mājas - Durvis
Sagatavošanas apakšgrupas integrētās nodarbības kopsavilkums "Gājputni". Vecākās grupas pirmsskolas vecuma bērnu vides izglītības nodarbības konspekts „Gājputni

« Gājputni". Integrēta nodarbība.

Mērķis: veicināt veidošanos holistisks attēls pasaulē, dot ieguldījumu leksisko un gramatisko jēdzienu attīstībā un smalko motoriku pilnveidošanā pētāmās tēmas kontekstā.

Runas uzdevumi:

1. Paplašiniet un aktivizējiet šīs tēmas lietvārdu vārdu krājumu.

2. Nostiprināt spēju lietot vienskaitļa un daudzskaitļa lietvārdus I.P. un R.P.

Kognitīvie uzdevumi:

1. Apstipriniet bērnu idejas par tēmu "Rudens".

2. Paplašināt bērnu idejas par pētāmo tēmu "Gājputni".

Izglītības uzdevumi:

1. Attīstīt spēju precīzi dzirdēt un izpildīt skolotāja norādījumus.

2. Sniegt ieguldījumu komandas darba prasmju veidošanā.

Runas materiāls:

1. Putnu nosaukumi: bezdelīga, straume, vantiņš, stārķis, lakstīgala, dzeguze, strazds, zvirbulis, vārna, balodis, vēršucis, krustenīte, zīle;

2. Spēle "Viens - daudzi": norij - norij - bezdelīgas; lakstīgala - lakstīgalas - lakstīgalas; dzeguze - dzeguzes - dzeguzes; strazds - strazdi - strazdi; rook - rooks - rooks; zīle - tits - tits;

3. Spēle "Smieklīgs": Cāļi perē olas; No putnu olām izšķīlušies krokodili; Bērni veidoja putnu mājiņas stārķiem; Putna ķermenis ir klāts ar matiem; Cāļi veido ligzdas; Strazds dzīvo bodē;

4.Mīklas.

Aprīkojums:

1. Bildes ar putnu attēliem;

2. Bildes ar putnu barības attēliem (kukaiņi, čiekuri, ogas);

3. Izdales materiāli par bērnu skaitu: mazas attēlu kartītes; plastilīns (melns, pelēks, balts, sarkans, brūns); trafarets apmetuma gleznas veidošanai uz kartona (bulžubs uz zara); Eļļas lupatiņa modelēšanai; paraugs pabeigts darbs.

Nodarbības gaita

1.​ Laika organizēšana"Rudens laikapstākļi".

Skolotāja lūdz bērnus pastāstīt, kādas rudens pazīmes viņi redzēja, kad viņi devās Bērnudārzs.

2. Nokārtotā materiāla atkārtošana. Spēle "Kas notiek rudenī."

Skolotājs piedāvā bērniem apgalvojumus, un bērniem jāsaka, kas notiek un kas nenotiek rudenī.

Lapas krīt.

Sniegs kūst.

Vējš krata koku zarus.

Bērni sauļojas pie upes.

Cilvēki novāc ražu laukos.

Putni lido uz dienvidiem.

3. Tēmas "Gājputni" ievads. Saruna "Kāpēc gājputni mūs pamet rudenī?"

Pedagogs:

Puiši, padomāsim, kāpēc putnus sauc par migrējošiem (noklausieties bērnu atbildes un apkopojiet tās). Tieši tā, gājputni ir putni, kas pusi gada pavada pie mums un atstāj mūs uz otro pusgadu, dodoties uz citām valstīm.

Jūs visi labi pazīstat tādus gājputnus kā bezdelīgas, spārni, stārķi, lakstīgalas, dzeguzes, strazdi (stāstam pievienotas ilustrācijas). Kāpēc šie putni rudenī aizlido no mums (klausieties bērnu atbildes)?

Lai to saprastu, atcerēsimies, kas viņiem kalpo kā ēdiens. Pareizi, visi šie putni barojas ar kukaiņiem: slieksnis medī tārpus no tikko izraktās augsnes, spārni un bezdelīgas satver pundurus un citus kukaiņus tieši lidojumā, dzeguzes medī kāpurus, melnie ir lieliski siseņu un sienāžu mednieki.

Bet kukaiņi rudenī pazūd. Mūsu putniem ir liegta galvenā barība, tāpēc tie ir spiesti lidot uz siltajiem reģioniem.

Kas tad putniem ziemā ir briesmīgāks – aukstums vai bads? Protams – izsalkums. Galu galā, mazkustīgie putni, kas pastāvīgi dzīvo pie mums - zvirbuļi, vārnas, baloži, zīles - iztur ziemas aukstumu.

Kāpēc viņi neaizlido? Ko šie putni ēd? Viņi ir visēdāji: var knābāt kukaiņus, bet viņu galvenā barība ir augu sēklas. Rudenī viņiem patīk mieloties ar graudiem, kas izbirst ražas novākšanas laikā. Ziemā tie barojas ar koku sēklām un uzturas cilvēku dzīvesvietas tuvumā, cerot uz cilvēku palīdzību.

Vai zinājāt, ka ne visi putni dodas uz siltākajiem reģioniem? Ir arī tādi gājputni, kas ierodas pie mums uz ziemu (stāsts tiek papildināts ar bilžu demonstrāciju, kurās attēloti putni).

Bulbīši ir taigas, ziemeļu jaukto mežu iemītnieki. Bet ziemas klejojumos viņi nāk pie mums. Tieši ar snigšanu tie kļūst pamanāmi. Bulbīši barojas ar kļavu, pīlādžu augļiem, pie ogām ēd tikai mazus kaulus un izmet mīkstumu. Tāpēc vēršu klātbūtni var noteikt pēc ogu mīkstuma, kas atrodas zem kokiem. Viņi nevar iegūt sēklas no čiekuriem.

