Mājas - Dizaineru padomi
  Īsi izklājiet augus. Augu daudzveidība, izplatība, vērtība. Kas ir augs

Integrētā nodarbība Nr. 5   Augu daudzveidība, izplatība, vērtība.

Mērķis : iepazīstināt studentus ar augu daudzveidību, izplatību un nozīmi dabā un cilvēku dzīvē, ar jēdzienu “augstākie un zemākie augi”.

Uzdevumi:

- palielināt studentu izziņas interesi par bioloģijas studijām

Izaudzināt iecietību un cieņu pret dabu

Pašnoteikšanās, morālais un ētiskais vērtējums, ekoloģiskā pasaules uzskata veidošanās, dabas mīlestība.

Meklējiet nepieciešamo informāciju izglītības uzdevumu veikšanai, izmantojot mācību literatūru, enciklopēdijas, uzziņu grāmatas

Veiciet apmācības mutiskā, rakstiskā valodā.

Nodarbības forma - jauna materiāla apgūšana.

Nodarbībā izmantoto IKT rīku veids - prezentācija.

Vizuālie palīglīdzekļi - krustvārdu mīkla, izdales materiāls.

Nodarbības gaita.

Ārējā integrācija

I. Zināšanu aktualizēšana

Sveiciens studentiem.Labrīt ir pienācis. Es smaidīšu tev, un tu smaidi viens otram. Ir labi, ka šodien esam šeit kopā. Mēs esam mierīgi un laipni, laimīgi un sirsnīgi. Mēs visi esam veseli. Dziļi elpojiet un izelpojiet ...

Pozitīva attieksme.

Skolotājs: Šodien es saņēmu vēstuli no citas planētas.

Ļaujiet man jums to izlasīt.

Heiristiskā tehnika:

Skolotājs: Kas pietrūkst no planētas Greenetta iedzīvotājiem?

Studenti: Augi.

Skolotājs: Vai ir iespējams dzīvot bez augiem?

Studenti: Nav.

Skolotājs: Puiši, ko jūs zināt par augiem?

Studenti: izdala skābekli, rotā zemi, kurina, ceļ mājas, ēd, lieto zāles.

Skolotājs:Un kāpēc jums jāpēta augi?

Studenti: Zināt to struktūru, izplatību, nozīmi.

Skolotājs: kāda ir mūsu stundas tēma.

Studenti: tēma   "Augu daudzveidība, izplatība, nozīme"

Skolotājs:Definējiet nodarbības mērķi.

Skolēni:

Krustvārdu

1. savvaļas ziedu tauta, kas piemērota zīlēšanai,

2. Garšīgi - jūs laizāt pirkstus- Oranžās bumbiņas.
Bet tikai viņos es nespēlēju, bet vienmēr tos ēdu.

3. Lai arī indīga, bet ne Ziemassvētku eglīte, tās adata ir autentiskāka, bet miza ir plāna, sarkana! Tas skaistums

4. Šeit ir bēdīga aina: viss dīķis tika izvilkts

5. Jaungada vakarā visi ir laimīgi, kaut arī viņas drēbes ir izcilas!

6. Zila pļava, zils krasts, tālumā viss kļūst zils - kādi ziedi uzziedējuši?

7. Cirtas upē nolaistas
un skumji par kaut ko.

8. Apaļš, bet ne arbūzs,
Ar asti, bet ne peli.

Apvienojiet krustvārdu mīklas pirmos burtus un iegūstiet vārdu:AUGI

Šodien mēs iepazīsimies ar augu daudzveidību, izplatību un nozīmidabā un cilvēka dzīvē.

III . Jauna materiāla apgūšana.

"Jaunuma" pieņemšana

Darbs pie mācību grāmatas 88. lpp.

1. Augu daudzveidība.

Tie atšķiras pēc lieluma, dzīves ilguma un krāsas.

2. Augu izplatība uz Zemes.

1. grupa - uzskaitiet augus, kas aug mūsu valsts dienvidos un ziemeļos. Kāds ir viņu izskats?

2. grupa - uzskaitiet augus, kas aug tuksnesī? Kā tie atšķiras no augiem mūsu apgabalā?

3. grupa - uzskaitiet augus, kas aug Khakassia.

Jautājums: Kas nosaka nevienmērīgu augu sadalījumu uz planētas:

Studentu atbildes.

