Kodu - Uksed
Kõnemäng kehaosade teemal. Õppetunni kokkuvõte kõne leksikaalsete ja grammatiliste aspektide arendamisest keskmises rühmas. Teema: “Kehaosad” kõnemotoorika harjutuste ja näpumängude abil. Ürituse tehniline kaart

Tunni märkmed

kõne leksikaalsete ja grammatiliste aspektide arendamisest

keskmises rühmas.

Teema:

"Kehaosad"

kõnemotoorika harjutuste kasutamine

ja näpumängud.

Eesmärgid:

Täpsustage, laiendage ja aktiveerige sõnavara teemal Arendada kuulmis- ja visuaalset tähelepanu, mälu ja peenmotoorikat Tugevdada pöidla vastandamise oskust ülejäänud osadega, aidata meeles pidada sõrmede nimetusi Arendada meelte tundlikkust, õppida aistinguid korreleerima. meeltega Õppige õigesti kasutama nimisõnu TV-vormis. ja P. p ühikut. ja paljud teised h. Õppige oma keha suhtes ruumis liikuma, et mõista ja järgida kaheastmelisi juhiseid. Arendada organiseeritud käitumise oskusi. Kujundada emotsionaalset ja rõõmsat suhtumist näpumängudesse.

Tunni materjal:

Pildid: lill, seen, pall, ruut, ring (visuaalse analüsaatori jaoks)

Tsellofaanist kott, paber, vesi ja 2 klaasi (kuulmisanalüsaatori jaoks)

Mandariin, sidrun, küüslauk, šokolaad (lõhna saamiseks)

Porgand, õun, šokolaad (maitseanalüsaatori jaoks)

Mänguasjad: püramiid, matrjoška, ​​pall, kuubik, auto (imeline kott)

Pildid kehaosadest ja inimestest. Pall mänguks. Silmaklapp. Igale lapsele kastanid ja kreeka pähklid. 2 kasti (sinine ja roheline).

E. ja S. Železnovi kõnemotoorsete mängude helisalvestus

Tunni edenemine.

I. Org. hetk. Tervitused.

Lapsed ütlevad tere.

Viisakad inimesed tervitavad üksteist alati. Meil on väga head abilised, kes aitavad meil mängida, joonistada, süüa, riietuda ja emmest kinni hoida. Mis abilised need on? (KÄED)


Jah, need on meie käed ja nobedad sõrmed, mis teavad ka tere öelda.

Mäng: "Sõrmed ütlevad tere"

Pöial “tervitab” ükshaaval teistega, alustades nimetissõrmest.

Tere, indeks!

Tere keskmine!

Tere, nimetu!

Kuidas sul läheb, väike sõrm?

II. Sissejuhatus teemasse.

1. Mäng: "Mis on muutunud?" Tahvlil on pilt "lillest", seejärel katke see ekraaniga ja muutke pilt "seeneks" (ruut, ring ...)

Mis aitab pilte ära tunda? (SILMAD)

Kas sa näed neid pilte? kuidas? (SILMAD)

Postitage pilt "silmadest"

2. Tee ekraani taga hääli - sahise kotti, kortsu paberit, kalla vett...

Lapsed arvavad esemeid.

Mida sa nüüd tegid? Kuidas sa arvasid, mida ma siin varjan? (KUULATUD)

- Kuidas kas sa kuulasid? (KÕRVAD)

Postitage pilt "kõrvadest"

3. Lõhna järgi arvamine. (mandariin, sidrun, küüslauk, šokolaad)

Kuidas sa arvasid? Mida sa lõhnasid? (NOSOM)

Pilt "nina"

4. Mäng: “Imeline kott” – Kuidas sa teada said?

Sa ei näinud, ei kuulnud, aga arvasid, millega? (KÄED, SÕRMED)

Pilt "käsi"

5. Maitse järgi oletamine. (porgand, õun, banaan, šokolaad)

Sulgege lapse silmad ja laske tal mõnda tükki proovida.

