Головна - Кухня
План-конспект уроку з навколишнього світу на тему "Коли настане літо?". Тема Коли настане літо.docx - Конспект уроку з навколишнього світу на тему "Коли настане літо?" (1 клас) Як ми дізнаємося що настало літо

Тема: Коли настане літо?

Мета уроку:сформувати уявлення про річний цикл – пори року, місяці, їх послідовність; показати залежність природних явищ від зміни пір року.

Завдання:

Освітні завдання уроку:

    Узагальнити та систематизувати знання дітей про пори року.

    Дати уявлення про річний цикл - пори року, місяці, їх послідовність.

    Вчити виділяти характерні ознаки пори року.

Розвиваючі завдання уроку:

    Розвивати пізнавальний інтерес, усне мовлення учнів, творчі здібності.

    Розвивати спостережливість, уміння аналізувати, узагальнювати та робити висновки.

    Розвивати комунікативні навички, уміння працювати у групі.

Виховні завдання уроку:

Виховання почуття прекрасного через спостереження за кожною порою року.

Заплановані результати : учні навчаться називати місяці та пори року у певній послідовності; характеризувати явища природи у різні пори року.

Обладнання:

підручник А.А.Плешаков «Навколишній світ»;

Робочий зошит до підручника 1 класу «Світ довкола нас» А.А.Плешаков;

зошит на друкованій основі А.А.Плешаков;

картинки із зображенням Мурашки та Мудрої Черепахи;

листи з днями тижня; із місяцями;

«Чарівні річні кола», кольорові олівці;

"Мультимедійний проектор";

забарвлення на теми: зима, весна, літо, осінь (для подарунків учням).

Хід уроку

1. Організаційний момент . Хлопці, сьогодні ми маємо незвичайний урок – до нас прийшли гості. Їм дуже захотілося разом із нами поринути у світ знань, дізнатися, щось нове та незвичайне.

Поверніться до гостей, посміхніться їм.

– Отже, ми розпочинаємо наш урок.

2. Актуалізація знань.

1. Бесіда

Діти, сьогодні на уроці у нас у гостях знову Мураха і приготував він нам загадки та запитання. Слухайте їх.

Братців цих рівно сім.

Вам вони відомі всім.

Щотижня навколо

Ходять братики один за одним.

Попрощається останній-

З'являється передній. Дні тижня.)

2.Гра «Який день тижня?»

Який сьогодні день тижня?

Який день тижня був учора?

Який день тижня буде післязавтра?

За скільки днів прийде субота? Неділя?

3.У кожного учня лист з днями тижня.

Розставте цифри від 1 до 7, що відповідають дням тижня.

Середа

Плям.

Понеділок.

Четв.

Вторн.

Воскрес.

Субота.

4.Робота на тему уроку .

Дізнався нетерплячий Мурашка, коли прийде субота і захотілося дізнатися, а що, здогадаємось з кросворда, який нам приготував.

Слайд 1.

Яскраве, кругле, світить вдень.

Влітку він довший, а взимку коротший.

З настанням літа вони з'явилися на луках, у садах на клумбах.

Він подає з неба маленькими крапельками

Так що ж хоче дізнатися Мурашка? (Коли ж настане літо?)

Побіг він до Мудрої Черепахи і спитав у неї, а вона йому відповідає: «Сьогодні ми разом з тобою та з хлопцями побуваємо в гостях у старого-річника і знайдемо відповідь на твоє запитання».

Діти, для того, щоб дати правильну і точну відповідь на це запитання, я пропоную відповісти Муравишці пізніше, а поки що краще й докладніше познайомитися з пори року. І наприкінці уроку ми маємо дати відповідь Муравишці: Коли ж настане літо?

А зараз вирушимо у подорож – у подорож по порах року.

5. Робота на тему уроку.

Кожен учень має «чарівні річні кола».

Слайд 2 -3 .

Покладіть собі коло.

Це чарівне коло, а його господар старий-річник. Слухайте казку про нього.

«Старий-річник»

Вийшов старий-річник. Почав махати рукавом і пускати птахів. Кожен птах зі своїм ім'ям. Махнув старий-річник перший раз, і полетіли перші три птахи. Стало холодно. Пішов сніг.

Махнув старий-річник другий раз. Полетіла друга трійка. Сніг почав танути, на полях з'явилися перші квіти.

Махнув старий-річник втретє – полетіла третя трійка. Стало жарко, душно.

Махнув старий-річник вчетверте – і полетіли ще три птахи. Повіяв холодний вітер, посипав невеликий дощ. (В.І.Даль)

Хто запам'ятав, що сталося, коли старий-річник махнув уперше рукавом? (Стало холодно, пішов сніг)

Яка це пора року? (Зима)

Слайд 4-6 .

Розфарбуйте смужки, де написано слово "зима" блакитним олівцем.

Хто знає, що це за птахів випустив старий-річник? (Це зимові місяці)Назвіть їх. (Грудень січень лютий)

Коли старий-річник махнув вдруге, що сталося у природі? (Став танути сніг, з'явилися перші квіти)

Яка це пора року? (Весна)

Слайд 7-9 .

Розфарбуйте смужки, де написано слово "весна" зеленим олівцем.

Яких трьох птахів старий випустив вдруге? (Весняні місяці: березень, квітень, травень)

Втретє махнув старий-річник, стало зовсім жарко і душно. Що настало? (Літо)

Слайд 10-11

Смужки зі словом "літо" розфарбуйте жовтим кольором.

Яких трьох птахів випустив старий-річник влітку? (Літні місяці: червень, липень, серпень)

Скінчиться літо і вчетверте махне старий-річник рукавом, стане дощово, холодно. Що це за пору року? (Осінь)

Слайд 12-14

Розфарбуйте смужки зі словом «осінь» помаранчевим кольором.

Яких птахів він випустить восени? (Осінні місяці: вересень, жовтень, листопад)

Чому не старий-річник махатиме вп'яте? (Тому що в природі всього 4 пори року)

Слайд 15 .

Після осені знову настане зима, знову полетять перші три птахи - грудень, січень, лютий, і знову все піде по колу, як стрілочки на годиннику, зліва направо. Покажіть це коло.

Чому ця схема називається річним колом? (Пори року йдуть один за одним так, що виходить цілий рік. А за одним роком настає наступний і так без кінця.)

* У кожного учня лист із назвами місяців.