A) no gaisa temperatūras

B) no mitruma

C) par nokrišņu daudzumu

D) no klimata

D) no augsnes

Grupu darbs . Studenti mācību grāmatā p88-91 atrod augu nozīmi dabā un cilvēka dzīvē.

1 grupas vērtība dabā.

Bagātināt gaisu dabā,absorbē oglekļa dioksīdu

kalpo kā dzīvnieku barība, ir dzīvnieku dzīvotne

kalpot par dzīvnieku patvērumu,

piedalīties augsnes veidošanā

veicina zemāku gaisa temperatūru

samazināt vēja un trokšņa iedarbību.

2 grupas vērtība cilvēka dzīvē.

Tie kalpo kā pārtika, izejvielas dažādām nozarēm, gatavojot zāles, izgatavojot papīru, veidojot drēbes, rotā dzīvi un rada prieku.

Kā sauc zinātni, kas pēta augus?

Kādās grupās visi augi tiek iedalīti?

Galdu pildīšana

Zemāks

augstāk

Aļģes

sūnas, ķērpji,

Papardes

Sēklinieki

III . Stiprināšana.

Pārbaude:

1. Zinātne, kas pēta augus:

A) citoloģija

B) mikrobioloģija

C) zooloģija

D) botānika

2. Kādi ir augi dzīvniekiem? "

A)  drēbes

B) papīra izejvielas

B) zāles

D)pārtikas avots

3. Augu nevienmērīgais izvietojums uz zemes ir atkarīgs no:

A) cilvēka attiecības ar augiem

B) dzīvnieku attiecības ar augiem

C) nokrišņu daudzums

D) atrašanās vieta

4. Mūsu apgabalā var augt augi, kas ievesti no dažādām valstīm, jo \u200b\u200btie:

A) ir atkarīgi viens no otra

B) ietekmē viens otru

C) atkarīgs no cilvēka

D)pielāgoties šiem nosacījumiem

5. Zemākajos augos ietilpst:

A) kumelīte

B) sūnas

C) aļģes

D) egle

6. Dzīvība uz Zemes bez augiem nav iespējama, jo:

A) sagatavo zāles

B) ēst

C) ir skābekļa avots

D) rotā Zemi

Pārbaude.

Pārdomas

Man bija jautājums ...

Man bija grūti ...

Šodien es uzzināju ...

Esmu iemācījusies ...

Es esmu noskaņojumā ...

Mājas darbs: 17. punkts, darbs darba burtnīcā.
































   Atpakaļ uz priekšu

Uzmanību! Slaida priekšskatījums tiek izmantots tikai informatīvos nolūkos, un tas, iespējams, nesniedz priekšstatu par visām prezentācijas funkcijām. Ja jūs interesē šis darbs, lūdzu, lejupielādējiet pilno versiju.

Mērķi:

  • Izglītības: Iepazīstināt ar augu daudzveidību, izplatību un nozīmi, to dzīvotnēm, nozīmi dabā un cilvēku dzīvē, veidot priekšstatu par augstākiem un zemākiem augiem un botānikas zinātni.
  • Attīstās: turpināt attīstīt spēju izdalīt galveno, strādāt ar informācijas avotiem, izdarīt secinājumus un attīstīt radošās spējas.
  • Izglītības: spēja klausīties un runāt ar auditoriju, vides izglītība.

Problēma:  bērniem trūkst izpratnes par augu vadošo lomu dabā.

Problemātisks jautājums:  Vai ir iespējama dzīvība uz planētas bez augiem?

Studenta personiskā nozīme studentam:  katrs augs ir skaists savā veidā, augi ir svarīgi, tāpēc tie ir jāaizsargā.

Nodarbības tips:nodarbībā apgūstot jaunu materiālu.

Nodarbības plāns:

  1. Organizācijas sākums. Nodarbības tēma un mērķis.
  2. Kāpēc studēt augus.
  3. Augu daudzveidība un to nozīme.
  4. Radošs uzdevums (darbs grupās).
  5. Botānikas zinātne. Zemāki un augstāki augi.
  6. Pētītā materiāla nostiprināšana ir mini-pārbaude.
  7. Mājas darbs. Pārdomas

Mācību metodes: problemātiska, daļēji meklējama, paskaidrojoša un ilustratīva.

Nodarbība

I. Organizācijas sākums.

Bloka tēma ir “Augu valstība” (8 nodarbības).

