Sākums - Elektrība
Kukaiņu zīmēšana pavasarī sagatavošanas grupā. Piezīmes par zīmēšanu par tēmu "Ziedi un kukaiņi" (sagatavošanas grupa). Zīmēšana par tēmu “Kukaiņi” - Zīmēšanas nodarbības kopsavilkums pirmsskolas izglītības iestādes “Skaistuma tauriņš” vidējā grupā

Izglītības jomu integrācija: “Izziņa”, “Saziņa”, “Lasīšana” daiļliteratūra", "Socializācija", "Mākslinieciskā jaunrade".

Mērķis: turpināt māksliniecisko un grafisko prasmju veidošanos netradicionālajās zīmēšanas metodēs.

Uzdevumi:

Izglītojoši: attīstīt prasmi jauna veida priekšmeta attēla iegūšanai - apdrukāšana ar kartupeļu zīmogiem, papildu detaļu pievienošana līdz pilnīga objekta attēla iegūšanai, zirnekļu zīmēšana, to uzbūvei raksturīgo pazīmju nodošana (4 kāju pāri). , vairākas acis utt.).

Attīstīt: attīstīt zīmēšanas prasmes netradicionālos veidos (zīmēšana ar vates kociņiem), attīstīt krāsu uztveri.

Runa: bagātināt bērnu vārdu krājumu: apdruka ar kartupeļiem, zirnekli, auž tīklu, mežģīnes.

Izglītojoši: izkopt precizitāti darbā ar guašu un zīmogiem; cieņa pret dabu.

Izdales materiāli: krāsains papīrs, guaša, plāna gleznošanas ota Nr.2, kartupeļi pārgriezti uz pusēm, vates tamponi, mitrās un sausās salvetes, ūdens burkas.

Demo materiāls: priekšmetu attēli, kuros attēloti zirnekļi; prezentācija “Mājas zirnekļi”; ilustrācijas: reprodukcijas no fotogrāfijām “Rudens meža mežģīnes”, “Salmu zirneklis”.

Metodiskie paņēmieni: pārsteiguma moments, spēles situācija, saruna-dialogs, ilustrāciju skatīšanās un runāšana par tām, fiziskā audzināšana, pirkstu vingrošana, acu vingrošana, produktīvu darbību, analīze, rezultāti.

Priekšdarbs:

1. Ilustrāciju, attēlu, pastkaršu ar attēliem apskate dažādi veidi zirnekļi

2. Zīmēšana krāsojamās grāmatās “Kukaiņi”.

3. Apaļu un ovālu priekšmetu zīmēšanas konsolidācija. Didaktiskā spēle"Kas noticis?"

4. Stāstu lasīšana par kukaiņiem.

5. Mīklu minēšana (par kukaiņiem).

6. Gatavošanās K. Čukovska pasakas “Muša aplaudēšana” dramatizēšanai.

Sagatavošanās GCD.

Skolotājs iekārto telpu, kurā tiek veikta izglītojoša darbība, izmantojot tamboradatas un trikotāžas izstrādājumus. Pa labi un pa kreisi no tāfeles karājas fotogrāfiju reprodukcijas.

1. Organizatoriskais brīdis.

2. Skolotājas stāsts.

Skolotāja stāsta bērniem par tamborēšanu un spoļu mežģīnēm. Iepazīstina ar tautas mākslinieku darbiem, izmantojot fotogrāfijas un dabas materiālus mini izstādē).

Skolotāja ziņo, ka ir tāds plāns trikotāžas izstrādājums, to sauc par zirnekļtīklu, un rada asociācijas ar meža iemītnieku, kuram atšķirībā no mežģīņu taisītāja neviens nemāca, adīt prot no dabas.

Skolotājs min mīklas par zirnekli:

1. Astoņas kājas ir kā astoņas rokas,

Adīt apli ar zīdu.

Meistars daudz zina par zīdu.

Kam vajadzīgs brīnumzīds?

2. Pelēks mazais Deniss
Karājās uz virves.

Uz šīm mīklām ir tikai viena atbilde – tas ir zirneklis.

Skolotājs parāda zirnekļa attēlu vai uzzīmē to uz tāfeles.

Viņš stāsta par zirnekli: kāda izmēra un veida tas nāk, tas pārsteidz ar to, ka tam ir nevis 2 acis, kā cilvēkam, bet vairākas, nevis 6 kājas, kā visiem kukaiņiem, bet 8; kur viņš dzīvo, kā medī mazus kukaiņus (auž tīklus). Bērnu uzmanība tiek vērsta uz to, ka tīkla pamatu veido diagonāli pavedieni un šķērseniskie pavedieni ir lipīgi (prezentācijas materiāls “Mājas zirnekļi”).