Mis aitas teil toote ära tunda? (SUU) Kuidas me sööme? (RTOM)

Pilt "suu"

III. Kinnitage teema

Vaata, mida sa tahvlil näed? (KEHAOSAD)

Milliseid kehaosi meil veel on? (pane üles inimese pilt). Kui neil on raske, näitab logopeed inimese pildil kehaosi (lapse nimi)

Kõnemäng õues:

Nimetame sõnad: nina, kõht, põlved, kontsad,

Otsmik, pea tagaosa, pea, huuled, puusad ja abaluud...

Kael, õlad, sõrmed, küüned, kehaosad, mida uurime,

Rusikad, peopesad, küünarnukid, me nimetame kehaosadeks.

Tegusõnastiku aktiveerimine. Pallimäng.

Logopeed viskab palli lapsele, nimetades kehaosa, laps tagastab palli, nimetades, milliseid toiminguid see organ teeb.

Juhised: "Ma nimetan ühe kehaosa ja teie ütlete mulle, mida me teeme."

Mida me oma silmadega teeme? (vaata, pilgutab, sulge, ava)

Nina? (hingake, nuusutage, puhuge nina)

Suuga? (rääkimine, söömine, naeratamine, karjumine, naermine...)

Oma kätega? (puudutage, võtke, plaksutage)

Kas jalgadega? (hüpata, kõndida, trampida, joosta...)

Ruumis orienteerumine, juhiste mõistmine ja järgimine.

"Parem - vasak" - kaheastmelise käsu täitmine:

Võtke paremasse kätte kastan ja vasakusse pähkel. Kontrollige õigsust.

Mis on su paremas käes? Mis sul vasakus käes on? Millises käes on kastan? Kummas käes pähkel on?

Nüüd pigistage kastan ja pähkel tihedalt kokku ja hoidke all, kuni loen 5-ni.

Asetage pähkel sinisesse ja kastan punasesse kasti.

Nimisõnade aktiveerimine kõnes tavakäände ainsuse vormis. ja paljud teised numbrid

Mäng: “Kaelkirjakute juures...” Kõne ja liikumise sünkroniseerimine. (Železnova)

Kaelkirjakutel on kõikjal laigud, laigud, laigud, laigud.
Kaelkirjakutel on kõikjal laigud, laigud, laigud, laigud. Plaksutame peopesadega üle kogu keha.




Elevantidel on igal pool volte, volte, volte, volte.

Näpime ennast, justkui korjaks volte.

Otsmikul, kõrvadel, kaelal, küünarnukkidel,
Ninale, kõhule, põlvedele ja sokkidele.
Mõlema nimetissõrmega puudutame vastavaid kehaosi.


Kassipoegadel on kõikjal karusnahk, karusnahk, karusnahk, karusnahk.
Silitame ennast, justkui siluksime karusnahka

Otsmikul, kõrvadel, kaelal, küünarnukkidel,
Ninale, kõhule, põlvedele ja sokkidele.
Mõlema nimetissõrmega puudutame vastavaid kehaosi.


Ja sebral on triibud, igal pool on triibud.
Joonistame peopesade servad mööda keha (joonistame triibud)

Otsmikul, kõrvadel, kaelal, küünarnukkidel,
Ninale, kõhule, põlvedele ja sokkidele.
Mõlema nimetissõrmega puudutame vastavaid kehaosi.

IV. Tulemus: Mida me täna tegime?

Mis aitab meil hingata, süüa, rääkida, vaadata, kuulda...?

Kuidas me kõiki neid osi nimetame? (KEHAOSAD)

Hästi tehtud! Sa tegid väga head tööd, eriti Sasha, Maša…. (kiitke kõiki lapsi)

Varajase ja nooremaealistele lastele mõeldud logorütmilise tunni kokkuvõte.