Ko mēs uzzinām, ko mēs uzzinām?

Nodarbības tēma un mērķis.

Epigrāfs: "Viņos ir paslēpta saules enerģija, skaistums un dabas spēks."

II. Problēmas paziņojums.

Mēs saņēmām svešzemju vēstuli. Vēstules teksts ir šāds:

Mūsu planēta ir briesmās! Viņa atrodas uz nāves robežas, un tikai jūs, zemes iedzīvotāji, varat mums palīdzēt! Tikai jums pieder kosmiskais noslēpums! Mēs, kosmosa ceļotāji, pirms daudziem gadiem atstājām skaisto planētu Greenetta. Mēs atgriezāmies mirstošajā planētā, kur iedzīvotāji smacējas, kas no zaļas kļuva pelēkā krāsā.

Mūs var glābt tikai noslēpumu atklāšana. Mēs uzzinājām, ka uz zemes katram sestajam greiderim pieder šis noslēpums. Ar jūsu palīdzību mēs vēlamies saprast, kas notika ar mūsu planētu. Mums ir aizdomas, ka bez BKV to nevarētu izdarīt.

Mēs gaidām šifrētu informāciju par to, kā mēs atjaunosim mūsu planētu. Ko jūs mums iesakāt?

Jautājums: kas pietrūkst planētas Greenetta iedzīvotājiem.

Problemātiskais jautājums: vai ir iespējams dzīvot bez augiem?

III.Kāpēc mums jāpēta augi?

Īpaši zēni domā, ka sievietes jānodarbojas ar ziediem. Tikmēr agrāk tikai vīrieši nodarbojās ar augu pētīšanu, turklāt īsti vīrieši. Šie augi viņiem palīdzēja dzīvē, un dažiem bija nozīmīga loma vēsturē.

Fakti no stāsta.

  1. Tātad, skaistu dāmu un musketieru laiki. Tiesības valkāt zobenu kā zīmotnes bija tikai muižniekiem un dārzniekiem.
  2. Trojas karš. Saskaņā ar leģendu, ābols kļuva par tā cēloni. Cara Peleusa kāzās tika uzaicināti visi, izņemot strīdus dievieti Erisu. Aizvainots Eriss pa vidu iemeta ābolu ar uzrakstu "Skaists". Trīs dievietes Hēra, Afrodīte un Atēna sāka strīdēties. Tad gans Parīze naidīguma un kara rezultātā iedeva ābolu Afrodītei.
  3. Skarlatīnu un balto rožu karš Anglijā. 1455. gadā karalis tika ievēlēts Temple Temple parkā. Starp Anglijas troņa pretendentiem notika strīds. Ričards (Jorkas nama pārstāvis) noplēsa no krūma baltu rozi un ieteica arī ķēniņam, kurš viņu vēlas redzēt. Lankasteru ģimenes atbalstītāji noplūca sarkanas rozes. Daudzus gadus vēlāk tika audzēta šķirne ar baltām un sarkanām ziedlapiņām, kuru sauca par Lancaster York.

Daudzi vīri nomira augu dēļ, kurus viņi devās iegūt savām dāmām: edelveiss aug augstu kalnos, tas ir skaistuma un jaunības simbols, orhideja džungļos.

Augi tika attēloti uz bruņnieciskām bruņām un emblēmām, uz valstu karogiem.

Kanādas karogs ir kļavas lapa, Japānas ģerbonis ir krizantēma. Krievijas simbols ir lapegle. (herbārijs)

Bet augi ir ne tikai skaistuma simboli, tie iedvesmo dzejniekus radīt darbus. Atcerieties pantus par augiem.

Es esmu gatavs strīdēties ar visu pasauli,
   Esmu gatavs zvēru galvu
   Ka visām acīm ir acis,
   Un viņi skatās uz mums kopā ar jums
   Mūsu domu un raizēšanās stundā
   Rūgtajā nepatikšanas un neveiksmes stundā
   Es redzēju: puķes, tāpat kā cilvēki, raud
   Un viņi pilina rasu uz smiltīm ...
   R. Gamzatovs.

Sniedziet piemērus no literatūras vai vēstures.