Bet vēršu radiniekiem – krustknābjiem – ir spēcīgi knābji ar sakrustotiem galiem. Tie var nolobīt jebkuru pumpu. Krustknābji pie mums ne tikai ierodas ziemu no aukstākiem mežiem, bet arī ziemā šeit vairo cāļus. Lai pasargātu olas un cāļus no ziemas aukstuma, krustnagliņas veido spēcīgas, biezas ligzdas. Ligzdas sienas no ārpuses ir izolētas ar sūnām, no iekšpuses ar spalvām. Zem resnas egles ķepas iekārto ligzdu, lai tajā neiekrīt sniegs. Galvenā barība krustknābjiem ir egļu un priežu sēklas, kuras tie viegli iegūst no čiekuriem ar savu apbrīnojamo knābi.

4. Fiziskā izglītība.

(Skolotājs vispirms runā un rāda, pēc tam tiek savienoti bērni).

Putni lidoja, plivināja spārnus,

Mēs sēdējām kokos un atpūtāmies kopā.

5. Leksiskā un gramatiskā materiāla konsolidācija pētāmās tēmas kontekstā.

1. Spēle "Viens - daudzi":

Bērni, klausieties putna vārdu un pastāstiet man, kā tas būs, kad viņu būs daudz:

Bezdelīga - bezdelīgas - daudzas bezdelīgas

lakstīgala -

Dzeguze -

Starlings -

Zīle -

2. Spēle "Smieklīgi":

Klausieties ieteikumus. Pastāstiet mums, kas nenotiek. Un kā tam īsti vajadzētu būt?

Cāļi perē olas.

No putnu olām izšķīlušies krokodili.

Bērni veidoja putnu mājiņas stārķiem.

Putna ķermenis ir pārklāts ar matiem.

Cāļi veido ligzdas.

Strazds dzīvo bodē.

3. Mīklas (atrisinātajai mīklai pievienota attēlu parādīšana):

Klausieties uzmanīgi un uzminiet:

Katru gadu es lidoju pie tevis,

Es gribu pavadīt ziemu ar tevi,

Un ziemā vēl sarkanāks

Koši sarkanā kaklasaite ir mana.

(Bulķītis).

Visi atlidojošie putni ir melnāki

Attīra aramzemi no tārpiem.

Ikviens zina šo putnu:

Uz staba ir viņa pils.

Tārpu vilkšana pie cāļiem

Jā plaisā visu dienu...

(Starlings).

Sāk dziesmas maijā,

Starp zariem plūst trilles

Viss apkārtējais viņā klausās!

Un tā dziedātāja...

(Lakstīgala).

Viņi traucē citu cilvēku cāļiem

Un viņi atstāj savējo.

Un mežā netālu no malas

Viņi turpina skaitīt gadus...

(Dzeguzes).

Cālīte! Pārlēkt uz graudiem!

Peck, nekautrējies! Kas tas ir?

(Zvirbulis).

Lido pie mums ar siltumu

Nobraucis garu ceļu,

Veido māju zem loga

No zāles un māla.

(Bezdelīgas).

Ziemā uz zariem ir āboli!

Steidzieties tos savākt!

Un pēkšņi uzlidoja āboli,

Galu galā šis...

(Bulžus).

6. Spēle "Gājputni".

Tiek dalītas mazas kartītes ar dažādu putnu attēliem. Kartīšu skaits atbilst bērnu skaitam.

Puiši, tagad mēs spēlēsim gājputnus. Katrs no jums būs tas putns, kas ir uzzīmēts jūsu attēlā. Un tagad pie manis lido tie, kuriem bildē ir bezdelīga... (rooks, stārķis, dzeguze, strazds, strazds).

Katram "uzlidojošajam" bērnam tiek dota eļļas lupatiņa modelēšanai, plastilīna gabaliņi, trafarets modelēšanai.

Bērni apsēžas. Skolotājs turpina:

Puiši, lūdzu, paskatieties uz saviem trafaretiem, pastāstiet man, kas, jūsuprāt, ir šis putns. Šis ir vēršu vīrs (paraugdemonstrējums).

Uzmanīgi apskatiet, kādas krāsas izmantoju skulptūru veidošanai (melna galva, sarkana krūtis utt.).

7. Apkopojot. Materiāla vispārināšana.

Ar to noslēdzam mūsu šodienas iepazīšanos ar putniem.

Atcerēsimies, kādus putnus sauc par migrējošiem? Nosauciet tos.

Kas ir ziemojošie? Kādi putni pie mums ierodas ziemā?

Atcerieties, kādu putnu mēs kopā ar jums veidojām? Ko jūs varat mums pastāstīt par viņu?

Šodien visi labi centās. Labi padarīts!

Mērķi:

1. Iepazīstināt bērnus ar jēdzieniem: "lidot ķīlī", "ķēde", "bara".
2. Paplašināt un nostiprināt bērnu priekšstatus par gājputniem: stārķi, dzeguzi, lakstīgalu; par putnu ķermeņa daļām.
3. Vingrojiet bērnus:
- sarežģītu īpašības vārdu veidošanā;
- sarežģītu teikumu sagatavošanā.
4. Audzināt bērnos laipnu attieksmi pret visu dzīvo dabā.

Aprīkojums:

Gājputnu ilustrācijas, balsu un putnu dziedāšanas audio ieraksts.

Priekšdarbi:

Putnu vērošana pastaigas laikā; dzejas lasīšana, stāsti par putniem.

Nodarbības gaita:

1. Skolotājs nolasa A. Pļeščejeva dzejoli:

Garlaicīga bilde!
Bezgalīgi mākoņi
Lietus līst
Peļķes pie lieveņa

Panīkuši pīlādži
Tas kļūst slapjš zem loga;
Skatoties uz ciemu
Pelēks plankums.

Ka jūs esat agri apmeklēt
Vai rudens ir pienācis pie mums?
Sirds joprojām jautā
Gaisma un siltums.

Puiši, sakiet man, lūdzu, kurā gadalaikā ir teikts dzejolis? / Par rudeni /

Lūdzu, nosauciet rudenim raksturīgās iezīmes? / Dzeltē lapotne, līst lietus, putni aizlido /.
– Kā sauc tos putnus, kas aizlido uz siltākajiem novadiem un kuri paliek? / Migrējošie un ziemojošie /.
- Kas ir gājputni? / Bezdelīga, dzenis, strazds, gārnis, dzērve, strazds, cīrulis /.
- Lūdzu, uzmini mīklas:

1. Šis putns nekad
Neveido ligzdas cāļiem.
/Dzeguze/

Lūdzu, klausieties, kā dzeguze kliedz. / audio ieraksts /. Uzmini nākamo mīklu.

