mājas - Guļamistaba
Sarunas ar vidusskolēniem par kukaiņiem. Projekts vidējā grupā Tēma: Projekts “Kukaiņi” par apkārtējo pasauli (vidējā grupa) par tēmu. "Uzmanību! Bīstami kukaiņi!

Kozina Anastasija Vladimirovna
Amata nosaukums: skolotājs
Izglītības iestāde: MBDOU "Bērnudārzs Nr. 36"
Vieta: Novokuzņeckas pilsēta, Kemerovas apgabals
Materiāla nosaukums: Raksts
Temats: Nodarbības piezīmes iekšā vidējā grupa par runas attīstību par tēmu: "Kukaiņi"
Publicēšanas datums: 15.05.2016
nodaļa: pirmsskolas izglītība

Nodarbības kopsavilkums vidējā grupā par runas attīstību par tēmu: "Kukaiņi"
Mērķis:
veidot bērnu priekšstatus par kukaiņiem.
Uzdevumi
: Izglītojoši: vispārināt un paplašināt bērnu zināšanas par kukaiņiem; ieviest vispārējo jēdzienu "kukaiņi" bērnu aktīvajā vārdu krājumā; turpiniet vingrināties teikumu veidošanā dažādi dizaini izmantojot saikni jo - tāpēc, ka; nosauc darbības vārdus, daudzskaitļa lietvārdus; nostiprināt spēju veidot vārdus ar deminutīvām sufiksiem; Attīstīšana: attīstīt garīgo aktivitāti; Attīstīt bērnu verbālo un loģisko domāšanu, spēju noteikt cēloņsakarības, saprātu, izdarīt secinājumus, likvidēt ceturto papildu punktu ar savas atbildes pamatojumu; attīstīt uzmanību, atmiņu, runu. Izglītojoši: izkopt vajadzību pēc saskarsmes ar dabu, mīlestību un cieņu pret dabu.
Materiāli un aprīkojums:
objektu attēli ar kukaiņiem (tauriņš, bite, sienāzis, skudra, kāpurs, mārīte, spāre), izcirtums ar ziediem, mazi kukaiņu attēli, attēli spēlei "četri ir ritenis", tauriņa attēls spēlei "ielieciet daļas kopā,” zieds, aploksnes ar uzdevumiem, zirneklis.
Nodarbības gaita:
1. Kinezioloģiskais vingrinājums “Krustsoļi” Pedagogs: - Šodien dosimies ciemos pie mazajiem meža izcirtuma iemītniekiem - kukaiņiem. Gatavojamies ceļojumam: “Sekojam viens otram, mežam un burvju pļavai Mēs ejam, mums nav garlaicīgi, mēs pārvaram visus šķēršļus. (viņi iet) Mēs pārvarām paugurus, (viņi lēkā no paugura uz pauguru) Gurkšņaini celmi, (viņi iet, ceļus augstu pacēluši) Mēs apbraucām visus šķēršļus un nonācām izcirtumā. 2. Organizatoriskais moments. Bērni nonāk pie galda, kas klāts ar zaļu galdautu, uz kura ir tikai ziedi un vēstule. Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz to, ka izcirtumā neviena nav. Ir vēstule, no kuras bērni uzzina, ka ļaunais zirneklis ir apbūris kukaiņus un viņus var izglābt, ja izpildīsim visus zirnekļa uzdevumus. (Uzdevumi mazos, ir sešas aploksnes) Audzinātāja: - Skaties, izcirtumā neviena nav, es neredzu nevienu kukaini. Tur vienkārši guļ vēstule, nez, no kura tā ir? Viņš lasa vēstuli: "Dārgie puiši, mēs esam grūtībās, ļauns zirneklis mūs ir apbūris, lūdzu, palīdziet mums!"
3.Ievads tēmā. Audzinātāja: - Puiši, ar seškājainajiem mazuļiem kaut kas noticis, vai esat gatavi palīdzēt? Skolotājs nolasa tekstu: Reiz ļauns zirneklis pārlidoja kukaiņus Daudzkrāsainā izcirtumā Viņš visus apbūra. Lai tauriņi plīvo, skudra strādā. Un, lai lapsenes bumž, jūs ātri palīdzat. Paņemiet līdzi zināšanas, ņemiet līdzi laipnību un palīdziet šiem seškājainajiem mazuļiem! Pedagogs: - Un, lai palīdzētu saviem seškājainajiem bērniem, jūs un es arī pārvērtīsimies par kukaiņiem. man ir burvju zieds, kas mums palīdzēs. Skolotāja paņem burvju ziedu un kopā ar bērniem saka vārdus: - Aizveriet visas acis un atkārtojiet pēc manis: - Palīdzi mums, puķe, pārvērt mūs par kukaiņiem! Tātad jūs un es esam pārvērtušies par kukaiņiem, un mēs lidosim uz meža izcirtumu. Nāciet, kukaiņi, apsēdieties. Un šeit ir pirmais zirnekļa uzdevums: atver pirmo aploksni "Jums jāatrisina mīklas un jāatrod attēli - atbildes." 1. Mīklas. Saruna par tēmu. Skolotājs lasa mīklas, bērni min, atrod attēlu un uzliek to uz flaneļgrāfa. Viņai ir četri spārni, viņas ķermenis ir tievs kā bulta. Un lielas, lielas acis, Viņi viņu sauc... (spāre). Viņš dzer smaržīgo ziedu sulu un dod mums vasku un medu. Viņa ir mīļa visiem cilvēkiem, un viņas vārds ir... (bite). Viņš ir īsts strādnieks, ļoti, ļoti strādīgs. Zem priedes blīvā mežā viņš ceļ māju no skujām. (skudra). Viņa ir spilgta, skaista, gracioza, gaiši spārnota. Viņa izskatās pēc puķes un mīl dzert ziedu sulu. (tauriņš).
Viņa ir saldāka par visām blaktīm, Viņas mugura ir koši. Un uz tā ir apļi, mazi melni punktiņi. (Mārīte). Pedagogs: - Kā vienā vārdā var nosaukt tos, kas attēloti attēlos? - Labi darīts, tu uzminēji visas mīklas, ejam tālāk. Atver nākamo aploksni 2. (aploksne) Spēle “4 papildus”. Teikumu veidošana ar saikli “jo”. Pedagogs: - Paskaties uzmanīgi bildēs un pasaki, kura bilde šeit ir lieka un kāpēc tu tā domā? Papildu prece atkarībā no attēla Papildus (bumba) kāpēc tāpēc, ka tās ir rotaļlietas………. Papildus. (automašīna) ir transports………. Papildus. (zieds) tie ir ziedi……… 3. Spēle “Nosauc laipni” Ods-ods Blaktis-blaktis Bite-Bite Ūsas-antenas Ķepas-ķepas Skudra-spāre-muša-muša Zoss-kāpurs Simtkājis-simtkājis
Fizminutka
“Simtkājis” 1. Simtkājis gāja (bērni iet ritmiskā solī, viegli atsperoties) pa sausu taku. Pēkšņi lietus sāka pilēt: Pilīt-pilēt-pilēt! (bērni apstājas un notupās.) - Ak, četrdesmit ķepas samirks! Man nevajag iesnas (bērni staigā ar augstu paceltiem ceļiem, it kā staigātu pa peļķēm). Es neienesīšu mājā netīrumus (bērni apstājas un krata vienu kāju), es kratīšu katru ķepu! (krata otru kāju). Un tad es stutēšu (bērni mētājas ar kājām)
- Ak, kāds pērkons no ķepām! Audzinātāja: - Ejam tālāk, kukaiņi gaida mūsu palīdzību. Bērni sēž pie dēļa. Uz tāfeles ir attēls “Tauriņš”. 4. (aploksne) Spēle “Saliek veselu tauriņu no daļām” kas ir tauriņam (rumpis, spārni, galva, antenas, kājas) 5. (aploksne) Spēle: “Pabeidz teikumu” - izvēlies pareizos vārdus, es sākšu un tu turpināsi. Vabole liela, un ods......mazs Tauriņš lido, un kāpurs......rāpo Bites dzīvo stropos, un skudras......skudru pūznī Putniem ir divas kājas, un kukaiņi......seši Mārīte ir maza, un gliemezis...lielas Bites taisa...medus no nektāra Vabolei ir īsi spārni, un spārei...gari 6. (aploksne) Spēle “Kas dara. kas?" Kādi kukaiņi dūko? (vaboles, bites, lapsenes, mušas, spāres) Vai viņi čīkst? (ods) Vai viņi čivina? (sienāži, crickets) Kādu skaņu izdod tauriņš? (nav) Nodarbības kopsavilkums. Pedagogs: Mūsu ceļojums ir beidzies, cik lieliski jūs visi esat, palīdzot kukaiņiem. Jūs esat laipni un gādīgi puiši, tikai neaizmirstiet, jūs nevarat kaitēt kukaiņiem, varat tos apbrīnot, skatīties, kā viņi strādā! Sargājot tos, mēs aizsargājam dabu! Kukaiņi pateicas jums visiem. Paņemiet kukaiņus un novietojiet tos mūsu meža izcirtumā. (Bērni nofotografē kukaiņus un novieto tos uz puķes izcirtumā.) Paskatieties, cik skaists ir kļuvis izcirtums. Lai skudras un vaboles rāpo pa zemi, lai sienāži lēkā zālītē, lai lido tauriņi un spāres, un pasaule, kurā dzīvojam, vienmēr paliek zila un zaļa! Mums ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā. Bet vispirms mums atkal jāpārvēršas par bērniem. Skolotājs paņem burvju ziedu un saka vārdus: - Aizver acis un atkārto pēc manis. Tu esi puķe, palīdzi un pārvērt mūs par bērniem! – Vai jums patika būt par kukaiņiem? – Un, ja tev būtu iespēja atkal pārvērsties par kukaiņiem, par ko tu vēlētos pārvērsties un kāpēc? - Kura spēle tev patika vislabāk? - Jūs visi šodien bijāt lieliski!