Eesmärgid:
Ideede selgitamine näo ja selle osade kohta;
Näo osade nimede aktiveerimine laste kõnes: nina, silmad, suu, kõrvad, põsed, otsmik;
Arendada ruumilist orientatsiooni oma keha diagrammil;

Varustus:
helisalvestused marsi-, polka-, hällilauluga
nukk Maša

Tunni käik:
I Sissejuhatav osa.
Soojendus-marss.
Muusika saatel kõnnivad lapsed üksteise järel ringis - algul marsirütmis, seejärel lülituvad kergele jooksule polka rütmis; siis marsivad uuesti.

II Põhiosa.
Vestlus.
Maša tuleb külla, tal on mustus (plastiliini) ninas.
Õpetaja küsib: “Miks, Maša, sa nii räpane oled?
Nukk (õpetaja häälega): „Kui räpane? Mis on minus räpane?" Lapsed vastavad: "Nina".
Õpetaja küsib: "Maša, pese oma nina."
Masha: "Olgu, aga ma ei tea, kus see mul on..."
Õpetaja: "Mis, sa ei tea, kus su nina on? Kas sa tead, kus on silmad ja suu? Kas sa tead, kus su keel on?" Masha: "Ei, ma ei tea"
Õpetaja: "Aga meie lapsed teavad ja nüüd nad näitavad ja õpetavad teile."
Luuletus näoilmete ja artikulatsiooni arendamiseks.
Need on silmad. Siin me läheme. (näitab kätega)
Need on kõrvad. Siin me läheme. (näitab kätega)
See on nina, see on suu (kätega näidata)
Ja suus on keel. (torkake keel välja)
Ja seal on ka hambad, (naerata, hambaid näidates)
Ja kaks ilusat huult. (lakku enne
ülemised ja seejärel alumised huuled)
Luuletust korratakse 2-3 korda.
Õpetaja küsib, kas Maša mäletab, mis sul on. Nüüd tule, puhasta oma nina.
Õpetaja: Kus see kõik asub, mida me näitasime, millisel kehaosal?
Masha: Siin. (nägu)
Õpetaja: See on õige, Maša.
Siin on nägu (õpetaja näitab käega nägu) Ja kus, lapsed, teie nägu on?
Lapsed kordavad liikumist.
Mäng Mashaga.
Masha tahab lastega mängida. Ta palub lastel näidata ja nimetada osa näost: ma unustasin midagi, näidake mulle - kus on kõrvad? (Kus on silmad? Kus on nina? Jne.) Küsib siis lastelt ükshaaval ning õige vastuse ja ettenäitamise saatel patsutab pähe ja ütleb: Hästi tehtud! Õige.
Õues mäng.
Maša ja lapsed magavad vaikse ja aeglase muusika saatel.
Lapsed nukuga tantsivad ja plaksutavad käsi kiire, liikuva meloodia saatel.
Kingitus Mashale.
Et Maša midagi ei unustaks, kutsub õpetaja lapsi tema jaoks pilti joonistama. Suurele paberilehele, millel on eelnevalt joonistatud ring, joonistavad lapsed silmad, nina, suu ja kõrvad. Kingitused tehakse nukk Mashale.

III. Lõpuosa.
Õpetaja tugevdab koos lastega näoosade nimesid ja kuvamist.
Toimub viimane marss.

Järgmisel õppetunnil tuleb taas nukk Maša, ülesandeid tugevdatakse ja raskendab täitmise tempot. Lisatud harjutused “Mul on...”, “Vesi”
"Mul on..."
Mul on silmad, et näha.
(Puudutage silmi.)
Mul on kõrvad kuulmiseks.
(Puudutage oma kõrvu.)
Mul on jalad jooksmiseks.
(Jookse kohale.)
Mul on käed lehvitada.
(Lehvib kätega.)
Ja mul on ainult üks nina.
(Puudutage oma nina.)
Mul on keel, et öelda "tere"
(Näita keelt.)
Ja roosilised põsed, mida saab kõdistada,
(Puudutage põski)
"Vesi"
Vesi, vesi,
Pese mu nägu
Peske silmi
Pese suud
Pese oma nina
Pese oma kõrvu!