3. Fiziskās audzināšanas nodarbība "Zirneklis".

Zirneklis zem soliņa

Nejauši ķepa

Uz pilsētas veikalu

Un vēl ķepa

(1.–3. rindiņā visi nejauši lec uz divām kājām. No vārdiem “salauza” viņi pāriet uz lēkšanu uz vienas kājas. Pēdējās divās rindās viņi veic lēcienu, pārmaiņus novietojot pēdu uz papēža.)

4. Produktīva darbība.

Pedagogs:

Puiši, būtu jauki, ja mūsu mājā būtu zirneklis, lai tas varētu ķert mušas un odus. Uzzīmēsim viņu ar tīmekli un iedomāsimies, ka viņš ir īsts.

1. posms – tīmekļa zīmēšana.

Pedagogs:

Vispirms gaisā, pēc tam uz papīra lapas, uzzīmējiet tīmekli: novelciet līniju no augšas uz leju, tad no kreisās uz labo pusi. Pēc tam zīmējiet no augšējā kreisā stūra uz vidu un no vidus uz leju. Arī no augšējā labā stūra uz vidu un uz leju.

Centrā mēs attēlojam spirāli, kuru izvēršam pēc diviem vai trim pagriezieniem ar lokveida līniju, atspoguļojot tīkla struktūras iezīmes. (Lai atspoguļotu tīkla krāsu, varat izmantot gēla pildspalvas ar bronzas vai sudraba pildvielu.)

No lapas vidus stari tiek vilkti visos virzienos, piemēram, saule. Tad vienkāršie apļi, sākot no lapas vidus, apļi palielinās. (Var zīmēt līnijas aplī, it kā pieķeroties pie katra agrāk uzzīmētā stara.) Rezultāts ir zirnekļtīkls.

Tagad paņemam otas un sākam strādāt pie papīra. (Ja bērniem nepieciešama palīdzība, skolotājs to sniedz individuāli).

Kamēr mūsu tīmeklis izžūst, jūs un es atpūtīsimies un spēlēsimies.

5. Tiek spēlēta spēle "Veiklais zirneklis"..

Tiek izvēlēts šoferis, kurš var būt arī skolotājs. Bērni pārvēršas par mušām, odiem, tauriņiem. Tiek novilkts aplis, un vadītājs apsēžas uz krēsla centrā. Bērni, pārvietojoties pa apli, atdarina kukaiņus. Viņi uzmanīgi vēro šoferi, lai nepalaistu garām brīdi, kad viņš pieceļas un sāk ķert bērnus. Pēc tam bērniem vajadzētu izskriet no apļa. Tas, kurš tiks pieķerts, ieņems šofera vietu. Spēle turpinās 2 - 3 reizes.

2. posms – zirnekļa zīmēšana (apdrukāta ar kartupeļu zīmogiem).

Zirnekļtīkla stūrī skolotājs iesaka uzzīmēt zirnekli.

Pedagogs:

Kartupeļiem ar otu uzklāj melno guašu (nogrieztajā daļā) un uzliek zīmogus tieši uz izžuvušā tīkla. Kājas un galva ir uzzīmēta ar otu. Izmantojot vates tamponu, uzzīmējiet acis ar baltu guašu. (Jūs varat uzzīmēt zirnekļa vēderu pēc bērna pieprasījuma.)

6. Pirkstu vingrošana un vingrošana acīm.

Mēģinājām zīmēt

Bija grūti nepagurt.

Nedaudz atpūtīsimies

Un mēs atsāksim strādāt. (Rokas glāstīja, kratīja, mīca.)

Skaties, paskaties, (skaties pa kreisi - pa labi)

Kurš rāpo pa pavedienu? (skaties no augšas - uz leju)

Auž tādas mežģīnes, (acu kustības pa apli)

Meistari viņus apskauž.

7.Bērnu darbu analīze.

Skolotājs aicina katru bērnu izdomāt savam zirneklim vārdu un pastāstīt īsu stāstu. (Skolotājs ievēro, ka tīklus auž tikai zirnekļu mātītes, tāpēc nosaukumiem jābūt sievišķīgiem. Analizējot bērna zīmējumu, skolotājai īpaša uzmanība jāpievērš loka arkas raksturam un virzienam (arkai jābūt vērstai uz centru). no lapas), līniju ritmam un to nepārtrauktai zīmēšanai.)

8. Rezultāti.

Pedagogs: Puiši, mēs vēlreiz pārlasīsim K.I. Čukovska pasaku “Cokotukha Fly” un izspēlēsim to. (Iestudējums palīdzēs bērniem labāk iztēloties pasakas tēlus. Bērnu uzmanība jāpievērš faktam, ka pasakā muša un ods ir labumi: “Muša ir ļoti viesmīlīga, ods ir drosmīgs. Taču dzīvē situācija ir savādāka: mušas un odi ir nejauki, kaitina cilvēku. Neskatoties uz to, nav nepieciešams bez izšķirības nogalināt mušas un odus, tie ir noderīgi: tie kalpo kā barība putniem un zirnekļiem. Rezumējot: "Dabā visi ir vajadzīgi, nav lieku.")