Слайд 16

Давайте пронумеруємо місяці по порядку їхнього прямування. Назвіть зимові місяці, весняні, літні, осінні.

Розфарбуйте той лист з місяцем, де написано назву місяця, в якому ви народилися.

Підніміть руку, хто народився взимку (розфарбувати листок синім кольором); хто народився навесні (зеленим кольором); хто народився влітку (жовтим кольором); хто народився восени (помаранчевим кольором чи червоним). - Розфарбуйте той лист з місяцем, де написано назву місяця, в якому ви народилися.

Фізкультхвилинка.

Ми трохи відпочинемо,
Встанемо, глибоко зітхнемо.
Руки убік, вперед.
Діти лісом гуляли,
За природою спостерігали. (ходьба на місці)
Вгору на сонці подивилися,
І всіх нас промені зігріли.
Чудеса у нас у світі:
Стали карликами діти. (Присісти навпочіпки)
А потім ми дружно встали.
Велетнями всі стали. (потягнутися на шкарпетках)

6. Робота на тему уроку (продовження ).

а)Гра «Бує - не буває».

Плескайте, якщо буває; тупайте, якщо не буває.
Восени: листопад, дощ, спека, крапель.
Взимку: гроза, сніг, хуртовина, ожеледь, завірюха.
Навесні: гроза, льодохід, пролісок, листопад.
Влітку: гроза, крапель, веселка, завірюха, спека.

1.Робота за підручником.

Відкрийте підручники на стор. 10 і приготуйте картки із зображенням пори року.

Відгадайте загадки та покладіть потрібну картинку на річне коло.

Трійка - трійка прилітала,
Скакуни у тій трійці білі.
А в санях сидить цариця,
Білокоса, білолиця
Як махнула рукавом,
Все вкрилося сріблом.

Слайд 17 .

Які ознаки зими ви знаєте? (Сонечко світить, але не гріє. Земля замерзає і покривається снігом. Водойми сковує лід. День взимку короткий, а ніч довга. Звірі сплять у норках.)

Прийшла, посміхнулася – затихли хуртовини,
Дзвонити став дзвіночок краплі.
Річка прокинулася, розтанули криги.
Вбрання білого одягли сади.
Заревівши, за роботу взялися трактори.
А птахи заспівали: «Вити гнізда час!»

Слайд 18

Які ознаки весни можна назвати? (Навесні сонечко не тільки світить, а й гріє. Сніг тане, біжать струмки, з'являються перші квіти, дні стають довшими, а ніч коротшою. Природа прокидається і оживає.)

Воно за весною до нас у гості йде,
З собою приносить чимало турбот.
Гарячі довгі дарує дні.
Щоб зріли скоріше на полях колоски.
Наказує нам багатий зібрати врожай.
Рум'яний, запашний спекти коровай.
Слайд 1 9

Як нам дізнатися літо? (Стає дуже жарко. Цвіте багато рослин. День стає ще довшим, а ніч зовсім коротка.

Слайд 20

Пройшла лугами, лісами, полями.
Припаси вона заготовила нам.
Сховала їх у льохи, у закорми.
Сказала: «За мною настане зима». (Осінь)
- Що ж відбувається у природі восени?

(Сонечко гріє менше. Надворі холоднішає. Дні стають коротшими, а ніч довшою. Опадає листя на деревах і чагарниках, жовтіє і в'яне трава. Звірі готуються до зими, відлітають птахи в теплі краї, комахи ховаються в затишні місця.)

2. Робота з підручника.

Подивіться, на стор.11 Мурашка намалював картинки. Він дуже старався, але дещо переплутав. Знайдіть помилки. (…)

Послухайте вірш І.Суркова та скажіть, що описав автор у своєму вірші:

Яскраво сонце світить,
У повітрі тепло,
І куди не поглянеш,
Все навколо ясно.
На лузі рясніють яскраві квіти.
Золотом облиті
Трави та кущі
Дрімає ліс: ні звуку,
Лист не шелестить,
Тільки жайворонок дзвінко
У повітрі дзвенить. (Літо)

Як же нам відповісти Муравишці, коли настане літо? В якому місяці? - (Літо настане, коли закінчиться зима та пройде весна)

Послухайте загадки та перерахуйте назву літніх місяців.

1.Теплий довгий-довгий день,
Опівдні – крихітна тінь.
Зацвітає у полі колос,
Подає коник голос,
Дозріває суниця.
Що за місяць, підкажи-но? ( Червень).

2.Спекотний, спекотний, душний день.
Навіть кури шукають тіні.
Почалася косьба хлібів,
Час ягід та грибів.
Дні його – вершина літа.
Що, скажи, це за місяць? ( Липень).

3. Листя клена пожовтіло.
У країни півдня відлетіли
Швидкокрилі стрижі.
Що за місяць,
Підкажи! ( Серпень).

- Отже, які ж ознаки притаманні літа? (Відповіді).

4.Гра Слайд 21

Діти, літо – це ще й ягідна пора.

Літо пригощає щедро, але щоб ліс не збіднів, бери в нього одні ягоди, не виривай із коренем кущики. Може, по цьому лісах і полях ходила твоя бабуся, прабабуся чи прапрабабуся. Триста років може жити чагарник чорниці. Тож нехай він живе всі часи!

Уявіть, що ви сидите на лісовій галявині, навколо багато гарних квітів, стиглих ягід, біжить маленький струмок, ви затихаєте і чуєте… (запис "Спів птахів")

– Що ж ви почули? (Відповіді).

- Правильно хлопці це птахи.

– Що відбувається у житті птахів влітку?

- Правильно.

Робота у підручнику.

– Діти, хто може сказати якого кольору літо ? (Відповіді).

5.Робота за підручником .

Відкрийте підручник на с. 42, розгляньте малюнок, що ви на ньому бачите?

- Які ж кольори потрібно додати до малюнка, щоби вийшло літо?

– А тепер розфарбуйте малюнок.

IV. Закріплення вивченого під час уроку.

– Ми багато сьогодні говорили про літо.

Подивіться на дошку та продовжіть ланцюжки

Слайд 22

Дні тижня: понеділок.

Пори року: весна.

Весняні місяці:березень.

Літні місяці:червень.

Зимові місяці: грудень.

Скільки місяців кожної пори року?

Яка пора року настає після весни?

Прочитаємо слова Мудрої Черепахи, виведення сьогоднішнього уроку.