GCD kopsavilkums vidējā grupā “Kukaiņi”.

Kognitīvā attīstība

  • Paplašināt un nostiprināt bērnu zināšanas par kukaiņiem, ieviest vispārēju jēdzienu “kukaiņi” bērnu aktīvajā vārdu krājumā.
  • Attīstīt rupjo motoriku un koordināciju.
  • Turpināt mācīties grupēt objektus atbilstoši pamatīpašībām.

Runas attīstība

  • Attīstīt vizuālo un dzirdes atmiņu.
  • Attīstīt tēlaino runu.
  • Turpiniet mācīt, kā atrisināt mīklas, un pamatojiet savu atbildi.
  • Izkopt laipnu attieksmi pret mūsu mazajiem kaimiņiem visā planētā.
  • Attīstīt vēlmi aktīvi darboties klasē.
  • Ieaudziniet cieņu pret dabu.

Priekšdarbi:

literatūras lasīšana par tēmu, ilustrāciju skatīšanās, kukaiņu zīmēšana.

Materiāli un aprīkojums:

Plakāti ar kukaiņu attēliem, skaņu.

Nodarbības gaita:

(Bērni sēž puslokā uz krēsliem)
Vos: Turēsimies rokās kopā
Un pasmaidīsim viens otram
Siltums skries riņķos
Būsim kopā ļoti draudzīgi
Fantazējiet spēli
Mēs gribam zināt visu.
Pēkšņi viņi dzird klauvējienu!
Voss: Bērni! Pie mums ciemos ieradās Tauriņa Lilija. Paskaties uz Lilijas vēstuli.
“Dārgie puiši, mums ir problēmas! Ļaunais zirneklis mūs ir apbūris, tagad mums draud briesmas! Palīdziet mums, lūdzu! Paraksts "Kukaiņi".
Vos-l: Bērni, kas mums jādara?
Bērnu atbildes (glābt kukaiņus, palīdzēt no nepatikšanām).
Vos-l: Nu, puiši, vai mēs glābsim kukaiņus no nepatikšanām?
(Bērnu atbildes).
Vos-l: Tad mums jāatrisina mīklas. Tiklīdz jūs atrisināsit mīklu un nosaucat pareizo atbildi, ļaunā zirnekļa burvju burvestība pazudīs un kukaiņi tiks atbrīvoti.

1. Pavasara lēcieni, zaļa mugura
No zāles līdz zāles stiebram, no zara līdz takai(sienāzis)
2. Viņš dzer smaržīgo ziedu sulu, dod mums medu un vasku
Viņa ir jauka pret visiem cilvēkiem, bet viņas vārds ir
(bite)
3.Viņai ir četri spārni, viņas ķermenis ir tievs kā bulta
Mutē ir pietiekami daudz kukaiņu, ir milzīgas acis
Viņi to sauc (spāre)
4. Viņš ir īsts strādnieks, ļoti, ļoti strādīgs
Zem priedes blīvā mežā viņš ceļ māju no skujām
Manā dzīvē viņš nevar dzīvot bez darba
(skudra)
5. Viņa ir viegla, skaista, gracioza, gaišspārnaina
Viņa izskatās pēc puķes un mīl dzert ziedu sulu.
(tauriņš).
6. Es nebuzzu, kad es sēžu, es nebuzz, kad es eju
Ja es griežos gaisā, es ļoti ņurdēju
(kļūda)
7. Viņa ir mīļāka par visām blaktīm, viņas mugura ir koši
Un uz tā ir apļi un melni punktiņi
(mārīte)
8. Viņa visu dienu lido, visiem paliek garlaicīgi
Nakts nāk, tad apstājas
(lidot)
9. Tie, ar kuriem es zumēju, atceras, ka man ir dzelonis
Un uz mana vēdera ir svītra, jo es
(lapsene)
Vos-l: Kāds tu esi lielisks puisis! Tā daudzi izcirtuma iemītnieki bija sarūgtināti. Puiši, kuru mēs izglābām no nepatikšanām?
Bērni: kukaiņi
Vos-l: Ļaunais zirneklis aizbēga, un tauriņš priecājas, ka esat tik laipns un izglābāt kukaiņus, un mēs ar tauriņu Liliju turpināsim ceļu uz zināšanu zemi.

