Kodu - Esik
Ettekanne teemal "reformatsioon ja vastureformatsioon Euroopas". Reformatsiooni levik Euroopas. Vastureformatsioon Reformatsiooni levik Euroopas vastureformatsiooni esitlustabel

Sektsioonid: Ajalugu ja ühiskonnaõpetus , Konkurss "Esitlus tunni jaoks"

Klass: 7

Tunni esitlus















Tagasi edasi

Tähelepanu! Slaidide eelvaated on ainult informatiivsel eesmärgil ja ei pruugi esindada kõiki esitlusvalikuid. Kui olete sellest tööst huvitatud, laadige alla täisversioon.

Pedagoogilised eesmärgid: näidata reformatsiooni leviku protsessi Euroopas; jälgida katoliku kiriku reformatsioonivastase võitluse kulgu, tuues välja selle võitluse põhjused ja tagajärjed. Võrrelge reformatsiooniprotsessi Saksamaal ja Šveitsis, paljastades John Calvini rolli. Mõelge katoliku kiriku reformatsioonivastase võitluse meetoditele, uurige reformatsiooni tähendust ajaloole.

Tunni tüüp: uue materjali õppimine

Planeeritud tulemused (teema): teadmiste omamine Euroopa ajaloost XVI; oskus pidada dialoogi, põhjendada oma seisukohta.

Isiklikud tulemused: haridus- ja eneseharimisvalmidus ja -võime, kasvatustegevuse oskuste kujundamine, huvi ilmutamine välismaa ajaloo ja kultuuri vastu; moraalinormide täitmisele orienteeritus.

Universaalsed õppetegevused(metasubjekti tulemused): regulatiivne - kognitiivse refleksiooni oskuste omamine kui teadlikkus sooritatavatest tegevustest ja mõtteprotsessidest; kognitiivne - probleemide lahendamise oskuste omamine; valmisoleku ja võimekuse avaldumine iseseisvaks ja vastutustundlikuks teabetegevuseks; kommunikatiivne - võime rühmatöö käigus produktiivselt suhelda ja suhelda, teise positsiooniga arvestada; keeleoskus.

Teema põhisisu: põhjused, reformatsioonivõitluse olemus Šveitsis, katoliku kiriku võitlus reformatsiooniga.

Põhimõisted: reformatsioon, vastureformatsioon, kalvinism, protestantlik kirik, jesuiidid, presbüterid.

Kuupäevad: 1509–1564 John Calvini eluaeg, 1536 – Calvini saabumine Genfi, 1540 – jesuiitide ordu loomine.

Silmapaistvad tegelased: Jean Calvin, Philip II, Ignatius Loyola.

Õppematerjalid:

  • A. Ya. Yudovskaja, P. A. Baranov, L. M. Vanjuškina. Uus ajaloo klass 7, Moskva, "Haridus", 2010
  • autori ettekanne
  • seinakaart "Euroopa XV-XVI sajandil"
  • entsüklopeedia lastele. Maailma ajalugu, Moskva, World of Avanta + entsüklopeediad, 2006

Tundide ajal

I. Õppetegevuse motivatsioon. Aja organiseerimine.

Eesmärk: õpilaste kaasamine tegevustesse isiklikult olulisel tasemel.

Klassiruumi ja tehnika täielik valmisolek, õpilaste kiire kaasamine ärirütmi.

II. Kõne etapp.

Õpetaja juhib lühikese kõne ajal reformatsioonist Saksamaal õpilased mõistma ja sõnastama tunni teemat.

Tunni teema ja probleemülesanne "Mis on reformatsiooni tähendus?" (slaid 1 ja 2)

III. Mõistmise staadium.

Uue materjali õppimise plaan:

1) John Calvini õpetused.

2) Genf - "Kalvinismi Rooma".

3) Vastureformatsioon.

a) Jesuiitide ordu;

b) Hispaania kuninga Philip II tegevust;

c) inkvisitsiooni tegevus

4) Reformatsiooni tähendus.

1) John Calvini õpetused.