(Слайд 16)

Зима,весна,літо,осінь-це чотири пори року.У році дванадцять місяців.Перший-січень.Останній-грудень.

7. Підсумок уроку .

– Про що ми говорили сьогодні на уроці?

Які пори року ви знаєте? (Зима весна літо Осінь)

Назвіть зимові місяці, весняні місяці, літні, осінні місяці.

То що ми можемо сказати Муравишці, коли прийде літо?

Старий-річник приготував вам подарунок: тим, хто народився восени, він дарує кленовий листочок, хто народився взимку – сніжинку, хто народився навесні – гілочку мімози, а хто народився влітку – ромашку.

* Діти виходять до дошки по порах року і отримують подарунки.

МБОУ КР ГО «Гуторівська середня загальноосвітня школа імені Куренцова О.І.»

Урок навколишнього світу на тему: "Коли настане літо?"

Підготувала Коренєва Галина Леонідівна

Тема.Коли настане літо?

Форма проведення:урок із застосуванням ІКТ.

Тип уроку:комбінований.

Мета уроку:сформувати уявлення про річний цикл – пори року, місяці, їх послідовність.

Завдання:

Освітні завдання уроку:

    Узагальнити та систематизувати знання дітей про пори року.

    Дати уявлення про річний цикл – пори року, місяці, їх послідовність.

    Вчити виділяти характерні ознаки пори року.

Розвиваючі завдання уроку:

    Розвивати пізнавальний інтерес, усне мовлення учнів. творчі здібності.

    Розвивати спостережливість, уміння аналізувати, узагальнювати та робити висновки.

    Розвивати комунікативні навички, уміння працювати у групі.

Виховні завдання уроку:

    Виховання почуття прекрасного через спостереження за кожною порою року.

    Формування поведінкових навичок здорового життя.

Заплановані досягнення учнів:засвоїти, в якій послідовності змінюються пори року, місяці; навчитися впізнавати пору року за характерними ознаками; засвоїти правила зміцнення здоров'я.

План уроку

    Організаційний момент.

    Актуалізація знань.

    Вивчення нового матеріалу:

      виділення ознак різних часів року;

      робота з підручника з річним колом;

      робота з малюнком підручника та бесіда з учнями про збереження здоров'я у різні пори року.

    Первинна перевірка розуміння: розмова про улюблену пору року та робота з малюнками підручника.

    Рефлексія

    Підбиття підсумків заняття.

    Інформація про домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання.

Методи та прийоми: діалогічні, наочні, практичні, аналіз та узагальнення, пошуковий та ігровий метод.

Форми роботи: фронтальна, групова, індивідуальна.

Обладнання та засоби навчання:

    Устаткування. У учнів – підручник; ножиці та клей для роботи з зошитом; письмове приладдя, кольорові фішки.

    Обладнання для вчителя: мультимедійний проектор, комп'ютер, екран, презентація

    Комп'ютер, медіа-проектор, екран.

    Презентація до заняття.

Хід уроку

I.Орг.момент

1. Мобілізація.

Продзвенів зараз дзвінок, починається (урок).

Перевірте, чи все готове до уроку.

2. Наш девіз.

3. Наші правила.

На уроці ти сидишТихо-тихо, наче миша. Парта – це не ліжко,І на ній не можна лежати.Ти сиди за партою стрункоІ поводься гідно. Вчитель запитати – треба встати,Коли він сісти дозволить – сядь.Відповісти хочеш – не галасуй,А тільки руку підніми.

4. Мобілізація.

А тепер закриємо очі і проговоримо: Я готовий до уроку!

Актуалізація знань.

1. Розмова.

- Ось ми знову з вами на водоспаді "Світ навколо".

- Про що ми говорили на минулому уроці?

- Що таке сьогодення, минуле, майбутнє?

3. Розмова.

Відгадайте загадку Мурашки.

Братців цих рівно сім.

Вам вони відомі всім.

Щотижня навколо

Ходять братики один за одним.

Попрощається останній-

З'являється передній. (Дні тижня)

Який сьогодні день тижня?

Який був учора?

Який буде завтра?

Назвіть усі дні тижня по порядку.

То коли прийде субота?

Самовизначення до діяльності.

1. Вступна розмова.

Вчитель повідомляє, що знову в гостях у дітей Мудра Черепаха та Мураха Питанняник.

Дізнався Мурашка, коли прийде субота, але раптом подумав: «А коли ж настане літо? Адже у хлопців будуть канікули»

Побіг він до Мудрої Черепахи, а вона зустрічає його новою загадкою.

Учні читають загадку про пори року, відгадують її та пояснюють, як здогадалися.

Чотири килими рукоділки тчуть

Один за одним їх на землю кладуть.

Білий, зелений, строкатий, жовтий.

Відповідь тут мудра, її знайшов ти? (пори року)

Назвіть пори року.

Хто допоможе Муравишці розібратися, коли настане літо?

Вчитель вислуховує відповіді деяких учнів.

Припустіть, про що сьогодні йтиметься на уроці.

Прочитайте тему на с. 10 підручника

Вивчення нового матеріалу:

1.Виділення ознак пори року. Гра «Дізнайся пору року».

Мудра Черепаха приготувала загадки про пори року. Чи є охочі відгадати їх? Скільки буде загадок? Чому?

Вчитель (учні, що добре читають) читає загадки. Учні відгадують пору року і називають її характерні ознаки. Вчитель у разі потреби доповнює відповіді дітей.

2. Узагальнення.

Скільки пори року?

Назвіть їх.

Пори року йдуть один за одним так, що виходить цілий рік. А за одним роком настає наступний. І так нескінченно.

3. Робота за підручником з річним колом.

Розгляньте рисунок-схему на с.10. Знайдіть на цій схемі назви пір року. Скільки їх? Назвіть.

Яка зараз пора року?

Знайдіть його на річному колі.

Подивіться і скажіть, яка пора року була до нього?

А яке буде згодом?

А хто відповість Муравишці, коли настане літо?

Чи можуть пори року порушити порядок? А в якій казці це сталося?

Подивіться уривок із мультфільму «12 місяців» і скажіть, чому зараз не може прийти літо?

4.Перегляд уривка з мультфільму «Дванадцять місяців»

5. Фізкультхвилинка.

Давайте і ми з вами розберемося, за яким часом року йде літо. А допоможе нам у цьому казка Володимира Даля «Старий – річник».