Fiziskā audzināšana
kāpurs
Vos-l: Bērni, pastāstīsim, kā kāpurs pārvēršas par tauriņu.
Šī dīvainā māja bez logiem
(apgriezties paši)
Cilvēki to sauc par "kokonu"
Pagrieziet šo māju uz zara
(pagriezt rokas)
Tajā guļ kāpurs
(plaukstas zem vaiga)
Visu ziemu guļ bez pamošanās
(nomainīt plaukstas)
Bet ziema iet garām
(pamāj ar roku uz augšu)
Marts, aprīlis, pilieni, pavasaris
(aplaudē par katru vārdu)
Pamosties miegains
(stiept)
Zem spožās pavasara saules
(uzzīmē sauli)
Kāpurim nav laika gulēt
(viņi krata ar pirkstu)
Viņa kļuva par tauriņu
(plivinot spārnus ar rokām).
Voss: Puiši, vai jums patīk brīnumi?
(Bērnu atbildes)
Klausieties brīnumu, kas notiek ar kukaiņiem. Brīnums ir tas, ka vaboles, mušas, tauriņi, spāres nekad nav mazuļi. Viņi piedzimst uzreiz kā pieaugušie. Katrs kukainis, pirms kļūst par pieaugušo, vispirms kļūst par olu, tad izšķiļas par kāpuru, kāpuru. Viņai daudz jāēd un jāaug, kad paaugusies pārvēršas par kucēnu. Laiks iet, un no kucēna iznirst tauriņš. Spāres dēj olas ūdenī, odi dēj kāpurus ūdenī, vaboles kāpurus dēj zemē, puiši, kur dzīvo kukaiņi?
(Bērnu atbildes)
Voss:
Viņi dzīvo visur: zālē, kokos, ziedos, ūdenī. Kā viņi pārvietojas?
(Bērnu atbildes: viņi skrien, lec, lido)
Vos-l: Ko ēd kukaiņi?
(Bērnu atbildes: ziedu nektārs, augu lapas)
Voss: Tie ir kukaiņi, tātad kaut kādā veidā līdzīgi? Ar ko viņi atšķiras no citiem meža iemītniekiem? Kas viņiem kopīgs? Pēc kādām pazīmēm tos var atpazīt?
(Bērnu atbildes: Viņiem ir 6 kājas, galva, spārni, vēders)
Voss: Bērniem ir daudz kukaiņu, vai tas ir labi? Kādas priekšrocības tās sniedz?
(Bērnu atbildes: Daudz barības putniem, apputeksnē augiem, bites dod medu)
Voss:
Bet daudzi kukaiņi ir slikti, kāpēc jūs domājat?
(Bērnu atbildes: pārnēsā dažādas slimības, traucē miegu, kož)
Voss: Tātad, kādās grupās mēs tos varam iedalīt?
(Bērnu atbildes: Noderīgs, kaitīgs, plēsonīgs)
Voss: Nosauciet derīgos kukaiņus?
(Bērnu atbildes: Tauriņš, bite, skudra)
Kādas priekšrocības tās sniedz?
(Bērnu atbildes: bites apputeksnē ziedus, dod medu, tauriņš apputeksnē ziedus, skudras nes sēklas pa mežu, meža kārtībnieki)
Nosauciet kaitīgos kukaiņus?
(Bērnu atbildes: Muša, ods, kāpurs)
Kādu ļaunumu viņi nodara?
(Bērnu atbildes: Muša izplata baktērijas uz savām kājām, kāpurs ēd augu lapas, odi sakož cilvēkus un dzīvniekus)

Tagad parādīsim, kā runā kukaiņi?
Zhu-zhu-zhu bite dūc
man iet labi
Zu-zu-zu odi čīkst
Viņš steidzas iekost
Oof - ūū - ūū kā tvaika lokomotīve pūš kamene, nesot ziedputekšņus
Vabole dūc
buzz - buzz - buzz
Es pamodināšu jebkuru
Nosauciet kukaiņus, kas ir klasificēti kā plēsīgi?
(Bērnu atbildes: Spāre, sienāzis, mārīte)
Kāpēc tos sauc par plēsonīgiem?
(Bērnu atbildes: viņi medī citus kukaiņus)

Spēle “Nosauc laipni”
Moskīts-ods
blakšu vabole
bite bite
Ūsas
Ķepas-ķepas
Skudra-skudra
spāre spāre
lidot-lidot
Voss: Visi kukaiņi ir tik mazi, ka tos var nepamanīt. Kāpēc viņi viegli slēpjas? Kāpēc sienāzis ir zaļš?(paslēpjas zālē).
Chafer slēpjas koku zaros. Tauriņš uz zieda?(gaišs, izskatās kā zieds). Tā kā tiem ir aizsargājošs krāsojums, tāpat kā to dzīvotnēm.
Kāpēc viņiem ir šāda krāsa?
(aizstāvēt, paslēpties no ienaidniekiem).
Voss: Bērni, paskatieties, mārīte ir tik spoža. To var redzēt zālē un uz koka Jebkurš putns to pamanīs. Kur viņai jāslēpjas?
Bērnu atbildes (viņa aizstāv sevi no ienaidniekiem, briesmu brīdī izdala pienu, kas slikti ož un tāpēc viņu neviens neēd.)
Voss: Kāpēc nedrīkst pieskarties vai ievainot kukaiņus?(viņi ir dzīvi)
Voss: Jā, kukaiņi ir dzīvi. viņus nevar aizvainot. Kas notiks ar dabu, ja pazudīs kukaiņi? Arī augi pazudīs, putni ies bojā. Kukaiņi ir daļa no dabas, tos var apbrīnot. Skatieties, kā viņi lido, skrien, lēkā, dūko.

Spēle: “Pabeidz teikumu” - izvēlies pareizos vārdus, es sākšu un tu turpināsi.
Vabole ir liela, un ods......
mazs
Tauriņš lido, un kāpurs......
rāpo
Bites dzīvo stropos, un skudras…….
skudru pūznī
Putniem ir divas kājas, un kukaiņiem...
seši
Mārīte ir maza, un gliemezis...
liels
Bites taisa nektāru...
medus
Vabolei ir īsi spārni, bet spārei... garš
Vos-l: Puiši, tagad es lūdzu jūs pienākt pie galda, lai mūsu izcirtums atdzīvojas, es ierosinu to izrotāt ar kukaiņiem. Paņemiet kukaiņus un novietojiet tos meža izcirtumā. Paskaties, cik skaists ir kļuvis izcirtums. Lai skudras un vaboles rāpo, sienāži lēkā, tauriņi un spāres lido!
Vos-l: Bērni, tauriņš Lilija vēlas kaut ko pateikt: Paldies, puiši, ka palīdzējāt apbēdināt manus kukaiņu draugus. Jūs esat laipni un gādīgi puiši, tikai neaizmirstiet, ka jūs nevarat nodarīt pāri kukaiņiem, varat tos apbrīnot un skatīties, kā tie darbojas! Sargājot tos, mēs aizsargājam dabu!

Fiziskās audzināšanas minūte
Mēs esam mārītes, ātri un veikli
Mēs rāpjamies pa lekno zāli
Un tad mēs dosimies pastaigā pa mežu
Mellenes un sēnes mežā
kājas ir nogurušas no pastaigas
Un ēst gribās jau sen
Drīz lidosim mājās.
Puiši, par ko mēs šodien runājām?
Ko jaunu esi iemācījies?
Vai jums patika zināšanu zemē?
Man patika, bijāt aktīvs, uzmanīgi klausījāties un cītīgi izpildījāt uzdevumu.

Priekšskatījums:

Pirmsskolas izglītības iestādes Nr.36 skolotāja Konnova A.A.

Izglītības jomu integrācija

Kognitīvā attīstība:

Turpiniet apgūt drošas uzvedības noteikumus dabā

Iepazīstiniet bērnus ar jauniem drošības noteikumiem.

Nostiprināt bērnu zināšanas par pavasara pārmaiņām dzīvajā un nedzīvajā dabā

Runas attīstība

Turpināt attīstīt bērnu sakarīgu runu.

Aktivizējiet un paplašiniet savu vārdu krājumu.