2. Es taisu ligzdu zem jumta
No māla gabaliņiem.
Cāļiem lieciet uz apakšas
Dūnu spalvu gulta.
/ Norīt / / ieslēdz audio ierakstīšanu /

3. Šis ir mūsu vecais draugs:
Viņš dzīvo uz mājas jumta -
Ar garām kājām, ar garu degunu,
Ar garu kaklu, bez balss.
Viņš lido medīt
vardēm uz purvu.
/ Stārķis / / audio ieraksts /

Jūs uzminējāt pareizi, arī šie putni ir migrējoši.
Lakstīgala ir mazs putns ar brūnu apspalvojumu, mazu knābi, asti un kājām. Dzeguze ir mazs putns, bet lielāks par lakstīgalu, tai ir raiba krāsa, gara aste un mazs knābis. Dzeguze, atšķirībā no citiem putniem, nekad nebūvē ligzdas, bet dēj olas citu cilvēku ligzdās, tāpēc putni ir spiesti vairoties un audzēt dzeguzes cāļus. Stārķis ir liels putns balts, ar lielu knābi.
- Lūdzu, nosauciet putnu ķermeņa daļas. / Ķermenis, galva, aste, knābis /.
– Visiem putniem ir vienāda uzbūve, bet cilvēki tos sauc dažādi, kā tos atšķirt? / Pēc apspalvojuma, ārējais izskats, vērtība /
- Puiši, kāpēc putni lido prom uz siltākajiem reģioniem? / Jo te kļūst auksti, ziemā nav kukaiņu /.
"Kā viņi atrod ceļu uz dienvidiem un atpakaļ šeit?" / nezinu /. Izrādās, daži putni aizlido naktī, citi dienā. Bet pirms lidojuma viņi veic izmēģinājuma lidojumus, ēd vairāk nekā parasti, uzbarojas - lidojuma laikā viņiem nav kur ēst. Lidojumā tos vada zvaigznes, un, ja debesis klāj mākoņi un zvaigznes nav redzamas, tad tās vada Zemes magnētiskās vibrācijas.
Jūs esat ievērojuši, ka daži putni aizlido baros, visi kopā; daži, piemēram, celtņi, ierindojas "ķīlī" trīsstūra formā; citi ierindojas "ķēdē", vienā rindā. Varbūt tas ir atkarīgs no putnu ieradumiem: dažiem putniem ir vajadzīgi vadoņi, kas rāda ceļu.

Fizikas minūte "Putni"

/ abu roku pirksti ir saliekti /

Dziediet līdzi, dziediet līdzi
Desmit putni ir ganāmpulks
Šis putns ir zvirbulis
Šis putns ir pūce
Miegaina galva.
Šis putns ir vaska spārns
Šis putns ir grieze
Šis putns ir strazds
Pelēka spalva.
Šī ir žubīte
Šis ir ātrs
Šī ir jautra siskin.
Nu, šis ir ļaunais ērglis,
Putni, putni, mājas.
/ rokas aiz muguras /

Vingrinājums "Uzmini un apsēdies"

Puiši, tagad nosaukšu gājputnus un ziemojošos putnus, ja dzirdat ziemojoša putna vārdu, tad apsēdieties; un ja vārds ir migrējošs, tad pamājiet ar rokām. Vārna, lakstīgala, dzenis, varene, balodis, bezdelīga, zīle, strazds, strazds, vērša, stārķis, dzērve, zvirbulis, gārnis u.c.

Vingrinājums "Saki vienā vārdā"

Puiši, lūdzu, stāviet aplī. Es tev metīšu bumbu, un tu to man atdosi ar atbildi.

Stārķim ir garas kājas, kāds viņš ir? ... / garkājains /.
Stārķis garš knābis, viņš ir ... / garknābis /.
Bezdelīgai ir gara aste, tā ir ... / garaste /.
Bezdelīga mīl siltumu, viņa ir ... / termofīla /.
Bezdelīgai ir asi spārni, tā ir ... / spārnota /.
Lakstīgalai ir skaidra balss, viņš ir ... / izbalsots / un citi.

Vingrinājums "Turpiniet teikumu, atrodiet iemeslu"

Putni, kas barojas ar kukaiņiem, rudenī pirmie lido uz dienvidiem, jo ​​... / kukaiņi slēpjas un viņiem nav ko ēst /.
Dzeni var saukt par meža dakteri, jo ... / viņam no mizas apakšas dabū blaktis un kukaiņus /.
Dzeguze savus cāļus neperē, jo ... / viņa nebūvē sev ligzdas /.
Visiem cilvēkiem patīk klausīties lakstīgalu, jo ... / viņš skaisti dzied, izlien /. un utt.
Pavasarī gājputni atlido, jo ... / viņiem jāizperē cāļi /.

Nodarbības analīze:

Puiši, pastāstiet man, lūdzu, par ko mēs šodien runājām stundā?
– Par kādiem jaunajiem gājputniem esi uzzinājis?
- Ko interesantu esam uzzinājuši par dzeguzi?
– Kā viņi atrod ceļu uz siltajiem reģioniem un atpakaļ pie mums?
- Puiši, man patika, kā jūs nodarbībā strādājāt: uzmanīgi klausījāties, domājāt, atbildējāt ar pilniem teikumiem. Labi padarīts!
Aktīvākajiem puišiem pasniedzu balvas.

galina Leonova
Nodarbības par pirmsskolas vecuma bērnu vides izglītību kopsavilkums vecākā grupa"Gājputni"

Programmatūras saturs:

1. Paplašināt un nostiprināt bērnu priekšstatus par gājputni, par ķermeņa daļām putni.

2. Iepazīstināt bērnus ar jēdzieni: "Lidot "Ķīlis", "ķēde", "ganāmpulks".

3. Vingrināt bērnus sarežģītu īpašības vārdu veidošanā;

4. Attīstīt bērnu sakarīgu runu, bagātināt un aktivizēt vārdu krājumu;

5. Audzināt bērnos labestību, gādīga attieksme pret spalvainajiem draugiem.

Izglītības integrācija apgabali: izziņa, socializācija, mūzika, komunikācija, lasīšana daiļliteratūra.