6.Слухання казки Володимира Даля «Старий - річник», виконання завдання

Вийшов старий-річник. Почав махати рукавом і пускати птахів. Кожна із своїм ім'ям. Махнув старий-річник перший раз, і полетіли перші три птахи. Стало холодно. Пішов сніг. Яка це пора року? Назвіть прикмети зими. А яких трьох птахів випустив старий-річник?(Коли сніжинок білий рій летить кудись у далечінь, кличемо ми зимовим часом грудень, січень, лютий.) Знайдіть картинку із зображенням зими та назви трьох зимових місяців і приклейте її, (звучить зимова пісенька).

Махнув старий-річник другий раз. Полетіла друга трійка. Сніг почав танути, на полях з'явилися квіти. Яка це пора року? Що відбувається у природі навесні?(У лісі й у полі чути гвалт весняних пташиних зграй. За лютим приходить березень, за ним квітень та травень.) Знайдіть картинку із зображенням весни та назви трьох весняних місяців і приклейте їх на (звучить весняна пісенька).

Махнув старий-річник втретє - полетіла третя трійка. Стало жарко, душно... Яка це пора року? Назвіть прикмети літа. Як звали птахів?(За травнем літо на поріг червень до нас приведе. Липень подарує ягід сік, а місяць серпень – мед.) Знайдіть картинку із зображенням літа та назви трьох літніх місяців і приклейте її (звучить літня пісенька). Махнув старий-річник 4 рази і полетіло ще три птахи. Повіяв холодний вітер, посипався частий дощ. Яка це пора року? Що відбувається у цей час у природі? Як звали птахів?(За літом осені ансамбль виконає свій танець. Вересень, жовтень, потім листопад засиплять ліс листям). Знайдіть картинку із зображенням осені та назви трьох осінніх місяців і приклейте її (звучить осіння пісенька).

Як ви вважаєте, махне старий-річник ще раз? Чому? А що буде після осені? Ви чули вираз «круглий рік»? Що воно означає на вашу думку? (Пори року змінять один одного, тобто йдуть один за одним по колу. Звідси і вираз - «круглий рік».) Подивіться на наші листи, на що вони схожі? У нас вийшов календар. Дивлячись на календар, зможете відповісти на запитання Мурашки: Коли настане літо?

7. Робота за підручником з річним колом.

Мені та Муравишці дуже сподобалася ваша робота. Ми пропонуємо вам гру. Відкрийте підручник, знайдіть річне коло. Я вам загадуватиму загадки про місяці, а ви знайдете цей місяць на колі і відзначите його фішкою. Скільки кольорів у фішок? Чому? Кожній порі року відповідає свій колір: зима – синій, весна – зелений, літо – червоний, осінь – жовтий. Чи готові?

На морозці від зорі Розквітли в саду півонії,

Заялили снігурі. У суниці – гіркий схили.

Гей, мороз, сильніше вдари, Вітерю, прохолодою дунь,

Починай же рік. (січень..) Щоб не жарким був ... (червень)

Зеленіє далечінь полів, Запустів затишний сад,

Співає соловей. Павутинки вдалину летять,

У білий колір одягся сад, І на південний край землі

Бджоли перші летять. Потягнулися журавлі.

Грім гуркотить. Вгадай, Розчинилися двері шкіл.

Що це за місяць це? ... (травень) Що за місяць до нас прийшов?

(вересень)

Прочитайте назви місяців на річному колі. Скільки їх?

Скільки місяців кожної пори року?

Назвіть та запам'ятайте зимові місяці, весняні, літні, осінні.

Якого місяця ви відзначаєте свій день народження? Знайдіть цей місяць на зображенні.

В яку пору року це буває?

8. Робота з малюнками та цікавими завданнями підручника. Розмова про збереження здоров'я у різні пори року.

Після знайомства з місяцями хлопці повертаються до загальних ознак пори року та виконують цікаві завдання підручника на с. 11: визначення пори року по одязі Мурахи; пошук помилок на малюнках Мурашки. Після виконання першого завдання учні обговорюють питання збереження здоров'я у різні пори року.

Первинна перевірка розуміння

1. Розмова про улюблену пору року. Групова робота.

Хлопці розповідають один одному про улюблену пору року. Потім вчитель підводить дітей до думки, що всі пори року по-своєму прекрасні, треба лише вміти це помічати.

2. Робота з малюнками, даними у підручнику. Знайдіть помилки, яких припустився мурашка. (Робота в парах)

3. Поки ми розглядали картини, Мурашка зібрався на прогулянку. Подивіться, в яку пору року Мурашка вийшов погуляти?

(Виконання завдання № 2 у р.т.)

Закріплення знань та способів дій: виконання творчого завдання.

1. Виконання творчого задания.(Р.т.,№3,с.10)

Вчитель пропонує дітям придумати свої значки для кожної пори року та намалювати їх у правильній послідовності, починаючи з весни. Робота з умовними знаками допомагає дітям виділити та запам'ятати характерні ознаки пори року.

Рефлексія

Підбиття підсумків уроку

Всім дякую за роботу, на згадку про наш урок вам залишаться календарі, які допоможуть запам'ятати дні тижня, пори року, назви місяців. Поверніться на перший аркуш. Він залишився порожнім. Що тут можна зробити? Я пропоную вам намалювати вдома картинку того часу року, в якому ви народилися і приклеїти поряд картинку-значок. А яка картинка могла б підійти до зими? Весні? Літу? Осені? Дякую за урок!

Інформація про домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

Запам'ятати назви місяців у визначеному порядку.


Презентація до уроку навколишнього світу, 1 клас УМК «Школа Росії»

«Коли настане літо?»

Хлопці, Мудра Черепаха сказала, що сьогодні на уроці ми дізнаємося про різні пори року. А що це таке?

А ось послухайте загадку:

Чотири килими ручниці ткуть

Один за одним їх на землю кладуть.

Білий, зелений, строкатий жовтий

Відповідь тут мудра, її знайшов ти?

тисни на запитання

Пори року

Красна дівчина йде,

Яскраво сонечко веде,

А старенька-холодонька

Перед ними задкує,

У лісову глушину ховається.

Можна купатися і рибу ловити,

Можна по лісі з кошиком блукати,

Бігати по калюжах під дощем теплим

І не боятися до нитки промокнути.

Біла господиня

Все вкриє ковдрою,

Все розгладить, прибере,

А потім землі втомленою

Колискову заспіває.

