturiiul; seinal on poolkerade kaart.

Kolmandaks, iga objekti saab mitte ainult nimetada, vaid ka kirjeldada. Näiteks: paremal, nurgas, on raamaturiiul. Suurema osa sellest hõivavad õpikud 6. klassile ja raamatud maailma suurtest muusikutest. Siit leiab ka P. I. Tšaikovski “Lastealbumi” ja “Aastaajad”, laulukogumikke ning ajakirja “Koster”.

Üldiselt on seda tüüpi kirjeldus üles ehitatud järgmise skeemi järgi:

Kuhu? (koht) - mida? (selles kohas asuv objekt).

Kuid mõnikord, kui peate tähelepanu pöörama ruumi seisukorrale (sellele, et toas on kord ja igal asjal on oma koht, või vastupidi, näidata, et ruum on täiesti korrast ära ja kõik on vales kohas, siis muutub see sõnade jada lausetes: kõigepealt nimetatakse objekti (mida?), seejärel kohta (kus?).

5. Harjutuse sooritamine. 97.

Ruumi üldilme, selles olevad esemed – see kõik iseloomustab ruumi omanikku: tema hobid, huvid, maitsemeel.

Kuulake teksti. Kes on teie arvates selle toa omanik? Mis on tema hobi? Põhjenda oma vastust.

Suur valgusküllane tuba. Akna juures on joonestuslaud, millele on kinnitatud Whatmani paberitükk. Riiul täis raamatuid, Beethoveni portree. Nurgas on rihmadega seotud suusad.

6. Memoga töötamine.

Essee edukaks kirjutamiseks pidage meeles meeldetuletust, mida olete teadnud alates 5. klassist.

Memo: "Kuidas töötada esseega."

  • Täpsustage teema ja määrake essee põhiidee.
  • Valige vajalik materjal.
  • Määrake, millist tüüpi kõne (jutustus, kirjeldus, arutluskäik) on teie essees peamine.
  • Mõelge essee stiili tunnustele (kunstiline, ametlik ja äriline).
  • Tehke plaan.
  • Kirjutage oma essee mustand, seejärel kirjutage see pärast kontrollimist ja parandamist uuesti.

7. Sõnavaratöö.

  • Õigekiri.
    - Vaadake ja pidage meeles tahvlile kirjutatud viitesõnade õigekirja. Kirjutage need oma märkmikusse.
    Tema lähedal, mitte kaugel, lähedal, läheduses, mõne sammu kaugusel, siin, tema kõrval, millegi alt, paremale, vasakule, paremale, lähedal, vastas, keskel, keskel, ühel küljel; asub, asub; diivanvoodi, riidekapp, diivan, laminaat, parkett, vaip.
  • Kirjavahemärgid.
    - Selgitage järgmistes tahvlile kirjutatud lausetes olevaid kirjavahemärke.
    Akna ees on kirjutuslaud ja läheduses kaks tooli. Vasakul on diivanvoodi; paremal, nurgas, on raamaturiiul; seinal on poolkerade kaart.

8. Plaani koostamine.

Kõik kirjeldavad esseed on kirjutatud vastavalt plaanile.

  1. Üldmulje.
  2. Üksikasjade kirjeldus.
  3. Teie suhtumine kirjeldatavasse.

Nüüd koostame kirjeldava essee “Minu tuba” kava.

  1. Avar valgusküllane tuba.
  2. Ruumi interjöör:
  3. Minu lemmiktuba.

9. Näidisessee lugemine.

Minu tuba (essee-kirjeldus).

Ma armastan oma kodu ja eriti oma tuba. See on avar, valgusküllane ja väga hubane.

Suurest pehmete siniste tüllkardinatega aknast langeb valgus mu töölauale, millel on klaas pliiatseid ja markereid, antiikraamis foto ja mitu märkmikku. Laud on suur, massiivne, paljude erinevate sahtlite ja osakondadega, kus on kõik vajalik: õpikud, käsiraamatud, kirjatarbed, fotoalbum, mille vaatan läbi, kui olen kurb. Minu laua taga, kodutöid täitmas. Püüan hoida selle kogu aeg kena välja. Laua lähedal on tool.

Toa vasakus nurgas on raamatukapp, mille riiulitel on raamatud kenasti laotud. Meil on hea raamatukogu, mis sisaldab kõige rohkem huvitavaid teoseid: fantaasia, detektiivilood, klassika- ja seikluskirjandus. Nende raamatute hulgas on palju minu lemmikuid, mida olen korduvalt üle lugenud.

Paremal, seina lähedal, on riidekapp. Vastas on diivanvoodi, mis on kaetud sinakasvalge voodikattega, millele on tikitud tumesinised lilled.

Seintel on erinevad plakatid ja kalendrid. Põrandal on pehme hall vaip, millel mulle meeldib istuda, jalad enda alla surutud.

Nüüd võite ette kujutada, milline näeb välja minu lemmiktuba. Tulge mulle külla ja vaadake, kui puhas ja hubane mu koht on.

4. Tunni kokkuvõte.

Loodan, et saate aru, kuidas kirjutada ruumi kirjeldavat esseed, ja saate selle ülesande edukalt täita.

5. Kodutöö.

Essee "Minu tuba" kirjutamine.

Essee "Minu tuba".

Mul on oma tuba. See on avar, peaaegu ruudukujuline. Kui ma sellesse ruumi sisenen, jääb mulle kohe silma suur metall-plast aken. See läheb õue. Aknalaual on pottides lilled. Mulle meeldib talveõhtutel nende rohelust imetleda. Toas on heleroheline tapeet ja aknal rohekad kardinad. Lagi on kõrge valge. Selle külge on kinnitatud väike särav kolme tooniga lühter. Toas kaasaegne mööbel heledad värvid. Uksest paremal on pikk arvuti laud ja tool. Laual on arvuti, minu õpikud, koolivihikud. Uksest paremale jääb kõrge mööblisein. Seal hoitakse voodipesu ja minu asju. Riiulitel on raamatuid, fotoalbumeid ja suveniire. Seina ääres on lai heleroheline diivan. Minu toa põrand on kaetud laminaadiga. See on helepruuni värvi. Selle peal on väike kohev vaip. Mulle meeldib vahel sellel istuda ja ajakirju vaadata. Minu tuba on valgusküllane ja hubane. Mulle meeldib seal lõõgastuda, õppetunde õppida ja veeta vaba aega sõbrannadega.

Julia Karpets, 6. klass.

Meie klass

Meie klassiruum on suur, valgusküllane ja õhuline. Sellel on kolm suurt akent. Ustest paremal on raamaturiiulid. Neid on viis ja igaüks on täis raamatuid, ajakirju ja ajalehti. Klassiruumis on kolm rida puitlaudu, mille kõrval on kaks tooli. Akna juures on õpetaja laud. Seda kaunistab valge punaste mustritega laudlina. Ühel seinal ripub tahvel ja peal Taras Ševtšenko portree, mis on kaunistatud tikitud rätikuga. Teisel seinal on tahvelarvutid ukraina keele põhireeglitega. Ja ka lilled. Neid on palju, neid on igal pool: aknalaudadel, kappidel, õpetaja laual.