Priekšdarbi: Sarunas ieslēgtas tēmas: « Gājputni» , "Mūsu spalvainie draugi", "Pavasara zīmes" un utt.; ilustrāciju, gleznu reprodukciju apskate par pavasara tēmu; daiļliteratūras lasīšana S. Gorodetskis "Kā putni iemācījos būvēt ligzdas", T. Nužina "Mārtiņš", "Zvirbuļi", krievu tautasdziesmu lasīšana, dziedājumi par pavasara tēmu; mīklu mīcīšana par gadalaikiem, putni, dzīvnieki; didaktiskā un mobilā spēles: "Pūce ir pūce", "Ziemošanas un migrējošais» , "Zvirbuļi", "Kad tas notiek", "Rādīt bez vārdiem" un utt.

Nodarbības gaita

J. Kāds ir gada laiks?

J. Kas notiek dabā pavasarī?

E. Viss atdzīvojas: nokūst sniegs, uzbriest kokiem pumpuri, ielido putni.

B. Puiši, un kas putni jūs zināt?

D. (sarakstu putni)

C. Kas visiem kopīgs putni... Lūdzu, nosauciet ķermeņa daļas putni.

E. Torss, galva, aste, knābis, ķepas

J. Viss putniem ir tāda pati struktūra, bet cilvēki tos sauc dažādi, kā tos atšķirt?

D. Po apspalvojums, izskats, izmērs

B. Un kā tos sauc putni kurš paliks pie mums ziemu?

D. Ziemošana

B. Puiši, ko viņi ēd putni ziemā?

D. putni barojas ar sēklām un citu augu pārtiku, augļiem

J. Kā mēs varam jums palīdzēt putni?

D. izgatavot un pakārt barotavas,

B. Ne visi putni paliek ziemai, lielākā daļa aizlido uz siltākiem reģioniem. Puiši, kāpēc putni aizlidot uz siltajām zemēm?

E. Tā kā šeit kļūst auksts, ziemā nav kukaiņu, putniem nav ko ēst.

B. Un kā tos sauc putni kas atgriežas pie mums no siltajām zemēm?

D. Migrācija

J. Atcerēsimies gājputni

1. slaids Mazā bezdelīga putns... Tas barojas ar lidojošiem kukaiņiem, kurus tas noķer gaisā. Precētie pāri pastāv visu mūžu.

2. slaids Rook Rook spalvas ir melnas, ar purpursarkanu nokrāsu. Pieaugušajiem putni knābja pamatne ir plika. Rooki barojas ar tārpiem un kukaiņu kāpuriem, kurus tie atrod, rokot zemē ar savu spēcīgo knābi. Viņiem ļoti patīk sekot līdzi traktoriem, kas lielos baros uzar zemi.

3. slaids Dziedošais strazds putns... Strazdam ir melns apspalvojums ar metālisku spīdumu, dažreiz ar violetu, zaļganu vai zilganu nokrāsu. V ziemas laiks uz ķermeņa parādās daudzi balti plankumi. Ir plašs skaņu klāsts, kas var ietvert svilpes, čīkstēšanu, ņaušanu, dažādus trokšņus un grabuļus. Spēj atdarināt citu dziedāšanu putni.

4. slaids Lakstīgala ir mazs putns, tai ir brūns apspalvojums, mazs knābis, aste un kājas. Mīt iekšā krūmāji, upju ielejās. Ligzdas būvē uz zemes vai ļoti zemu, krūmos.

5. slaids Dzeguze — maza putns, bet lielāka par lakstīgalu, ir raiba krāsa, gara aste, mazs knābis. Dzeguze, atšķirībā no citiem putni, nekad nebūvē ligzdas, bet dēj savas olas citu cilvēku ligzdās, tāpēc putni spiesti audzēt un audzēt dzeguzes cāļus.

Slide 6 Crane - liels, ar garām kājām un ar garu kaklu putni... Celtņi precētiem pāriem saglabājas visu mūžu.

B. Pareizi, šie putni ir migrējoši... Rudenī viņi lido uz dienvidiem. Kā viņi atrod ceļu uz dienvidiem un atpakaļ šeit?

D. nezinu.

7.B slaids. Izrādās, ka daži putni lido prom naktī, citi dienas laikā. Bet priekšā lidojumā veic testa lidojumus, ēd vairāk nekā parasti, uzvelk taukus - lidojumā viņiem nav kur ēst. Lidojumā tos vada zvaigznes, un, ja debesis klāj mākoņi un zvaigznes nav redzamas, tad tās vada Zemes magnētiskās vibrācijas.

8., 9., 10. slaids Vai ievērojāt, ka daži putni aizlido"Bari", kopā; daži, piemēram, dzērves, ierindojas rindā "Ķīlis" trīsstūra formā; citi ierindojas "ķēde", vienā rindā. Tas ir atkarīgs no ieradumiem putni: daži putniem vajag vadoņus kas rāda ceļu.

J. Šodien mēs dosimies izbraucienā uz mežu un redzēsim, ko putni atgriežas mājās.

B. Puiši! Un kā var tikt līdz mežam? Brauksim ar mazo vilcieniņu.

11. slaids B. Šeit mēs esam mežā

J. Puiši, ko jūs dzirdat? (dziedāšana putni)

J. Kāpēc putni ir tik laimīgi?

D. Jo ir pienācis pavasaris.

12. slaids V. Skatieties, visi putni pulcējās kokā... Nosauciet tos

D. zvirbulis, zīle, vērša, varene, vārna.

B. Kā tos nosaukt putni?

D. ziemošana

B. Un šeit ir vēl viens putns ir ieradies... Kas tas ir putns?

D. Starlings

B. Kā tas atšķiras no putni uz koka?

D. Viņa migrējošais

V. Skvorecs mums atnesa vēstuli. Izlasīsim to.

"Dārgie puiši, rakstiet jums gājputni... Mēs nevarēsim lidot pie jums, jo mūs ir apbūris ļauns burvis. Palīdzi mums, apbēdini mūs. Pabeidziet vedņa uzdevumus, un ļaunā burvestība pazudīs. Un tad mēs varam atgriezties pie jums. Gājputni»

B. Puiši, mēs palīdzēsim gājputni? Vednis paslēpa kvestu aploksnes mūsu grupai... Atradīsim aploksni ar pirmo uzdevumu. (Bērni atrod aploksni ar numuru 1)

1. Tev un man jāatrisina mīklas par gājputni.

13. slaids Melns, veikls,

Kliedzieni "Krak",

Ienaidnieks tārpiem.