Пройшла лугами, лісами, полями. Припаси вона заготовила нам. Приховала їх у льохи, у засіки. Сказала: «За мною настане зима».

Відгадайте загадки, натисніть знову на загадку, щоб перевірити себе.

Діти, а ще Мудра Черепаха сказала, що сьогодні на уроці ми дізнаємося про місяці.

А що це таке?

А ось послухайте загадку:

Дванадцять братів

Різно називаються

І різними справами

Займаються?

тисни на запитання

Місяці року

Щоб перевірити себе, натискайте на загадку.

Назвіть діти, Місяць у цій-ось загадці, Дні його всіх днів коротші, Всіх ночей довші ночі, На поля і на луги До весни лягли снігу. Лише місяць наш мине, Ми зустрічаємо Новий Рік.

За рахунком першим він йде, З нього розпочнеться новий рік. Відкрий швидше календар, Читай!

Написано - ...

Останній зимовий

місяць шкода, Найкоротший

Вгадайте весняні місяці. Щоб перевірити себе, натискайте

на загадку.

Струмки біжать швидше,

Світить сонечко тепліше.

Горобець погоді радий-

Зазирнув до нас

Ведмедик виліз із барлоги,

Бруд і калюжі на дорозі,

У небі жайворонка трель-

У гості до нас

Зеленіє далечінь полів,

Співає соловей.

У білий колір одягнувся сад,

Бджоли перші летять.

Грім гуркотить. Вгадай,

Що це за місяць це?

Теплий, довгий-довгий день.

Опівдні – крихітна тінь.

Зацвітає у полі колос,

Гарячий, спекотний,

Душний день.

Навіть кури шукають тіні.

Почалася косьба хлібів,

Час ягід та грибів.

Місяць теплий, щедрий, славний,

Він вважає себе головним -

Бо на дари багатий,

Врожаю кожен радий.

Вгадайте літні місяці. Щоб перевірити себе, натискайте

на загадку.

вересень

Слідом за серпнем приходить,

З листопадом хороводить

І багатий він урожаєм,

Ми його, звісно, ​​знаємо!

Королева наша, Осінь,

У тебе ми дружно запитаємо:

Дітям свій секрет відкрий,

Хто слуга тобі другий?

Поле чорно-білим стало:

Падає дощ, то сніг.

А ще похолоднішало -

Льодом скувало води рік.

Мерзне в полі озимина жита.

Що за місяць, підкажи?

Вгадайте осінні місяці. Щоб перевірити себе, натискайте

на загадку.

Хлопці, допоможіть розташувати правильно пори року, починаючи з весни.

Вгадайте, яка пора року на зображенні.

Щоб перевірити себе, натискайте на картинку.

Хлопці, розташуйте правильно

місяці року.

весняні

вересень

Діти, я зрозумів, що пори року йдуть один за одним так, що виходить цілий рік, причому за одним роком настає наступний. І так нескінченно.

Все правильно, Мураха. Яка зараз пора року? Яка пора року була до нього. А яке буде згодом? Так ось тепер дай відповідь на запитання

"Коли настане літо?"

тисни на запитання

У яку пору року носять такий одяг?

У яку пору року носять такий одяг?

У яку пору року носять такий одяг?

Дякую, діти,

Вчитель Пори року Літо Весна Осінь Зима Загадки Місяці Загадки

Малюнки на слайді 11 скановано з підручника А.А.Плешакова «Навколишній світ», 1 клас, частина 1

Пори року Пори року Одяг Одяг Одяг

Інтернет джерела

Цілі:формувати уявлення про річний цикл - пори року, місяці, їх послідовність, вчити виділяти характерні ознаки пори року

Обладнання:

  • підручник А.А.Плешаков «Світ навколо нас»;
  • Робочий зошит до підручника 1 класу «Світ довкола нас» А.А.Плешаков;
  • зошит на друкованій основі А.А.Плешаков «Перевіримо себе. 1 клас";
  • картинки із зображенням Мурашки та Мудрої Черепахи;
  • кольорові фішки: синя, зелена, жовта, оранжева;
  • листи з днями тижня; із місяцями;
  • «Чарівні річні кола», кольорові олівці;
  • картинки із зображенням пори року;
  • картки з Додатка «Робочого зошита» із зображеннями пори року;
  • кленові листочки, гілочки мімози, сніжинки, ромашки (для подарунків учням)

Хід уроку

1. Організаційний момент.

Перевірка готовності до уроку.

2. Повторення вивченого матеріалу.

А) - Виконаємо завдання у зошиті «Перевіримо себе» на стор.26-27.

(Зошит на друкованій основі А.А.Плешаков «Перевіримо себе. 1 клас»)

Б) - Розставте цифри від 1 до 7, що відповідають дням тижня.

* У кожного учня лист з днями тижня.

Середа

Плям.

Понеділок.

Четв.

Вторн.

Воскрес.

Субота.

3. Повідомлення тему уроку.

Дізнався Мурашка, коли прийде субота, але раптом він подумав: «А коли ж настане літо? Адже у хлопців канікули?

Побіг він до Мудрої Черепахи і спитав у неї, а вона йому відповідає: «Сьогодні ми разом з тобою та з хлопцями побуваємо в гостях у старого-річника і знайдемо відповідь на твоє запитання».

4. Робота на тему уроку.

* У кожного учня «чарівні річні кола».

Покладіть собі коло. Це чарівне коло, а його господар старий-річник. Слухайте казку про нього.

«Старий-річник»

Вийшов старий-річник. Почав махати рукавом і пускати птахів. Кожен птах зі своїм ім'ям. Махнув старий-річник перший раз, і полетіли перші три птахи. Стало холодно. Пішов сніг.

Махнув старий-річник другий раз. Полетіла друга трійка. Сніг почав танути, на полях з'явилися перші квіти.

Махнув старий-річник втретє – полетіла третя трійка. Стало жарко, душно.

Махнув старий-річник вчетверте – і полетіли ще три птахи. Повіяв холодний вітер, посипав невеликий дощ. (В.І.Даль)

Малюнок1

* На дошку вивішується картинка із зображенням зими.

Хто запам'ятав, що сталося, коли старий-річник махнув уперше рукавом? (Стало холодно, пішов сніг)

Яка це пора року? (Зима)

Розфарбуйте смужки, де написано слово "зима" блакитним олівцем.