Kas olete mures oma lapse kõne pärast? Teie laps on 4-aastane, kuid tema kõne on teistele raskesti mõistetav? Või äkki on ta juba 5-aastane, kuid hääldab teatud häälikuid valesti, asendab need teistega või jätab neist täiesti mööda?

Esimese asjana peate konsulteerima logopeediga ja järgima tema soovitusi, kuna artikulatiivne võimlemine valmistab kõneorganeid ainult helide tekitamiseks ette, kuid ei tekita!

Vanemad on sageli oma lapse kõne hindamisel kallutatud ja neile võib isegi meeldida lapse "lapselik" kõne ning mõned vanemad julgustavad "beebimist", mis on täiesti vastuvõetamatu.

Kogenud spetsialist aitab teil mitte maha magada hetke, mil peate heli häälduse parandamisega tõsiselt tööd tegema.

Et lapsevanematel oleks mugav jälgida helide õigeaegset ilmumist oma lapse kõnes, pakume tabelit, mis annab ligikaudse ajavahemiku täishäälikute ja kaashäälikute lõplikuks omandamiseks lastel.

Tabel näitab, et 5-6-aastaseks saades peaks laps omandama kõigi kõnehelide õige häälduse. Kui seda ei juhtu, siis ei saa rääkida nn ealisest keelekõlalisusest, kui mõne heli puudumine või nende asendamine on aktsepteeritav ega tekita tõsist muret.

Helide õigeaegse ilmumise viivitus näitab, et on erilisi põhjuseid, mis takistavad lapsel helisid iseseisvalt hallata. Häired, puudujäägid ja hääldusvead nõuavad spetsiaalset logopeedilist abi.

Kui teete 4-aastase lapsega artikuleerivat võimlemist, aitab see tal õigeaegselt omandada õige heli häälduse ja 5-6-aastastel lastel - valmistada artikulatsiooniorganid ette nende helide tekitamiseks, mida ta ei suutnud. meister omaette.

Enne tundide alustamist peate selgelt teadma, milliseid helisid teie laps on häirinud; kas ta teab oma kehaosade nimetusi, artikulatsiooniorganeid ja nendes orienteerumist.

Paluge lapsel näidata (ja koos temaga näidata) üla- ja alahuul, ülemised ja alumised hambad, keeleots, esi- ja külghambad, suulae, lõug, suunurgad, parem ja vasak põsk.

Kehaosade ja nägude tundmist saab mängudes tugevdada.

Mäng "Jutu osuti"

Täiskasvanu loeb luuletust ja näitab koos lapsega näoosi ja artikulatsiooniorganeid. Kas sa oled juba väsinud?
Näita mulle mu kätt:
See on õige põsk
See on vasak põsk.

Sa oled tugev, mitte nõrk,
Tere, ülahuul,
Tere alahuul,
Ma armastan sind mitte vähem!

Huultel on üks omadus -
Naeratus on neisse lukustatud:
Paremal - suu parem nurk,
Vasakul - suu vasak nurk.

Tõmmake lõug alla
Et lõualuu langeks.
Seal - ma pole harjunud kõndima -
Keel peidab end arglikult.

Ja ümberringi on terve rida
Alumised hambad on:
Külg vasak, parem,
Ees on hammaste raam.

Lae asemel suulae
See asub suus keele lähedal.
Ja kui suu avanes,
Keel läks ette.

Huvitav pilt:
On näpunäide, on selg,
Seal on külgmised servad -
Ma tean suust kõike!

Mäng "Korrake kõike pärast mind, lihtsalt ärge näidake oma põski (nina, kõht, hambad ...)"

Sihtmärk. Kontrolli oma teadmisi keha- ja näoosade kohta, arenda tähelepanu.

Liiguta. Täiskasvanu nimetab ja näitab keha- ja näoosi üsna kiires tempos, püüdes last “üle kavaldada”. Laps peab olema ettevaatlik ja mitte näitama “keelatud” kehaosa ega nägu.