Õpetaja sõna:

Sündmused Saksamaal andsid hoobi katoliku kiriku võimule. Reformatsiooni ideed hakkasid levima ka teistes maades: Hollandis, Prantsusmaal, Taanis, Norras, Šveitsis. Tekkima hakkasid uued protestantlikud liikumised. Šveitsist sai üks reformatsiooni suurimaid keskusi. (3. slaid)

Töö õpiku lõikega 12. Ülesanded õpilastele.

Lugege ja kirjutage üles John Calvini peamised ideed.

Kalvinismi põhiidee on ettemääratuse õpetus:

Inimese saatuse määrab Jumal

Ainus viis oma saatust teada saada on edu äris.

Päästmiseks ei piisa ainult usust, tuleb kõvasti tööd teha

Jumala teenimine on teha seda, mis on teile määratud

Kirjete kontrollimine (slaid 4, 5, 6).

2) Genf – "Rooma - kalvinism" (slaid 7.8)

Kalvinistlikku kirikut nimetatakse ka presbüterlasteks

Vanem - valitud kalvinistide kirikupeaks

Pastorid - jutlustajad, kes valiti haritud linnaelanike seast

Tunnustati ainult ristimist ja armulauda

Calvin omistas oma kiriku ülesehitusele palju suurema tähtsuse kui saksa reformaatorid, kalvinistlik kirik peaks oma looja plaani järgi võitlema korraga kahel rindel: paavstide ja filosoofide vastu, s.o. ilmalikud mõtlejad.

Küsimus klassile: Miks see teie arvates nii oli?

1553. aastal põletati Genfis tuleriidal Hispaania teadlane Miguel Servetus, kes ei tunnistanud Kolmainsuse õpetust. Häid pühi, karnevalid, muusika, tantsud on minevik. Luksus keelati ära.

Küsimus klassile: Miks sai Genfist "kalvinismi Rooma"?

3) Vastureformatsioon (slaid 9, 10, 11)

Vastureformatsioon on katoliku liikumine, mille eesmärk on taastada katoliku kiriku ja paavsti autoriteet.

Vastureformatsiooni toetasid Hispaania, Itaalia, Prantsusmaa

Paavst kuulutas protestandid ketseriteks

Töö mikrorühmades. (slaidid 12, 13)

  • 1 rühm. Harjutus. Leia õpikust vastus küsimusele: Millised on Jesuiitide Ordu loomise eesmärgid?
  • 2. rühm. Kes juhtis jesuiitide ordut?
  • 3. rühm. Milliseid meetodeid jesuiidid kasutasid7
  • 4 rühma. Kuidas läks ajalukku Hispaania kuningas Philip II?
  • 5 rühm. Milline on inkvisitsiooni roll reformatsioonivõitluses?

Küsimuste vastuste arutelu.

Õpetaja sõna: lugu Trento katedraalist. (slaid 14)

TRIDENDI KATEDRAL – 1545. a

Kohtunud 18 aastat

Kutsuti kokku katoliiklaste vaheliste erimeelsuste lahendamiseks.

Üks osa katoliiklasi oli reformide poolt, teine ​​vastu.

Kirikukogu otsusega otsustati reformidest loobuda, kinnitati paavsti ülemvõim kirikukogu üle, kirik pidi tema korraldusi rangelt täitma.

Reformi eestkõnelejad kindlustasid indulgentside müügi tühistamise.

4) Reformatsiooni tähendus. Probleemse probleemi lahendamine. Arutelu. Peamiste mõtete salvestamine. Kirjete kontrollimine slaidi 15 abil.

Reformatsioon jättis ajalukku sügava jälje, muutis Euroopa ühiskonna vaimset, poliitilist ja majanduslikku iseloomu.

Reformatsioon kutsus esile ka massilisi rahvaliikumisi feodaalkorra vastu.

Reformatsiooni tulemusena tekkisid rahvuskirikud, tugevnes ilmalik võim, loodi tingimused rahvusriikide arenguks.

IV. Tunni kokkuvõte. Peegelduse staadium.

Eesmärk: õpilaste teadlikkus oma õppetegevusest, oma tegevuse tulemuste ja kogu klassi enesehindamine.