Хто знає, що це за птахів випустив старий-річник? (Це зимові місяці)Назвіть їх. (Грудень січень лютий)

* На дошку вивішується картинка із зображенням весни.

Коли старий-річник махнув вдруге, що сталося у природі? (Став танути сніг, з'явилися перші квіти)

Яка це пора року? (Весна)

Розфарбуйте смужки, де написано слово "весна" зеленим олівцем.

Яких трьох птахів старий випустив вдруге? (Весняні місяці: березень, квітень, травень)

* На дошку вивішується картинка із зображенням літа.

Втретє махнув старий-річник, стало зовсім жарко і душно. Що настало? (Літо)

Смужки зі словом "літо" розфарбуйте жовтим кольором.

Яких трьох птахів випустив старий-річник влітку? (Літні місяці: червень, липень, серпень)

* На дошку вивішується картинка із зображенням осені.

Скінчиться літо і вчетверте махне старий-річник рукавом, стане дощово, холодно. Що це за пору року? (Осінь)

Розфарбуйте смужки зі словом «осінь» помаранчевим кольором.

Яких птахів він випустить восени? (Осінні місяці: вересень, жовтень, листопад)

Чому не старий-річник махатиме вп'яте? (Тому що в природі всього 4 пори року)

Після осені знову настане зима, знову полетять перші три птахи - грудень, січень, лютий, і знову все піде по колу, як стрілочки на годиннику, зліва направо. Покажіть це коло. І за одним роком настає наступний рік і так без кінця.

Відкрийте підручники на стор. 70 і приготуйте картки із зображенням пори року.

Відгадайте загадки та покладіть потрібну картинку на річне коло.

Трійка - трійка прилітала,
Скакуни у тій трійці білі.
А в санях сидить цариця,
Білокоса, білолиця
Як махнула рукавом,
Все вкрилося сріблом.
(Зима)

Які ознаки зими ви знаєте? (Сонечко світить, але не гріє. Земля замерзає і покривається снігом. Водойми сковує лід. День взимку короткий, а ніч довга. Звірі сплять у норках.)

Прийшла, посміхнулася – затихли хуртовини,
Дзвонити став дзвіночок краплі.
Річка прокинулася, розтанули криги.
Вбрання білого одягли сади.
Заревівши, за роботу взялися трактори.
А птахи заспівали: «Вити гнізда час!»
(Весна)

Які ознаки весни можна назвати? (Навесні сонечко не тільки світить, а й гріє. Сніг тане, біжать струмки, з'являються перші квіти, дні стають довшими, а ніч коротшою. Природа прокидається і оживає.)

Воно за весною до нас у гості йде,
З собою приносить чимало турбот.
Гарячі довгі дарує дні.
Щоб зріли скоріше на полях колоски.
Наказує нам багатий зібрати врожай.
Рум'яний, запашний спекти коровай.
(Літо)

Як нам дізнатися літо? (Стає дуже жарко. Цвіте багато рослин. День стає ще довшим, а ніч зовсім коротка. Люди збирають урожай.)

Пройшла лугами, лісами, полями.
Припаси вона заготовила нам.
Сховала їх у льохи, у закорми.
Сказала: «За мною настане зима».
(Осінь)

Що ж відбувається у природі восени? ( Сонечко гріє менше. Надворі холоднішає. Дні стають коротшими, а ніч довшою. Опадає листя на деревах і чагарниках, жовтіє і в'яне трава. Звірі готуються до зими, відлітають птахи в теплі краї, комахи ховаються в затишні місця.)

Скажіть, яка зараз пора року? (…) Накрийте на річному колі його синій фішкою.

Подивіться на річне коло і скажіть, яка пора року була до нього? (…) Накрийте його оранжевою фішкою.

А яка пора року буде після зими? (Весна)Накрийте його зеленою фішкою.

Як же нам відповісти Муравишці, коли настане літо? (Літо настане, коли закінчиться зима та пройде весна)

Виконаємо завдання у «Робочому зошиті» на стор.30 № 2.

5. Фізкультхвилинка.

Ми трохи відпочинемо,
Встанемо, глибоко зітхнемо.
Руки убік, вперед.
Діти лісом гуляли,
За природою спостерігали. (ходьба на місці)
Вгору на сонці подивилися,
І всіх нас промені зігріли.
Чудеса у нас у світі:
Стали карликами діти. (Присісти навпочіпки)
А потім ми дружно встали.
Велетнями всі стали. (потягнутися на шкарпетках)

6. Робота на тему уроку (продовження).

Відгадайте загадку:

Дванадцять братів по-різному називаються
І різними справами займаються.
(Місяць року)

* У кожного учня лист із назвами місяців.

Малюнок2

Давайте пронумеруємо місяці по порядку їхнього прямування. Назвіть зимові місяці, весняні, літні, осінні.

Розфарбуйте той лист з місяцем, де написано назву місяця, в якому ви народилися.

Підніміть руку, хто народився взимку (розфарбувати листок синім кольором); хто народився навесні (зеленим кольором); хто народився влітку (жовтим кольором); хто народився восени (помаранчевим кольором чи червоним).

Розгляньте верхній малюнок у підручнику на стор. 71. Скажіть, у яку пору року носять такий одяг? (влітку, восени, взимку)

Подивіться, на стор.71 Мурашка намалював картинки. Він дуже старався, але дещо переплутав. Знайдіть помилки. (…)

Хлопці, а ось Мудра Черепаха вигадала ось які умовні знаки для кожної пори року на стор. 70. Здогадайтеся, якій порі року відповідає кожен знак. Чому? (Весна – розпускається багато квітів, літо – яскраво світить сонце, осінь – часто йдуть дощі, зима – буває сніг.)

Прочитаємо слова Мудрої Черепахи, виведення сьогоднішнього уроку.

Гра «Бує – не буває».

Плескайте, якщо буває; тупайте, якщо не буває.
Восени: листопад, дощ, іній, крапель.
Взимку: гроза, сніг, хуртовина, ожеледь, завірюха.
Навесні: гроза, льодохід, пролісок, листопад.
Влітку: гроза, крапель, веселка, завірюха, спека.

7. Підсумок уроку.

Які пори року ви знаєте? (Зима весна літо Осінь)

Назвіть зимові місяці, весняні місяці, літні, осінні місяці.

Старий-річник приготував вам подарунок: тим, хто народився восени, він дарує кленовий листочок, хто народився взимку – сніжинку, хто народився навесні – гілочку мімози, а хто народився влітку – ромашку.