Astun meie klassiruumi alati põnevuse ja rõõmuga.

Minu tuba

Mul on väike valgusküllane tuba kena helehalli tapeediga. Terve seina ulatuses on tohutu aken, mille kaudu päike hommikul tuppa piilub. Keset tuba - ümarlaud pruun, peenelt nikerdatud, kaunistatud keraamilise kaaluga punaste nelkidega. Laua lähedal on kaks tooli. Uste vastas on raamatukapp, mille sügavuses on hoiul tõelised aarded - raamatud. Kapist vasakul on voodi, puidust, madal, väikeste mitmevärviliste patjadega. Akna juures on diivanilaud, tugitool ja põrandalamp. See on mu lemmiknurk, siin loen või joonistan pikkadel talveõhtutel. Põrandat katab leidlike mustritega tumepunane vaip. Minu tuba on hubane, külalislahke, valgusküllane.

Essee-kirjeldus V. Navrotski maali “Natüürmort” taga

Kunstnik kujutas kõige väärtuslikumaid looduse kingitusi inimese eluks. Leib ja mesi on õitsengu sümbol. Lilled on ilu sümbol.

Esimese asjana tõmbavad tähelepanu suured kuldpealised päevalilled, mis asuvad küpsete nisukõrvade vahel. Läbi okste nööri ja roheliste lehtede on näha siniseid rukkililli ja sinakaid karikakraid. Pildil veelgi madalamal - lõhnav leib, kuldsed pirnid, lõhnava mee kärjed, punase küljega õun. Kunstnik pani kogu selle rikkuse peale puidust laud. Inimest pole, kuid tema kohalolu on tunda.

Kogu pilt hingab soojust ja rahu, harmooniat ja armastust.

Mis on interjöörikirjelduse kirjutamisel kõige olulisem? Ärge unustage väikseid detaile! Need mitte ainult ei täienda, vaid aitavad ka selle loogilise järelduseni viia. Interjööri kunstiline kirjeldus aitab lugejal ruumi ette kujutada, justkui näeks ta seda enda ees. Oluline on pöörata tähelepanu mitte ainult kaunistusele, mööblile, värviskeem, aga ka sellistele detailidele nagu lühter, akna- ja uksedraperid, maalid. Need aitavad teil luua terviklikku pilti, tänu millele on konkreetset lihtne valida disaini suund.

Nagu teate, on praegu kõige populaarsemad stiilid kaasaegne, klassitsism, kõrgtehnoloogia, Provence ja teised. Neil kõigil on oma ainulaadsed omadused ja funktsioonid. Mistahes neist kujundades tuleb tähelepanu pöörata ka kõige pisematele detailidele, sest kontseptsiooni kergel rikkumisel võib tulemus olla ettearvamatu.

Selles artiklis kirjeldatakse erinevates stiilides kaunistatud interjööre. Näidatud on disainifunktsioonid, iseloomulikud tunnused, näpunäiteid mööbli valimiseks ja palju muud olulised punktid. Kuid kõigepealt vaatame täpselt, millised kriteeriumid tuleb interjööri kirjelduse kirjutamisel välja tuua.

Kirjelduse plaan

Teavet, mis on jagatud lõikudeks, tajub lugeja palju kergemini. Ausalt öeldes tasub öelda, et teema “Interjööristiilid” koondab palju erinevaid punkte. Millistest me selles artiklis räägime? Sellele küsimusele vastamiseks soovitame teil kavaga tutvuda.

  • Ruumi paigutus. Interjööri täieliku kirjelduse loomiseks on vaja rääkida selle mõõtmetest, akende ja uste asukohast, paigutusest ja muudest omadustest.
  • Viimistlemine. Igas interjööri stiilis kasutatakse teatud materjale ja värve ning valitakse optimaalne ornament.
  • Mööbel. Iga ruumi oluline komponent on mööbel. See aitab luua kõige mugavamad tingimused.
  • Valgusallikad. Oluline on arvestada ruumi valgustusega sõltuvalt selle eesmärgist. Samuti on soovitatav valgusallikate valikul pöörata tähelepanu akende asukohale.
  • Tekstiil. Kujutage ette tuba, kus pole kardinaid või ilusad voodikattedüsna raske, seetõttu on oluline ruumi interjööri kirjelduse kirjutamisel seda punkti mitte vahele jätta.
  • Dekoratsioon. Väikesed, pealtnäha inetud asjad võivad täita ruumi soojuse, hubasuse ja mugavusega. Nende hulka kuuluvad fotod, kujukesed, maalid ja muud esemed.

Interjöör juugendstiilis

Hetkel kasutusel erinevaid stiile interjööris. Nende kirjeldus koosneb peamistest omadustest ja iseloomulikud tunnused. Näiteks kaalume disaini suunda, mis vastab kaasaegsed trendid, - kaasaegne. Millistele punktidele peaksite selles stiilis ruumi kaunistamisel tähelepanu pöörama?

Kaasaegne - taeva kingitus omanikele nagu suured korterid nii majad kui väikesed. See näeb erinevates piirkondades võrdselt hämmastav välja. Millised iseloomulikud tunnused on sellel?

  • Praktilisus ja funktsionaalsus.
  • Kaasaegsete viimistlusmaterjalide kasutamine.
  • Loovate ja loominguliste, mõnikord üsna julgete ideede kasutamine.
  • Siledad jooned.
  • Selge geomeetria rikkumine.
  • Lai värvivalik.
  • Kontrastsete aktsentide kasutamine.

Ruumi kaunistamine juugendstiilis tähendab elava ja valgusküllase ruumi loomist. Saate kasutada punaste, mustade, roheliste toonide viimistlust. Kuid ärge unustage neutraalse aluse loomist. See on vajalik kõigi saadaolevate värvide harmooniliseks kombinatsiooniks. Kõige sagedamini valitakse taustaks hall, beež ja valge. Ornamentide osas eelistatakse taimemotiive, näiteks viinapuude kudumist. Neil on siledad, looklevad jooned, mis rõhutavad soodsalt juugendstiili jooni. Seda mustrit saab korrata mitte ainult põhipindade kaunistamisel, vaid ka mööblil, maalidel ja sepistatud toodetel.

Kõige eelistatum materjal on puit. Seda peaks olema palju. Samuti on soovitatav kasutada piirdeid, krohvi või lae friis. Praegu kaasaegsed materjalid võimaldavad luua mitmesuguseid kaunistusi ilma keerulisi krohvitehnikaid kasutamata. See asendati polümeerstruktuuridega.