Tuletatakse meelde teema põhimõisteid ja viiakse läbi refleksioon.

1) Kuidas ma uut materjali õppisin? (noh, ma pean seda veidi muutma, ma ei saanud midagi aru)

2) Kuidas ma tunnis töötasin? (Aktiivselt, mitte eriti aktiivselt, ei töötanud)

3) Kuidas minu rühm töötas? (Aktiivselt, mitte eriti aktiivselt, ei tulnud ülesannetega toime)

V. Kodutöö info. Lõige 14. Oska rääkida John Calvinist.

REFORMATSIOON JA

VASTUSREFORMATSIOON

Slaid 2

Reformatsiooni põhjused.

Reformatsioon Saksamaal.

Reformatsiooni levik Euroopas. Vastureformatsioon.

Ususõjad ja absoluutse monarhia tugevnemine Prantsusmaal.

Kuninglik valitsus ja reformatsioon Inglismaal. Võitlus merede domineerimise pärast.

Slaid 3

REFORMATSIOONI PÕHJUSED

Reformatsioon (lad. "Transformatsioon") – liikumine kristliku kiriku uuendamiseks.

Miks tekitas kirik laialdast rahulolematust?

Milliseid nõudmisi esitavad erinevad elanikkonnakihid?

Slaid 4

Leonardo

Kuidas muutsid renessansi kujud keskaegse inimese maailmapilti?

REFORMATSIOONI PÕHJUSED

Vabaneva inimese eneseteadvuse kasv

keskaegsest väärtussüsteemist.

Thomas More

Francois Rabelais

Leonardo da Vinci

William Shakespeare

Slaid 5

REFORMATSIOONI PÕHJUSED

2 Katoliku kiriku õpetus on lakanud

rahuldab paljusid eurooplasi

feodaalkorra lagunemise tingimustes

ja varajase kapitalismi elementide esilekerkimine.

Slaid 6

Paavst ja teoloogid. 16. sajandi karikatuur.

REFORMATSIOONI PÕHJUSED

3. Pettumus kirikus tõttu

osa teadmatus ja ebamoraalsus

preestrid, sealhulgas paavst.

Slaid 7

REFORMATSIOONI PÕHJUSED

4. Katoliku kiriku "kasumivaim".

(indulgentside müük).

Indulgentside müük. 16. sajandi gravüür.

Slaid 8

Johann Tetzel

REFORMeerimise TAOTLUS

“Ajage münti, päästke oma lähedasi! Niipea kui münt on mu kruusis, läheb patuse hing taevasse!

Slaid 9

Wittenbergi katedraali portaali.

REFORMAATSIOONI ALGUS

Slaid 10

REFORMAATSIOONI ALGUS

patte andestamata ilma meeleparanduseta,

andestuse annab Jumal, mitte raha eest,

parem on teha heategu kui tasuda,

kiriku peamine rikkus on Pühakiri.

Luther Martin

Slaid 11

REFORMAATSIOONI ALGUS

1521 – Wormsi Reichstag. "Sellel ma seisan ja ma ei saa teisiti."

Slaid 12

REFORMAATSIOONI ALGUS

Paul Tumann. Luther põletab paavsti bulla

Slaid 13

Saksi kuurvürst Friedrich Tark - Lutheri kaitsepühak

REFORMAATSIOONI ALGUS

Saksi kuurvürst Friedrich peitis Lutheri oma lossi keisri tagakiusamise eest. Seda ära kasutades alustas Luther tööd Piibli saksa keelde tõlkimisega, uskudes, et inimesed peaksid ise Pühakirja tekstiga kurssi viima.

Slaid 14

LUTERA KIRIK

Slaid 15

REFORMATSIOON SAKSAMAAL

Slaid 16

LUTERA KIRIK

KALVINISTI KIRIK

Slaid 17

1540 – jesuiitide ordu.

Võitlus usu puhtuse eest on inkvisitsioon.

Võitlus riigi tasandil kuningate ja nende alamate vahel (Hispaania, Prantsusmaa)

VASTUSREFORMATSIOON

Kiriklik poliitika on suunatud

peatada protestantismi levik.