Enne kui hakkate artikulatsiooniharjutusi tegema, peate välja selgitama, kuidas teie laps ruumis navigeerib: kas ta suudab näidata, mis on paremal, vasakul, ees, taga, ülal, all; kas ta teeb vahet parema ja vasaku käe vahel. Ilma selleta on liigendvõimlemise sooritamine lapse jaoks võimatu või äärmiselt keeruline.

Mäng "Naljakad figuurid"

Lastele antakse juhiseid. Näiteks:
1. "Laiutage parem käsi ette ja sulgege vasak silm vasaku käega."
2. "Haarake vasaku käega oma paremast kõrvast ja parema käega vasakust kõrvast."
3. "Pane vasak käsi kuklale, parem käsi kõhule ja parem jalg kannale."
Siis sõltub kõik teie kujutlusvõimest. Mängige koos oma lapsega.

Harjutus "Meie käed"

Seda harjutust tehakse väikeste kummipallidega.
See käepide on õige (pall peopesal),
See on vasak käsi (pall peopesal),
Ma vajutan pallile
Ja ma teen harjutusi:
Parem on tugev (pigistame palli paremasse rusikasse),
Vasak on tugev (vasakul),
Mul on pastakad
Osav, osav (veereta palli meie peopesade vahel).

Harjutus "Laadimine"

Teeme liigutusi vastavalt luuletusele.

Käed külgedele, rusikas,
Avame selle küljele (see tähendab vööle).
Käed püsti, rusikasse, avame need ja veereme külili.
Käed ette, rusikas, avame need küljele.
Käed õlgadele, rusikas, lahti ja küljelt.

Harjutus "Mag"

Esitatakse kummipalliga. Soodustab peenmotoorika ja ruumis orienteerumise arengut, eessõnade õiget mõistmist (kasutame neid kindlasti artikuleeriva võimlemisharjutuse selgitamisel).
Käe taga (pall peidetakse vaataja eest peopesa taha ja hoitakse pöidlaga) ja käe all (sirge käsi, peopesa allapoole, pöial hoiab palli).
Käe alt puhkama (pall võetakse teise käega seda hoidva peopesa alt ja asetatakse käeseljale).
Pall tiirleb üle käe (üks käsi on sirge, peopesa allapoole, teine ​​käsi palliga tiirleb selle kohal),
Nüüd põgeneb ta tema eest (palliga käsi näib eemalduvat teisest käest).
Hoidke seda sõrmede vahel (vastavalt),
Ja pane see peopessa (vastavalt).
Mööda peopesa (rullige sõrmeotstest peopesa keskkohani),
Läbi sõrme (keerake üle peopesal lamava pöidla).
Ja tantsime ümber randme (ringime ümber ühe käe randme).

"Logopeedilised harjutused. Artikulatsioonvõimlemine." T.A. Vorobjova, O.I. Krupenchuk

Logopeedilise ettevalmistusrühma laste kõne leksikaalsete ja semantiliste komponentide arendamise õppetunni kokkuvõte teemal "Inimese kehaosad"

Materjali kirjeldus: Pakun teile kokkuvõtet õppetunnist laste kõne leksikaalsete ja semantiliste komponentide arendamise kohta logopeedilises ettevalmistusrühmas teemal "Inimese kehaosad". See materjal on kasulik logopeedidele ja lasteaiaõpetajatele.

Sihtmärk:
Tunnustusoperatsioonidel põhinev mõtlemise korrigeerimise koolitus.
Kinnitada laste teadmisi inimkeha osadest, nende eesmärgist ja hoolikast kohtlemisest.
Harjutada kõnes keeruliste lausete koostamist ja kasutamist eessõnaga “eest”; datiivikäände grammatilise kategooria kasutamine.
Harjutage polüsemantiliste sõnade erinevate tähenduste kasutamist.
Jätkake fraseoloogiliste üksustega tutvumist.
Aktiveerige laste sõnavara, arendage oskust õigesti konstrueerida lauseid ja loogiliselt mõelda.
Varustus: plakat inimese ehitusest; pildid, mis kujutavad inimese kehaosi; veebipaigutus ja kaheksakesi silmavõimlemiseks, inimkeha šabloonid, värvilised pliiatsid, magnetofon, kassett, mitmetähenduslikud pildid: nina, keel.