Saadaval seina või lae kaunistamiseks lai valik. See võib olla loodust kujutav tapeet, värv, telliskivi, keraamilised plaadid. Võimalusel on parem vältida nurki, ümardades ruumi nii palju kui võimalik.

Mööbli puhul on soovitatav valida ka sujuvate joontega kujundused. Näiteks ümmargune laud, looklevate jalgadega toolid, poufid. Polsterdusena parim variant nahk tuleb välja. Ärge loobuge kapi mööblist. Selle abiga saate luua ilusaid seinu, mis rõõmustavad mitte ainult omanikke kaasaegne disain, aga ka avarust. Klaasi või peeglitega valikud näevad juugendstiilis suurepärased välja. Need on eriti asjakohased suured ruumid, kuna need täidavad need valgusega ja muudavad ruumi heledaks.

Modernsuse viimased omadused

Niisiis, juugendstiilis interjööri kirjeldus lõpeb. Ja selleks, et panna viimane punkt, peate rääkima sisekujundusest. Seda disainisuunda iseloomustab taimestik ning kasutada saab nii elus- kui ka tehistaimi. Seinte kaunistamiseks sobivad kaasaegses žanris tehtud maalid ja fotod. Valgustuse jaoks valitud originaalsed lühtrid, lambid ja põrandalambid. Lihtsa lambivarjuga, kuid pikkade poolringikujuliste kumerate jalgadega isendid näevad suurepärased välja. Saate lakke riputada mitu lühtrit ühes reas või luua ebatavalise kompositsiooni. Akende kardinatamisel on soovitatav täielikult vältida rasket Ideaalne variant sellest saab kerge läbipaistev tüll. Vajadusel võite kasutada paksu, kuid lihtsa stiili kardinaid.

Kuidas kaunistada tuba klassitsismi stiilis?

Milline disainitrend ei lähe kunagi moest välja? Klassitsism! See ühendab harmooniliselt hiilguse, keerukuse, vaoshoituse ja monumentaalsuse. Seda stiili saab täielikult taastada ainult suurtes ruumides. Tohutud alad, kõrged laed, kahepoolsed ukseavad, kamin, marmortrepid – täpselt sellised nõuded on selle suuna jaoks. Tüüpkorteris kasutatakse reeglina ainult osalist viimistlust, kuid eramajas võib sellist hiilgust lubada.

Põhipindade viimistlus peaks olema rikkalik. Lubatud on isegi loomanahkade ja seinavaipade kasutamine. Võimalusel saate ehitada lae võlvide kujul. Sobivad ka kassettvariandid ja puidust talad. Interjööris domineerivad ainult looduslikud, küllastumata toonid, nagu beež, pruun, smaragd.

Mööblit iseloomustavad massiivsed lauaplaadid ja jalad, nikerdatud seljaosa. Valmistatud puhvetkapp, sekretär, puhvet looduslik puit. Aknakardinad on kunstiteos. Kullatud narmastega ääristatud massiivsed lambrequinid, tutid, keerutatud nöörid.

Peaks olema laes suur lühter valmistatud kristallist. Tuppa saab paigaldada rauast kandelina. Seinu kaunistavad maalid lõuendil, portreed massiivsetes kullatud raamides. Pronkskujukesed täiendavad interjööri. Võimalusel paigaldatakse ka sambad ja kaared.

Klassitsismi põhijooned

Klassitsistlikus stiilis maja interjööri kirjelduse koostamisel saab esile tõsta mitmeid olulisi punkte. Vaatame neid.

  • Otsekohesus.
  • Luksuslikkuse ja vaoshoituse kombinatsioon. Üksused ja elemendid peaksid olema rikkalikud, kuid mitte toretsevad.
  • Looduslik värviskeem.
  • Rasked keerukate stiilide drapeeringud akna- ja ukseavade jaoks.
  • Reljeefsete mustrite olemasolu põhipindadel (bareljeefid, krohvliistud, festoonid jne).
  • Kivi, metalli ja puidu rohkus.

Kõrgtehnoloogia – tehnoloogia aeg

Kõrgtehnoloogia maailmas elavad noored dünaamilised inimesed valivad oma eluruumide kaunistamiseks kõrgtehnoloogilise stiili. See erineb oluliselt ülalkirjeldatust. Sellise ruumi põhirõhk on tehnoloogial. Ülejäänud komponendid on ainult lisand.

Kirjeldus peab algama ruumi suurusega. Need võivad olla erinevad. Ainus nõue selleks stiililine suund koosneb palju valgust ja ruumist. Sellises ruumis peaks olema kergus. See luuakse mööbliesemete arvu minimeerimisega. Eelistatakse ainult kõige vajalikumaid asju - diivan, voodi, laud. Nende konstruktsioon ja disain on ainult kaasaegsed.

Värvilahendus on hele - beež, hall, valge. Üks lubatud särav aktsent. Reeglina on see abstraktsioonižanri maal. Kõik peamised positsioonid on hõivatud seadmetega - teler, stereosüsteem, kodukino jne. Lühtrid ja muud lambid on valitud väikese suurusega. Dekoratiivseid elemente peaks olema minimaalselt.

Kõrgtehnoloogia peamised omadused

Lõpetades kõrgtehnoloogilises stiilis ruumi interjööri kirjelduse, tuleb esile tõsta selle trendi põhijooned. Need aitavad luua harmoonilise ruumi.

  • Maksimaalne vaba ruumi, minimaalne mööbel.
  • Ainult kõige uuenduslikumad seadmed ja tehnoloogia.
  • Valgus värvipalett vaigistatud toonid.
  • Akendel pole pakse kardinaid.
  • Kroom- ja klaaspindade rohkus.
  • Valgust on palju, nii kunstlikku kui looduslikku.
  • Kaasaegne viimistlusmaterjalid.

Provence - romantiline meeleolu

Romantika armastajatele ideaalne lahendus muutub Provence'i stiiliks. Seda eristab kergus, ilu ja arm. Pehmed ja siledad jooned, pehmed värvid, maksimaalne mugavus - kõik see on selle suuna jaoks tüüpiline. Kõige sagedamini valitakse mööbel valgeks. Akende kardinad on heledad ja läbikumavad. Põhipindade viimistlus on samuti heledates toonides koos lillemotiivid. Portselani, küünalde ja tekstiilide rohkus täidab ruumi romantilise meeleoluga.

Kooliõpilastele klassiruumi sisseseadmine

Kuidas kooliõpilastele klassiruumi õigesti kujundada? Kõigepealt tuleb alustada vanusekategooriast. Näiteks põhikooliõpilastele on hädavajalik luua mängunurk. Selles teevad lapsed tundidest pausi. Vanematele koolilastele korraldatakse stendid mitmesuguse infoga. Samuti saate luua neile elunurga. See sisendab armastust loomade vastu. Milliseid punkte ei saa klassiruumi interjööri kirjeldust kirjutades mööda vaadata? Mööbel, viimistlusmaterjalid, valgusallikad.