Slaid 18

Ignatius Loyola

usu levitamine ja kaitsmine, "heade katoliiklaste" harimine;

ebasoodsas olukorras olevate inimeste õpetamine ja abistamine;

tsentralism ja hierarhia; vajadusel elu maailmas;

haridus, mis erinevalt rahandusordudest ei piirdunud ainult teoloogiaga, vaid hõlmas ka humanitaarteadmiste kompleksi valdamist.

JESUITIDE ORDU

Katoliku kloostriordu, asutatud 1537. aastal.

Ignatius Loyola. Paavsti poolt 1540. aastal heaks kiidetud

Slaid 19

UURIMINE

Auto-da-fe. Tundmatu kunstniku graveering.

Hispaanias põles aastatel 1481-1808 umbes 35 000 inimest

Slaid 20

USUSÕJAD

PRANTSUSMAA (1562–1598)

Slaid 21

USUSÕJAD

PRANTSUSMAA (1562–1598)

Katoliku Liiga meeleavaldus Pariisis (1590)

Slaid 22

USUSÕJAD

PRANTSUSMAA (1562–1598)

Navarra Henrik

Admiral Coligny

Slaid 23

USUSÕJAD

PRANTSUSMAA (1562–1598)

Slaid 24

USUSÕJAD

PRANTSUSMAA (1562–1598)

Edouard Deba-Ponsan. "Hommik Louvre'i väravas"

Slaid 25

Henry III Valois'st

Henry II de Guise

Navarra Henrik

"Kolme Henry sõda"

USUSÕJAD

PRANTSUSMAA (1562–1598)

Slaid 26

USUSÕJAD

PRANTSUSMAA (1562–1598)

1598 - Henry IV Nantes'i edikt.

Katoliiklus jäi riigireligiooniks, kuid hugenotid võisid vabalt praktiseerida kalvinismi.

Nantes'i edikt

Slaid 27

KUNINGLIK VÕIM JA

REFORMAATSIOON INGLISMAAL

Henry VIII Tudor:

1. Aragóni Katariina

2. Anna Boleyn,

3. Jane Seymour,

4. Anna Klevskaja,

5. Catherine Howard,

6. Ekaterina Parr

Elizabeth I (1558–1603)

Elizabeth Inglismaa valitsemisajal:

lõpetas reformatsiooni,

on saavutanud edu kaubanduses ja navigatsioonis,

alistas Hispaania.

REFORMAATSIOONI LÕPETAMINE

Slaid 31

Uute kristlike kirikute tekkimine.

Ilmaliku võimu tugevdamine ja rahvusriikide teke.

Katoliku kiriku ideoloogilise domineerimise nõrgenemine

Kirikumõisate sekulariseerimine.

Pühakirja teksti levitamine laiade masside seas.

REFORMAATSIOONI TULEMUSED

Slaid 32

Mis on reformatsiooni põhjused Saksamaal.

Tooge välja Martin Lutheri peamised õpetused. Milles näete põhjuseid, miks luteri kirik 21. sajandil eksisteerib.

Selgitage Calvini õpetusi ja kalvinistide kiriku ülesehitust. Kas nõustute väitega, et kalvinism aitas kaasa ettevõtluse arengule Euroopa riikides?

Tõstke esile reformatsiooni tunnused Inglismaal versus reformatsioon Saksamaal.

Selgitage anglikaani kiriku struktuuri, tooge välja selle erinevused katoliku kirikust.

Kas võib väita, et absolutism arenes Inglismaal välja Tudorite perioodil?

Laiendage reformatsiooni tunnuseid Prantsusmaal.

KÜSIMUSED JA ÜLESANDED

ENESEKOHTAMISEKS

Kuva kõik slaidid

§12. Reformatsiooni levik Euroopas. Vastureformatsioon.

Voronkov D.P.

MBOU gümnaasiumi number 7.


Jean Calvin

  • 10. juuli 1509 – 27. mai 1564;
  • Alates 1632. aastast - protestant;
  • Protestantliku jutlustamise ja protestantliku kirjanduse levitamise eest kiusati teda taga ja lahkus Prantsusmaalt 1535. aastal;
  • Teosed: "Hingede uni", "Kristliku usu õpetus", "Katekismus";
  • Alates 1536. aastast - Genfis: ta jutlustab, muutub järk-järgult linna autoriteetseimaks inimeseks.