IV. Augu daudzveidība uz Zemes visvairāk.

Uz Zemes ir vairāk nekā 350 tūkstoši augu sugu, sākot no vienšūnu (zem mikroskopa), kuru struktūra ir visvienkāršākā, līdz milzu kokiem, kas aizņem plašas teritorijas ar sarežģītu struktūru. Augi ir sastopami visur, okeānos un jūrās, ezeros un dīķos, tuksnešos un purvos, kalnos un pat Arktikas un Antarktīdas ledus.

  • Lielākais augs ir mūžzaļais sekvojs (110,33 m Kalifornijā)
  • Mazākais koks ir pundurkociņš, tā augstums var būt tikai 12 mm.
  • Lielākais zieds ir Rafflesia Sumatras salā (1 m - 13 kg). Ja kāds gribētu
  • lai to pasniegtu mātei, viņa nebūtu pārāk priecīga, jo viņam ir puves gaļas smarža.
  • Mazākā zieda - pīles, diametrs ir tikai 1 mm.
  • Vecākais augs ir spininga priede (Nevada), kas ir 4900 gadus veca.
  • Biezākais koks ir baobabs, diametrs 15,9 m.

V. Fizminutka. Vingrinājums "Ziedi"

  1. Roku muskuļu un locītavu stiprināšana.
  2. Attīstība spējai koncentrēties, pārvaldīt garīgos tēlus.
  3. Dzimtenes mīlestības izglītība.

Bērni saliek plaukstas, attēlojot ziedu, pēc tam pārvietojas plaukstu centrālajās daļās, veidojot “pumpuru”. Un visbeidzot, pirksti tiek atvērti ventilatorā: zieds zied.

Turiet atvērto ziedu, jūtiet spriedzi pirkstos, pēc tam krata ar rokām un atslābiniet rokas, izpildiet 3-4 reizes. Elpojiet dziļi, iztaisnojiet plecus, lēnām kratiet galvu no vienas puses uz otru, līdz spriedze izzūd. Zods “zīmē” nedaudz izliektu līniju uz krūtīm. Kratot galvu, uzlabojas garīgā aktivitāte.

Mūsu smalkie ziedi
   Izšķīdiniet ziedlapiņas.
   Vējš nedaudz elpo
   Ziedlapiņas šūpojas.
   Mūsu koši ziedi
   Aizveriet ziedlapiņas
   Mierīgi aizmigu
   Kratīt galvu.

VI. Prāta vētra "Kāda nozīme augiem ir cilvēkam un dabai."

(informācija no mācību grāmatas 52. lpp.)

Cilvēkam nozīme.

  1. Skābeklis
  2. Zāles
  3. Drēbes
  4. Celtniecības materiāls
  5. Papīrs
  6. Estētiska
  7. Vide

Kāda ir augu galvenā nozīme?

VII.Darbs grupās: noformējiet vēstuļu plakātu ārzemniekiem. 7 min laiks

Kāpēc Grunlandes iedzīvotāji sāka aizrīties?

Kas viņiem jāuzņem uz Zemes?

Kādu augu jūs ieteiktu viņiem ņemt?

Problēmas risinājums: vai ir iespējams dzīvot bez augiem?

Plakātu vēstuļu aizsardzība.

Viii. Botānikas zinātne nodarbojas ar augu pētīšanu..

Botāns - zaļumi, zāle.

C. Augi

Mācību grāmatā atrodiet, kā atšķiras zemākie un augstākie augi.

  • n / c Zemāks talluss vai talluss bez orgāniem
  • n / c augstāks - ir orgāni un audi.

IX. Stiprināšana - Mini pārbaude.

Atbildot uz jautājumu, studenti paceļ roku, kas atbilst pareizajai atbildei. A - kreisā roka, B - labā roka, C - abas rokas.

  1. Augu zinātne
    1. Bioloģija
    2. Nerd
    3. Mikoloģija
  2. Orgāniem un audiem ir
    1. Zemāki augi
    2. Augstāki augi
    3. Visi augi
  3. Galvenā augu nozīme
    1. Vai pārtika cilvēkam
    2. Izdala skābekli
    3. Ir izejvielas
  4. Uz zemes ir augi
    1. Apmēram miljons sugu
    2. Vairāk nekā 350 tūkstoši
    3. Aptuveni tūkstotis
  5. Kurš augs ir Krievijas simbols
    1. Bērza koks
    2. Lapegle

X. Atstarojums, D / Z

11.§, 53. lpp. Radošais darbs.