Peamised nõuded:

  • Hea ruumi valgustus.
  • Kvaliteetsed, keskkonnasõbralikud materjalid.
  • Spetsiaalne ortopeediline mööbel.
  • Kaunistage seinad ja lagi neutraalsetes toonides, et mitte häirida lapsi õppeprotsessist.
  • Kvaliteetne põrandakate.

Järeldus

Selles artiklis käsitletakse interjööri stiile koos kirjeldustega võtmepunktid. See teave aitab teil luua ilusa ruumi, vältides samas levinud vigu. Tähtis: kaunistamisel ärge jätke tähelepanuta väikesed detailid, et mitte rikkuda üldist kontseptsiooni.

Plaan

1.Sissejuhatus.

2. Ruumi kirjeldus:

  • põrand,
  • seinad,
  • lagi,
  • mööbel

3. Järeldus.

Meie pere elab kahetoaline korter. Mul on väike hubane tuba. Aga ta ei kuulu täielikult mulle. Vanematele on toas diivanvoodi ja nad tulevad ööbima. Kutsun teid oma tuppa ringkäigule.

Lamas oma toas põrandal suur vaip. Sellel on idamaiste mustrite kujund. Vaip katab praktiliselt kogu ruumi põranda. Seintel on helepruun tapeet. Neil on kujutatud väikseid valgeid ingleid. Lagi on kaetud valge tekstuuriga tapeediga, seega on sellel originaalne välimus. Valge ei ole suur aken läheb juurde lõuna pool. Seetõttu on ruumis alati palju valgust. Päike paistab mu aknast hommikust lõunani. Aknal ripub lumivalge tüll. Vasakul on hele kahekorruseline lastesein. Allpool on minu töölaud. Laua ees ripub kalender. Järgmiseks on raamaturiiulid ja pesukapp. Üleval on minu voodi. Mul on alati kord: asjad pannakse kappi ära; laud on tühi, välja arvatud laualamp ja pastakas, peale tunde ei valeta midagi. Õpikud ja vihikud on laotud riiulitele. Vanemate diivanvoodi asub akna lähedal. See on kaetud suurte valgete lilledega tekiga. Sellel istudes meeldib mulle tahvelarvutis raamatuid lugeda ja mänge mängida. Paremal seinal on väike peegliga riidekapp. Ja minu kõrval nukumaja. Aga praegu ma seda peaaegu ei mängi.

Kirjeldus- see on kõnetüüp, mis räägib teemast üksikasjalikult, selle välimus ja omadused.

Teksti põhiküsimus: milline?

Kirjeldus eeldab kujutatavate sündmuste, objektide, nähtuste ja tegevuste samaaegsust.

Mõelgem kõnetüübile - kirjeldusele - Mihhail Prishvini teksti "Esimene külm" näitel:

“Öö möödus suure selge kuu all ja hommikuks oli esimene pakane vajunud. Kõik oli hall, aga lombid ei külmunud. Kui päike ilmus ja soojendas, ujusid puud ja muru nii tugevas kastes, kuuseoksad paistsid pimedast metsast välja nii helendavate mustritega, et kogu meie maa teemantidest poleks selle kaunistuse jaoks piisanud. Eriti ilus oli ülalt alla sädelev Queen Pine. Joy hüppas nagu noor koer mu rinnus.

See oli näide looduse kirjeldamisest. Samuti saate kirjeldada portreed inimesest, ruumist ja interjöörist.

Kust alustada ruumi kirjeldamist?

Kõigepealt vaatame sõna "tuba" tähendust:

tuba – piiratud ruum hoone sees, millel on konkreetne funktsionaalne otstarve. See on korter, tuba, kool, klassiruum, suvila, kino, muuseumid, poed, teatrid, loomemajad jne.

Inimene satub väga sageli olukorda, kus on vaja ruume kirjeldada: ostsime uue korteri - milline see on; tulid teatrisse – milline ilus fuajee, avanesid uus poodebatavaline interjöör; kool esimesel septembril – kõik selles on uus ja ootamatu. Tuba võib hämmastada, üllatada või isegi pettumust valmistada.

Igal toal on oma interjöör.

Interjöör- prantsuse keelest "sisemine" - hoone arhitektuurselt ja kunstiliselt kujundatud interjöör, mis pakub inimesele esteetilist taju ja soodsad tingimused elutegevus.

Interjöör võib olla avalik, näiteks teater, kontserdisaal või elamu. Interjööri kirjeldamisega loome ruumi kirjelduse. Samal ajal saame näidata selle ilu või närust, arhitektuuri enda eripärasid, ruumi omaniku maitseid ja huve.

§2. Ruumi kirjelduse omadused

Kirjelduse aluseks on ruumi ja selles olevate esemete omaduste loetelu. Ruumides asuvate esemete loetelule võib lisada nende asukoha.

Väike valgusküllane tuba ühe, kuid laia aknaga. Tema ees on kirjutuslaud, kõrval kaks tooli. Vasakul on diivanvoodi; paremal, nurgas, on raamaturiiul; seinal on poolkerade kaart.

Ruumikirjeldusi on kahte tüüpi: lühike ehk kokkusurutav, “kokkuvarisenud” ja detailne.

Pöörame tähelepanu ruumi interjöörile Tatjana Nilovna Yablonskaja maalil “Hommik”. Kõrge lagi, kõrge rõduuks, ebatavalise kujuga aken annavad ruumi, mugavust, vähe esemeid: puidust voodi, tool ja laud, kuid läbivalt on tunda kodutunnet, võib-olla sellepärast, et toas pole ranget korda: voodi on veel tegemata, ta lamab toolil. koolivorm tüdrukud, laual on kann ja leivakarp.

Nüüd vaadake hoolikalt ringi ja kirjeldage kohta, kus olete.

Kasutage abisõnu:

Ruumi kirjeldava essee kallal töötades pidage meeles materjali esitamise järjekorda! Väga sageli teevad õpilased vigu “hüppades” kirjeldades objektilt objektile, näiteks: põrand, seinad, mööbel, aken ja veelkord kirjeldades, mis seintel ripub jne. Et seda ei juhtuks, tehke kindlasti plaan, seejärel süstematiseerige kogutud materjalid(st seadke kõik kirjed kindlasse järjekorda).

Nüüd koostame ruumide kirjeldamiseks ligikaudse plaani. Esiteks kirjeldame ruumi ennast:

Ruumi mõõdud.

Sisustus (mööbel).

Ja lõppu kirjutame kokkuvõtte - meie suhtumise kirjeldatavasse (olenevalt kirjaniku kavatsusest: "Ma armastan oma tuba väga", "Selles majas tahaksin elada", "See on see, mis minu tuba näeb välja nagu uues korteris” jne).