Tunni edenemine.
I. Organisatsioonimoment
Täna on tunnis palju huvitavat ja kasulikku. Istuge mugavalt tagasi:
II. Ma tahan teile öelda mõistatusi:
1.Kaks naabrit on rahutud.
Päev tööl, öö puhkamas. (Silmad).
2. Kui teda poleks olnud, poleks ma midagi öelnud. (Keel).
Sõna polüseemia: keel.
3. Kahe valgusti vahel olen keskel üksi. (Nina).
4. Kogu oma elu on nad võistelnud,
Kuid nad ei saa üksteist ületada. (Jalad).
5. Kahel emal on kummalgi viis poega,
Üks nimi kõigile. (Sõrmed, käed).
- Poisid, öelge mulle, mille kohta ma mõistatusi küsisin? (Inimkeha osade kohta)
Täna räägime sellest tunnis.
III. Aga kõigepealt tahan teile rääkida (koomilise) loo “Pea”.
- Kuula tähelepanelikult.
Elas kord pea. Sellel oli ülaosas kroon, taga kuklas, külgedel kõrvad ja ees nägu. Peas oli troon – kael. Ja kael oli kehaga sõber, kael hindas keha. Torsos olid käed ja jalad. Kätel olid abaluud ja jalgadel kontsad. Kätel olid küünarnukid ja sõrmedel küünised. Kõik kehaosad on olulised, kõik osad on inimesele vajalikud!
IV. Poisid, öelge mulle, millistest kehaosadest me selles loos räägime?
Laste vastused.
- Miks sa arvad, et inimesel on silmi vaja? (Et näha ümbritsevat maailma..)
- Kuidas peaksite oma silmi kaitsma? (Ära vaata televiisorit lähedalt..)
- Jah, poisid, silmad väsivad väga sageli ja neile tuleb puhkust anda.
Teeme nüüd silmaharjutusi.
Selgitage fraasi tähendust: me näeme kellegi teise silmas täppi, kuid me ei märka palki enda silmas.
V. Harjutus “Silmaga laskmine; pilgutage silmi; jälgi silmadega mööda võrku liikuvat ämblikku, mitmevärvilised kaheksad.”
- Poisid, mille jaoks kõrvad on? (Laste vastused).
- Kuidas neid kaitsta? (Laste vastused).
Selgitage fraseoloogilist fraasi: Karu astus kõrva peale.
- Poisid, kõrvapulgal on palju veresooni, mis aitavad erinevatel organitel töötada. Hõõrume oma kõrvanibu sõrmedega. (See on meeldiv kõrvale ja hea organitele).
- Poisid, mille jaoks nina on? (Laste vastused).
- Kuidas seda kaitsta? (Laste vastused).
- Hingame õigesti (diafragmaalne hingamine; mürarikas sisse- ja väljahingamine aeglaselt, lugedes 5-ni).
- Sõna polüseemia: nina.
Selgitage väljendeid: “Ära topi oma nina kellegi teise ärisse”, “Löö oma nina”.
- Milleks me käsi vajame?