* Діти виходять до дошки по порах року і отримують подарунки.

Виконати завдання у «Робочому зошиті» на стор. 29 -30 № 1, №3.

Тема. Коли настане літо?
Цілі: формувати уявлення про річний цикл – пори року, місяці та
їх послідовності; показати залежність природних явищ від зміни
пір року.
Форма проведення: урок із застосуванням ІКТ.
Тип уроку: відкриття нових знань
Завдання:
Освітні завдання уроку:
1. Узагальнити та систематизувати знання дітей про пори року.
2. Дати уявлення про річний цикл - пори року, місяці, їх
послідовності.
3. Вчити виділяти характерні ознаки пори року.
Розвиваючі завдання уроку:
1. Розвивати пізнавальний інтерес, усне мовлення учнів, творчі
Можливості.
2. Розвивати спостережливість, уміння аналізувати, узагальнювати та робити
висновки.
3. Розвивати комунікативні навички, уміння працювати у групі.
Виховні завдання уроку:
1. Виховання почуття прекрасного через спостереження за кожним часом
року.
2. Формування поведінкових навичок здорового способу життя, вміння
застосовувати для зміцнення здоров'я оздоровчу силу природи
свого краю.
Заплановані досягнення учнів: засвоїти, у якій послідовності
змінюються пори року, місяці; навчитися впізнавати пору року за характерними
ознаками; засвоїти правила зміцнення здоров'я.

Попередня робота: прогулянка з метою спостереження за зимовими явищами
в природі.
Обладнання: комп'ютер, таблички з назвами днів тижня, місяцями,
картки до роботи у парах, в учнів – кольорові олівці, ножиці, клей.
I.Організаційний момент
Хід уроку
Здрастуйте, хлопці, гості! Сьогодні у нас не звичайний урок, у нас
присутні гості. Вони прийшли подивитися, як ви вмієте працювати.
навчилися.
Давайте посміхнемося один одному, і в дружній обстановці проведемо урок.
ІІ. Актуалізація знань
1. Бесіда
Відгадайте загадку Мурашки.
Братців цих рівно сім.
Вам вони відомі всім
Щотижня навколо
Ходять братики один за одним.
Попрощається останній –
З'являється передній. (Дні тижня.)
Назвіть по порядку усі дні тижня.
2. Гра «Який день тижня?»
Який день тижня був учора?
Який день тижня буде післязавтра?

3. Гра «Тиждень, будуйся!»
(Вчитель заздалегідь готує таблички з назвами днів тижня. Викликає до дошки
сімох учнів, дає кожному по табличці. За командою «Тиждень, будуйся!»
діти повинні швидко побудуватися по порядку, починаючи з того дня, що
назве вчитель.)
Робота у парах. З'єднайте назви днів тижня з їх номером по порядку.
пари)
Перевірка (Як ви поєднали дні тижня їхніми номерами по порядку? А інша
пара?
ІІІ. Самовизначення до діяльності
(Слайди 23)Сонце пече,
Липа цвіте,
Жито встигає.
Коли це буває? (Влітку.)
А коли ж настає літо? (Відповіді дітей.)
Яка ж тема нашого уроку? (Коли настане літо?)
А ще які пори року ви знаєте? Скільки їх? Назвіть по порядку. Який
місяць рік закінчує? А який починає?
(Не всі учні можуть відповісти на запропоновані питання, деякі плутаються.)
Припустіть, про що сьогодні йтиметься на уроці. (Про пори року.)
Яку навчальну мету ми поставимо перед собою? Про що маємо дізнатися?
(Як змінюються пори року? У якій послідовності? Які місяці
відповідають кожній порі року?
IV. Робота на тему уроку
Ось і нашому Мурашці стало цікаво: а коли ж все – таки настане
літо? Побіг він до Мудрої Черепахи, а вона зустрічає його новою
загадкою. (Слайд 4)
Чотири килими ручниці ткуть,

Один за одним їх на землю кладуть.
Білий, зелений, строкатий, жовтий.
Відповідь тут мудра, її знайшов ти?
Хлопці, хто здогадався, про що загадка? (Про пори року.)
А яка зараз пора року? (Відповіді дітей.)
Розгляньте рисунок – схему на с.10. Знайдіть на цій схемі назву часів
року. Скільки їх? Назвіть. (Зима весна літо Осінь.)
Мудра Черепаха приготувала загадки про пори року. Є бажаючі
відгадати їх? Скільки буде загадок? Чому?
(Діти відгадують та показують цей час роки на схемі.)
(Слайд 5) Птах – трійка прилетіла,
Скакуни у тій трійці білі.
А в санях сидить цариця,
Білокоса, білолиця.
Як махнула рукавом,
Все вкрилося сріблом. (Зима.)
Знайдіть на річному колі на стор. 10 підручника цей час року.
Що відбувається у природі взимку?
(Слайд 6) Прийшла, посміхнулася – затихли хуртовини.
Дзвонити став дзвіночок краплі.
Річка прокинулася, розтанули криги.
Вбрання білого одягли сади.
Заревівши, за роботу взялися трактори,
А птахи заспівали: «Вити гнізда час!»
(Весна)

Знайдіть весну на річному колі. А які зміни в природі відбуваються в цьому
пора року?
(Слайд 7) Воно за весною до нас у гості йде,
З собою приносить чимало турбот.
Гарячі довгі дарує дні, щоб зріли швидше на полях колоски.
Наказує нам багатий зібрати врожай.
Рум'яний, запашний спекти коровай.
(Літо)
Знайдіть літо там же. А влітку що відбувається у природі?
(Слайд 8) Пройшла лугами, лісами, полями.
Припаси вона заготовила нам.
Приховала їх у льохи, у засіки.
Сказала: «За мною настане зима».
(Осінь)
І останнім часом року знайдіть на річному колі. Які зміни у природі
відбуваються восени?
Хтось здогадався, чому ця схема називається річним колом? (Часи
роки йдуть один за одним, так що виходить цілий рік. А за 1 роком
настає наступний. І так без кінця.)
Хлопці, а ви знаєте, чому відбувається зміна пір року?
(Слайд 9)
(Тому, що Земля обертається навколо сонця, а детальніше ми поговоримо про
цьому на іншому уроці)
Скажіть ще раз, яка зараз пора року?
Знайдіть його на річному колі. Подивіться і скажіть, яка пора року була
до нього?
А хто відповість Муравишке, коли настане літо? (Літо настане тоді, коли
закінчиться весна)
А чи можуть пори року порушити порядок?