Essee näide:

Elan avaras kolmetoaline korter. Kõige rohkem suur tuba kuulub mu vennale ja mulle. Sellel on suur aken, mis on kaetud kahvaturoheliste kardinatega. Mu ema riputas need hiljuti üles ja need annavad ruumile erilise hubasuse. Akna nurgas on meie vana, kuid armas diivanvoodi, kus me vennaga magame. Ja pühapäeviti loeme sellel diivanil raamatuid või lihtsalt puhkame. Diivani kõrval on diivanilaud, mille ülaosa on maalitud malelaua sarnaseks. Selle laua taga mängime sageli malet või kabet. Vastaspool on puhvetkapp, mis sisaldab palju huvitavat: siin on kingitused vanematelt ja suveniirid, mida tõime teistest linnadest. Puhvetkapi alumistes kappides hoiustame raamatuid seiklustest, detektiivilugudest, ulmekirjandusest ja lasteajakirjadest. Akna lähedal on meie laud, kus teeme kodutöid. Ilus laual laualamp kinkinud mu vanaema. Hiljuti rajasime selle laua lähedale akvaariumi: otsustasime kalade eest hoolitseda. Meie tuba on alati puhas ja mugav. Lõõgastumiseks on väike televiisor. Pärast kooli on hea koju tulla, kus sind ootab lemmiktuba.

Visuaalseks kujundamiseks kasutatud allikad:

http://knizgkin-dom.livejournal.com/88843.html

Vene keele õpetajatele

Kõnearendustund teemal "Interjööri kontseptsioon. Ruumi kirjeldus." 6. klass

Eesmärgid:

Hariduslik:

  • anda interjööri mõiste;
  • viia õpilased kurssi ruumide ärilise ja kunstilise kirjeldusega;
  • õpetada õpilastele ruumi kirjeldama kunstiline stiil.

Arenguline:

  • õpilaste kõne arendamine;
  • õpilaste kõne täitmine ruumide (avalik ja kodune) kirjeldamiseks vajaliku sõnavaraga.

Hariduslik:

  • huvi kasvatamine vene keele vastu.

Tunni tüüp: kõne arendamise tund.

Varustus:

  • õpik “Vene keele hinne 6” (
  • teksti väljatrükid (lisa 2);
  • memo “Kuidas töötada ruumi kirjeldava esseega” (lisa 2);
  • multimeediumseadmed;
  • esitlus tunni jaoks (Lisa 1).

Tunniplaan

Tunni etapp Eeldatav aeg
1. Organisatsiooniline moment. 1 minut
2. Interjööri mõiste definitsioon. 7 minutit
3. Tutvumine ruumide ärilise ja kunstilise kirjeldusega. 12 minutit
4. Tutvumine memoga “Kuidas töötada ruumi kirjeldava esseega”. Õpilase esseeteksti analüüs. 12 minutit
5. Ruumide kirjeldamise umbkaudse plaani salvestamine. 8 minutit
6. Tunni kokkuvõte. 4 minutit
7. Kodutöö. 1 minut

Tunni edenemine

1. Organisatsioonimoment(Kirjutage kõne arendamiseks vihikusse tunni kuupäev ja teema, tutvustage õpilasi tunni eesmärkidega).

Esitage interjööri kontseptsioon.

2. Avasõnadõpetajad:

Poisid, tänases tunnis tutvume interjööri mõistega ja õpime ruumi kirjeldama. Uurime, milline on interjöör.

  • Täida suuliselt õpiku harjutus 105 (lk 56).
  • Vastused küsimustele loetu põhjal:

Mis on interjöör?

Millised on kahte tüüpi interjöörid?

Mis on avalik interjöör?

Mis loob interjööri?

Tehke tahvlile ja märkmikusse lühike märge:

INTERIOR (prantsuse keeles) on hoone, ruumi interjöör, arhitektuurselt ja kunstiliselt kujundatud. Interjööri on kahte tüüpi:

  • avalik ja elamu.

3. Ruumi ärilise ja kunstilise kirjelduse tundmine.

Saate kirjeldada ruumi kahes stiilis: ametlik äri ja kunstiline.

Nimetage ametliku äristiili iseloomulikud tunnused ( äärmine täpsus, emotsioonide puudumine, erisõnade-terminite olemasolu, sõnade kasutamine nende otseses tähenduses).

Nimeta kunstistiili iseloomulikke jooni ( kujundlikkus, emotsionaalsus, autori hoiaku väljendus).

Ärikirjeldus annab ruumide kohta täpset ja täielikku teavet, kuid see ei väljenda autori suhtumist kirjeldatavasse.

Kunstilises kirjelduses väljendub erinevalt ärikirjeldusest selgelt autori suhtumine kirjeldatavasse.

Lugege teksti, tehke kindlaks, mis stiilis see on kirjutatud.

Tekst nr 1

Kontori sisustus on reprodutseeritud sama, mis oli luuletaja eluajal Mihhailovskojes paguluses. Väikese toa keskel on rohelise riidega kaetud kirjutuslaud. Sellel on virn raamatuid, leheküljed on kaetud luuletaja kiire käekirjaga. Neljakäelise küünlajalga kõrval on käärid küünaldelt süsinikujääkide eemaldamiseks, metallist klaas hanesuled, tindikambri kõrval on liivakast. Akende vahel on raamatutega täidetud kapp vastasseinas on riiul, samuti täidetud raamatutega.

Töölaua vastas, seina äärde, on diivan, vastasseina vastas puidust baldahhiinvoodi. Diivanist mitte kaugel, nurgas, on tualettlaud, teises nurgas, kamina juures, põrandal on tohutud torud, kus on suitsetamine. Põrandal on suur vaip, mis katab peaaegu kogu ruumi...

(Juhendist)

Õpetaja sõna: Autori suhtumist kirjeldatud ruumidesse saab väljendada otse ( Mulle meeldib mu tuba ) ja mitmesuguste keeleliste vahendite abil: sõnad sisse kujundlik tähendus

, hinnangu tähendusega, kujundlikud vahendid (epiteedid, metafoorid, võrdlused), hüüdlaused.

Lugege teksti number 2.

Suvel ilmus majja uus üürnik. Pikima reisi kapten, kes läks pensionile. See oli tõeline Vana Kapten. Nagu kõik vanad kaptenid, suitsetas ta suurt piipu, igatses merd ning kandis läikivate nööpide ja triipudega jopet.

Ta asus elama korterisse nr 5 koos oma täiskasvanud tütrega. Ja kapten tegi oma toaga midagi arusaamatut. Ta rippus seintel valge ja sinine merekaardid ja suurte laevade fotod.