John Calvini ideed

  • Iga kirikukogukond peaks nautima enesevalitsemist usuasjades;
  • Kõik, mida Piibel ei nõua, tuleb kirikust eemaldada;
  • Jumal on kõiges suveräänne;
  • Mõned inimesed määras Jumal algselt päästmiseks, teised aga hävitamiseks. See ettemääratus ei sõltu inimesest ja tema eluviisist;
  • Ainult Pühakiri on eksimatu ja kogu inimtöö (isegi paavsti enda) ei ole püha;
  • Jumal lõi mehed ja naised perede loomiseks ja laste saamiseks, seega pole mungatöö Jumalale meelepärane.

John Calvini reformid

  • Genfis asutati kalvinistide kirik;
  • Calvin koondas järk-järgult kogu võimu linnas;
  • Kiriku põhikiri nägi ette 12 vanema valimist, kes jälgisid usklike elu;
  • Surmanuhtlust kasutati laialdaselt;
  • Genfis kadusid peeglid, teatrid, pühad. Uus kirik taunis igasugust meelelahutust.

Vastureformatsioon - See on kirikupoliitika protestantismi leviku vastu võitlemiseks

Protestantismiga võitlemise meetodid:

  • usutunnistus;
  • Kiriku vaimne ja struktuurne rekonstrueerimine;
  • kloostriordud;
  • Poliitiline tegevus.

Paavst Pius IV

  • « Keelatud raamatute register»: Taga ei kiusatud mitte ainult autorit, vaid ka müüjat, kirjastajat ja lugejat;
  • Tellimus luuakse jesuiidid protestantismi vastu võitlemiseks;
  • Katoliku Kiriku oikumeeniline nõukogu Tridendis(1545 - 1563): protestantismi tagasilükkamine, paavsti vaieldamatu võimu kehtestamine.

jesuiitide ordu

  • Jeesuse Selts – meeskloostriordu;
  • Lisaks kolmele peamisele tõotusele (vaesus, kuulekus ja kasinus) annavad nad neljanda – "kuulekuse paavstile misjoniküsimustes".

Asutaja on St. Ignatius Loyola,


Reformatsioon on laiaulatuslik liikumine katoliku kiriku vaimseks uuendamiseks ja reformimiseks. 18. oktoobril 1517 annab paavst Leo X välja absolutsiooni bulla ja indulgentside müügi, et „aidata Püha kiriku ehitamist. Peetrus ja ristiusu hingede päästmine”.




Reformatsioon, 95 teesi Luther väidab, et meeleparandust ei tehta sakramendiaktis, vaid see kestab kogu kristlase elu.eriõigused pattude andeksandmiseks. Kokkuvõtteks paneb ta aluse ristiteoloogiale, mille kohaselt ei tohi taevasse siseneda mitte raha, vaid muredega.





Jean Calvin (gg.): Jean Calvin sündis 10. juulil 1509 Noyoni linnas Prantsusmaal Picardie provintsis. 14-aastaselt saatis isa ta Pariisi ülikooli humanitaar- ja õigusteadust õppima. Pariisis õppis ta dialektikat. Talle kuulus kogudus, kus ta 18-aastaselt jutlustas. Isa nõuandel naasis ta Pariisi ja asus õppima õigusteadust. Jean Calvin sündis 10. juulil 1509 Noyoni linnas Prantsusmaal Picardie provintsis. 14-aastaselt saatis isa ta Pariisi ülikooli humanitaar- ja õigusteadust õppima. Pariisis õppis ta dialektikat. Talle kuulus kogudus, kus ta 18-aastaselt jutlustas. Isa nõuandel naasis ta Pariisi ja asus õppima õigusteadust.


Kalvinism Tema õpetuse põhijooneks on tingimusteta ettemääratuse õpetus, mille kohaselt Jumal on igavikust saati määranud ühed inimesed päästmiseks ja teised hävinguks. See õpetus oli aluseks luterlikule protestantismi järel teisele harule, kalvinismile.