- fraseoloogiline fraas "Kuldsed käed"
- Milleks jalad on?
- Kuidas nende eest hoolitseda? (Laste vastused).
Kehaasendiharjutus “Puu”.
VI. Marshaki luuletuse lugemine.
Meile antakse üks pea,
Ja kaks silma ja kaks kõrva.
Ja kaks templit ja kaks kätt,
Aga seal on üks nina ja suu.
Ja kui meil on see vastupidi
Üks jalg, üks käsi,
Aga kaks suud, kaks keelt -
Kui me vaid teaksime
Mida nad sõid ja lobisesid.
VII. - Poisid, palun öelge mulle, miks inimesel on 2? (igaüks 2 organit?) (Laste vastused).
- Miks on inimesel 1? (Laste vastused).
VIII. Ja nüüd mängime mängu “Neljas ratas”. Kuula tähelepanelikult.
Pea, müts, peopesa, kael
Kaelarihm, sõrmed, jalg, peopesa
Jalg, jalg, põlv, saapad
Silmad, nina, prillid, peopesa
IX. Kehalise kasvatuse minut.
X. Poisid, mõelge nüüd ja vastake:
1. Mitu silma on kahel lapsel? (Kahel lapsel on neli silma).
2. Mitu kõrva on kolmel poisil?
3. Mitu sõrme on kahel käel?
4. Mitu varvast on teie paremal jalal?
5. Mitu nina on neljal poisil?
6. Mitu sõrme on kahel käel ja kahel jalal?
XI. Nüüd mängime oma sõrmedega ja valmistame need ette järgmiseks ülesandeks. (Sõrmede võimlemine).
XII. Ja nüüd visandame inimfiguuri piirjooned ja täiendame puuduvad osad. Ole ettevaatlik. Vaadake üksteist ja pidage meeles.
Lapsed jälgivad ja joonistavad rahulikku muusikat kuulates.
XIII. Õppetunni kokkuvõte.
Vaata, kui ilusad inimesed meil on. Täna rääkisime inimese kehaosadest, mängisime erinevaid mänge ja veendusime, et kõik osad on inimesele väga vajalikud, kõik on talle olulised.
Õppetund on läbi. Tänud kõigile.

Raske kõnepuudega kompenseeriva ettevalmistusrühma õppetegevuse kokkuvõte

Mäng "Üks - mitu"

Mäng "Nimeta sõbralikult"

Kehalise kasvatuse minut

Mäng "Mis on puudu"

Õppetunni kokkuvõte.

Kõnearengu tunni kokkuvõte 2-aastases õpperühmas

Teema: "Kehaosad ja nägu"

Sihtmärk: Parandage inimese kehaosade ja näo nimed.

Parandusõppe ülesanded:

Õppige moodustama mitmuse nimisõnu;

Õppige moodustama nimisõnu deminutiivsete järelliidete abil;

Laiendage seda teemat uurides aktiivset ja passiivset sõnavara;

Laiendage oma verbide sõnavara;

Jätkata suulise teksti kuulamise ja suuliste juhiste järgimise oskuse arendamist.

Korrigeerivad ja arendavad ülesanded:

Käte motoorsete oskuste arendamine;

Visuaalse taju, tähelepanu ja mälu arendamine;

Artikulatsiooniaparaadi arendamine;

Õige kõne väljahingamise arendamine.

Paranduslikud ja kasvatuslikud ülesanded:

Edendada lastevahelisi sõprussuhteid;

Arendada oskust töötada meeskonnas.

Sõnavara ja varustus: Nina, jalg, sõrm, käsi, suu, silm, kõrv, põsk, kõht.

Haridusvaldkondade integreerimine: “kõne areng”, “Sotsio-kommunikatiivne areng”, “Kognitiivne areng”.

Eeltöö: inimese piltide vaatamine, mõistatuste arvamine teemal, rääkimine inimesest, tema kehaosadest ja näost, individuaalne töö peegli ees - artikulatsioonvõimlemine.

Jaotusmaterjal: pildid inimese näost

Demo materjal: näo- ja kehaosi kujutavad pildid.

Tunni edenemine.

Sissejuhatus teemasse:

Poisid, vaadake üksteist. Oleme kõik välimuselt erinevad, kuid meil kõigil on käed, jalad, suu, kaks kõrva, kaks silma ja nina. Ükskõik kui erinevad me ka poleks, oleme oma kehaehituselt kõik sarnased. Poisid, meenutagem veel kord, millistest osadest inimkeha koosneb. Ma loen teile luuletuse ja te kuulate tähelepanelikult ja niipea, kui kuulete näo- ja kehaosade nimetusi, näitate neid kohe, ma aitan teid.