Ukse vastas naelutas ta habemega sünge mehe portree. Ja kapinurgas... Ei, mõtle vaid! Vana Kapten kinnitas seal seinale laeva rooli. Ja selle kõrvale asetas ta merekompassiga öökapi. Kompass oli kastruli suurune ja seda kutsuti kompassiks. Kapten pani öökapi ise kokku. Seda nimetati "binnakliks".

(V. Krapivin.)

Küsimused ja ülesanded teksti jaoks:

Millise kõneviisi juurde see tekst kuulub?

Leidke sellele stiilile iseloomulikud keelelised vahendid.

Kuidas iseloomustab seda omaniku ruumide sisustus?

(Juhendist)

Leidke sõnad ja fraasid, mis väljendavad autori suhtumist kirjeldatavasse.

Ruumi kunstilises kirjeldamises kasutatakse vahel ka personifikatsiooni tehnikat: sisustust kujutatakse elusolenditena, kellel on oma “nägu”, oma “iseloom”.

Lugege teksti number 3.

Tekst nr 3 Vanal majal oli oma iseloom. Mõned elanikud armastasid maja, teised mitte nii väga. Mõnikord käis ta külas hea tuju , põrutas rõõmsalt uksi, kõlistas pidulikult aknaid, vilistas kõikidesse pragudesse ja lasi inimesi ka kõige pimedamatesse nurkadesse. päikesekiired

, mida Akulich jahtis.

Mõnikord oli maja vihane ja igav. Sammud krigisesid pahuralt, nurgad vajusid ohkamise saatel alla ja lagedest pudenesid kriidihelbed.

Kuid ärge arvake, et maja oli pahur ja haigustest pungil. Ta oli harva kurb, tal ei olnud reumat ja ta ei kartnud märga ilma.

(V. Krapivin)

  1. 4. Tutvumine memoga “Kuidas töötada ruumi kirjeldava esseega”.
  2. Memo Tavaliselt algab interjööri kirjeldus algusest, milles öeldakse teema (mis?) ja visandatakse essee põhiidee (mis?). Oma väite loomisel vältige sama sõna põhjendamatut kordamist kõrvuti asetsevates lausetes (seisab, ripub jne).
  3. Need tegusõnad võib ära jätta ja ilma tegusõnadeta lauseid kasutada või sõnadega asendada lähedal, kõrval, taga, vastas, keskel, keskel, paremal..., vasakul..., akna juures, laua kohal, nurgas, vasakul. .., lähedal, kuskil jne.
  4. Kasutage ruumi kunstilises kirjelduses fraase, mis aitavad teil teemat kujutada ja edastada teie suhtumist sellesse.
  5. Iga essee osa tuleb punase joonega esile tõsta. Kui te ei tea, kuidas esseed lõpetada, lugege selle algus uuesti läbi, pidage meeles, miks te essee kirjutasite, mida tahtsite sellega öelda. See aitab teil leida soovitud lõpu.

6. klassi õpilase essee teksti analüüs teemal “Minu tuba”, kõnevigade suuline parandamine.

Tekst nr 4

Elame vanas puumajas. Meil on üks tuba ja köök. Toal on kaks akent. Akna juures on laud, kust avaneb vaade aeda. See on kaetud ilusa õlikangaga. Ma teen oma kodutööd sellel laual. Laua lähedal on kolm pehmet tooli. Ahju lähedal on kaks suurt tooli. Akna vastasseinas, otse sissepääsu juures, seisab vana riidekapp. Kapi kõrval on suur pehme diivan. Vana akna lähedal öökapil on televiisor. Telekas on ilus salvrätik, mille ise kudusin. Edasi mööda seina on puhvetkapp. Selles on palju huvitavaid, häid raamatuid. Põrandal on soe kohev vaip.

Mulle väga meeldib mu tuba.

Küsimused analüüsiks:

Likvideerige essee tekstist mittevajalikud kordused.

6. Kirjutage kõne arendamiseks vihikutesse ruumi kirjelduse ligikaudne plaan.

Plaan

1. Tuba ise: (mida?)...

  • Seinad – (millised?)...
  • Uks – (mis?)...
  • Põrandad – (millised?)...
  • Windows – (milline?)...

2. Mööbel, sisustus.

  • Tabel – (mida?)...
  • Toolid – (millised?)...
  • Riidekapp, kapp - (milline?)...
  • Diivan – (milline?)...
  • Muud ruumis olevad esemed.

3. Kuidas on objektid paigutatud, mis järjekorras.

7. Tunni kokkuvõte. Probleemide kokkuvõte.

Mis on interjöör?

Millises stiilis saate ruumi kirjeldada?

Milliste vahenditega saab väljendada autori suhtumist kirjeldatud ruumidesse?

8. Kodutöö.

Koguge umbkaudse plaani järgi materjale essee “Minu tuba” jaoks.


Uut teemat uurides. 1. Ruumide essee-kirjelduse tunnused. Kirjelduse aluseks on selle ruumi ja selles olevate esemete omaduste loetelu. Väike valgusküllane tuba ühe, kuid laia aknaga. Töölaud. Kaks tooli. Diivanvoodi. Raamaturiiul. Poolkerade kaart. Ruumides asuvate esemete loetelule võib lisada nende asukoha. Väike valgusküllane tuba ühe, kuid laia aknaga. Tema ees on kirjutuslaud, kõrval kaks tooli. Vasakul on diivanvoodi; paremal, nurgas, on raamaturiiul; seinal on poolkerade kaart. Iga eset saab mitte ainult nimetada, vaid ka kirjeldada. Paremal, nurgas, on raamaturiiul. Suurema osa sellest hõivavad õpikud 6. klassile ja raamatud maailma suurtest muusikutest. Siin on P.I. Tšaikovski “Lastealbum” ja “Aastaajad”.


Järeldus. Ruume kirjeldavate esseede tüübid Lühike, st seda saab kokku suruda, "kokku kukkuda" Üksikasjalik, st seda saab levitada, "laiendada"


2. Ülesanne: vaadake hoolikalt ringi ja kirjeldage kohta, kus olete. Kasutage sõnu – abilised. KUS? SIIN KUSKI KUSKI SIIN KUS? KOOLIS METSAS KÜLAS KONTORIS KUS? PAREM VASAK PAREM VASAK VASAK KUS? TEMA LÄHEDAL TEMA LÄHESUSES TEMA LÄHESUSES PAAR SAMMUT


Ruumi kunstilises kirjelduses 3. Ruumi kunstilises kirjeldamises kasutatakse mõnikord asjade humaniseerimise tehnikat: sisustust kujutatakse elusolenditena, kellel on oma “nägu”, oma “iseloom”. Ülesanne: loe tekstid harjutusest 99. ? Miks need teie arvates huvitavad on?