Turpiniet mācīties atbildēt uz jautājumiem.

Sociālā un komunikatīvā attīstība

Precizēt idejas par vides aizliegumiem; palīdzēt ne tikai izprast, bet arī sajust uzvedības noteikumus dabā, pārliecināt par nepieciešamību tos ievērot.

Attīstīt prasmi uzvesties dabā, izturēties pret to saudzīgi, saskatīt tās skaistumu un unikalitāti.

Veicināt bērnos dzīvespriecīgu, gādīgu attieksmi pret dabu.

Priekšdarbi:

Lasīšana daiļliteratūra, apskatot slavenu mākslinieku gleznu reprodukcijas; novērojumi, darbs pastaigās, dzejoļu iegaumēšana par pavasari.

Materiāls nodarbībai

klēpjdators, didaktiskās spēles Ilustrācijas “Nosauc dzīvnieku”, “izvēlies ziedu”, aizlieguma zīmes

Nodarbības gaita:

Voss. Puiši, paskatieties, mums šodien ciemiņi. Sasveicināsimies ar viņiem. Sagatavojiet plaukstas. Atkārtojiet ar mani.

Pirkstu vingrošana.

Sveika, sarkanā saule, rokas augšā,

Sveiks, brīze - šūpo rokas,

Saulaini zaķi,- roku vicināšana tev priekšā

Ātra straume - rokas zemāk, rokas šūpo

Sveika nobriedusi zāle - līgojas palmas

Sveiki, trokšņaini lapotni - berzējiet rokas

Sveikas mazās pelītes - aplaudē aiz muguras

Sveiki, zaķi - lec uz vietas

Sveicam tagad visus – slēdzenē savienoti pirksti

Mēs esam ļoti priecīgi jūs redzēt - rokas pie krūtīm un uz priekšu - uz sāniem.

Voss: Šodien pie mums ciemos ieradās Mazais Lācis. Pasveicini viņu. Mazais lācis lūdz jums palīdzību, lai noskaidrotu, kāds ir gada laiks. mēs runājam paršajā dzejolī:

No aiz kalniem, no aiz jūrām

Dzērvju bari steidzas

Strauti mežā dzied

Un sniegpulkstenītes zied.

Kurš var pateikt, kurš zina, kad tas notiek? (pavasaris).

Cik mēnešus ilgst pavasaris? (Trīs) .

Nosauciet tos (marts, aprīlis, maijs)

Labi padarīts!

Voss: Mazais lācis vēlas tevi uzaicināt pastaigā pa mežu. Vai vēlaties iet viņam līdzi?

Bērni: Mēs gribam!

Voss: Bet ir viena lieta svarīgs noteikums, drošības noteikums, uzmanīgi klausieties:

Mums viss ir nopietni jāsaprot:

Bez pieaugušajiem mežā nevar ieiet!

Tur ir viegli pazust:

Ejiet tālu no mājām

Un atpakaļceļa nav...

Un tu vairs nevarēsi tikt pie savas mātes...

Vai atceries noteikumu? Bez pieaugušajiem mežā nevar iet!!!

Kā jūs varat nokļūt mežā?

Bērni: ar mašīnu, autobusu, kājām...

Voss: Mēs ar jums iesim kājām un apbrīnosim dabas skaistumu.

(Simulācijas celiņš) .

Sveiks, mežs, blīvs mežs,

Pilna ar pasakām un brīnumiem!

Ko jūs trokšņojat lapās?

Kas slēpjas tavā tuksnesī -

Kāds dzīvnieks? Kāds putns?

Neslēp visu: redzi, mēs esam savējie!

Voss: Tu un es tuvojamies meža izcirtumam. Iedomāsimies, ka spoži spīd saule, virs galvas ir zilas skaidras debesis, zemi klāj jauna zaļa zāle, parādās pirmie ziedi.

Kuri ziedi parādās pirmie?

Bērni: Sniegpulkstenītes.

Uzdevums D\I: “Savākt ziedu”

Saule: Pavasarī kokiem uzbriest pumpuri un uzzied pirmās lapas.

Ak, koka zari ir nolauzti. Kurš to izdarīja? Vai jūs varat nolauzt koku zarus? Kāpēc?

Bērni: Nē

Voss: Protams, nē! Augi un koki ir dzīvas būtnes. Viņi aug, elpo, ēd. Atstāj putekļus. Augi dod mums skābekli un attīra gaisu. Tāpēc kokiem nevajadzētu lauzt zarus.

Pedagogs: Atstāsim arī šeit zīmi. Kas to redzēs, tas zinās, ka koku zarus lauzt ir aizliegts. Ejam tālāk.

Ak, redzi, kāds zaķis uzlēca!

Vai zini, kas pavasarī notiek ar dzīvniekiem?

Bērni: mainiet krāsas, mostieties no ziemas miega, dažiem ir bērni.

Jautājums: Mazais lācis piedāvā nedaudz atpūsties un uzspēlēt spēli: “Nosauc dzīvniekus un to mazuļus” (Apsēdieties uz krēsliem).

Spēle: “Atrodi mazuli”

Voss: Vai jūs labi izpildījāt uzdevumu un tagad devies tālāk?

Bērni, pastāstiet Lācim, ko vēl jūs nevarat darīt mežā, ja esat viņa draugi? Meža draugi?

Klausieties Mishkas dzejoļus:

Mēs ejam, ejam pa pļavu,

Kolekcionēšana pēc zieda:

Sarkans, balts, zils...

Brīnišķīgs pušķis. (M. Bičkova)

Kas, jūsuprāt, šajā dzejolī Mazajam Lācim nepatīk? (plūkt ziedus)

Saule: Pēc sniega kušanas parādās zāle un pavasara ziedi. Tie ir tik skaisti un maigi, un jūs patiešām vēlaties tos ņemt līdzi mājās. Vai ir iespējams nolasīt ziedus?

Klausieties pantu par to, kas notiks, ja nolasīsim ziedu.

Ja es novācu ziedu, ja tu novāc ziedu,

Ja jūs un es esam kopā, mēs kopā nolasām ziedus,

Visi izcirtumi būs tukši, un skaistuma nebūs.

Voss: Atcerēsimies arī šo noteikumu. Ja plūc ziedus. Kukaiņu nebūs. Viņiem nebūs ko ēst. Atstāsim zīmi arī šeit.

Es došos uz zaļo mežu

Es atradīšu pelēku zaķi

Es atvedīšu mājās

Šis zaķis būs mans.

Noteikums:

(No meža nevienu nevar aizvest mājās).

Jautājums: Dzīvnieki jutīsies slikti, ja nav dzīvotnes, kurā viņi ir pieraduši dzīvot.

Atstāsim zīmi arī šeit.

Fiziskie vingrinājumi.

Putniņi, putniņi

Viņi lido pa mežu, dzied dziesmas,

Nāca spēcīgs vējš un gribēja aiznest putnus,

Putni paslēpās ieplakā, tur bija omulīgi un silti.

Voss: Jūs droši vien esat to dzirdējis Nesen Meža ugunsgrēki notiek ļoti bieži. Tie var būt no karstuma vai lapu dedzināšanas, vai arī tūristi aizmirst nodzēst uguni.

Atcerieties vēl vienu noteikumu:

Pavasaris! Puiši steidzas doties pārgājienā!

Bet jaunajiem tūristiem jāzina:

Lai dzīvnieki un putni neciestu,

Nav labi lutināt dabu!

Savāc atkritumus no izcirtuma

Un sadedzināt viņu uz sārta!