А в якій казці це сталося? (12 місяців) (Слайд 10)
А чому так сталося?
Відгадайте загадку Мурашки
(Слайд 11) Дванадцять братів
Різно називаються
І різними справами
Займаються? (Місяць року)
Знайдіть на річному колі назви місяців. Скільки їх? (12)
Прочитайте їхні назви.
Скільки місяців кожної пори року?
Назвіть та запам'ятайте зимові місяці (грудень, січень, лютий), весняні
місяці (березень, квітень, травень), літні (червень, липень, серпень), осінні (вересень,
жовтень, листопад) (слайд 12)
Хлопці, а ви знаєте, чому місяці року так називаються? А хочете дізнатися?
Деякі хлопці приготували повідомлення про це. Слухайте їх.
У багатьох країнах і в нас теж місяці називають так, як вигадали у Стародавньому
Рим. Спочатку вони називали місяці просто за номерами: перший, другий, третій,
а рахувати починали з березня.
Перший місяць-січень. Цей місяць названий на честь коханого в Римі бога
часу, покровителя мандрівників та моряків – Януса.
Лютий. У середині цього місяця римляни справляли велике свято.
Це свято вони назвали «Дієс».
Фебрутус», а потім і весь місяць почали називати фебруаріс, а російською –
лютий.
Березень. Римляни назвали цей місяць мартусом на честь римського бога війни
Марс.
Квітень. Латинською мовою «априкус», означає «зігрітий сонцем», а «апрірі»
відкривати, розквітати. Чи правда підходить для весняного місяця?
Травень. Названий на честь богині весни та гір, богині родючості «Майї».

Червень. Його назвали римлянами на честь богині Юнони, дружини владики неба.
Юпітера.
Липень. Названо на честь римського імператора Юлія Цезаря.
Серпень. Названий на честь іншого імператора Октавіана серпня.
Вересень. «Септембер», що латиною означає «сьомий». Пам'ятай, що римляни
починали рахувати місяці не січня, як ми, а з березня. Тому номери місяців
у них не такі, як у нас.
Жовтень. Октобер – латиною «восьмий»
Листопад. Новембер, що означає «дев'ятий»
Грудень. Децембер, що означає «Десятий»
Я думаю, вам було цікаво дізнатися про утворення назв місяців.
V.Фізкультхвилинка
Ми трохи відпочинемо,
Встанемо, глибоко зітхнемо.
Руки убік, вперед.
Діти лісом гуляли,
За природою спостерігали. (ходьба на місці)
Вгору на сонці подивилися,
І всіх нас промені зігріли.
Чудеса у нас у світі:
Стали карликами діти. (Присісти навпочіпки)
А потім ми дружно встали.
Велетнями всі стали. (потягнутися на шкарпетках)
VI.Продовження роботи на тему уроку
1. Робота за підручником: стор.11
Розгляньте малюнки Мурашки, він поспішав і припустився помилок, знайдіть
їх.
2. Виконання завдань у робочому зошиту
№ 1 стор. 9
Знайдіть додаток до завдання, виріжте картинки. Розташуйте малюнки в
правильному порядку.

Картинку з якою порою року треба наклеїти першою?
Виконайте завдання (Перевірка у парах)
№2 стор.9
Розгляньте малюнки. Порівняйте їх. Чим схожі? Чим відрізняються? Подумай,
який одяг носити Мурашці в різні пори року?
№3 стор.10
(Робота у групах)
Прочитайте назви перших 3 місяців
До якого часу вони належать?
Придумай значок, що означає зиму.
(Учні вигадують значок для кожної пори року. Перевірка. Кожна
група розповідає про результати своєї роботи)
№4 стор.10.
Прочитайте назви місяців. Що помітили?
З якого місяця починається рік? (З січня)
Поставте поряд із січнем у гурток цифру 1.
Продовжуйте нумерацію у правильному порядку.
VII. Підбиття підсумків уроку
Подивіться на дошку і продовжіть ланцюжки (запис написано заздалегідь)
Осінні місяці: вересень………………..
Зимові місяці: грудень………
Пори року: весна,……….
Весняні місяці: березень,….
Літні місяці: червень……….
То що ми відповімо Муравишке? Коли ж настане літо(Відповіді дітей)

Повернемося до мети уроку. Як змінюються пори року? Ми дізналися коли
настане літо? (У певній послідовності, один за одним) Дізналися, що
кожній порі року відповідають свої місяці(Назвати)
VIII. Рефлексія
Хлопці уявіть, що настало літо, а ви ж знаєте, що влітку розквітають
багато красивих кольорів. Ось і я вам поклала на парту по 3 квіточки. Давайте
ми з вами зберемо всі разом букет.
Кому урок дуже сподобався, було зрозуміло, нехай приклеїть червоний
квіточка.
А ось хто відчував невеликі труднощі, хто впорався не з усіма
завданнями, той нехай приклеїть білу квіточку.
Кому було важко зрозуміти тему уроку, кому ще потрібна допомога вчителя,
товаришів, приклейте жовту квіточку.



 


Читайте:



Сирники з сиру на сковороді - класичні рецепти пишних сирників Сирників з 500 г сиру

Сирники з сиру на сковороді - класичні рецепти пишних сирників Сирників з 500 г сиру

Інгредієнти: (4 порції) 500 гр. сиру 1/2 склянки борошна 1 яйце 3 ст. л. цукру 50 гр. ізюму (за бажанням) щіпка солі харчова сода на...

Салат "чорні перли" з чорносливом Салат чорна перлина з чорносливом

Салат

Доброго часу доби всім, хто прагне різноманітності щоденного раціону. Якщо вам набридли однакові страви, і ви хочете порадувати.

Лічо з томатною пастою рецепти

Лічо з томатною пастою рецепти

Дуже смачне лечо з томатною пастою, як болгарське лечо, заготівля на зиму. Ми у сім'ї так переробляємо (і з'їдаємо!) 1 мішок перцю. І кого б я...

Афоризми та цитати про суїцид

Афоризми та цитати про суїцид

Перед вами - цитати, афоризми та дотепні висловлювання про суїцид. Це досить цікава і неординарна добірка справжнісіньких «перлин...

feed-image RSS