Bērni uzkopj darba vietas, rīko bērnu darbu izstādi vecākiem.

Programmas saturs:

Māciet bērniem atšķirt raksturīgās pavasara pazīmes.

Stiprināt bērnu zināšanas par raksturīgās iezīmes kukaiņi

Pilnveidot gleznošanas tehniku ​​ar guašu, otu un vates tampons.

Attīstīt formas un krāsas izjūtu.

Izkopt spēju saskatīt dabas skaistumu, izprast tās trauslumu un izraisīt vēlmi to aizsargāt.

Priekšdarbs: parādību novērojumi dabā. Dzejoļu un bērnu dzejoļu apguve.

Apaļu priekšmetu zīmēšana visa gada garumā.

Materiāli nodarbībai: bērza attēls ar lapām, tonētas zaļas lapas, guašas krāsas (dzeltenas, sarkanas, melnas, vates tamponi, salvetes, paraugs, “zaļš zāliens ar pienenēm”, kukaiņu, ziedu attēli.

Nodarbības gaita:

Skolotāja ienāk grupā ar bērniem un skatās uz “pļavu” ar ziediem.

Puiši, vai jūs atpazīstat šos ziedus, kā tos sauc? Kad šie ziedi parādās? (pavasarī).

Paskaties uz katru pieneni, uz kuras kāds sēž. Vai jūs viņus pazīstat? (bite, sienāzis, skudra, vabole, zirneklis). Kā vēl jūs tos varat saukt (kukaiņi)

Kad kukaiņi mostas? (pavasaris).

Puiši, cik daudz kukaiņu ir? (daudzi).

Es gribu tev pateikt mīklu, mēģini to uzminēt.

Mīklas minēšana.

Mazulis to uzliek

Sarkana punktveida kleita

Un viņš prot veikli lidot

Šī ir... (mārīte).

Govs nežēlojas

Bez ragiem, nagiem, astes,

Nedod mums pienu

Dzīvo zem lapām.

Sarkans apmetnis ar melniem punktiem

Nesa vabole. Augi ir sargs.

Veikli cīnās ar kaitīgām laputīm

Šis. (mārīte.)

Labi darīti puiši, tagad apsēdieties pie galda. Šodien klasē zīmēsim mārīti.

Bildes apskate, mārītes apraksts. Skolotāja paskaidro bērniem, ka viņi zīmēs secīgi: vispirms ar sarkanu guašu un otu, un pēc tam turpinās ar melnu un dzeltenu guašu ar vates tamponu.

Sarkanā apļa uzzīmēšanas un apgleznošanas demonstrācija uz papīra.

Bērniem tiek izdalītas tonētas papīra lapas. Uzzīmējiet sarkanu apli.

Fiziskās audzināšanas minūte.

Puiši, mēs šodien būsim tur skaisti tauriņi, viņi lido, tauriņi ir noguruši un sēž uz ziediem.

Parādiet skolotājam, kā ar vates tamponu uzzīmēt galvu, plankumus uz muguras, ķepas un acis.

Bērni ķeras pie darba.

Tagad puiši, paņemiet lapas un dodieties uz koku. Vai atpazīsti šo koku, kā to sauc? (bērzs) .

Paskaties, vai tava lapa izskatās kā šīs lapas? (bērnu atbildes).

Tas nozīmē, ka arī jūsu lapas ir bērzs un mēs tās atdosim bērzam.

Puiši, kāds mums ir skaists rezultāts! pavasara koks ar mārītēm. Mārītes ir ļoti mazi kukaiņi, kas ir jāaizsargā. Un cilvēki saka, ka, ja mārīte nolaižas uz jūsu plaukstas, tā nes veiksmi. Un es vēlos jums uzdāvināt mārītes un ļaut tām jums atnest tikai veiksmi.

Skolotāja uzliek bērniem uz rokām mārītes.

Skolotājas SOD ar sagatavošanas grupas bērniem skolai

Kukaiņi dabā. Skolotāja kopīgās izglītojošās aktivitātes ar skolas sagatavošanas grupas bērniem