Neatstājiet uguni mežā

Pārklāj ar smiltīm un zemi,

Lai tas nesmēķē, nedzirksteļo,

Nekādas nepatikšanas mežā viņš nesagādāja.

Kādu noteikumu mēs varam izvilkt no šī dzejoļa?

Bērni: Jūs nevarat atstāt atkritumus mežā. Jūs nevarat atstāt nenodzēstu uguni (novietojiet zīmi).

Voss: Tieši tik daudzus noteikumus mēs iemācījāmies meža draugiem. Atkārtosim visas zīmes, kuras aizliegts darīt mežā.

Nu, mēs palīdzējām lācītim izdomāt, ko nedrīkst darīt mežā, un tagad mums ir laiks atgriezties bērnudārzā.

Vai jums patika mūsu pavasara ceļojums? Kas tev patika visvairāk?

Bērnu atbildes.

Voss: Būsim, puiši, meža draugi, saudzēsim dabu: nemīdīsim zaļo zāli, neplūksim ziedus, bet apbrīnosim tos. Lai maigā saule vienmēr priecē tevi un mani.

Ardievu mazais lācītis.


Projekta veids:

īstermiņa, grupu, pētniecība.

Vecums:

bērniem vecumā no 4-5 gadiem.

Projekta ilgums:

Projekta dalībnieki:

vidējās grupas bērni, skolēnu vecāki, skolotāji.

Izglītības joma:

vides izglītība.

Problēmas atbilstība:

Bērni , Pastaigas laikā mēs bieži redzam kukaiņus. Puišu reakcija ir neprognozējama, vieni skatās, citi uzreiz ņem ar rokām, un kāds stampā ar kāju. Runājot ar bērniem, parādās pati problēma: "Vai kukaiņi ir labvēlīgi vai kaitīgi?" , "Vai ir nepieciešami kukaiņi?"

Bērnu dalība projektā palīdzēs veidot priekšstatus par kukaiņiem, to ieguvumiem vai kaitējumu;

attīstīt radošās spējas un meklēšanas darbību.

Projekta mērķis:

priekšstatu veidošana par kukaiņu dzīvi.

Projekta mērķi:

  • veidoties bērniem elementāri priekšstati par kukaiņiem (tauriņš, skudra, vabole, bite, sienāzis), to uzbūve, pārvietošanās metodes;
  • uzzināt par to ieguvumiem vai kaitējumu;
  • izkopt gādīgu attieksmi pret dzīvajām būtnēm;
  • attīstīt emocionālo atsaucību;
  • attīstīt pētniecības prasmes.
  • Gaidāmais Rezultāts:

  • bērni zinās un nosauks kukaiņus (tauriņš, skudra, mārīte, vabole, bite, sienāzis);
  • ir vienkāršākie priekšstati par dažām izskata iezīmēm (ķermeņa forma, kāju skaits, spārnu klātbūtne), kustību metodēm (lēkšana, lidošana, skriešana), radītajām skaņām (zumšana, čivināšana), kur un kā kukaiņi pārziemo;
  • zināt par ieguvumiem vai kaitējumu, ko tie rada cilvēkiem un augiem;
  • atrast līdzības un atšķirības;
  • apgūt vispārējo jēdzienu "kukaiņi";
  • uzrakstiet aprakstošu stāstu par kukaiņu, izmantojot atbalsta diagrammu.
  • Priekšdarbi:

  • meklēšanas darbs par ilustratīvā materiāla izvēli par tēmu “Kukaiņi”;
  • iepazīšanās ar literārie darbi: G. H. Andersens “Īkstīte”, A. Bjanki “Kā skudra steidzās mājās”, “Zirneklis – pilots”, G. Glušņevs “Sienāzis un sienāži”, S. Mihalkovs “Zinātņu akadēmija”, G. Skrebitskis “Laimīgā blakte” , V. Zotovs no grāmatas “Meža mozaīka” (“Mārīte”, “Sienāzis”, “Chafer Beetle”), K. Ušinskis “Bites izlūkošanā”, K. Čukovskis “Muša-Cokotukha”;
  • mācīties dzejoļus par kukaiņiem “Simtkājis”, “Blakšu dziesma”, “Par tauriņu”, pirkstu vingrošana“Vabole, spāre, lapsenes”, “Mārītes”, mīklu uzdošana, vārdu veidošana (bērnu sacerējums);
  • noklausoties N. Rimska-Korsakova audioierakstu “Kamenes lidojums”;
  • Sadarbība ar ģimeni:

  • Konsultācijas “Kā ieaudzināt dabas mīlestību”, “Pirmā palīdzība kukaiņu kodumiem”.
  • Vecāki pieraksta stāstu par bērna izdomātu kukaini un palīdz to izrotāt ar zīmējumiem.
  • skatos multfilmas:
  • “Luntik”, “Bite Maija”, “Vinnijs Pūks”, “Zem sēnes”.
  • Projekta aktivitātes produkts:

    stāsts par kukaini

    izglītojošas spēles,

    fotogrāfijas,

    kolektīvais pieteikums “Izcirtumā”,

    amatniecība no dabīgs materiāls,

    zīmējumu izstāde “Kukaiņi un tarakāni”.

    Projekta īstenošanas plāns:

    1 nedēļa: « Iepazīstieties ar tauriņu":

    Pirmdiena:
    1) Literārs vārds, mīklas par tauriņu.
    Mērķis: iepazīstināt bērnus ar literāriem darbiem par tauriņu.

    otrdiena:
    2) Enciklopēdiju un žurnālu apskats.
    Mērķis: iepazīstināt bērnus ar kukaiņu izskatu.

    trešdiena:
    3) Runājiet ar bērniem par tauriņu.
    Mērķis: iepazīstināt ar tauriņu šķirnēm, tauriņu attīstības ciklu, ieguvumiem vai kaitējumu.

    ceturtdiena:
    4) A) Vizuālā aktivitāte “Taureņi”.
    Mērķis: Veidot priekšnosacījumus prasmei izkrāsot tauriņa zīmējumu, izmantojot iepriekš apgūtās zīmēšanas prasmes. (citroni, kāposti, napoleons).

    B) Grupas telpas dekorēšana ar tauriņiem.
    Mērķis: radīt vēlmi izrotāt grupu ikvienam.

    5) Spēle "Savienojiet punktus un uzziniet, par ko pārvērtīsies kāpurs."
    Mērķis: attīstīt roku kustību precizitāti, smalko motoriku, iztēli.
    6) Spēle brīvā dabā “Diena un nakts” (dienas un nakts tauriņi).
    Mērķis: attīstīt spēju rīkoties pēc signāla, ievērot spēles noteikumus.

    2. nedēļa: “Satikšanās ar skudru”.

    Pirmdiena:
    1) Literārs vārds, mīklas par skudru, lasot V. Bjanki pasaku “Kā skudra steidzās mājās”.
    Mērķis: iepazīstināt bērnus ar literāriem darbiem par skudru.

    otrdiena:
    2) Logoritmiskie vingrinājumi: "Draugi palīdzēja."

    Mērķis: attīstīt ritma izjūtu.

    Skudra atpalika no draugiem.

    Ak-o-oi-oi-oi.
    Viņš salauza savu tievo kāju.
    Ay-ay-ay, ay-ay-ay.
    Viņš ātri ietina to zālē,
    Viņš ātri ieskrēja skudru pūznī.
    Nu jau saule aiz meža norietējusi.
    Ak, ak, ak!
    Uzreiz kļuva tik biedējoši un tumši.
    Ah-ah-ah, ah-ah-ah!
    Labi, ka draugi palīdzēja
    Viņi atveda skudru mājās.
    Labi padarīts!