Informācijas avoti:

  1. Pasechnik N.V. “Bioloģija. Baktērijas. Sēnes. Augi ”, Bustards, Maskava, 2005. gads.
  2. Akperova I.A. “Bioloģijas nodarbības 6. klasē”, Drofa, 2005.
  3. P.L.Simkina, L.V. Titarovska "Veselības alfabēts. Fiziskās audzināšanas minūtes ”, Amrita-Rus, Maskava, 2006.
  4. ru.wikipedia.org

Pabeigts darbs

DIPLOMA DARBI

Daudz jau atpaliek, un tagad jūs esat absolvents, ja, protams, savlaicīgi uzrakstīsit savu disertāciju. Bet dzīve ir tāda lieta, ka tikai tagad jums kļūst skaidrs, ka, pārtraucot būt studentam, jūs zaudēsit visus studentu priekus, no kuriem daudzus vēl neesat mēģinājis, visu noliekot malā un atlikdams uz vēlāku laiku. Un tagad tā vietā, lai ķertos klāt, jūs pārojat kādu tēzi? Tas ir lielisks veids: lejupielādējiet nepieciešamo diplomdarbu no mūsu vietnes un vienā mirklī jums būs daudz brīva laika!
  Tēzes tiek sekmīgi aizsargātas Kazahstānas Republikas vadošajās universitātēs.
Darba izmaksas ir no 20 000 tenge

KURSA DARBI

Kursa projekts ir pirmais nopietnais praktiskais darbs. Tieši ar kursa darba rakstīšanu sākas sagatavošanās diplomprojektu izstrādei. Ja students iemācās pareizi prezentēt kādas tēmas saturu kursa projektā un pareizi to noformē, tad nākotnē viņam nebūs problēmu rakstīt ziņojumus, rakstīt diplomdarbus vai izpildīt citus praktiskus uzdevumus. Faktiski šī informācijas sadaļa tika izveidota, lai palīdzētu studentiem rakstīt šāda veida studentu darbus un noskaidrotu jautājumus, kas rodas tā sastādīšanas laikā.
Darba izmaksas ir no 2 500 tenge

GALVENĀS Disertācijas

Pašlaik Kazahstānas un NVS valstu augstākās izglītības iestādēs ir ļoti izplatīts augstākās profesionālās izglītības līmenis, kas seko pēc bakalaura studijām. Maģistrantūra studē ar mērķi iegūt maģistra diplomu, kas lielākajā daļā pasaules valstu atzīts vairāk nekā bakalaura diploms, un kuru atzīst arī ārvalstu darba devēji. Maģistru apmācības rezultāts ir maģistra darba aizstāvēšana.
  Mēs jums piegādāsim atbilstošu analītisko un tekstuālo materiālu, cenā iekļauti 2 zinātniskie raksti un anotācija.
Darba izmaksas ir no 35 000 tenge

PRAKSES ZIŅOJUMI

Pēc jebkura veida studentu prakses (akadēmiskās, rūpnieciskās, bakalaura līmeņa) nokārtošanas ir nepieciešams ziņojums. Šis dokuments būs apstiprinājums studenta praktiskajam darbam un pamats prakses atzīmes veidošanai. Parasti, lai sastādītu ziņojumu par praksi, ir jāapkopo un jāanalizē informācija par uzņēmumu, jāapsver tās organizācijas struktūra un darba grafiks, kurā notiek prakse, jāsastāda grafiks un jāapraksta tās praktiskās aktivitātes.
  Mēs palīdzēsim jums uzrakstīt prakses atskaiti, ņemot vērā konkrētā uzņēmuma īpašās darbības.

Pīlēns - mazākais, mazāks par 1 cm, ziedošie augi. Ārēji tie neizskatās pēc ziedošiem augiem - viņu ķermenis atgādina aļģu taliju. Aplūkojot viņu sīkās plāksnes, kuras bieži vien ar nepārtrauktu slāni pārklāj stāvošu ūdeņu virsmu, neviens neiedomāsies, ka pīlēns ir tālu karalisko palmu un citu koku radinieks. Pīlēns zied ļoti reti. Par Krievijas vidējo zonu no 1814. līdz 1967.gadam tika atzīmēti tikai 25 ziedēšanas gadījumi. Kaseķu mikroskopiskās ziedkopas ar 2-3 vīriešu un vienu sieviešu ziediem redzēja tikai daži botāniķi.