Ettevalmistus essee kirjutamiseks 1. Mis on interjöör? Interjöör (prantsuse keelest "interjöör") - siseruum hooned. avalik (teater, kontserdisaal) elamu Interjööri kirjeldamisega loome ruumi kirjelduse. Samal ajal saame näidata selle ilu või närust, arhitektuuri enda eripärasid, ruumi omaniku maitseid ja huve.


3. Essee “Minu tuba” tutvustus. Kuulake tähelepanelikult, tehke järeldus: kas see on huvitav? Elan kahetoalises korteris. Ma tahan teile rääkida saalist. Meie saal on suur, selle aken on lääne poole. Akna kõrval on diivanvoodi, teisel pool öökapp televiisoriga. Televiisorist vasakul on magamistoa uks. Ja selle kõrval on akvaarium kaladega. Kui koridorist lahkute, on otse teie ees ümmargune laud, mille kõrval on neli tooli. Laua taga on puhvetkapp. Selle alumine osa koosneb kolmest kambrist, milles hoitakse nõusid. Ja siis on külmkapp ja kleidikapp. See on kogu mööbel, mis meil toas on. ? - Kas teile meeldis essee? - Miks? - Kas märkasite verbi "väärt"? - Mis veel vähendab töö kvaliteeti?


4. Esseenäide Elan avaras kolmetoalises korteris. Suurim tuba kuulub mu vennale ja mulle. Sellel on suur aken, mis on kaetud kahvaturoheliste kardinatega. Mu ema riputas need hiljuti üles ja need annavad ruumile erilise hubasuse. Akna nurgas on meie vana, kuid armas diivanvoodi, kus me vennaga magame. Ja pühapäeviti loeme sellel diivanil raamatuid või lihtsalt puhkame. Diivani kõrval on diivanilaud, mille ülaosa on maalitud malelaua sarnaseks. Selle laua taga mängime sageli malet või kabet. Vastas on puhvetkapp, milles on palju huvitavat: siin on kingitused vanematelt, suveniirid, mille tõime teistest linnadest. Puhvetkapi alumistes kappides hoiame raamatuid seiklustest, detektiivilugudest, ulmekirjandusest ja lasteajakirjadest. Akna lähedal on meie laud, kus teeme kodutöid. Laual on ilus laualamp, vanaema kingitus. Hiljuti rajasime selle laua lähedale akvaariumi: otsustasime kalade eest hoolitseda. Meie tuba on alati puhas ja mugav. Lõõgastumiseks on väike televiisor. Pärast kooli on hea koju tulla, kus sind ootab lemmiktuba.


Kõnearenduse tund 6. klassis.

Ruumide kirjeldus.

Eesmärgid:

- hariv: tutvustada tekstiehituse iseärasusi

olemuselt kirjeldav, õpi kirjeldama tuba, selle

siseruum, mis iseloomustab selle elanikke,

korrake kõnetüüpe ja -stiile (ametlik äri,

kunstiline), oskama määrata kõne tüüpi ja stiili, eristada

tekstid üksteiselt;

- arendada: arendada õpilaste kujundlikku ja loogilist mõtlemist ning kõnet;

- harimine: arendada tähelepanelikku suhtumist asjade maailma,

aidata kaasa õpilaste esteetilise maitse kujunemisele.

Varustus: arvuti, multimeediaprojektor, tunniks ettevalmistatud esitlus, tööleht, memo “Kuidas kirjutada esseed – ruumide kirjeldus”, töömaterjalid koos tekstidega, lisamärkused: “Kunstiline stiil”, “Ametlik äristiil”

Tunni edenemine:

    Organisatsiooniline moment.

    Motivatsioon..

Mängutingimused: loe katkendeid kunstiteostest, ruume kirjeldavaid tekste, ülesanne: uuri, kes selles majas elab.

Mäng "Kes, kes elab majakeses?"

Tekst 1. Ja äkki nägi ta ühel katusel tõesti maja. Väga armas roheliste aknaluukide ja väikese verandaga. Laps tahtis võimalikult kiiresti sellesse majja siseneda ja oma silmaga näha kõiki aurumasinaid ja kõiki kukke kujutavaid maale ja tõepoolest kõike, mis seal oli.

Maja oli väga hubane. Laps märkas seda kohe: punane puidust diivan, mis seisis vastu seina. Lisaks puitdiivanile oli toas tööpink, mis täitis ka laua funktsiooni, riidekapp, kaks tooli ja kamin raudresti ja tagankaga, kuid aurumasinast polnud veel jälgegi. (Carlson - väike muinasjutumees - pahandus, unistaja, leiutaja. Astrid Lindgren "Beebi ja Carlson"))

Tekst 2. Ja ta teadis palju, sest luges erinevaid raamatuid. Need raamatud lebasid tema laual ja laua all, voodil ja voodi all. Tema toas polnud kohta, kus poleks raamatuid. Raamatute lugemine tegi ta väga targaks. Seetõttu kõik kuuletusid talle ja armastasid teda väga. Ta riietus alati musta ülikonnaga ja kui ta laua taha istus, prillid ninale pani ja mõnda raamatut lugema hakkas, nägi ta täiesti professorina välja. (Znayka N. Nosov “Dunno ja tema sõprade seiklused)

Tekst 3. Gerasimile anti väike tuba köögi kohal; ta korraldas selle endale, oma maitse järgi: ehitas sellesse voodi tamme lauad neljal palgil tõeliselt kangelaslik peenar; sada naela oleks võinud selle peale panna - see poleks paindunud; voodi all oli kopsakas rind; nurgas oli sama tugeva kvaliteediga laud ja laua kõrval oli kolme jalaga tool, nii tugev ja kükitav, et Gerasim ise tavatses selle üles tõsta, maha kukkuda ja irvitada... (Gerasim Turgenev “ Moo-moo)

    Tunni teema määramine.

Kuidas te tegelased ära tundsite, kuna nende nimesid ei mainitud? (vastavalt nende kodude kirjeldusele)

Millise kõneviisi juurde need tekstid kuuluvad? (kirjeldus)

Mida arvate, mida me täna uurime, mida peaksime õppima?

Kirjutage teema vihikusse ja tahvlile. Õppetunni epigraaf: "Tavaliselt muutub maja sellisteks, kes selles elavad (M Roštšin)

    Millegi uue selgitus.

1. Sõnavaratöö (al seletav sõnastik Ožegova)

Tuba on hoone, koht, kuhu midagi või keegi on paigutatud.

Igal toal on oma interjöör.

Interjöör – (prantsuse tähistusest "sisemine") hoone siseruum, ruumid, samuti selle struktuur ja dekoratsioon. Interjöör võib olla avalik, elamu-, teatri-, spordi-, koolimaja.