Atbilstība:
Īpaši aktuāla šī tēma ir tagad, kad tuvojas vasara, kad iekšā un ārā lien visādi kukaiņi. Tie piesaista bērnus, kuri cenšas tos noķert, pārbaudīt un iepazīt.
Mērķis:
Papildināt un sistematizēt zināšanas par kukaiņiem.
Attīstīt kognitīvās spējas.
Uzdevumi:
- parādīt kukaiņu daudzveidību dabā.
- nostiprināt zināšanas par savas dzīvotnes apstākļiem (mežā, laukā, ap ezeru).
- precizēt idejas par kukaiņu priekšrocībām.
- ieaudzināt bērnos vēlmi rūpēties par dabu, pareizi uzvesties mežā un laukā; neiznīcināt meža iemītnieku dzīves apstākļus.
- papildināt un aktivizēt bērnu runu.
- Uzlabojiet spēju runāt par savu darbu.
- izmantot spēju sastādīt uzdevumu, pamatojoties uz attēlu, un pierakstīt tās risinājumu.
- uzlabot spēju saprast mnemoniskās diagrammas un runāt par tām.
- nostiprināt spēju zīmēt attēlu saskaņā ar diagrammu.
- pilnveidot prasmes darbā ar šķērēm, zīmuli un līmi.
- uzlabot spēju strādāt kopā.
- izkopt neatkarību.
Priekšdarbi:
- kukaiņu attēlu un gleznu skatīšanās.
- mīklu minēšana un izdomāšana.
- zīmēšana, krāsošana, aplikācijas un bareljefs "Kukaiņi"
- spēles brīvā dabā: “Kodes” un “Lācis un bites”, spēļu vingrinājums “Es esmu vabole..”
- mēles mežģījumu, mēles griežu un dzejoļu apguve par šo tēmu. (mnemo — diagrammas)
Materiāli un rokasgrāmatas:
- aprīkojuma komplekts prezentācijas demonstrēšanai.
- prezentācija “Kukaiņi dabā”.
- brīnumu ritenis ar bultu.
- spēļu vingrinājumi: “Es esmu vabole..”, “Kodes”.
- mīklas par kukaiņiem.
- ierakstītas dabas skaņas. Kā fons, strādājot aktivitāšu centros.
1. Literatūras un runas veidošanas centrs:
- mnemo – mēles griezēju diagrammas.
- mazuļu grāmatas (2 sagataves, tauriņu un vaboļu attēli 5 - 6 gab., līme - zīmulis, salvetes, eļļas lupatiņas)
2. Centrs – matemātika un loģika:
- attēls - spēle "Atrodi, uzzini un saskaiti"
- attēls – uzdevums – 1 gab.
- skaitļu sastāva attēli – 9 – un – 10 - + skaitļi
- diagrammas darbam ar šūnām “Butterfly” un “Bug”.
- 2 piezīmju grāmatiņas lapas lielā kvadrātā, 2 zīmuļi.
3. Būvniecības un projektēšanas centrs:
- mozaīka + attēls "tauriņš".
4. Radošuma centrs:
- sagataves krāsošanai pēc krāsu numuriem (tauriņš un vabole) + zīmuļi
krāsaini un vaska krītiņi.
- spēles uzdevums "Kādā secībā tas tiek izlozēts?"

Spēles uzdevums “Kurai bitei, kurai puķei”.
SOD saturs:
- Puiši, šodien mēs ar jums parunāsim, bet uzminiet, par ko jūs esat:
1. Mīklas:
1. Pārvietots netālu no zieda
Visas četras ziedlapiņas.
Es gribēju to noplēst -
Viņš pacēlās un aizlidoja. (tauriņš)
2. Kura govs, pasaki čau
Vai esat kādam vēl devuši pienu (mārīte)
3. Mājsaimniece
Lido pāri zālienam
Trauks par ziedu -
Viņš dalīs medu. (bite)
4. Lai gan tai ir daudz kāju,
Joprojām nevar skriet.
Tas rāpo pa lapu,
Nabaga lapa to visu sakošļās. (kāpurs)
- Kā var vienā vārdā nosaukt kāpuru, bišu, tauriņu un mārīti, kas tas ir? (kukaiņi)
- Apsēdieties, tagad es jums pastāstīšu, ko es zinu par kukaiņiem.
2. Prezentācija:“Kukaiņi dabā” lasīju tekstu slaidos.
- Un tagad jums ir jāizpilda uzdevumi, un tad visiem jāpastāsta, ko jūs darījāt un kā.
- Lai uzzinātu, kurš kurā centrā šodien strādās, paņemsim "brīnumu ratu". (Katrs bērns pagriež bultiņu - nosaka, kur viņš mācīsies)
- Tagad esam izspēlējuši visus centrus, tagad nedaudz iesildīsimies.
3. Spēles vingrinājums:"Es esmu blaktis.."
Es esmu vabole, es zumēju - w-w-w-w (veiciet kustības saskaņā ar tekstu)
Es sēžu uz zara (rokas pie krūtīm, pacel rokas uz augšu, nolaiž, pietupies)
Es riņķoju pa mežu (rokas pie krūtīm, rokas augšā šūpojos, rokas uz sāniem, skrienu)
Es esmu vabole, es buzz - w-w-w-w, es zum un nespiežu (rokas pie krūtīm, plaukstas pie lūpām).
- Iesildījāmies, atpūtāmies un izklīdu uz saviem centriem.
4. Uzdevumu izpilde atbilstoši aktivitāšu centriem: ir ieslēgta fona skaņa.
1. Literatūras un runas jaunrades centrs: 2 bērni, visi uzdevumi tiek izpildīti kopā.
1. uzdevums: minigrāmatu “Taureņi” un “Vaboles” izgatavošana
2. uzdevums: saskaņā ar mnemonisko diagrammu izlasiet mēles griezēju un atcerieties to.
2. Centrs - matemātika un loģika: 2 bērni, katrs veic savu uzdevumu.
1. uzdevums:
- uzzini, saskaiti un pieraksti, cik tauriņu ir uzzīmēts attēlā.
- noteikt un pierakstīt skaitļa sastāvu – 9 –
- darbs pie šūnām: "Butterfly"
2. uzdevums:
- pamatojoties uz attēlu, sastādiet problēmas nosacījumus un pierakstiet to.
- noteikt un pierakstīt skaitļa sastāvu – 10 –
- darbs pie šūnām: "Vabole"
Vingrinājums:
- no mozaīkas izkārtojiet “tauriņu” ar vizuālu atsauci uz attēlu.
4. Radošuma centrs: 2 bērni, katrs veic savu uzdevumu.
1. uzdevums:
- sadalās pareiza secība zīmējot tauriņu.
- krāsojiet "mārīte" pēc krāsu cipariem.
2. uzdevums:
- spēle - uzdevums "Kurai bitei, kurai puķei."
- izkrāso "biti" atbilstoši krāsu cipariem.