Kas tas ir? (rooks)

14. slaids Sestajā pilī.

Pilī ir dziedātājs

Un viņa vārds ir…. Strazdiņš.

15. slaids aizlido pie mums ar siltumu,

Ceļš, nogājis garu,

Veido māju zem loga

No zāles un māla. (Mārtiņš)

16. slaids Kas ir uz koka, uz kuces,

Konts tiek glabāts: "Ku-ku. Ku-ku?" (dzeguze)

17. slaids Raibā meža pīle

Noķer vardes.

Iet uz vraku -

Klupšanas akmens. (pīle)

J. Mēs paveicām pirmo uzdevumu. Atrodiet aploksni ar numuru 2.

Vingrinājums "Saki vienā vārdā"

Puiši, lūdzu, stāviet aplī. Es tev metīšu bumbu, un tu to man atdosi ar atbildi. Piemēram:

Bezdelīgai ir gara aste, tā ir ... / garaste /.

Bezdelīga mīl siltumu, viņa ir ... / termofīla

Stārķim ir garas kājas, kāds viņš ir? ... / garkājains /.

Stārķim ir garš knābis, tas ir ... / garknābis /.

Bezdelīgai ir asi spārni, tā ir ... / spārnota /.

V. Labi darīts! un tika galā ar šo uzdevumu. Atradīsim nākamo aploksni #3. Un šeit ir uzdevums "Nosauciet ekstra putns»

18. slaids (attēls ar attēlu putni: strazds, dzērve, zīle, gārnis).

V: - Kuru papildu putns? Kāpēc?

19. slaids (attēli ar putnu bullfinks, zvirbulis, vārna, stārķis)

B - Ko papildu putns? Kāpēc?

20. slaids (nākamā bilde ir dzērve, vantis, bezdelīga, strazds)

Kuras papildu putns? Kāpēc? ...

21. slaids (nākamā bildē lakstīgala, gulbis, stārķis, gārnis)

Kuras papildu putns? Kāpēc? ...

Ir pienācis laiks atrast nākamo vedņa uzdevumu. Ceturtais uzdevums ir nosaukt cāļus gājputni.

Kad parādās putnu cāļi? (pavasarī) Es tevi saucu par pieaugušo putns, tev jānosauc viņas cālis.

Rūķim ir stārķis, strazdam ir putns, dzeguzei ir dzeguze, pīlei ir pīle, zoss ir zosēns, stārķim ir stārķis, dzērvei ir dzērve.

(Spēli spēlē ar bumbu)

B. Puiši, kāpēc jūs domājat gājputni atgriezies no siltajām zemēm?

D. W putni ir dzimtene... Viņi te izšķīlušies, iemācījušies lidot, dabūt barību. Atpakaļ putni Aicina mīlestību pret dzimteni

J. Jūs un es esam paveikuši visus ļaunā burvja uzdevumus. Tagad putni var atgriezties

Mūsu ceļojums ir noslēdzies, laiks atgriezties bērnudārzā.

B. Puiši, lūdzu, pastāstiet man, par ko mēs šodien runājām plkst profesijām?

Kas jauns gājputni, kurus jūs uzzinājāt?

Kā viņi atrod ceļu uz siltajām zemēm un atpakaļ pie mums?

Puiši, man patika veids, kā jūs strādājāt profesijām: uzmanīgi klausījās, domāja, atbildēja ar pilniem teikumiem. Labi padarīts!

Nodarbības kopsavilkums "Gājputni" (vecākā grupa).

Mērķis : nostiprināt bērnu zināšanas par gājputniem.Uzdevumi. Izglītības: - vārdnīcas aktivizēšana un papildināšana par tēmu "Gājputni"; - vārdu veidošanas prasmju attīstīšana; - uzlabošana gramatiskā struktūra runa; - vingrinājums gramatiski pareizu teikumu veidošanā; - apmācība aprakstoša stāsta sastādīšanā, pamatojoties uz priekšmeta attēlu un shematisku plānu.Korekcijas : - uzmanības, atmiņas, domāšanas attīstība (spēle "Uzmini"); - vispārējo un smalko motoriku attīstīšana (fiziskā minūte); - piegādāto skaņu automatizācija - skaņas izrunas kontrole un paškontrole.Izglītības: - izkopt cieņpilnu attieksmi pret dabu un vēlmi sargāt to un visu dzīvo; - izkopt labestīgu attieksmi vienam pret otru; - audzināt pacietību, neatlaidību, spēju uzklausīt un laipni novērtēt biedru stāstus.Darba metodes : spēle, vizuāla, verbāla, praktiska.Pieņemšanas : mīklas, vadošie un mudināmie jautājumi, piezīmes, atgādinājumi, runas modelis, bērnu līdzdalības novērtējums nodarbībā - pārsteiguma brīdis.Aprīkojums : silueta bildes, kurās attēloti gājputni, plāns-diagramma aprakstoša stāsta sastādīšanai, magnētiskā tāfele un silueta attēli vingrinājumam "Kas kur dzīvo."Priekšdarbi: - saruna par gājputniem;- dzejoļu lasīšana par gājputniem;- putnu vērošana pastaigas laikā;- pirkstu spēļu un fizisko apgūšana. minūtes pēcatbilstoša tēma;- nodarbībai nepieciešamā aprīkojuma izvēle.

Nodarbības gaita.