2. Töö ruumi tekstikirjelduse konstrueerimisel.

Millele peaksime kirjeldava teksti kirjutamisel tähelepanu pöörama? Näiteks meie kontor? (koos muljega sellest, siis loetlege siin asuvad üksused)

Kas piisab meie kontoris olevate esemete lihtsalt loetlemisest? (ei, sest selliseid kontoreid on palju)

Mida on veel vaja teha? Millele peaksite tähelepanu pöörama? (et selgitada, kus kaup asub).

3. vene keele ja kirjanduse klassiruumi kirjeldus.

Proovime oma kontorit kirjeldada.

Lühikirjeldus.

    Kolm rida kirjutuslaudu.

    Kolm akent.

    Õpetaja laud.

    Tahvel.

    Raamaturiiulid.

Üksikasjalik kirjeldus.

    Valgusküllane väike kontor.

    Keskel on kolm rida kirjutuslaudu.

    Uste vastas on kolm akent.

    Esimeses reas on õpetaja laud.

    Parempoolsel seinal on tahvel.

    Vasakpoolsel seinal on raamaturiiulid.

    Akende vastas on stendid.

Seega, olles kirja pannud see nimekiri, oleme teiega koostanud oma tulevase kirjeldava essee plaani: lühike ja üksikasjalik.

Aga selliseid kontoreid on ka palju. Mida tuleks veel teha, et oleks selgem, millisest ruumist me räägime? me räägime? (kirjeldage iga üksust üksikasjalikumalt)

Ruumi tekstikirjelduse konstrueerimine: kirjeldamisel tuleb märkida objekt ja selle asukoht.

Seega võib kirjeldus olla lühike ja üksikasjalik. Lühendatud kirjeldus meenutab plaani. Seetõttu peate oma teksti õigeks ülesehitamiseks kõigepealt lihtsalt loetlema kõik antud ruumi objektid vajalikus järjekorras.

4. Sõnavaratöö.

Kirjeldamisel võite kasutada järgmisi sõnu, mis näitavad objektide asukohta.

Pidage meeles, kuidas need on kirjutatud: paremale, vasakule, paremale, lähedal, siin, siin, siin, just seal, vastas, keskel, keskel

5. Kirjeldage seda ametit suuliselt .

    Tekstistiili kallal töötamine.

Tekst 1.

Teadaanne

Üürile anda ühetoaline korter. Tuba on suur, üks aken. Olemas mööbel: öökapp, televiisor, riidekapp, klaver, diivan, laud.

Hind on läbiräägitav. Tel: 5-48-31, helistada pärast 18.00.

Tekst 2.

Igal asjal on oma koht.

Me kolisime uus korter ja kohe hakati esikus mööblit sättima – suures valgusküllases ruumis, kus oli üks, kuid lai aken, mis ulatus üle terve seina. Ja see on see, mida me saime.

Akna lähedal kõrgel püstikul olid lilled rõõmsalt rohelised. Parempoolses nurgas on mugav öökapp televiisoriga. Tema kõrval sädeles kapp-riiul puhtaks pestud klaasist ja kapi taga sädeles klaver. Vastupidi, diivan ja laud võtsid rõõmsalt oma kohad sisse. Diivani kohal oli seina külge klammerduv kell.

Igal esemel oli oma koht ja tuba sai väga hubane.

Mis stiilis tekstid on? mida kuulati tunni alguses? Miks?

Järeldus: kunstistiil kasutab väga sageli asjade humaniseerimise tehnikat, metafoore, epiteete. Nad kasutavad oma kangelase iseloomu paljastamiseks ruumi kirjeldust.

    Loominguline töö.

Kirjutage mõistatusessee: kirjeldage mõne kirjandusliku või koomiksitegelase ruumid kunstilises stiilis nii, et kirjeldusest oleks selge, kellest me räägime.

Õigekirjatöö. Vigade ennetamine.

Saate oma essees kasutada järgmisi sõnu. Sisestage tähed.

Otsige sünonüüme sõnale "seis".

Kirjutamisel kasutage memo "Kuidas kirjutada ruumi kirjeldavat esseed" (töölehel)

    Peegeldus.

Mida me täna tunnis õppisime? Mida sa õppisid?

    D/s: kirjeldage oma tuba kunstilises ja ametlikus äristiilis.

TÖÖLEHT.

    Teoreetiline teave.

Ruumikirjelduse aluseks on _________________________________________________________________________________________________________________________ _ _______________________________________________________________________________________________________

KIRJELDUS

____________________ ______________________ _____________________ ______________________

    Täida tabel: (saab kasutada kodutöö kirjutamisel)

Vaatlusplaan

Materjalid

(sõna, fraas)

    Tuba.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

3. Vigade ennetamine:

1. Leia sünonüümid sõnale STAND -_______________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

2. Kirjutage õigesti: paremale, vasakule, paremale, lähedal, siin, siin, siin, just seal, vastas, keskel, keskel

3. Sisestage tähed, pidage meeles : Tuba..ta, kardin..riide, port..ajastu, d..van, voodi, p..anino, t..l...taust, p..las, t..rcher, pilt, p ..t..lok, interjöör..r., tuba..

(V. Krapivin)

Kuidas kirjutada ruumi kirjeldavat esseed.

Ruumi kirjeldava essee kallal töötades pidage meeles materjali esitamise järjekorda! Väga sageli eksivad õpilased “hüppades” objektilt objektile kirjeldades, näiteks: põrand, seinad, mööbel, aken, seintel rippuva kirjeldus jne. Et seda ei juhtuks, tehke kindlasti plaan, seejärel süstematiseerige kogutud materjalid (st. seadke kõik kirjed kindlasse järjekorda, rühmitage need vastavalt plaanile). Vältige sõnade kordamist sünonüümide abil. Pidage meeles, et kirjeldus peab olema ühe aja jooksul. Kui predikaat on välja jäetud, pannakse lausesse kriips.

Näide: Uksest paremal on raamaturiiul.



 


Loe:



Milliseid lilli peaksin Jäärale kinkima?

Milliseid lilli peaksin Jäärale kinkima?

Ühilduvushoroskoop: lilled sodiaagimärgi järgi Jäär naine - kõige täielikum kirjeldus, ainult tõestatud teooriad, mis põhinevad astroloogilisel...

Üldfüüsilise töövõime määramine ja hindamine

Üldfüüsilise töövõime määramine ja hindamine

8314 0 Füüsiline jõudlus väljendub lihastegevuse erinevates vormides. Oleneb füüsilisest “vormist” või valmisolekust...

Wobenzym – ametlik* kasutusjuhend

Wobenzym – ametlik* kasutusjuhend

Tänapäeval määratakse patsientidele sageli üsna agressiivne medikamentoosne ravi, mis võib oluliselt kahjustada tervist. Et kõrvaldada...

Mikroelemendid hõlmavad

Mikroelemendid hõlmavad

Makroelemendid on inimkeha normaalseks toimimiseks vajalikud ained. Neid tuleks toiduga varustada koguses 25...

feed-image RSS