Strādājot centros, skolotāja vēro, piedalās realizācijā un palīdz bērniem pēc vajadzības.
Kad lielākā daļa bērnu ir paveikuši uzdevumus, skolotājs samazina mūziku (signāls uzdevuma izpildei), un pārējie bērni pabeidz uzdevumu.
5. Spēle brīvā dabā"Kodes"
Uz zaļuma, pļavā - kodes lido
Un no zieda uz ziedu viņi jautri plīvo. (veikt kustības atbilstoši tekstam)
Maša izgāja pļavā, viņai rokās bija tīkls (iznāk šoferis).
Esi uzmanīgs, kode - ātri lido prom, mans draugs! (bērni bēg un šoferis pamana)
6. Iegūto rezultātu apspriešana.(puiši atrodas uz paklāja un moduļiem)
1. Literatūras un runas veidošanas centrs:
gaidāmā bērnu runa:
- Uztaisījām 2 mazas grāmatiņas, vienā ielīmējām tauriņu bildes, bet otrā vabolīšu bildes. Tagad mēs nejauksim, kurš ir tauriņš un kurš ir vabole.
- Mēs lasījām mēles griezni saskaņā ar diagrammu un mēģinājām to atcerēties: "Vabole zumēja un iekļuva zupā." “Uz soliņa ķēru kodes un tauriņus. Noķerts, noķerts,
noķēra, nožēloja un palaida vaļā.
2. Centrs - matemātika un loģika: 2 bērni.
- Es saskaitīju bildē redzamos tauriņus un saskaitīju 12 tauriņus.
Tad viņš no skaitļiem izveidoja skaitli - 9 - un pierakstīja, izrādījās: 4 - 5, 6 - 3,
5 – 4, 9 – 0.
Tad es šūnās uzzīmēju tauriņu, un tā tas izrādījās.
- Es izdomāju problēmu pēc attēla: 3 bites sēdēja uz zieda, 1 aizlidoja, viss, kas palika
sēdēt 2. Es to pierakstīju šādi: 3-1= 2
Tad es no cipariem izveidoju skaitli - 10 - un pierakstīju, izrādījās: 2 - 8, 4 - 6,
1 – 9, 10 – 0.
Tad es zīmēju vaboles šūniņu pa šūnai un sanāca šādi.
3. Būvniecības un projektēšanas centrs: 1 bērns.
- Es to izdarīju - saliku “tauriņu” no mozaīkas atbilstoši attēlam.
4. Radošuma centrs: 2 bērni.
- Es izkārtoju “tauriņu” tādā pašā secībā, kādā mākslinieks to uzzīmēja.
Vispirms mākslinieks apgleznoja spārnus, ķermeni, galvu, antenas, ķepas un acis.
Tad svītras uz spārniem, tad dzeltens raksts uz lielā spārna, tad dzeltens raksts gar mazā spārna malu, tad sarkans raksts uz spārniem un pabeigts zīmējums - zili punktiņi uz sarkanā raksta.
Otrajā uzdevumā mums bija jāizkrāso “mārīte” pēc krāsu cipariem. Tāda izrādījās mārīte.
– Es palīdzēju bitēm atrast īstais zieds. Un es uzzināju, ka 1 bite ir vienāda ar 3
ciema zieds, 2 reizes 4 zieds, 3 reizes 2 zieds un 4 reizes 1 zieds.
Tad izkrāsoju “biti” pēc krāsu cipariem un šī ir bite
tas izdevās.
7. Atspulgs.
- Puiši, ko mēs zinām par kukaiņiem?
(tie ir tauriņi, vaboles, spāres, kodes, kāpuri, sienāži, bites, kamenes, lapsenes, mušas, odi un skudras. Viņi var lidot, rāpot un lēkt. Viņiem ir spārni, ķepas, antenas, acis. Tās ir sastopamas visur: mežā, laukā, dārzā, mājā Kukaiņi ir noderīgi - tie apputeksnē augus, bet tie ir kaitīgi - tie kož un izplata slimības, ēd augus.
- Lūdzu, atcerieties, kuri kukaiņi ir iekļauti Sarkanajā grāmatā un ir jāaizsargā?
- Labi, puiši, jūs daudz zināt par kukaiņiem. Un tagad atkal spēle: "Lācis un bites"