    (Bērni piespiež plaukstas pie vaigiem un ritmiski krata galvas.
    Kājas ir ritmiski saliektas un nesaliektas.
    Viņi skrien vietā.
    Viņi veido ritmisku pavasari.
    Ritmiski pārklāj acis ar plaukstām.
    Viņi ritmiski sit plaukstas.)

    Logoritmisks vingrinājums “Kukaiņi virs pļavas”.
    "Ju-zhu-zhu," bite dūko:
    – Es lidoju no tālienes.
    "Zu-zu-zu," ods čīkst.
    - Fu-fu, - kā tvaika lokomotīve
    Kamene pūš, nesot ziedputekšņus.
    Vabole dūc: "Buzz, buzz, buzz."
    Es pamodināšu jebkuru."
    (Bērni paceļ rokas uz sāniem un ritmiski vicina tās kā spārnus.
    Ritmiski "izmetot" rādītājpirksti uz priekšu. Viņi ritmiski stampā ar kājām un sit plaukstas.

    trešdiena:
    Meklējiet skudru pūzni.
    Mērķis: nostiprināt zināšanas par skudru mājvietu un skudru pūžņu aizsardzību.
    3) GCD “No skudru dzīves”.
    Mērķis: nostiprināt un precizēt bērnu zināšanas par skudru dzīvesveidu, paradumiem, ieguvumiem un aktivizēt bērnu vārdu krājumu.

    ceturtdiena:

    4) Teritorijas apskate bērnudārzs(vai mežā). Skudru pūžņa novērošana.
    Mērķis: Noskaidrot bērnu zināšanas par skudru uzvedību un to dzīvotni.
    5) Eksperiments “Skudrskābes izdalīšana”.
    Mērķis: kognitīvās aktivitātes attīstība.

    piektdiena:
    6) Radoša darbība: “Kas palīdzēja skudrai nokļūt mājās”
    Mērķis: stiprināt bērnu vizuālās prasmes, attēlot dažādus kukaiņus.

    3. nedēļa: “Satikšanās ar mārīti”.

    Pirmdiena:

    1) Literārs vārds, mīklas un dzejoļi par mārīti.
    Mērķis: iepazīstināt bērnus ar literāriem darbiem par mārīti.

    otrdiena:
    2) Pārskatot enciklopēdijas un žurnālus “Kādas ir dažādas mārītes?”
    Mērķis: iepazīstināt bērnus ar mārīšu veidiem, o izskats, biotopi, ieguvumi mārīte, attīstīt aktīvu runu.

    3) Aplikācija “Mārīte”.
    Mērķis: Nostiprināt spēju izgriezt apaļas un ovālas formas un spēju tās rūpīgi pielīmēt.

    ceturtdiena:
    4) Spēle "Savienojiet punktus un skatieties, kas notiek."
    Mērķis: smalko motoriku attīstīšana.

    piektdiena:
    5) Dziesmu par mārīti klausīšanās.
    Mērķis: muzikālās auss attīstība.

    6) Krāsojamās lapas “Kukaiņi”.

    Mērķis: attīstīt radošās spējas.

    Noslēguma pasākums:

    1) Viktorīna “Ko mēs zinām par kukaiņiem?”
    Mērķis: nostiprināt bērnu zināšanas par kukaiņiem.

    2) Prezentācija.


    Smirnova Olga Vladimirovna

    Sagatavoja: Khabibullina M.Kh.
    Mērķis:
    1. Uzdevumi kognitīvo spēju attīstībai:
    · vispārināt bērnu priekšstatus par kukaiņu daudzveidību (mežā, laukā, ap ezeru);
    · vingrināties atšķirt un nosaukt bieži sastopamos kukaiņu grupu pārstāvjus atbilstoši skaidras pazīmes(izmērs, krāsa, oriģinalitāte atsevišķas daļasķermenis);
    · precizēt idejas par kukaiņu priekšrocībām.
    2. Uzdevumi sakarīgas runas attīstībai: veidot sakarīgu runu, pareizi lietot runā gramatiskās formas;
    · attīstīt runas emocionalitāti, inteliģenci, iztēli mīklu risināšanas un radošo problēmu risināšanas procesā.
    3. Izglītības uzdevumi:
    · ieaudzināt bērnos vēlmi rūpēties par dabu, pareizi uzvesties mežā un laukā;
    · neiznīcināt meža iemītnieku dzīves apstākļus.
    Materiāls nodarbībai: bildes no sērijas “Kukaiņi”, bilde par tauriņa vairošanās ciklu, rotaļlietas (zirneklis, vabole, skudra), brīdinājuma zīmes par uzvedības noteikumiem dabā.
    Nodarbības gaita
    Sveika, zelta saule!
    Sveikas, zilas debesis!
    Sveiki putniņi!
    Sveika, dzimtā zeme!
    Sveiki mani draugi!
    Sveiki sveiki
    Ikviens, kurā dzīvo labestība!
    Pedagogs: Bērni, kāds tagad ir gada laiks? (pavasaris)
    Vārds pavasara mēneši(marts aprīlis maijs)
    Tagad maijs ir pēdējais pavasara mēnesis. Uzskaitīsim pavasara pazīmes, kuras novērojām martā un aprīlī. (Sniegs nokusa, strauti tecēja, parādījās zāle, ielidoja putni, parādījās kukaiņi).
    Tieši tā, puiši, uz zemes ir ļoti daudz kukaiņu, mēs tos saucam par seškājainajiem mazuļiem. Apzīmēsim visus kukaiņus šādi (ovāls ar sešām kājām), tie ir tik mazi, ka grūti pamanīt. Un daudzus ir grūti pamanīt: tiem ir aizsargājošs krāsojums.
    Mīklas: Visas četras zieda ziedlapiņas kustējās
    Es gribēju to paņemt, tas pacēlās un aizlidoja. (Tauriņš)
    Es ņēmu vārdu no kalēja,
    Krāsa ir gurķis
    Lācenei ir spārni,
    Kājas ir kā blusām. (Sienāzis)
    Mušas, čīkst,
    Garās kājas vilka.
    Nepalaidīs garām iespēju:
    Viņš apsēdīsies un iekodīs. (ods)

    žu-džu, žu-džu,

    Es guļu uz zara

    Es atkārtoju burtu "w"

    Stingri zinot šo vēstuli

    Es čumēju ziemā un vasarā. (Kļūda)

    Lido visas dienas garumā

    Visiem paliek garlaicīgi.

    Nāks nakts

    Tad tas apstāsies. (Lidot)

    Mājsaimniece

    Pārlidoja pāri zālienam.

    Viņš satrauksies par ziedu,

    Viņš dalīs medu. (Bite)

    Šī mazulīte to uzvelk

    Kleita ir sarkana ar punktiem.

    Un viņš zina, kā veikli lidot

    Šī ir... (mārīte).

    Pēdējā mīkla diagrammas veidā par skudru:

    Skudra atrada zāles stiebru

    Ar viņu bija daudz nepatikšanas.

    Kā baļķis, uzvilkts uz muguras

    Viņš to nes mājās.

    Viņš noliecas zem nastas

    Viņš jau ar grūtībām rāpo,

    Bet kāds labs

    Skudras ceļ māju.