Palmas mums ir pazīstamas ar paraugiem, kas aug kublos. Tropos un subtropos ir zināmi apmēram 3 000 palmu sugu, dažas no tām ir arī nozīmīgas, tāpat kā mūsu platuma grādos graudaugi. Tāda ir Ziemeļāfrikas un Arābijas dateļpalma, tropu okeāna piekrastes kokosriekstu palma; Palmyra, no kuras pagatavots palmu vīns; Dienvidāzijas cukura palma; sāgo palma (nejaukt ar cikadu!); eļļas palma un citi. Palmām ir daudz “botānisko ierakstu”; lielākās lapas (virs 25 m), lielākās ziedkopas (līdz 9 m), lielākie augļi ir drupas (Seišelu salu palmas ar svaru līdz 18 kg, tās nogatavojas 7–10 gadus).














Liepu koku kārtas pārstāvis ir plaši pazīstams. Papildus liepām pasūtījumā ietilpst šokolādes koks, no kura sēklām gatavo šokolādi un kakao; kolas koks (Coca-Cola un Pepsi-Cola dzērieni tiek gatavoti no tā augļiem); baobabs; neplakanās dzimtas pārstāvis ir kokvilna, kuras augļu kastēs ir eļļas augu sēklas ar gariem (līdz 60 cm) tīras šķiedras matiņiem. Vairāk nekā puse no visā pasaulē izgatavotajiem audumiem ir kokvilna.









Kopš seniem laikiem cilvēki ir humanizējuši dažus kokus: viņi viņiem piedēvēja dažādas neparastas īpašības, sacerējuši dziesmas un dzejoļus par tiem. Krievijā liepas tika īpaši cienītas, pret tām izturējās ļoti poētiski, bet tās arī izmantoja saimniecībā. Neviens zemnieks nevarētu iedomāties dzīvi bez liepas. Tiek uzskatīts, ka slāvi godina liepas, kā arī arābi - palmu koku, bet grieķi - olīvu koku. Daudzās Krievijas vietās vecos laikos no liepu mizas tika pagatavoti lieli lubok, lūpas un lūpas daudzumi. Sūkļi māju apsegšanai, kamanu polsterējums, lūpu grozi, kastes. Bast - atdzesēm, paklājiem, paklājiem, virvēm. Bast - uz aušanas groziem un bast apaviem. Liepu koksne tika novērtēta ļoti augstu. Tas nav tik izturīgs kā ozols vai lapegle, bet tam ir neaizstājamas īpašības. Vannas tika celtas no liepas. Tvaiks šādās vannās ir viegls, smaržīgs, tas smaržo pēc medus. Akordeona koka daļas joprojām ir izgatavotas no liepas. Viņas mazais dēlis "dzied." Liepu izmanto arī trauku gatavošanai, piemēram, Khokhloma krāsošanai.





Labrum kārtas labi pazīstami augi. Parasti tie ir augi ar tetraedrisku kātu un ziediem, kas atgādina zvēra žokļa formu. Daudzās labiacejās ir daudz aromātisko ēterisko eļļu, ko izmanto smaržās, pārtikas apstrādē un medicīnā (rozmarīns, piparmētra, lavanda, salvija, majorāns, māte, citrona balzams).






Melissa officinalis ir ļoti populārs augs, ko bieži sauc par citronu piparmētru. Žāvēta zāle smaržo pēc citrona stiprāk nekā svaiga. Šī ir viena no bišu iecienītākajām bitēm. No 1 ha tās ražas jūs varat iegūt līdz 150 kg medus, ko raksturo patīkams aromāts un maiga garša. Citrona balzama smarža pievilina bites un nomierina tās. Tagad Melissa officinalis ir iekļauts vairumā valstu farmakopejās un tiek izmantots kā nomierinošs līdzeklis. Melissa satur līdz 0,33% ēteriskās eļļas, vitamīnus B 1, B 2, C, dažādas organiskās skābes, aromātiskos savienojumus. Citronu balzama ēteriskās eļļas galvenā sastāvdaļa ir citrāls - viela, no kuras ir atkarīga citrona smarža.



  1. jautājums. Kādus augus jūs zināt?

Koki, krūmi, ziedi, zāle, aļģes.

2. jautājums. Kur dzīvo augi?