Tiek rādītas publikācijas no 1. līdz 10. no 393.
Visas sadaļas | Zīmējums par tēmu “Kukaiņi”

GCD kopsavilkums zīmēšanai netradicionālā tehnikā “Skaistuma tauriņš” otrajā junioru grupā GCD saskaņā ar zīmējums netradicionālā tehnoloģijā "Skaistuma tauriņš" otrajā junioru grupā Programmas satura realizācija izglītībā jomās: (zīmējums, "Kognitīvā attīstība", "Fiziskā attīstība", « Runas attīstība» . Veidi...

Izglītojošo pasākumu kopsavilkums par netradicionālo kulešu zīmējumu “Pienenes taurenim” Pašvaldības budžeta pirmsskola izglītības iestāde“Vispārattīstoša tipa bērnudārzs ar prioritāru aktivitāšu īstenošanu par fiziskā attīstība bērni Nr. 196" Anotācija izglītojošas aktivitātes Izglītības joma "Mākslinieciskā un estētiskā attīstība"....

Zīmēšana par tēmu “Kukaiņi” - Zīmēšanas nodarbības kopsavilkums pirmsskolas izglītības iestādes “Skaistuma tauriņš” vidējā grupā

Publikācija “Zīmēšanas nodarbības kopsavilkums pirmsskolas izglītības iestādes vidējā grupā...” Zīmēšanas nodarbības kopsavilkums vidējā grupa“Skaistuma tauriņš” Mērķi: 1. Turpināt attīstīt bērnos interesi par vizuālo mākslu. Izraisiet pozitīvu emocionālu reakciju uz piedāvājumu zīmēt, veidot, griezt un ielīmēt. 2. Turpināt attīstīt...

Attēlu bibliotēka "MAAM-bildes"

Izziņas un radošais projekts “Netradicionālās zīmēšanas tehnikas bērnudārzā: mācību priekšmeta monotipija “Taurenis” Pašvaldības pirmsskolas izglītība budžeta iestāde bērnudārzs “Firefly” Izglītojošs un radošs projekts “Netradicionālās zīmēšanas tehnikas in bērnudārzs: mācību priekšmeta monotipija “Taurenis”” NVO “Mākslinieciskā un estētiskā attīstība” sagatavošanas grupā “A”...

GCD kopsavilkums vidējā grupā “Priekšmeta zīmējums pēc modeļa “Skaistuma tauriņš” Nodarbības kopsavilkums vidējā grupā Mācību priekšmeta zīmējums pēc modeļa “Skaistuma tauriņš” Mērķis: Radīt apstākļus bērnu mācībām jauna tehnoloģija zīmējums "Simetrisks monotipis". Mērķi: Izglītojoši: - Iemācīties veidot tauriņa tēlu no krāsu plankumiem, pabeigt mazo...


Zīmēšana ir viena no populārākajām radošajām aktivitātēm daudzu bērnu dzīvē. Zīmēšanas procesā pirmsskolas vecuma bērns attīsta novērošanas prasmes, estētisko uztveri, māksliniecisko gaumi, radošās spējas. Īpašu vietu zīmēšanas procesā ieņem...

Zīmēšana par tēmu “Kukaiņi” - Vecākās grupas zīmēšanas nodarbības kopsavilkums “Kā spēlējām spēli “Lācis un bites”


mērķi Attīstīt spēju veidot sižeta kompozīcijas, ko nosaka spēles saturs. Praktizējiet dažādas zīmēšanas tehnikas un lietojumu dažādi materiāli(zīmuļi, flomāstera pildspalvas, krītiņi. Mācīt bērniem izmantot diagrammas zīmēšanā. Integrācija izglītības...