Kalvinistide (presbüterlaste) kirik. Tema kirik tunnustas ainult kahte riitust: ristimist ja armulauda. Kirikukogukond nautis omavalitsuse õigust. Ta valis ja kontrollis oma juhte – vanemaid (st vanemaid). Pastorid segasid koguduseliikmete privaatsust. Asjade arutamiseks koguneti kogu kogukonnaga ja tehti vajalikud otsused.

1. Teema: ajalugu

2. Hinne: 7

3. Õpik (UMK): Yudovskaya A.Ya, Vanyushkina LM .. Uue aja ajalugu 1500-1800: Õpik. 7 cl eest. Üldharidus. asutused, M, Haridus, 2013

4. Tunni teema: Reformatsiooni levik Euroopas. Vastureformatsioon.

5. Tunni tüüp:Õppetund uute teadmiste avastamiseks

Lae alla:


Eelvaade:

Tunni ülevaade

Tehnoloogiatunni kaart

  1. Õpetaja andmed: Titova Alsu Irikovna
  2. Töökoht: Munitsipaaleelarveline õppeasutus "Tatarstani Vabariigi Zelenodolski munitsipaalrajooni keskkool nr 7."
  3. 2. Teema: ajalugu
  4. Hinne: 7
  5. Õpik (UMK): Yudovskaya A.Ya, Vanyushkina L.M .. Uue aja ajalugu 1500-1800: õpik. 7 cl eest. Üldharidus. asutused, M, Haridus, 2013
  6. Tunni teema: Reformatsiooni levik Euroopas. Vastureformatsioon.
  7. Tunni tüüp: Õppetund uute teadmiste avastamiseks
  8. Varustus: KORRALID, markerid ja magnetid, projektor, arvuti, õpik.
  9. Tunni eesmärgid planeeritud õpitulemustena, planeeritud taseeesmärkide saavutamine:

Kavandatavate koolitustegevuste tüüp

Õppetegevus

Planeeritud õpitulemuste saavutamise tase

Teema

  1. Õppige määratlema termineid antud teemal
  2. Õppige tuvastama antud teemal isiksusi
  3. Õppige kindlaks määrama sündmuste põhjuslikke tegureid ja nende rolli hilisemas ajaloos.

1. Õppige defineerima mõisteid: reformatsioon, revolutsioon, ususõjad, luterlus, protestantism.

2. Õppige tuvastama isiksusi: Martin Luther.

Jean Calvin.

3. Õppige kindlaks tegema: reformatsiooni põhjused, kulg, tulemus ja tähendus.

Metasubjekt

Regulatiivne: kavandama oma tegevust vastavalt ülesandele ja selle täitmise tingimustele, hindama toimingute õigsust

Kognitiivne: iseseisvalt tuvastada ja sõnastada kognitiivne eesmärk, kasutada ülesannete lahendamisel üldisi meetodeid

Kommunikatiivne:osalevad kollektiivses probleemide arutelus, on aktiivsed suhtluses kommunikatiivsete ja tunnetuslike ülesannete lahendamisel

Ajalooallikaga töötamine annab võimaluse õppida tekstiga töötamist, esile tõsta peamist ja teisejärgulist.

Isiklik

Näidake üles heatahtlikkust ning emotsionaalset ja moraalset vastutulelikkust, empaatiat kui teiste inimeste tunnete mõistmist ja empaatiat nende vastu

Poisid realiseerivad end projektitöös, mis viiakse läbi tunni ajal rühmas ja selleks valmistudes, kus antud ülesannete lahendamiseks on vajalik igaühe arvamus.

Tunni etappide tunnused

Tunni etapp

Aeg, min

Ülesanded

Töömeetodid ja tehnikad

TOIT*

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Organisatsiooniline etapp.

1 minut

Aktiveerige õpilased tööle

Verbaalne meetod

Tervitused

Tervitused

Tunni eesmärgi ja eesmärkide avaldus. Õpilaste õppetegevuse motiveerimine.

Teadmiste värskendus.