    J: Kur dzīvo skudras? (skudru pūznī) Bites ir stropos, lapsenes ceļ mājas, kas izskatās pēc papīra laternām, bet taurenim nav mājas, viņam katrs zīdains zāles stiebrs, katrs iedobums, katrs ērts zars ir mājas. Un kāpēc viņai vajag māju, ja viņa dzīvo tikai 2 nedēļas un par to īsu laiku viņai ir jāzina visa pasaule.

    Fiziskās audzināšanas nodarbība "Taurenis"

    Zieds stāvēja un pēkšņi pamodās,

    Es vairs negribēju gulēt.

    Viņš kustējās, stiepās,

    Viņš pacēlās un lidoja.

    Saule tikai no rīta pamodīsies

    Tauriņš riņķo un lokās.

    J: Kukaiņi ir pārsteidzoši radījumi, kur, jūsuprāt, tie bija ziemā? (gulēja) Tieši tā, rudenī viņi slēpjas zem kritušām lapām, zem koku mizas, plaisās un aizmieg. Vai jūs zināt, ka tauriņi, mušas un vaboles nekad nav mazuļi. Viņi piedzimst uzreiz kā pieaugušie. Tauriņš dēj daudz olu, dažas no tām noknābā putni, daļu aiznes skudras, un dažas izdzīvo. No tiem parādīsies kāpuri. Paies laiks un kāpurs pārvērtīsies par krizali. Un no pupa iznāks tauriņš.

    Spēle "Kas ko dara?"

    Kādi kukaiņi dūko? (vaboles, bites, lapsenes, mušas, spāres)

    Vai viņi čīkst? (ods)

    Vai viņi čivina? (sienāži, kriketi)

    Kādu skaņu izdod tauriņš? (Nē)

    Spēle brīvā dabā “Catch the Maybug”.

    Vingrošana acīm

    Izcirtumā ielidoja vabole

    Viņš zumēja un dziedāja - zhzhzhzh

    Šeit viņš lidoja pa labi (bērni skatās pa labi)

    Tāpēc viņš lidoja pa kreisi (paskatieties pa kreisi)

    Vabole, šeit ir labā plauksta (labā roka uz priekšu)

    Vabole, šeit ir kreisā plauksta ( kreisā roka uz priekšu)

    Vabole uzlidoja augšā

    Un apsēdās uz zara

    Mēs piecēlāmies kājās

    Bet vaboli nedabūjām

    Aplaudēsim kopā: aplaudēsim, aplaudēsim, aplaudēsim

    Lai viņš varētu aizlidot: zhzhzhzh.

    Pedagogs: Blakti lido augstu. Mēģiniet to noķert, tikai uzmanieties, lai nenodarītu ļaunumu (bērni lec un mēģina noķert kukaiņu uz virves)

    J: Bērni, ko, jūsuprāt, kukaiņi ēd?

    Kuri no tiem ir kaitīgi cilvēkiem (tie, kas bojā augus, pārnēsā slimības, kož)

    Un kas ir noderīgs cilvēkam? (iznīcināt kaitēkļus, savākt medu)

    Neatkarīgi no tā, vai tie ir kaitīgi vai noderīgi, mums nevajadzētu tos aizskart vai iznīcināt. Dabā viss ir savstarpēji saistīts. Iedomājieties, kas notiktu, ja nebūtu odu, pazustu sviras un bezdelīgas, jo tās pārtiek no odiem. Katram kukainim ir sava vieta dabā.

    Aizlieguma zīmju izlikšana: nedrīkst ķert tauriņus, nedrīkst iznīcināt skudru pūžņus, nedrīkst plūkt ziedus utt.

    Reizēm cilvēkus salīdzina ar kukaiņiem: strādīgi kā bite, kaitinoši kā muša, par kādiem cilvēkiem, tavuprāt, viņi tā saka?

    Labi, puiši, šodien mēs uzzinājām tik daudz jaunu lietu.

    Pie mums jebkurā gadalaikā

    Gudra daba māca

    Putni māca dziedāt

    Zirneklis - pacietība.

    Bites laukā un dārzā

    Viņi māca mums, kā strādāt.

    Sniegs māca mums tīrību,

    Saule māca laipnību

    Un ar visu milzību

    Māca pieticību

    Dabai tas ir visu gadu

    Jāmācās.

    Visi lielie meža cilvēki

    Māca stipru draudzību.

    Nodarbības kopsavilkums vidējai grupai “Kukaiņu pasaulē”

    Mērķis: 1. Uzdevumi izziņas spēju attīstībai; vispārināt bērnu priekšstatus par kukaiņiem; vingrināties atšķirt un nosaukt bieži sastopamos kukaiņu grupu pārstāvjus, pamatojoties uz pārsteidzošām pazīmēm.

    2. Uzdevumi sakarīgas runas attīstībai: veidot sakarīgu runu, pareizi lietot runā gramatiskās formas, attīstīt runas emocionalitāti, inteliģenci, iztēli mīklu minēšanas un radošo problēmu risināšanas procesā.

    3. Izglītības mērķi: attīstīt spēju uzklausīt citus bērnus, apspriežot jebkuru problēmsituāciju; ieaudzināt bērnos vēlmi rūpēties par dabu, pareizi uzvesties mežā un laukā; neiznīcināt meža iemītnieku dzīves apstākļus.

    Materiāls nodarbībai: bildes no sērijas “Kukaiņi”, izgrieztas bildes, izcirtums ar ziediem, Magpie.

    Priekšdarbs: Darbu lasīšana par kukaiņiem, kukaiņu vērošana dabā, pirkstu vingrinājumu apguve.

    Uzdevumi:

    Izglītojoši: Noskaidrot bērnu zināšanas par kukaiņiem un to raksturīgajām pazīmēm; iemācīties izteikt savas kustības ar sejas izteiksmēm, žestiem un plastiskumu.

    Attīstība: uzmanības attīstība.

    Izglītojoši: izkopt gādīgu attieksmi pret kukaiņiem, dabas mīlestību.

    Aprīkojums: magnētiskā tāfele, kukaiņu figūriņas, objektu attēli, kuros attēloti kukaiņi.

    KLASES PROGRESS

    Bērni ienāk grupā, šajā laikā Magpie ielido un sprēgā:

    Coakmens: Es šodien biju izcirtumā, tur kaut kas notika, kaut kas notika, kaut kas nebija kārtībā, es neko nesaprotu, kas ir kas?

    Pedagogs: Klusi, klusi, netrokšņo. Puiši, vai jūs uzzinājāt, kas tas ir?

    Bērni: Magpie.

    Magpie: Sveiki, puiši!

    Bērni: Sveiks, Soroka!

    Pedagogs: Kas notika, Soroka?

    Magpie: Tātad es saku, es šodien biju izcirtumā, tur kaut kas notika, es neko nesaprotu.

    Pedagogs: Cienījamais Soroka, mēs neko nevaram saprast. Puiši, iesim kopā uz izcirtumu un palīdzēsim Sorokam to izdomāt.

    Bērni: Ejam.

    Audzinātāja: Kā mēs tur tiksim? Dosimies ceļojumā ar burvju vilcienu!

    Spēle "Lokomotīve ar nosaukumu".

    Audzinātāja: Tagad visi pārvērtīsies par “lokomotīvi” un pārvietosies pa apli, un tajā pašā laikā sitīs plaukstas, saucot savu vārdu.

    es sākšu. Alla Ivanovna. Es nobraucu veselu apli, un tagad es izvēlēšos vienu no jums, un viņš manis vietā kļūs par vilcienu. Šeit es izvēlos...Katja. Tagad viņa sacīs savu vārdu un sitīs plaukstas, un es kļūšu par viņas treileru, uzlikšu rokas uz viņas pleciem un atkārtošu viņas vārdu ar viņu. Aiziet!