Daudzi augi dzīvo jūrās un okeānos, ezeros, dīķos un upēs. Viņi aug bezūdens tuksnešos un purvainos purvos, augstu kalnos un dziļos aizās. Un cik liela ir augu daudzveidība pļavās, stepēs un mežos! Tos var atrast siltajā sezonā, pat ledainajos Arktikas un Antarktikas tuksnešos.

  3. jautājums. Kā cilvēks izmanto augus?

Cilvēki audzē kultivētus augus (kviešus, rudzus, ābeles, bumbierus, bietes, petūnijas, fikusus un daudzus citus) laukos, dārzos, dārzeņu dārzos, puķu dārzos, siltumnīcās.

  1. jautājums. Ko pēta botānika?

Botānika (no grieķu vārda "botane" - zaļumi, zāle, augs) - zinātne par augiem. Viņa pēta viņu dzīvi, iekšējo un ārējo struktūru, izplatību uz zemeslodes virsmas un okeānos, attiecības ar apkārtējo dabu un viena ar otru.

  2. jautājums. Kāda ir augu nozīme dabā?

Augi bagātina gaisu ar skābekli, kas nepieciešams gandrīz visu dzīvo lietu elpošanai, un absorbē oglekļa dioksīdu no gaisa. Mežus, pļavas, purvus un tuksnešus apdzīvo dažādi dzīvās pasaules pārstāvji. Augi kalpo kā pārtika zālēdājiem dzīvniekiem, kuri, savukārt, barojas ar plēsējiem.

  3. jautājums. Kāda ir augu nozīme cilvēka dzīvē?

Nav iespējams iedomāties savu dzīvi bez augiem. Cilvēki ēd augus un to pārstrādātos produktus, izmanto tos kā izejvielas dažādām rūpniecības nozarēm un zāļu sagatavošanai, kā celtniecības materiālus un degvielu. Papīrs ir izgatavots no koka, uz kura tiek iespiesti laikraksti, žurnāli, grāmatas, skolas grāmatas. Ir grūti uzskaitīt visu, ko cilvēks saņem no augiem. Bet augi ir vērtīgi ne tikai pārtikas un izejvielu nodrošināšanai. Viņi rotā mūsu dzīvi, rada prieku.

  4. jautājums. Kāpēc man jāaizsargā augi?

Jūs zināt, ka bez augiem dzīve uz mūsu planētas nav iespējama. Daudzas dzīvo organismu sugas jau ir pazudušas no Zemes virsmas, citām draud izmiršana. Viens no galvenajiem cilvēces uzdevumiem ir saglabāt un daudzos Zemes reģionos atjaunot augu dzīvībai labvēlīgus dabiskos apstākļus. Racionālai ekonomiskai darbībai ir vajadzīgas botāniskās zināšanas.

  5. jautājums. Kādu daļu jūsu skolas audzēkņi uzņemas darbā ar vidi?

Mežsargi palīdz stādīt jaunus kokus, nebojā kokus, līdz pavasarim veido putnu mājas utt.

  6. jautājums. Kāda ir atšķirība starp zemākiem augiem un augstākiem?

Primitīvāko zemāko augu ķermenis var sastāvēt no vienas šūnas. Daudzšūnu zemāko augu ķermenis tiek saukts par thallus vai thallus (no grieķu vārda "tallos" ir zaļa filiāle). Šiem augiem nav sakņu, kātu, lapu. Zemākiem augiem nav sarežģītas audu struktūras.

Augstākajos augos ķermenis tiek sadalīts orgānos - lapu dzinumos un saknēs (izņemot sūnas), kas veidoti no dažādiem audiem.

Padomā

Kāpēc dzīve uz mūsu planētas nebūtu iespējama bez augiem?

Dzīve nemaz nevarēja notikt, jo tieši augi rada mums visiem nepieciešamo skābekli un absorbē oglekļa dioksīdu. Augi ir arī būtisks posms pārtikas ķēdēs. Arī zaļie augi dod cilvēkiem pārtiku, izejvielas rūpniecībai, kā arī barību lauksaimniecības dzīvniekiem.

Misijas

1. Sagatavojiet stāstu par augu daudzveidību un dzīvotni jūsu apkārtnē.

Permas teritorijas galvenais veģetācijas veids ir meži. Galvenās koku sugas ir tumši skujkoki: egle un egle. Šajā gadījumā skaidri dominē egle.