Nodarbības mērķis: ar netradicionālu zīmēšanas paņēmienu palīdzību attīstīt bērnos spēcīgu interesi par vizuālo mākslu. Attīstīt spēju patstāvīgi izvēlēties krāsu shēma krāsas, kas atbilst priecīgajam vasaras noskaņojumam. Attīstīt krāsu uztveri...

Zīmēšanas klasē vecākā grupa par tēmu: "Kukaiņi"

"Tauriņš"

Mērķis: 1. Paplašināt bērnu zināšanas un izpratni par iezīmēm izskats tauriņi.

2. Ieviest simetriju, izmantojot tauriņa piemēru dabā un zīmēšanā.

3. Pilnveidot bērnu prasmi strādāt netradicionālās vizuālās tehnikas - zīmēšanā ar plastilīnu, paplašināt zināšanas par šī materiāla iespējām.

4. Māciet bērniem veikt triepienus ar plastilīnu, vienmērīgi “ielej” vienu krāsu citā pie savienojuma robežas.

Materiāli nodarbībai: biezs zils kartons ar tauriņa siluetu, plastilīna komplekts, kaudze, salvete rokām.

Nodarbības gaita

1. Organizatoriskā daļa

Skolotājs aicina bērnus klausīties pasaku.

Kā tauriņš kļuva krāsains

Ir pienācis pavasaris. Daba atdzīvojās: šur tur no dažādām spraugām, no zemes, no koku mizas sāka rāpot ārā dažādi kukaiņi. Viņi centās sasildīt ķermeni zem siltās pavasara saules.

Zem pagājušā gada vecās lapas gulēja vairākas zīlītes, kuras kāpuri sev rudenī bija noauduši no vissmalkākajiem diegiem. Likās, ka tās ir pavisam tukšas, iekšā neviena nebija. Taču pēkšņi viena lāciņa apvalks pārsprāga un cauri radušajai spraugai savvaļā iznira vairs nevis kāpurs, bet gan pilnīgi pieaugušais tauriņš. Izpletis spārnus, tauriņš pacēlās un apsēdās uz blakus soliņa, kas bija silts no saules.


"Cik silts veikals," tauriņš nodomāja un ziņkārīgi paskatījās apkārt. -Kur ir zāle? Kur ir ziedi? Es laikam ļoti agri pamodos. Uz dažām peļķēm joprojām ir ledus. Bet spoži spīd saule, un netālu kūsā strauts. Un kopumā šodien ir brīnišķīga diena!”

Tādā veidā prātojot, tauriņš aizlidoja, lai iepazītos ar apkārtējo pasauli, bet vispirms nolēma sakopt sevi un vispirms nomazgāties, iedzert tīru ūdeni straumē, kuras šņaukšana bija dzirdama netālu no soliņa, uz kura tas atradās. tikko sēdēju.

Apsēdies pie ūdens, tauriņš uzreiz ieraudzīja savu atspulgu: skatoties uz to bija neuzkrītošs kukainis, kuram bija pilnīgi balti spārni. Un apkārtējā pasaule bija tik krāsaina: pa zariem rāpoja mārītes ar spilgti sarkanām mugurām, zilas spāres lidinājās virs ūdens, steidzās līdzi. svarīgas lietas zaļš kāpurs. Tauriņš rūgti raudāja, zemu nolaidis spārnus. Viņa domāja, ka neviens negribēs ar viņu draudzēties, jo viņa bija tik bezkrāsaina un neglīta.

Saulei viņu ļoti žēl, tā ar siltu staru noglāstīja tauriņa spārnu, un brīnumainā kārtā uz tā palika dzeltens plankums. Bet tauriņš to pat nepamanīja. Mārīte, lai atbalstītu savu sarūgtināto draugu, sirsnīgi berzēja viņai sānu un atstāja spilgti sarkanu zīmi. Resns kāpurs, kas rāpās garām, ar katru kāju draudzīgi noglaudīja spārnu, atstājot nospiedumus zaļu punktu veidā. Bet tauriņš tik rūgti raudāja, ka apkārt neko nemanīja. Un tikai tad, kad tauriņa spārnā no kaut kurienes nokrita piliens, tas neviļus aizvēra abus spārnus un, kad spārni atkal atvērās, visi redzēja, ka visi krāsainie plankumi, kas bija uz viena spārna, bija iespiesti otrā bija sajūsmā un aplaudēja par notikušo brīnumu. Tauriņš pēkšņi pārstāja raudāt, nomazgāja asarām notraipītās acis un pēkšņi straumē ieraudzīja savu jauno atspulgu: uz viņu skatījās burvīga skaistule ar daudzkrāsainiem spārniem. Un atkal pasaule viņas acīs kļuva pārsteidzoša un skaista.