10 min

1.määratle tunni probleem

Täpsemalt käsitletud 1. ja 2. lisades

Verbaalne meetod

Visuaalne meetod

Praktiline meetod

Frontaalne, individuaalne

1. JUHTUM luuletus, et määratleda probleem: millega erinevad elanikkonnarühmad ei nõustu. Mõiste REFORMATSIOON definitsioon, põhjused, peamised esindajad ja nende ideed ning katoliku kiriku reaktsioon reformatsioonile

Õpilased peaksid tuvastama:Vastused: - Rooma ülerikastamine

Absoluutsioon raha eest

Reliikviate müük

Vaimulike pettus

Lihtrahva ärakasutamine

Preestrite suitsetamine ja jooming

Reformatsioon on liikumine kiriku ülesehitamiseks.

2. etapp Uute teadmiste esmane assimilatsioon.

Esialgne mõistmise test

Esmane ankurdamine

15 minutit

Tunni ülesande lahendamine

1. usuliikumine, mis vastandub katoliku kiriku vaadetele

2. Imp. Püha Rooma Karl 5 toetas paavsti ja käskis lõpetada kirikumaade üleandmine riigivürstide kätte, nad ei nõustunud ja protestisid.

3. Mehe kohus on olla hea töömees, tunda oma kohta, ametit

4. Teeni raha Jumala auks.

Verbaalne meetod

Visuaalne meetod

Praktiline meetod

Frontaalne, rühm

2. JUHTUMI ettevalmistamine

1) riik

2) aeg

3) ametlik nimi

4) arvamuse avaldamise vorm

5) ideed

6) kuidas see mõjutas lihtrahva elu.

Probleemi lahendamiseks jagatakse poisid rühmadesse ja töötavad

1. Protestantluse põhiideede definitsioon: peamine on uskuda iseendasse, mitte Jumalasse.

2. Jagatakse rühmadesse ja töötatakse vastavalt põhiesindajatele.

3. Teie enda projektide kaitsmine.

Kodutöö info, juhised selle täitmiseks

4 minutit

Kodutöö probleemi avaldus

Püha Bartholomeuse öö

vastureformatsioon

Verbaalne meetod

Frontaalne, individuaalne

Kodutöö selgitus.

Probleemiks oli see, kas on inimesi, kes reformatsiooniga ei nõustunud.

Püha Bartholomeuse öö – võta üritus lahti

Vastureformatsioon – nähtuse lahti võtmine.

Peegeldus

10 min

Tee kokkuvõte.

Andke nähtusele hinnang



NS - positsiooni
O - selgitus (või põhjendus)
P on näide
KOOS - tagajärg (või otsus)

Verbaalne meetod

Visuaalne meetod

Praktiline meetod

Frontaalne, rühm

3. JUHTUMI ettevalmistamine

Lapsi kutsutakse üles selgitama reformatsiooni plusse ja miinuseid.

Probleemi lahendamiseks jagatakse poisid rühmadesse ja töötavad vastavalt valemile, tõestades järgmisi sätteid:

Usun, et reformatsioon on negatiivne nähtus, mis jättis Euroopa ajalukku ereda jälje.

Usun, et reformatsioon on positiivne nähtus, mis jättis Euroopa ajalukku ereda jälje.

Lisa 1

Töötage luuletuse juhtumiga number 1, määratledes, millega erinevad elanikkonna segmendid ei nõustu. Mõiste REFORMATSIOON definitsioon, põhjused, peamised esindajad ja nende ideed ning katoliku kiriku reaktsioon reformatsioonile

Rahvastikukiht

Vürstid, feodaalid

Linnarahvas

Talupojad

Kindral

1. Nördimine vaimulike elukorralduse, luksuse ja meelelahutuse üle.

2. Rahulolematus Kiriku kümnise maksmise kohustusega

3. Usuliste ametikohtade müümine ja altkäemaksu võtmine

4. Indulgentside müük

Eriline

1. Vaimulike sekkumine vürstide asjadesse.

2. Püüdlus saada osa kirikumaadest

1. Rahulolematus linnaosas asuvate kloostrite maksudega

1. Rahulolematus koguduse osaluse suurenemisega.

2. Tohutud kiriku väljapressimised talupoegadelt.

Juhtum 1.