Pārejot no reģiona ziemeļiem uz dienvidiem, pakāpeniski palielinās lapkoku sugu īpatsvars, mainās pamežs, krūmu kārta, zālainais un zemes klājums. Zemienes ziemeļu reģionos egļu-egļu meži ir sadalīti lielos vienlaidu masīvos. Zem kokiem ir maz augu un zāles gandrīz nav, un zemes segā dominē zaļas sūnas, reljefa paaugstinājumos - trušu skābe, ieplakās - dzeguzes lini.

Uz dienvidiem no Berezniki pilsētas platuma, kaļķakmens novados liepas sajauc ar egli un egli. Sūnas praktiski nerodas, un zāle aug savā vietā. Uz dienvidiem no Osakas meži atkal mainās. No platlapu sugām līdzās liepām parādās kļava, goba, goba un dažreiz arī ozols, bet krūmu vidū - kārpveida vārpsta un parastais lazda.

Priežu meži ir izplatīti reģiona ziemeļrietumos. Starp skujkoku mežiem priežu koki ieņem otro vietu reģionā.

Diezgan lielu daļu koku audžu veido mazlapu bērzu apšu meži. Reģiona ziemeļaustrumu un austrumu daļas mežos kopā ar tumšajām skujkoku sugām ir sastopami gaiši skujkoku ciedri un lapegles.

Pļavu veģetācija ir plaši izplatīta gan starpplūdos (kalnu pļavās), gan upju ielejās (palieņu pļavās ar visaugstāko dabisko produktivitāti. Reģionā pārstāvēta purvu veģetācija.

2. Uzziniet, kuri augi jūsu reģionā, aizsargājamajā apgabalā. Kas tiek darīts, lai aizsargātu šos augus?

Transilvānijas mieži, meža grīšļi, apaļš sīpols, saliekti vītoli, gludas un krustnagliņas, ūdensrozes tetraedriskas un mazas, anemona dakšas, pavasara adonis, taisna cinquefoil, Ural ostracis, daudzgadīgs geranijs, daudzgadīga kliņģerīte, timiāns sir mežs , debeszils trīs asmenu, izliets dīķis un citi. Šie augi ir uzskaitīti Permas teritorijas Sarkanajā grāmatā. Viņu aizsardzībai tiek veidotas rezerves un dabas rezervāti.

3. Kādi augi tiek izmantoti, lai labiekārtotu jūsu mikrorajonu, ciematu, ciematu? Kurš no viņiem kurā periodā ir visdekoratīvākais?

Mūsu dārzā ainavu izmanto gan lapu koku, gan mūžzaļās sugas (liepas, kļavas, bērzi, papeles, priede, ozols, lazda, egle, kadiķu un viršu krūmi).



 


Lasīt:



Tehnoloģiskās smalkumi un inovācijas

Tehnoloģiskās smalkumi un inovācijas

Kotedžas sakārtošana ir pastāvīgs process. Jūs kaut ko veidojat, jūs to uzlabojat. Turklāt valstī pastāvīgi tiek pieprasītas mēbeles un vispopulārākās ...

Plaukti virtuvei - veidi, stiprināšanas un pašražošanas veidi Plaukti ar savām rokām no iekavām līdz virtuvei

Plaukti virtuvei - veidi, stiprināšanas un pašražošanas veidi Plaukti ar savām rokām no iekavām līdz virtuvei

Plaukts ir visvienkāršākā mēbele, ko varat izdarīt ar savām rokām, to izgatavošanai nebūs vajadzīgas īpašas prasmes, jo ...

Guļbūves blīvēšana: kā, kad un kā to izdarīt?

Guļbūves blīvēšana: kā, kad un kā to izdarīt?

Blīvēšana (blīvēšana) ir plaisu un spraugu, kas veidojas starp baļķiem vai sijām, blīvēšanas process koka būvniecības laikā ...

Skrūvgrieža griezes momenta izvēle Kāds griezes moments ir pietiekams skrūvgriezim

Skrūvgrieža griezes momenta izvēle Kāds griezes moments ir pietiekams skrūvgriezim

Skrūvgrieža (bezvada skrūvgrieža) izvēle ir diezgan atrisināms uzdevums. Lai to izdarītu, jums jāzina, kādām īpašībām jums jāpievērš uzmanība ...

padeves attēls RSS barotne