    Pedagogs: Tātad esam nobraukuši veselu apli, tagad Katja izvēlēsies to, kurš kļūs par “dzinēju”, un mēs trīs atkārtosim viņa vārdu.

    (dariet to, līdz visi bērni ir piedalījušies spēlē)

    Pedagogs: Puiši, paskatieties, mēs ar savu mazo vilcieniņu ieradāmies meža izcirtumā. (INospitategle ar bērniem pieiet pie galda, kas izskatās pēc izcirtuma arziedi)

    Pedagogs: Paskaties, cik daudz ziedu, cik tie ir skaisti, bet izcirtumā nez kāpēc neviena cita nav.

    Magpie: Un es tev teicu, ka kaut kas noticis! Ak, kas tas te guļ?

    Pedagogs:Šī ir aploksne ar vēstuli. Kāds mums atstāja vēstuli, lasīsim to.

    Vēstule.

    Palīdziet! Palīdziet!

    Mūs ir apbūrusi feja, un tagad mums draud briesmas.

    Lai mūs glābtu, mums jāatrisina mīklas.

    (paraksts) Kukaiņi.

    Pedagogs: Nu, puiši, vai mēs glābsim kukaiņus no nepatikšanām? (jā) Tad klausīsimies uzmanīgi.

    Šis mazais vijolnieks

    Smaragds valkā apmetni.

    Viņš ir arī sporta čempions,

    Viņš var veikli lēkt. (Sienāzis)

    Viņa ir dārgāka par visām vabolēm,

    Viņas mugura ir sarkana,

    Aizmugurē ir apļi,

    Mazie melni punktiņi. (Mārīte)

    Melns mazulis

    Viņš nevar vilkt slodzi atbilstoši savam augumam. (Skudra)

    dārza laupītājs,

    Medus josta. (Kamene)

    Zieda aizkustināta

    Visas četras ziedlapiņas.

    Es gribēju to noplēst.

    Viņš pacēlās un aizlidoja. (Tauriņš)

    mazs helikopters

    Lido uz priekšu un atpakaļ.

    Lielas acis

    Viņas vārds ir… (spāre)

    Bērni risina mīklas un atrod kukaiņu attēlus.

    Pedagogs: Tieši tik daudzus mazos izcirtuma iemītniekus esi apbēdinājis.

    Magpie: Cik lieliski jūs esat! Kāds tu esi lielisks puisis!

    Pedagogs: Kā tos visus var nosaukt vienā vārdā? (kukaiņi)

    Pedagogs: Labi padarīts! Puiši, paskatieties, ko skaists tauriņš atbrauca pie mums ciemos. Apsēdīsimies uz krēsliem, tikai klusi, lai viņu nebiedētu un neskatītos uz viņu.

    Pedagogs: Paskaties, cik skaisti ir tauriņa spārni – daudzkrāsaini. Pastāsti man, lūdzu, kāpēc kukaiņiem ir spārni? (lai lidotu no vienas vietas uz otru.) (Darbs ar mnemoniskām tabulām. Bērni pēc kārtas meklē simbolus un liek tos uz tāfeles.) Kas vēl ir tauriņam? (Antenas, galva, vēders, ķepas.)

    Pedagogs: Paskatieties uz mūsu zīmējumu - tas ir vispārīgas pazīmes kukaiņi

    Visiem kukaiņiem ir galva, vēders, antenas un 6 kājas.

    Pedagogs: Labi padarīts!

    Pedagogs: Tagad mazliet atpūtīsimies.

    Fiziskās audzināšanas minūte.

    No rīta tauriņš pamodās

    Viņa stiepās, smaidīja,

    Reiz viņa nomazgājās ar rasu,

    Divi – viņa graciozi griezās.

    Trīs - noliecās un apsēdās,

    Četros tas aizlidoja.

    (skolotājs rāda pirmo reizi, bet atlikušās divas reizes izpilda kopā ar bērniem)

    Pedagogs: Tagad spēlēsim spēle "Kas pazudis?", un es pārbaudīšu, kurš ir uzmanīgākais?

    Šeit ir mūsu kukaiņi, jūs aizverat acis, un es noņemu vienu no tiem. Un tev jāpastāsta, ko es noņēmu, kurš bija prom?

    Laikapstākļi kļuva slikti, un ielidoja mākonis. Acīmredzot līs. Un te nāk pirmais piliens, otrais, trešais... (Bērni sit ar īkšķi labā roka kreisajā plaukstā - viens, rādītājs un īkšķis - divi utt., pieci - lietus, klauvē ar pirkstiem pret grīdu) Visi kukaiņi ir pazuduši. Kurš pazudis?

    Pedagogs: Un tagad jums un man ir jāpabeidz uzdevums, ko kukaiņi mums ir sagatavojuši. (Dodiet bērniem aploksnes ar izgrieztiem attēliem “Kukaiņi” un vienu attēlu ar Rudens attēlu, kas ir izlikts uz tāfeles.)

    Pedagogs: Labi darīti zēni. Cik skaistas bildes tu sanāci.

    Magpie: Kas tas ir? Kas tas ir?

    Pedagogs: Puiši, paskatieties uz tāfeli, kurš tas ir attēlā? (Rudens.) Tieši tā. Tagad man viss ir skaidrs. Dārgais Soroka, tavs troksnis un rūpes bija veltīgas. Rudenī visi kukaiņi iet gulēt, slēpjas celmos, zem koku mizas, un jūs sacēlāt tik lielu troksni! Puiši, paslēpsim visus savus kukaiņus izcirtumā zem ziediem, viņiem laiks gulēt. Un tu, Soroka, lido mājās, un mēs atgriezīsimies mājās ar savu mazo vilcieniņu.

    Spēle "Lokomotīve ar nosaukumu".



     


    Lasīt:



    Norēķinu uzskaite ar budžetu

    Norēķinu uzskaite ar budžetu

    Konts 68 grāmatvedībā kalpo informācijas apkopošanai par obligātajiem maksājumiem budžetā, kas ieturēti gan uz uzņēmuma rēķina, gan...

    Siera kūkas no biezpiena pannā - klasiskas receptes pūkainām siera kūkām Siera kūkas no 500 g biezpiena

    Siera kūkas no biezpiena pannā - klasiskas receptes pūkainām siera kūkām Siera kūkas no 500 g biezpiena

    Sastāvdaļas: (4 porcijas) 500 gr. biezpiena 1/2 glāze miltu 1 ola 3 ēd.k. l. cukurs 50 gr. rozīnes (pēc izvēles) šķipsniņa sāls cepamā soda...

    Melno pērļu salāti ar žāvētām plūmēm Melno pērļu salāti ar žāvētām plūmēm

    Salāti

    Laba diena visiem tiem, kas tiecas pēc dažādības ikdienas uzturā. Ja esat noguruši no vienmuļiem ēdieniem un vēlaties iepriecināt...

    Lecho ar tomātu pastas receptes

    Lecho ar tomātu pastas receptes

    Ļoti garšīgs lečo ar tomātu pastu, piemēram, bulgāru lečo, sagatavots ziemai. Tā mēs savā ģimenē apstrādājam (un ēdam!) 1 paprikas maisiņu. Un kuru es gribētu...

    plūsmas attēls RSS