I. Organizatoriskais moments: (pozitīva emocionālā noskaņojuma veidošana, empātijas, vispārējās motorikas attīstīšana, vārdu krājuma aktivizēšana par tēmu "Gājputni", izglītojošs vingrinājums relatīvie īpašības vārdi, uzmanības attīstība).L-d : No tālām karstām zemēmPavasarī pie mums steidzas ciemiņi. Kas tas ir? .... (bērnu atbildes) putni, gājputni. L-d : Pārbaudīsim, vai labi pazīstat gājputnus? Es saucu putnus un, ja tas ir migrējošs, tu vicini rokas kā putni. Ja nē, stāviet uz vietas. Uzmanību! Stārķi, roķi, bezdelīgas, vārnas, lakstīgalas, pūces...Bērni skaidro, kāpēc viņi stāvēja klusi, kad tika nosaukti ziemojošie putni. L-d : Un tagad mīkla: Bez rokām, bez cirvja uzcēla būdiņu ... .. Kas tas ir? Atbilde ir ligzda. - Kur putni būvē ligzdas? Atbildes (pilnīgas) - putni būvē ligzdas uz koki (uz krūmiem, zālē, ieplakās, putnu mājiņās).

Spēle "Kur putns uzcēla ligzdu?" (uz magnētiskās tāfeles ir pūces, strazds, rāva, dzeguzes silueta attēli un koka ar ligzdu, dobi, putnu būdiņas siluetbildes ar spraugām, lai varētu ievietot atbilstošu attēlu ar putna attēlu) .L-d : Parādi un pastāsti, kur un kurš putns taisīja ligzdu?Atbildes - Tā ir pūce. Pūces ligzda ieplakā (bērns apvieno atbilstošos attēlus).Šis ir strazds. Strazdu ligzda putnu būdā. Tas ir baļķis. Rooka ligzda kokā. Šī ir dzeguze. Dzeguzei nav ligzdas.

Puiši! Viens putns šeit ir lieks. Atbilde ir pūce, jo tas ir ziemojošs putns.

II. Galvenā daļa. Iepazīstoties ar tēmu : Puiši! Šodien Dunno ieradās pie mums ciemos. Viņš apgalvo, ka pazīst visus gājputnus. Pārbaudīsim to. Uzdodiet Dunno mīklas, ko zināt par gājputniem.- Mīklas (atmiņas, uzmanības, bērnu domāšanas trenēšana - prasme izcelt gājputna aprakstošās pazīmes, dialogiskās runas attīstība, runas gramatiskās struktūras pilnveidošana, skaņu automatizācija).

    Kas ir šis putns? Nekad nebūvē ligzdas. Atstāj olu kaimiņiem Un cālīti neapciemo.

Dunno visu laiku pieļauj kļūdas, un bērni viņu labo. Dzeguze.

Pēc katras mīklas bērni paskaidro: Kā jūs uzminējāt pareizo atbildi? Kas jauns par gājputnu?

2. Šis ir mūsu vecs draugs. Viņš dzīvo uz mājas jumta - Garkakla, garknābja, Gardeguns, bezbalsīgs. Viņš lido medīt vardes uz purvu. Stārķis.

3.Visi gājputni ir melniViņš attīra aramzemi no tārpiem. Rooks.

4. Zem jumta es taisu ligzduNo māla gabaliņiem.Cāļiem apakšā uzliku Mīksto spalvu gultu. Mārtiņš.

5. Sestajā ir pils. Pilī ir dziedātājs. Strazdiņš.

L-d: Bērni! Jūs redzat, ka Danno ne pārāk labi pazīst gājputnus. Palīdzēsim viņam – pastāstīsim par šiem apbrīnojamajiem ceļotājiem. Un šeit ir diagramma, kas palīdzēs padarīt jūsu stāstu detalizētu un interesantu. - Bērnu stāsti (2 cilvēki - bērni pēc vēlēšanās izvēlas gājputna silueta attēlu).

(Vingrinājums aprakstoša stāsta sastādīšanai, pamatojoties uz priekšmeta attēlu un shematisku plānu; monologa runas attīstība, izmantojot detalizētu, gramatiski pareizu frāzi; skaņu komplekta automatizācija; uzmanības veidošana citu cilvēku izteikumiem, laba griba, spēja gaidīt savu kārtu, lai piedalītos vienā vai citā aktivitātē) ...

III. Fizik. minūte. (Vispārējās un smalkās motorikas attīstīšana, muskuļu skavu noņemšana, pozitīva emocionālā noskaņojuma uzturēšana bērniem). Fiziskas minūtes laikā bērni veic tekstam atbilstošas ​​kustības.

Cālis ligzdā pamodās satriekts. Izstiepts. Un pamāja ar galvu, Un luncināja asti. (pirkstu vingrošana) - Viņš plaši atvēra knābi, Skaļi, skaļi čīkstēja: Pī-pī-pī, pī-pī... Ātri atnesiet tārpu. - Mamma un tētis sāka griezt, Viņi vilka cienastu. (pirkstu vingrošana) - tārps, blusa un pūķis, Ēd, ēd, mūsu mazulīt