Eesmärk: selgitada välja reformatsiooni põhjused

Teabeallikas: saksa linnapoeet Hans Sachs (16. saj), Nürnbergi kingsepp.

Preestritel on peaaegu kõik kaubad,

Ostke vaid - nii noored kui vanad!

Seda teavad iga pop ja munk

Jumala koda muudetakse turuks:

Andke reliikviatele tulu

Ja mis kõige tähtsam – kirikutes on

Boyko indulgentside müümine,

See on lambalüpsmise eesmärk!

Kirikumeeste hulk on ahne.

Pikalt röövimisega harjunud,

Häbematus pettuses elamine

Kirikumees valetab ilmikutele nutikalt:

Härjahamba üleandmine reliikviate eest,

Ta puudutab neid kergelt

Haige inimesele - ja ta kogub austust ...

Rahvast vaevavad preestrid,

Ärge arvestage tema ebaõnne:

Talvel ja suvel painutab ta selga,

Et neile kümnist maksta.

Kui sa ei maksa, on nad neetud

Aetakse välja, küünlad visatakse järele,

Teisi tuleks heidutada.

Kas pole häbi tööd teha

Talupojale päevade kaupa,

Preesterlikest lakeidele

Kõrtsides sai istuda

Kas suitsetamine ja joomine on jumalakartmatu?

Hans Sack

Juhtum number 2.

Sihtmärk: definitsioonid reformatsiooni ideoloogide tegevusest: Martin Luther, John Calvin.

7 eraldi lehte, millest igaühel on eraldi teave:

1) riik

2) aeg

3) ametlik nimi

4) arvamuse avaldamise vorm

5) ideed

6) kuidas see mõjutas lihtrahva elu.

  1. Iga eraldiseisva lehe täidab meeskonnaliige.
  2. Portree: Martin Luther. Jean Calvin.

Juhtum number 3 Whatmani paberileht, millel kuvatakse POPS-i valem.

Eesmärk: hinnata nähtust.

POPS valem – õpilastel palutakse kirjutada neli lauset,
peegeldades järgmist nelja POP valemi punkti:
NS - positsiooni
O - selgitus (või põhjendus)
P on näide
KOOS - tagajärg (või otsus)

1. Esimene lause (positsioon) peab algama sõnadega:
"Ma arvan, et…".

2. Teine lause (selgitus, oma seisukoha põhjendus) algab sõnadega: "Sest ...".

3. Kolmas lause (keskendunud oskusele tõestada oma seisukoha õigsust praktikas) algab sõnadega: "Ma võin seda näitega tõestada ...".
4. neljas lause (uurimine, kohtuotsus, järeldused) algab sõnadega:
"Selle põhjal järeldan, et ...".




 


Loe:



Lapse soo määramine südamelöögi järgi

Lapse soo määramine südamelöögi järgi

See on alati põnev. Kõigis naistes tekitab see erinevaid emotsioone ja kogemusi, kuid keegi meist ei taju olukorda külmavereliselt ja ...

Kuidas teha dieeti gastriidiga lapsele: üldised soovitused

Kuidas teha dieeti gastriidiga lapsele: üldised soovitused

Selleks, et gastriidi ravi oleks tõhus ja edukas, tuleb last korralikult toita. Gastroenteroloogide soovitused aitavad ...

Kuidas on õige käituda mehega, et ta armuks?

Kuidas on õige käituda mehega, et ta armuks?

Mainige ühist sõpra. Vestluses ühise sõbra mainimine võib aidata teil luua mehega isikliku sideme, isegi kui te pole eriti hea ...

Vene maa bogatyrs - nimekiri, ajalugu ja huvitavad faktid

Vene maa bogatyrs - nimekiri, ajalugu ja huvitavad faktid

Tõenäoliselt pole Venemaal sellist inimest, kes poleks kangelastest kuulnud. Kangelased, kes jõudsid meieni iidsetest vene lauludest-legendidest - eepostest, on alati olnud ...

feed-image Rss