Pedagogs: Bērni, šī, protams, ir pasaka, un pasakās vienmēr notiek brīnumi. Dabā tauriņš piedzimst skaists raksts uz spārniem. Šo košo krāsojumu viņiem piešķir mazākās zvīņas, kurām ir spilgts krāsojums. Ja paņemat tauriņu, uz jūsu rokām paliks krāsaini ziedputekšņi. Kukainis, kurš zaudē ziedputekšņus no spārniem, var nomirt. Tāpēc nav nepieciešams ķert tauriņus un ņemt tos rokās, labāk tos vienkārši skatīties. Tauriņi ne tikai rotā mūsu laukus un pļavas, bet arī dod labumu dabai: savācot no ziediem nektāru, tie apputeksnē augus, lai vēlāk tajos varētu parādīties sēklas.

Fiziskās audzināšanas pārtraukums "Taureņi"

Mēs lēksim tik daudz reižu

Cik mums ir tauriņu?

Pacelsim rokas uz augšu, cik vien iespējams

Viņiem ir tik daudz dažādu spārnu.

Mēs sēdēsim kopā tik daudzas reizes,

Cik ķepu mēs redzam uzreiz?

Bērni veic kustības atbilstoši dzejoļa tekstam

2. Praktiskā daļa

Pedagogs: Šodien mēs krāsosim tauriņa spārnus, izmantojot daudzkrāsainu plastilīnu. Jāatceras, ka tauriņa spārnu raksts ir simetrisks, tas ir, viens spārns precīzi atspoguļojas otrā spārnā, kā spogulī.

Tāpēc, uzklājot krāsainus plankumus uz viena spārna, ir nepieciešams vienlaikus izveidot tādus pašus plankumus uz otra vienā krāsā, izmērā un vietā.


1. Izvēlieties plastilīna krāsu, lai attēlotu tauriņa kontūru, izrullējiet plānas desiņas un ar tām izklājiet gatavo siluetu, ar pirkstu izlīdziniet savienojumus.

2. Tauriņa spārnu dekorēšana:

I variants: noņemiet no plastilīna dažādas krāsas sapārotus patvaļīgas formas gabalus, uzklājiet tos kontūras iekšpusē pārmaiņus uz abiem spārniem. Novietojiet katru krāsas plankumu blakus iepriekšējai, vienmērīgi “ielejot” vienu krāsu citā - nedaudz uzsmērējot vienu plastilīna krāsu uz otru pie to savienojuma robežas.

II variants: varat izrullēt noteiktas formas: desiņas vai bumbiņas, izveidot no tām rakstu, atkārtojot to uz katra spārna.

3. No baltā (dzeltenā) plastilīna izrullējiet desas korpusu, izrullējiet lodīšu galviņu un novietojiet tos spārnu centrā, piespiežot pie pamatnes, lai nostiprinātos. No tumšā plastilīna izrullē plānas desiņas, sagriež strēmelītēs kaudzēs un ar tām izveido šķērseniskas svītras gar visu tauriņa ķermeni (šīs svītras var vienkārši zīmēt kaudzē), uz galvas uzzīmē melnas acis - saliektas zirņus un antenas. pa labi un pa kreisi.

Strādājot, jums vajadzētu sasildīt rokas.

Roku iesildīšanās "Tauriņš"

3. Noslēguma daļa

Audzinātāja: Mūsu grupiņa ir pārvērtusies par zaļu pļavu, pār kuru jautri plīvo raibi spārnoti skaisti tauriņi, un ne viens vien starp tiem nav vienāds. (Nolasa A. Savrasova dzejoli.)



 


Lasīt:



Norēķinu uzskaite ar budžetu

Norēķinu uzskaite ar budžetu

Konts 68 grāmatvedībā kalpo informācijas apkopošanai par obligātajiem maksājumiem budžetā, kas ieturēti gan uz uzņēmuma rēķina, gan...

Siera kūkas no biezpiena pannā - klasiskas receptes pūkainām siera kūkām Siera kūkas no 500 g biezpiena

Siera kūkas no biezpiena pannā - klasiskas receptes pūkainām siera kūkām Siera kūkas no 500 g biezpiena

Sastāvdaļas: (4 porcijas) 500 gr. biezpiena 1/2 glāze miltu 1 ola 3 ēd.k. l. cukurs 50 gr. rozīnes (pēc izvēles) šķipsniņa sāls cepamā soda...

Melno pērļu salāti ar žāvētām plūmēm Melno pērļu salāti ar žāvētām plūmēm

Salāti

Laba diena visiem tiem, kas tiecas pēc dažādības ikdienas uzturā. Ja esat noguruši no vienmuļiem ēdieniem un vēlaties iepriecināt...

Lecho ar tomātu pastas receptes

Lecho ar tomātu pastas receptes

Ļoti garšīgs lečo ar tomātu pastu, piemēram, bulgāru lečo, sagatavots ziemai. Tā mēs savā ģimenē apstrādājam (un ēdam!) 1 paprikas maisiņu. Un kuru es gribētu...

plūsmas attēls RSS