(viena plauksta ir plaši atvērta - "cāļa mute", otras rokas pirksti ir salikti kopā - "mātes knābis, salikti pirksti balstās pret atvērto plaukstu, tad roku stāvoklis mainās - katrs izrunātais vārds noved pie roku maiņa). - Cālītis ir paēdis, viņš atkal guļ. Tsh-ts-ts, mēs nevaram viņu pamodināt Bērni! Atcerieties, kad putni izšķiļas un baro savus cāļus blakus tiem, jums jābūt ļoti klusam, lai tos nenobiedētu.Putnu ģimenes spēle (vārdu veidošanas vingrinājums):L-d : Un tagad es ierosinu sadalīties grupās pa 3 cilvēkiem. Tagad jūs neesat puiši. Jūs esat putnu ģimene. Padomā: - Kura ģimene tu esi? Kas tu esi katrā ģimenē?Logopēds palīdz sniegt atbildes paraugu... Mēs esam rūķu ģimene. ES ESMU rook (logopēds), es esmu rook (bērns), es esmu rook (bērns). (Ģimenes: stārķi, strazdi, pīles, gulbji). -Bērnu stāstu turpinājums. Vingrinājums "Pabeigt teikumu". (Vingrinājums sarežģītu teikumu sastādīšanā; trenē atmiņu, uzmanību, domāšanu, iztēli; veicinās cieņpilnu attieksmi pret dabu, pret ikvienu uz Zemes dzīvojošo).L-d : Nezinu, ļoti patika visi tavi stāsti. Bet viņam joprojām ir daži jautājumi. Palīdzēsim viņam atbildēt uz tiem. - Pavasarī putni veido ligzdas, jo... (bērni atkārto frāzi un pabeidz līdz galam) tajās audzē cāļus. “Bezdelīgas ir pirmās, kas lido uz dienvidiem, jo... ..tās barojas ar kukaiņiem. - Rudenī pēdējie aizlido gulbji, zosis, pīles, jo ... ..dīķi ilgi neaizsalst un dod tiem barību. – Visiem cilvēkiem patīk klausīties lakstīgalu, jo ... ... viņš brīnišķīgi dzied. “Kāpuri nevar iznīcināt ražu, jo… ..putni tos iznīcina. - Putni ir jāmīl un jāsargā, jo ... ..tie dod lielu labumu (izrotā dabu, lieliski dzied utt.)III ... Apkopojot nodarbības rezultātus: Puišiem Dunno ļoti patika jūsu nodarbība. Tagad viņš, tāpat kā jūs, daudz zina par gājputniem. Kas jums patika mūsu nodarbībā? Ko tu atceries?

BĒRNIEM JĀPAZINA MŪNES: stienis, strazds, bezdelīga, ātrs, dzeguze, dzērve, zosis, gulbji, cīrulis, strazdi, ligzda, putnu māja, tēviņš, mātīte, cāļi, olas, dziedātājs, kukaiņi, kāpuri, apspalvojums, bars, valstis, kājas , kakls, spārns, acis, aste, knābis, galva, stārķis, gārnis.

DARBĪBAS VĀRDI: viņi lido, aizlido, atbrauc, atgriežas, būvē, tīra, noliek malā, vējš, izņem, inkubē, baro, izaug, stiprinās, čīkst, dzied, saritinās, aiziet, atvadās, savākt, ēst, knābāt , iznīcināt, savīt, saspiest, līmēt, akli.

PAPILDUS: liels, mazs, dziedošs, melns, silts (malas), balts, svītrains, gādīgs, apgrūtinošs, pavasarīgs, svešinieks, pūkains, balsīgs, lauks, tāls, skaists, garkājains, ūdensputns, veikls, skaļš.

PASTĀSTAM PAR PUTNIEM.
Gājputni ir putni, kas rudenī no mums lido uz siltajiem reģioniem.
Šie putni ir kukaiņēdāji (ēd kukaiņus), barojas ar kukaiņiem.

Rudenī kukaiņi slēpjas, putniem nav ko ēst, tāpēc tie aizlido.

Pīles, zosis un gulbji aizlido virknē – auklā.

Bezdelīgas un strazdi aizlido bariņos.

Dzērves aizlido kā ķīlis – leņķis.

Un dzeguzes pa vienai aizlido.
Pavasarī pie mums atgriežas gājputni.

Putniem ir galva ar knābi, ķermenis ar diviem spārniem, divas kājas ar nagiem, aste un apspalvojums.

BĒRNIEM JĀVARĒ NOTEIKT UN PASKAIDROT: KĀPĒC?
Varva, vārna, zīlīte, bezdelīga (bedelīga ir gājputns, pārējie ziemo).
Cīrulis, zvirbulis, roķis, strazds.
Vārna, pīle, balodis, zvirbulis.
Rooks, zīle, bezdelīga, dzeguze.
Varva, zvirbulis, dzenis, straujš.
Balodis, gulbis, gārnis, dzērve.

Vabole, tauriņš, cālis, ods
(cālis ir putns, pārējie ir kukaiņi).

IR PAREIZI NOSAUKUMS PENTI:
Celtņi ir celtņi.
Rooks ir rooks.
Zosis ir zoslēni.
Strazdas tupus.
Pīles - ....
Dzeguzes - ....
Svifts - ....

PAREIZI IR ATBILDE UZ JAUTĀJUMIEM: KAM? KAM? KAM? KAM?
Kura knābis?
Celtnim ir celtnis.
Zosam ir zoss.
Pīlei ir...
Pie dzeguzes...
Rooks -...

VIENS IR DAUDZ.
Dzeguze - dzeguzes.
Celtnis - celtņi.
Strazds - strazdi.
Lakstīgala - lakstīgalas.
Cīrulis - cīrulis.
Gulbis - gulbji.
Rooks ir rooks.
Pīle - pīles.
Norīt - bezdelīgas.
Rooks ir rooks.
Stārķis - stārķi.
Zoslings - zoslēni.

APRAKSTI UN SALĪDZINĀT PUTNU PĒC PLĀNA:
Ziemojošs vai gājputns?
Kāpēc viņus tā sauc?
Izskats (aste, galva, spārni, rumpis, knābis, spalvas, krāsas...)
Ko tas ēd?
Kur viņš dzīvo - ieplakā, putnu māja, ligzda ...

APRASTOŠA STĀSTA SASTĀDĪŠANA.
Rooks ir melns putns ar baltu knābi. Rokam ir galva, ķermenis, spārni, aste, ķepas. Viss putna ķermenis ir pārklāts ar spalvām. Pavasarī ierodas roķi no siltajām zemēm, taisa ligzdas un audzē cāļus - tie ropojas. Rooks barojas ar kukaiņiem, tārpiem un augu sēklām. Rudenī, kad kļūst auksts, roķi pulcējas baros un lido uz siltajām zemēm līdz pavasarim. Roki palīdz cilvēkiem, tie iznīcina kukaiņus un kāpurus - lauku un sakņu dārzu kaitēkļus.