Kõigil peaks olema väga tark pea.

Pööran teda nii hästi kui suudan, pea kuklas istudes.

Kõht, selg, rind ja koos see keha on torso.

Sõin kõik toidud ära ja nüüd sai kõht täis.

Kõndimisel ärge unustage oma rinda tuule eest katta.

Käed - tööle, kruusist vett jooma.

Käe peal istuvad poisid – väga sõbralikud näpud.

Väga kiired jalad jooksevad mööda rada.

Hästi tehtud, nüüd on teile ja mulle meenunud, millest meie keha koosneb. Nüüd lähme laudade juurde ja mängime huvitavat mängu nimega

Põhiosa.

Mäng õige kõne väljahingamise arendamiseks

Mäng "Üks - mitu" - Ma näitan teile pilte, millel on kujutatud kehaosi ja nägu ning peate neid õigesti nimetama. Pange tähele, et ühel pildil joonistatakse üks objekt, teisel aga palju. Nina - ninad, sõrm, sõrmed, käsi - käed, jalg - jalad, suu - suu, silm - silmad, kõrvad - kõrvad, põsk - põsed.

Mäng "Nimeta sõbralikult" - kutsugem oma kehaosi ja nägu hellitavalt.

Nina – tila, sõrm – sõrm, käsi – käsi, jalg – jalg, suu – suu, silm – silm, kõrv – kõrv, põsk – põsk.

Sõrme- ja liigendvõimlemine

Hommikul riietame jalad (riietuse imitatsioon)

Käepidemed, käed hõõrutud (käepidemed hõõrutud)

Puhastame hambaid, hambaid (jookseme keelega üle ülemiste ja alumiste hammaste)

Põsed, põsed punnis (põsed punnis)

Suu sööb, haigutab (närib, haigutab)

Silmad, silmad uurivad (me liigutame silmi ringi)

Otsmik täidab punnid (rusikad otsaesisele)

Kehalise kasvatuse minut

Need on silmad – siin, siin, siin, need on kõrvad – siin, siin, siin.

See on nina, see on suu, siin on selg, siin on kõht,

Need on plaks-plaks käed, need on top-top jalad.

Mäng "Mis on puudu" - vaata, teie ees on pilt inimese näoga, sellel pildil on puudu üks näoosa, proovime aru saada, milline ja räägime, mida see näoosa teeb.

Õppetunni kokkuvõte. Logopeed teeb tulemused kokku, hinnates laste tööd tunnis.

Täna rääkisime kehaosadest ja näost. Mis sulle meeldis.



 


Loe:



Eelarvega arvelduste arvestus

Eelarvega arvelduste arvestus

Konto 68 raamatupidamises on mõeldud teabe kogumiseks kohustuslike maksete kohta eelarvesse, mis on maha arvatud nii ettevõtte kui ka...

Kodujuustust pannil valmistatud juustukoogid - kohevate juustukookide klassikalised retseptid Juustukoogid 500 g kodujuustust

Kodujuustust pannil valmistatud juustukoogid - kohevate juustukookide klassikalised retseptid Juustukoogid 500 g kodujuustust

Koostis: (4 portsjonit) 500 gr. kodujuust 1/2 kl jahu 1 muna 3 spl. l. suhkur 50 gr. rosinad (valikuline) näputäis soola söögisoodat...

Musta pärli salat ploomidega Musta pärli salat ploomidega

Salat

Head päeva kõigile neile, kes püüavad oma igapäevases toitumises vaheldust. Kui olete üksluistest roogadest väsinud ja soovite meeldida...

Lecho tomatipastaga retseptid

Lecho tomatipastaga retseptid

Väga maitsev letšo tomatipastaga, nagu Bulgaaria letšo, talveks valmistatud. Nii töötleme (ja sööme!) oma peres 1 koti paprikat. Ja keda ma teeksin...

feed-image RSS