Zāle kļūst zaļa, saule spīd
Pavasarī pie mums lapotnē lido bezdelīga.
Ar viņu saule ir skaistāka un pavasaris ir saldāks ...
Sasveicinieties ar mums ātrāk no ceļa.
Es tev došu graudus, un tu dziedi dziesmu,
Ko atvedu līdzi no tālām zemēm.
(A. Pleščejevs)

RĀDIET VĀRDU.
Uz staba ir pils, pilī ir dziedātājs, un viņa vārds ir ... (strazds).

ZVANIET uz LASKOVO:
Lakstīgala ir lakstīgala.
Celtnis ir celtnis.
Gulbis - gulbis ...

KURŠ - KURŠ?
Dzeguzei ir dzeguze, dzeguze.
Celtnim ir celtnis, celtņi.
Strazdam ir mazs ligzdputns.
Gulbim ir gulbis, gulbji.
Rokas ir skraiss, rooki.
Pīlei ir pīlēns, pīlēni.
Stārķim ir stārķi, stārķi.
Zoss ir zoslēni, zoslēni.

BEIGAS AR GARU KĀJU CELTNI:
Laukā es redzēju ... (garkājainā dzērve). Es ilgi skatījos ... (garkājainā dzērve). Man ļoti patika šī skaistā un slaidā ... (garkājainā dzērve). Es gribēju doties uz ... (garkājains dzērve). Bet viņš nobijās un aizlidoja. Viņš skaisti lidoja, izplešot spārnus, un riņķojot debesīs ... (garkājains dzērve). Es mammai stāstīju par ... (garkājains dzērve). Mamma teica, ka nevajag tuvoties un biedēt ... (garkājaina dzērve). Apsolīju mammai vairs netuvoties ... (garkājainā dzērve). Tagad skatīšos tikai no tālienes ... (garkājainā dzērve).

IZVĒLIES NEPIECIEŠAMO IETEIKUMU (NO, IEKŠĒJĀ, LĪDZ, BAIRS, IESLĒGTS, IESLĒGTS):
Rokas izlidoja ... ligzdas. Rokas ir ieradies ... ligzda. Rokas uzlidoja ... uz ligzdu. Rokas riņķo ... ligzda. Rokas apsēdās ... uz zara. Rokas staigā ... aramzeme.

ATKĀRTOTAS SPĒJAS UZLABOŠANA.

ATSKAITOT STĀSTU PĒC JAUTĀJUMA:
Rooks ir ieradušies.
Rooks ierodas pirmie. Visapkārt joprojām ir sniegs, un tie jau ir klāt. Rooks atpūtīsies un sāks būvēt ligzdas. Rooks būvē ligzdas augsta koka virsotnē. Rooki izperē savus cāļus agrāk nekā citi putni.

Kuri putni pavasarī ierodas pirmie?
Ko rūķi uzreiz sāk darīt?
Kur viņi taisa ligzdas?
Kad viņi izperēs savus cāļus?

Pavasara vēstneši.
Aukstā ziema ir pagājusi. Pavasaris nāk. Saule paceļas augstāk. Tas vairāk sasilda. Rooks ir ieradušies. Bērni tos ieraudzīja un kliedza: “Rokļi ir atnākuši! Rooks ir ieradušies!"

Kāda bija ziema?
Kas nāk pēc ziemas?
Kā saule silda pavasarī?
Kurš ielidoja?
Ko bērni redzēja?
Ko viņi kliedza?

ATSKAITOT PIRMĀS PERSONAS STĀSTU:
Saša nolēma izveidot putnu māju. Viņš ņēma dēļus, zāģēja, zāģēja dēļus. Viņš no tiem izveidoja putnu māju. Putnu māja bija piekārta kokā. Lai strazdiem labas mājas.

PABEIKT PIEDĀVĀJUMU:
Kokā ir ligzda, un kokos ... (ligzdas).
Uz zara ir zari, un uz zariem ....
Ligzdā ir ligzdas mazulis, un ligzdās - ....
Pagalmā ir koks, un mežā - ....

MINĒT MĪKLAS:
Nav roku, nav cirvja
Tika uzcelta būda.
(Nest.)

Viņš parādījās dzeltenā kažokā,
Ardievu divi gliemežvāki.
(Cālis.)

Sestajā ir pils,
Pagalmā ir dziedātāja
Un viņa vārds ir...
(Starling.)

Baltknābis, melnacīgs,
Viņš svarīgi seko arklam,
Viņš atrod tārpus un vaboles.
Uzticīgs sargs, lauku draugs.
Pirmais silto dienu vēstnesis.
(Rook.)

LASI PANTS PAR PUTNIEM, MĀCIES VIENU, MĀCOTIES VIENU NO TIEM.
Starlings.
Mēs pat naktī cēlāmies
Pa logu viņi ieskatījās dārzā:
Nu kad, nu kad
Vai mūsu viesi ieradīsies?
Un šodien viņi izskatījās -
Strazds sēž uz alkšņa.
Atbrauca, atbrauca,
Beidzot ieradās!



 


Lasīt:



Nikon D5500 apskats

Nikon D5500 apskats

Čau! Šī ir jaunās Nikon D5500 DSLR kameras apskata beigu daļa, kuru veicam formātā "Nedēļa ar ekspertu". Šodien uz...

Balles deju svārki DIY balles deju svārki

Balles deju svārki DIY balles deju svārki

Kad meitene sāk dejot, vecākiem ir svarīgi izvēlēties deju svārkus. Tos pašus modeļus nevar piemērot dažādiem ...

Kā izvēlēties viedtālruni ar labāko kameru Viedtālruņu vērtējums ar labāko kameru aklo testu

Kā izvēlēties viedtālruni ar labāko kameru Viedtālruņu vērtējums ar labāko kameru aklo testu

DxOMark studija veic detalizētu dažādos viedtālruņos uzņemto attēlu kvalitātes analīzi. Daži viņu apsūdz neobjektivitātē, bet...

Ko nacisti darīja Štuthofas koncentrācijas nometnē

Ko nacisti darīja Štuthofas koncentrācijas nometnē

Mūsdienās pasaulē nav neviena cilvēka, kurš nezinātu, kas ir koncentrācijas nometne. Otrā pasaules kara laikā šīs institūcijas, kas izveidotas ...

plūsmas attēls Rss